Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai tiešām šī vara zina - kā pārvarēt briestošo energokrīzi? Vai tā vispār gatavojas savus dāsnos pirmsvēlēšanu solījumus pildīt?

Visu šo laiku tā ir bezatbildīgi izturējusies pret saviem solījumiem un veicamajiem darbiem un nu tieši pirms vēlēšanām “pēkšņi” ir atcerējusies par sociāli vismazāk aizsargātajiem – tieši pirms vēlēšanām palielinot pensijas un pabalstus. Pasniedzot to kā savas rūpes un atbildīgu rīcību.

Bet kā ir patiesībā?

Vai tiešām šī vara pēkšņi ir kļuvusi atbildīga un kompetenta, spējīga pieņemt Latvijas sabiedrībai nepieciešamos lēmumus?

Šeit tiks sniegti tikai daži fakti, kas parāda, ka patiesībā nekas nav mainījies - šī vara turpina grimt savā bezatbildībā un nekompetencē, un tā nav ne spējīga, ne motivēta atbildīgi parūpēties par jums šajā energokrīzē. Lai arī ko tā jums stāstītu, izmantojot varai lojālos medijus un visādos ekspertus.

Vienu gan tā ir iemācījusies – nopirkt jūsu uzticību ar skaistiem solījumiem!

“Naudas ir tik daudz, kā nekad nav bijis!”

Pavisam nesen, lai “atbildīgi” palīdzētu Latvijas sabiedrībai pārvarēt briestošo energokrīzi, šī valdība apsolīja nodrošināt virkni atbalsta pasākumu, kas kompensēs siltuma, elektrības, gāzes cenu pieaugumu gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem, tam kopumā atvēlot 600 miljonus eiro.

Protams, nekādus aprēķinus, kas pamatotu atbalsta apmēru, valdība piestādīt nebija spējīga – vien skaisti apgalvojot, kas viss būs labi (nu, vismaz līdz vēlēšanām).

Tikai pēc tam, kad LTV 8.septembra raidījumā 30 sekunžu laikā “Kas notiek Latvijā?” publiski uzskatāmi tika pierādīts, ka tā ir nekaunīga (vai bezatbildīga?) Latvijas sabiedrības maldināšana (skat.šeit), jo gāzes cenas pieaugums vien radīs vairākus miljardus eiro lielas papildu izmaksas, kurus ar valdības piesolītajiem 600 miljoni nu nekādi neizdosies “atbildīgi” nosegt, Kariņš “pēkšņi” atzina, ka ar piesolīto atbalstu varot tomēr nepietikt. Lai gan pirms tam kvēli un sirsnīgi apgalvoja pretējo! Tātad meloja vai vienkārši atkal “nezināja”?

Riebīgākais šajā nav šīs varas liekulība un meli, kas pie tās ir jau ir pierasts, bet gan tas, kādā veidā tā bija noteikusi šo “atbalstam“ paredzēto naudas apjomu (kam, kā mēs redzam, nav nekāda sakara ar reālajām vajadzībām).

Proti, tā bija paredzējusi noteikt atbalstam paredzēto summu nevis tādā apjomā, lai tiešām varētu īstenot sasolītos atbalsta pasākumus, bet gan, vadoties pēc tā, cik daudz naudas no mums tā vispirms papildus iekasēs nodokļos, izmantojot mežonīgās inflācijas negatīvo iespaidu uz mūsu maciņiem (piemēram. - jo dārgākas preces, jo lielāks PVN jāmaksā).

Citās Eiropas valstīs samazina nodokļu slogu, lai palīdzētu pārvarēt lielo cenu lēcienu pārtikai, energoresursiem. Mūsu vara rīkojas pretēji - “atbildīgās” valdības plāns bija: no sākuma paņemt no mums vairāk naudas un pēc tam daļu no tās piedāvāt kā savu atbalstu, demonstrējot to sabiedrībai pirms vēlēšanām kā savas rūpes un “atbildīgo” rīcību.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, pašlaik no mums jau ir iekasēts par 779 miljoniem eiro vairāk, nekā bija plānots. Bet valdība bija paredzējusi mums no tiem piedāvāt krīzes pārvarēšanai tikai 600 miljonus – tiešām dāsni un atbildīgi, vai ne?

Pieķerta savos melos un bezatbildībā, tagad šī vara izdomā un steidz piedāvāt jaunas atbalsta shēmas – sacenšas vairāksolīšanā, lai tikai saglabātu savu vēlētāju atbalstu. Un tas atkal nostrādā.

Paši pūta - citi dega! Dārgi…

Sagaidāmie tēriņi un tiem paredzētais atbalsts ir tikai viena no lietām, ar ko šī vara mēģina manipulēt vai vienkārši mēģina mūs piemānīt.

Briestošajā energokrīzē šī vara centīgi vaino ārējos apstākļus. Patiesībā, ārējie apstākļi tikai daļēji nosaka to, cik lielā ķezā tagad atrodamies. Lielā mērā pie tā atkal ir vainojama šīs varas bezatbildība, mazspēja un nekompetence. Un tas no sabiedrības tiek noklusēts!

Tieši šīs varas rīcības (bezdarbības) rezultātā, neizveidojot krīzes regulējumu un neizmantojot to, enerģētiskās koksnes tirgus Latvijā tika ierauts spekulāciju virpulī un tā pārkarsēts, ka rezultātā koksnes un granulu cena pieauga vairākkārt.

 Tieši dēļ šīs varas bezatbildības un mazspējas – neizsludinot ārkārtas situāciju gāzes apgādē (kas ļautu nodrošināt gāzes pieejamību un, regulējot gāzes spekulantu peļņu, būtiski samazināt gāzes cenu Latvijas patērētājam) - Latvijas siltuma apgādes uzņēmumi joprojām nezina, vai tiem būs pieejami energoresursi vajadzīgajā apjomā un par kādu cenu. Un nav saprotams, cik daudz par siltumu mums nāksies patiesībā samaksāt (skat.šeit).

Tas viss tika laikus paredzēts un pateikts priekšā, kā rīkoties – skat.šeit.

Arī Kariņa bravūrīgi izskanējusī gāzes “rezervācija” Latvijas mājsaimniecībām pavisam drīz var izrādīties kārtējais šīs varas bezatbildības un nekompetences apliecinājums.

Ne Kariņš, ne viņa valdības ministri tā arī nav spējuši paskaidrot - kā tad viņiem ir izdevies “rezervēt” to gāzi, kas Latvijai nemaz nepieder, lai gan fiziski tā ir iesūknēta Inčukalna krātuvē, bet juridiski nemaz neatrodas Latvijas gāzes tirgū? Un Kariņa valdība to labi zināja! (skat.šeit)

Turklāt saskaņā ar Eiropas noteikto regulējumu (kurš ir obligāts visām tās dalībvalstīm) šādu lēmumu par gāzes “rezervāciju” valdība ir tiesīga pieņemt tikai, vispirms izsludinot enerģētisko krīzi. Un tas nav izdarīts! (skat.šeit)

Vai tā ir vienkārši šīs varas bezatbildība un nekompetence vai arī kārtējās afēras veidošana enerģētikā, piesedzoties ar krīzi – jo šāda situācija dos iespēju “Latvijas gāzei” (LG) pamatoti apstrīdēt šādu valdības lēmumu, un tas var izrādīties kā ērts pamatojums šai valdībai noslēgt kādu darījumu ar LG, lai “novērstu” kārtējās krīzes sekas - patiesībā pašas radītas!

Šie ir tikai daži fakti, lai dotu jums iespēju pārliecināties par šīs varas nemainīgo bezatbildību un visatļautību.

Tagad par būtiskāko!

Ir vērts aizdomāties – kāpēc šī vara var tik visatļautīgi un bezatbildīgi uzvesties un ko darīt, lai varu beidzot padarītu atbildīgu sabiedrības priekšā?

Saprast to tagad ir ļoti svarīgi, jo visgrūtāk pārvarēt būs nevis šo, bet nākamo ziemu! Kad šīs varas bezjēdzīgās un bezatbildīgās rīcības rezultātā tiks izšķiestas valsts iespējas efektīvi pārvarēt sagaidāmos izaicinājumus un jēdzīgi Latvijas sabiedrībai palīdzēt pārvarēt tos.

Un to šī vara atkal no jums noklusē…

Tāpēc ne tikai būtu bijis svarīgi nodrošināt (solīt) pabalstus šajā ziemā, bet jau pavasarī vajadzēja īstenot pasākumus, kas samazinātu mūsu rēķinus par patērēto enerģiju ne tikai šajā ziemā, bet uz visiem laikiem – tā vietā, lai pavasarī ar lielu sparu sāktu lobēt varai pietuvināto Skultes LNG termināla projektu (joprojām nespējot tam sniegt nekādu tehniski ekonomisko pamatojumu – skat.šeit ),ja ar tādu pašu sparu būtu virzīti nepieciešamie grozījumi normatīvajos aktos, lai varētu īstenot ātru un masveidīgu ēku siltināšanu un siltumuzņēmumu pāreju uz vietējiem energoresursiem (arī kūdru!), tad siltuma izmaksas un gāzes patēriņš tiktu būtiski samazināts uz visiem laikiem!

Ak jā, bet tad jau - ko mēs iesāktu ar to Skultes LNG termināli, kura nepieciešamību un jēgu šī vara nav spējusi pamatot pat esošajā krīzes situācijā, ko pati lielā mērā ir izraisījusi ar savu bezatbildīgo un nekompetento rīcību?…

Lai vara kļūtu atbildīga sabiedrības priekšā, ir nepieciešams, lai varu var nomainīt, ja tā nepilda savus solījumus.

Kamēr tiks pieļauts esošais politiskais varas kartelis, kuram tiek garantēta palikšana pie varas, lai ko tas darītu vai nedarītu, tikmēr bezatbildība, nekompetence un visatļautība turpināsies! Tikmēr varēs turpināt jums solīt un savus solījumus nepildīt, pat ja tie būs likumā ierakstīti. Kā tas tika izdarīts ar mediķiem un ne tikai…

Tieši tāpēc šai varai ir vajadzīgas “sarkanās līnijas” (par ko jau atkal notiek vienošanās), jo, novelkot tās, tiek panākta situācija, kad nav iespējams esošo varu nomainīt pret ko citu – lai ko tā darītu(vai nedarītu), bet jaunpienācēji Saeimā, kuri sola cīnīties ar esošo varas nejēdzību, kļūst par “politisko gaļu” vecajām varas partijām, jo tiem vienkārši neatliek citas iespējas kā iet vecās varas pavadā.

1.oktobrī dodoties balsot, ir vērts par to atcerēties!

Novērtē šo rakstu:

100
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....