Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2008. gada rudenī tika uzstādīts vēl neredzēts bezatbildības rekords - no pirmā oficiālā signāla par valsts galvojuma nepieciešamību Liepājas metalurgam līdz 112 miljonu latu galvojuma piešķiršanai likumdevēja līmenī pagāja apaļas divas nedēļas. Kā tas bija iespējams? Par to - vakar aizsāktais fragments no aprīļa beigās gaidāmās grāmatas "Liepājas metalurgs": kam jāsēž, kam jālido.

Lūk, ko saka vēl viens galvojuma organizēšanas procedūrā iesaistīts toreizējais deputāts, kurš gan nevēlas publiski tikt saistīts ar šīm savām atmiņām:

"Saprotiet, tas, ko es jums tagad teikšu, tā ir neoficiāla informācija. Uz mani jūs atsaukties nevariet. [Valērijam] Agešinam ar [Sergeju] Zaharjinu bija un ir acīmredzot ļoti tuvas attiecības, jo Zaharjins jau ir ļoti pietuvināts Saskaņas centram visādos veidos. To man teica [Liepājas mērs Uldis] Sesks, ka ir uzstādījums no Zaharjina, prasība, ka obligāti jāparaksta arī Agešinam. Tā prasība varbūt ir tādēļ… Un Agešins arī bez iebildumiem parakstīja.

Agešins jau tur bija pie Seska klāt tad, kad tas jautājums tika runāts, un Zaharjins Seskam bija tādu uzstādījumu teicis, ka jāparaksta ir Agešinam. Un Sesks par to informēja mani, ka diemžēl būs arī Agešina paraksts, ka tāds ir Zaharjina uzstādījums."

Taču šie kungi vismaz nekautrējas no saviem toreizējiem lēmumiem, kurpretī vēl viena priekšlikuma iesniedzēja - visu pensionāru draugs un aizstāvis Aija Barča pa šiem gadiem tādu sīkumu kā simt divpadsmit miljonus valsts naudas sakās esam vienkārši piemirsusi:

- Kā jums ienāca prātā sniegt priekšlikumu par galvojumu Liepājas metalurgam?

- Bija prasība, ka nevar kurināt trīs krāsnis, bija skaidrs, ka Metalurgs apstāsies, ja kaut ko nedarīs. To zināja visi.

- Jā, bet tieši kā ienāca prātā doma par galvojumu? Ar jums kāds runāja?

- Esmu liepājniece, un šo priekšlikumu iesniedza visi Liepājas deputāti. Ja ir tāda situācija, tad ir tāda prakse, ka sanāk kopā, pārrunā, notiek diskusija. Mēs toreiz regulāri pulcējāmies Liepājas pārstāvniecībā.

- Kurš tieši ierosināja sniegt priekšlikumu par galvojumu? Ar jums kāds runāja? Kāds no Metalurga?

- Nu, to es nepateikšu. Tajā laikā atceros, ka man bija saruna ar Terentjeva kungu. Segalu es nepazīstu, tikai esmu avīzēs redzējusi. Zaharjina kungu, arī Lipmana kungu pazīstu.

- Vai redzējāt kādu Liepājas metalurga biznesa plānu?

- Stāstīja gan mums, bet, vai es ko redzēju, neatceros.

- Kā jūs zinājāt, ka vajag tieši 112 miljonus? Un nevis 100? 150? 200? 60?

- To rēķināja pats Metalurgs.

- Bet jums no kurienes bija šāda informācija?

- Nu, es tik sīki neatceros.

- Vai jums bija pārliecība, ka valsts naudu nezaudēs? Uz kā balstījās šī pārliecība?

- Nebiju dzirdējusi, ka Liepājas metalurgs kādu būtu piekrāpis. Kad es biju Liepājas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vadītāja, bija laiks, kad Liepājas metalurgs nevarēja samaksāt sociālo nodokli. Toreiz bija saruna, un viņi apsolīja, ka konkrētā datumā šo nodokli samaksās. Tā bija džentlmeniska vienošanās. Un tā arī notika. Tas bija deviņdesmito gadu sākuma periods...

Tikpat naivs un nezinošs tagad izrādās arī toreizējais Saeimas deputāts Uldis Grava (attēlā), kura paraksts tāpat atrodams zem bēdīgi slavenā priekšlikuma:

- Liepājas pilsētas galva piezvanīja un lūdza šādu priekšlikumu iesniegt un atbalstīt. Toreiz uzrunāja visus Kurzemes apgabala deputātus. Es satikos ar Seska kungu, lai gan iepriekš biju izlēmis, ka tas ir jāatbalsta. Un joprojām tā uzskatu. Tas ir nozīmīgāk nekā garantēt kaut kādas bankas. Tā ir visa Liepājas dzīve, liepājnieku labklājība.

Tie, kas parakstīja šī priekšlikuma iesniegšanu, nekad kopā nav tikušies un to apsprieduši, bet tā bija visu pārliecība, ka tas ir jādara.

- Vai redzējāt kādu Liepājas metalurga biznesa plānu?

- Nē, iedziļināšanās šajā jautājumā absolūti nenotika. Man bija saruna ar Uldi Sesku, un bija skaidrs arguments – nav cerību, ka Liepājas metalurgs var izdzīvot ar vecajām krāsnīm. Bija skaidrs, ka vienīgais glābiņš ir jauna tehnoloģija. Skaitļus neredzējām. Bet arī, ja būtu redzējuši, mēs tur neko nebūtu sapratuši. Bet tas jau bija gadiem ilgi aprakstīts, tas bija saprotams. Tādu pierādījumu, ka tas ir labākais pirkums, to neviens nevērtēja. Nebija nekādu debašu. Visi saprata, ka bez tehnoloģijas pārmaiņām Liepājas metalurgs aizies dibenā.

- Kā jūs zinājāt, ka vajag tieši 112 miljonus? Nevis 100? 150? 200? 60?

- Mēs neiedziļinājāmies. Ar Liepājas metalurgu man nekādu sakaru nav bijis. Pietika ar to, ka dome ir iedziļinājusies, ka tas jādara. Tas balstījās uz Seska kunga pārliecību.

- Vai jums bija pārliecība, ka valsts naudu nezaudēs? Uz kā balstījās šī pārliecība?

- Bija pārliecība, ka nezaudēs naudu. Lai gan, protams, tas ir saimniecisks darījums un nekad nav nekādas garantijas. Seska kungs teica, ka Liepājas metalurgs varēs dažu gadu laikā parādu samaksāt. Tā ka tas balstījās uz Seska teikto. Tas viss notika dažu dienu laikā, atbalsts bija absolūti vienprātīgs no visām partijām, visiem bija pārliecība, ka tā nav dāvana Zaharjinam, bet gan nepieciešama lieta uzņēmumam. Varbūt vajadzēja rūpīgāk jāpieiet, bet es paļaujos uz to, ko saka. Esmu pārliecināts, ka Sesks godprātīgi runāja.

Ticība bija ļoti liela, jo Liepājas metalurgs bija viens no retajiem valsts uzņēmumiem, kas bija izdzīvojis. Kā zinām, daudzas rūpnīcas neizturēja pārmaiņas un pārtrauca darboties. Uzņēmuma vadība bija pierādījusi, ka rūpnīca var pastāvēt...

Pārsteidzoši, bet izrādās, ka arī kādreizējais Ministru prezidents Andris Bērziņš, kuram jau nu gan tā kā būtu vajadzējis painteresēties arī par skaitļiem un pamatojumiem, izrādās tikpat nezinošs un labvēlīgs - "kaut kādus skaitļus" viņam nezin kas gan tā kā esot rādījis, bet vispār jau viss balstījies uz "lielu pārliecību":

- Kā jums ienāca prātā sniegt priekšlikumu par valsts galvojumu Liepājas metalurgam?

- Es jau vairs neatceros. Tur jau bija vairāki deputāti. Varbūt kāds no kolēģiem uzrunāja. Es tiešām neatceros. Es toreiz biju pilnīgi pārliecināts, ka tas ir pareizs solis, un tagad darītu tieši tāpat. Man pat prātā nevarēja ienākt, ka Finanšu ministrija iedos šo galvojumu, pretī nepaprasot nekādu ķīlu, garantiju. Es lieliski sapratu, kādā mēs esam situācijā, ka esam Eiropas Savienībā, ka ASV tirgus ir bloķēts, man tas šķita tikai loģiski. Es jau to dokumentu negatavoju.

- Vai redzējāt kādu Liepājas metalurga biznesa plānu vai kādus aprēķinus?

- Biznesa plānu un aprēķinus jau skatās Finanšu ministrija, kad paraksta dokumentus. Tas, ka Saeima ir nobalsojusi par šo galvojumu, jau nenozīmē, ka obligāti tas ir jādod. Tas toreiz tur tā ar vieglu roku tika izsniegts, nesaprotu, kādēļ. Mums rādīja kaut kādus skaitļus. Kā viss mainīsies, kādu jaunu produkciju izlaidīs. Tas viss bija tādā anotācijas formā. Mēs jau nebūrāmies cauri biznesa plāniem...

Tā nu jau 2008. gada 10. novembrī priekšlikums par 112 miljonu latu valsts galvojumu, lemjot par nākamā gada valsts budžeta projektu, kā smērēts tiek cauri arī Saeimas Budžeta un finanšu komisijai. Šajā sēdē pirmoreiz parādās vēl viens nopietns arguments - Austrijas banka, kurā bijis plānots ņemt kredītu uzņēmuma ražotņu modernizācijai, "negaidot" esot pieprasījusi valsts garantijas. Kāda banka, kad plānots - tādi sīkumi nevienu deputātu neinteresē.

Toreizējais komisijas vadītājs Kārlis Leiškalns piecus gadus pēc šīs "apspriešanas" tikai rausta plecus:

"Galvojuma summa bija zināma. Mēs kā atbildīgā komisija atbalstījām šo galvojumu klusējot. Nebija nekādas diskusijas. Ja Ministru kabinetam nav iebilžu, tad komisijai arī nemēdz būt. Un valdībai nebija nekādu iebilžu. Manā praksē nekad nav bijis tā, ka valdība neiebilst, bet komisija ir pret. Ir bijis otrādi, ka valdība iebilst, bet komisija nobalso par.

Saeima jau nedod galvojumu. Saeima dod atļauju valdībai piešķirt galvojumu. Tā ir finanšu ministra atbildība. Tāpēc jau arī Saeimā nav nekādas diskusijas. Tas neatstāj nekādu iespaidu uz budžetu. Visi aprēķini, izpēte un tā tālāk ir jāveic Finanšu ministrijai pirms galvojuma izsniegšanas. Saeimā šāda debate nenotiek..."

Jā, "debate" patiešām nenotiek. Viss likumsakarīgi noslēdzas 14. novembrī, kad Saeima, lemjot par nākamā gada valsts budžeta projektu, atbalsta valsts galvojumu 112 miljonu latu apmērā AS Liepājas metalurgs modernizācijas plāniem. Lūk, kā Saeimas stenogrammā izskatās bezgala nopietnās un valstiski atbildīgās debates parlamenta plenārsēdē par šo jautājumu:

"Par 15. pielikumu mēs skatīsim priekšlikumu, kuru ir iesnieguši deputāti Lagzdiņš, Agešins, Barča, Hanka, Kalvītis, Bērziņš, un šis 497. priekšlikums ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs: "Deputāti… Es atvainojos! Sākam debates. Vārds debatēs deputātam Uldim Gravam." (No zāles dep. J. Dobelis: „Ai! Ko tas sagribēja?”)

U. I. Grava (frakcija Jaunais laiks): "Vēlās stundas dēļ es aprobežošu savu sakāmo ar vienu teikumu. Tie Saeimas deputāti, kas nāk no Liepājas puses un ir no visdažādākajām partijām, kas šeit pārstāvētas, atbalsta valsts garantiju Liepājas metalurgam, lai mums būtu šis uzņēmums, lai tas paliktu no visiem privātajiem uzņēmumiem kā vislielākais nodokļu maksātājs (No zāles dep. J. Dobelis: „Lai dzīvo Kirovs Lipmans!”), no kura ieguvēji būs visi Latvijas iedzīvotāji, un lai šinī valstī būtu arī tāds uzņēmums, kura ražotās produkcijas 90 procenti aiziet eksportam, no kā atkal ieguvēji būs visi Latvijas pilsoņi."

Sēdes vadītājs: "Paldies. Debates beidzam. Vai deputātiem ir iebildumi pret šo priekšlikumu? Vai kāds uzstāj uz balsojumu? Neuzstāj? Priekšlikums atbalstīts. Turpinām ar 498. priekšlikumu.""

Līdz ar to ir uzstādīts faktiski unikāls rekords - no pirmā oficiālā signāla par valsts galvojuma nepieciešamību līdz 112 miljonu latu galvojuma piešķiršanai likumdevēja līmenī ir pagājušas apaļas divas nedēļas...

Vai tiešām mums būtu jānotic, ka šādu politorganizēšanas rekordu spēj uzstādīt viens provinces pilsētas mērs, lai cik glumjš arī nebūtu, un viens lielas rūpnīcas saimnieks, kurš, lai cik bagāts arī nebūtu, tomēr ir tālu no praktiskās politiskās ietekmes mehānismiem? Protams, ne, - visam šim pasākumam ir aizkulišu diriģenti. Bet par tiem lasiet gaidāmajā grāmatā. Vairs nav ilgi jāgaida.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai iespējams iemācīt āzi dot pienu?

FotoPietiek vairākkārt publicēja Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (NĪLA) stāstus par "Nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības likuma" (Nr. 158.Lp13, turpmāk – Likumprojekts)[1] veidošanas gaitu[2][3][4]. 
Lasīt visu...

21

Protestu nebūs jeb tautas dekadence

FotoVai ir gaidāmi protesti – mītiņi, piketi, tautas sapulces vai citas protesta akcijas? Vai latvieši samierināsies, ka viņu valstī prezidents būs cittautietis? Vai latviešiem patiks, ka Valsts prezidents ir ļoti nekaunīgs un aprobežots ebrejs, no kura jau sen ir novērsusies ebreju tauta un kurš tagad, lai tiktu ievēlēts, demonstrē šausmīgu sava etnosa necieņu? Latvijā vēl nav bijis tik nekaunīgs un nelietīgs Valsts prezidenta kandidāts. Vai latvieši protestēs?
Lasīt visu...

21

Latvija gaida nākamo vadoni

FotoEsošais prezidents Raimonds Vējonis ir paziņojis, ka nekandidēs prezidenta vēlēšanās, kaut arī viņu atbalsta ZZS. Tas uzskatāms par racionālu un saprātīgu lēmumu, jo ir skaidrs, ka Saeimā trūkst balsu viņa ievēlēšanai.
Lasīt visu...

12

Koncertzāle uz AB dambja: kārtējais "otkats" vai spļāviens sejā Rīgas "plebejiem"?

FotoRīgas akustiskās koncertzāles priekšvēsture ir pietiekami sena - pirmo reizi ideja par  jaunu republikas līmeņa kultūras ēku galvaspilsētā radās vēl padomju laikos, 80.gados. Toreiz projekts tika apturēts naudas trūkuma un nestabilās politiskās situācijas dēļ.
Lasīt visu...

21

Nacionālā ideja un identitāte

FotoŠo nerakstīju un nepublicēju pirms devītā maija un devītajā. Dažām dienām bija jāpaiet, lai ir objektīvāks redzējums un iespējams skats ne tikai no iekšas, bet arī no malas. Man bija nepieciešamas dažas dienas pārdomām.
Lasīt visu...

21

Londonas tiesa: "Latvijas dzelzceļa" šefs Bērziņš iepriekšējā darbavietā izkrāpis 5 miljonus

FotoEdvīns Bērziņš caur “Latvijas kuģniecību” ir izkrāpis piecus miljonus dolāru no uzņēmuma “Latmar”. Šāds Londonas tiesas apelācijas spriedums liecina par pašreizējā "Latvijas dzelzceļa" vadītāja "augstajiem" biznesa un reputācijas standartiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas nogāja greizi Tālim Linkaitam

Gan citi JKP politiķi, gan pats Tālis Linkaits valdības veidošanas procesā ne tikai neslēpa, ka viņu galvenais uzdevums ir apturēt dzelzceļa...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa un „Uzvaras” svinības

Kā jau bija gaidāms, Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņa kļūst arvien redzamāka, ko nosaka arī partiju aģitēšanas laiku izmantošana televīzijā...

Foto

Mēs ļoti labprāt šautu arī migrējošās zosis pavasarī, ja vien mums to atļautu

1. Juridiskais pamatojums. Gan Medību likums, kurā ir pilnībā pārņemtas direktīvas prasības par...

Foto

Virknē Ventspils ostas kompāniju šobrīd ir ļoti vājš menedžments, ko vada starptautiskais blēdis Ostaps Benders jeb Rūdolfs Meroni...

Ventspils brīvostas mājas lapā publicēta vērā ņemama intervija...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 2. Jocīgā laime

2019.gada 1.aprīlī Latvijā izveidojās it kā jocīga situācija. Turklāt situācijas jocīgums netika apzināti izraisīts atbilstoši pirmā aprīļa, Lielās Joku dienas,...

Foto

Aptiekas nav bodītes ar farmaceitu kā kasieri pie lodziņa

Aptieku, kas ir iedzīvotājiem tuvākā un sasniedzamākā veselības aprūpes iestāde, pakalpojumu klāsts būtu jāplašina, neaprobežojoties tikai ar...

Foto

Par paranormālās dzīvesziņas pārņemto pasaules daļu

Kad Saeima pārtikas iepakojumā aizliegs izmantot plastmasu ar bisfenolu A, vienīgais arguments skolas bērnu apgādāšanai tieši ar "Memory Water" ūdeni,...

Foto

Latvijas dzelzceļa sistēma pārmaiņu priekšvakarā

Dzelzceļš – tā nav tikai infrastruktūra, vagoni un kravas. Lai dzelzceļš veiksmīgi darbotos, ir jābūt cilvēkam; ir jābūt interesei, enerģijai un...

Foto

Tik labi kā vēl nekad

Valsts prezidenta kampaņas iesākumā tika paziņots, ka "Latvijas iedzīvotāji pašreiz dzīvo tik labi kā vēl nekad". Kad varas aprindas pauž kārtējo...

Foto

Būs atkal draudzenes, klasesbiedri, mīļākās vai vēl nezin kas attiecīgajos amatos

Vienotības valdība ir ķērusies pie finanšu sektora kapitālā remonta. Un loģiski rodas jautājums – kāpēc ir...

Foto

Lai valsts piedzīvotu uzplaukumu, nepieciešama sadarbība ar Dievišķo

Ļoti cienījamās un godājamās valsts amatpersonas, valdības pārstāvji, ministri, dievkalpojuma dalībnieki, visi tie, kas tajā piedalās ar televīzijas...

Foto

Novērtēsim, ka varam tagad svinēt mūsu valsts brīvību pie baltiem galdautiem

Šogad atzīmējam simtgadi mūsu armijai, kas dzima kaujās par Latvijas brīvību laikā, kas bija izšķirošs...

Foto

Patofobijas vietējais dizains

Fobiju sarakstu nepieciešams papildināt. To ir pelnījusi latviešu varas inteliģence. Tās darbībā ir uzkrītoši konstatējama etniski specifiska fobija – īpaša tipa paniskas bailes,...

Foto

Mediji savās rīcības iespējās kļūst arvien brīvāki

Nedēļas sākumā jaunās valdības apstiprināšanā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) iestājās pret mediju darba nopēlumu, uzvelkot džemperi ar...

Foto

Pirmās 100 dienas

Pirmajās 100 dienās paveiktais Satiksmes ministrijā: sabiedriskā transporta maršrutu tīkla konkursa sagatavošanā esam tikuši līdz koncepcijas prezentācijai Sabiedriskā transporta padomē, ar mērķi maijā...

Foto

Mana tauta, visa pasaule tevi muļķo, uzticies man un dzer superūdeni par uzskrūvētu cenu

“Memory water” dibinātājam Jānim Pļaviņam nepietiek, ka cilvēki maksā eiro par litru...

Foto

Es esmu drošs, ka tauta nostāsies manā pusē un šis process tikai pieņemas spēkā, un tautas spēks ir neapturams

Vēlos detalizēti informēt par Satversmes aizsardzības biroja...

Foto

Satiksmes ministram riebjas popularitāte?

Interesanti, ar ko dižu un svarīgu sevi ikdienā nodarbina Tālis Linkaits? Ar kādu veikumu viņš varētu mums atskaitīties par savām pirmajām 100...

Foto

Ikšķiles novada pašvaldība aptauju organizē likumu ietvaros un to arī sarīkos

Ikšķiles novada pašvaldības domes lēmums organizēt Ikšķiles novada pašvaldības (Pašvaldība) administratīvās teritorijas iedzīvotāju aptauju ar...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 1. Pamatbūtība

Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”. Tautas garīgā bojāeja notiek precīzi saskaņā ar zinātniskajā literatūrā apkopoto cilvēces vēsturisko pieredzi . Pagātnē garīgi...

Foto

Puņķu valdība

Mēs varam sajūsmā spiegt par premjerministra angļu valodas zināšanām, kas tiešām ir lieliskas, taču mums jābūt godīgiem: valdība Latvijā šobrīd ir sastiķēta ar puņķiem....

Foto

Zāļu valsts aģentūrai nebija likumīgu šķēršļu zāles „Rigvir” nepārreģistrēt

Zāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) sniedz informāciju par Aģentūras un tās Zāļu reģistrācijas komisijas veikto darbu...

Foto

Smiekli nevietā

Pirms nedēļas Pietiek iepazīstināja ar manu piedāvājumu Valsts prezidenta amatam, kurš bija publicēts rubrikā "Pietiek nopietnības". Komentāros izraisījās diskusija, kurā jautrības bija maz. Izvirzījās nopietni, Latvijai...

Foto

Dzirkstele

Maz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem,...

Foto

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

Kristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība,...

Foto

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

Latvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas...

Foto

Nacionālais suicīds

2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam...

Foto

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

Šucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz...

Foto

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

Klausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā...

Foto

Palīdzība...

2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc?...

Foto

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

Esmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu...

Foto

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

Beidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme...

Foto

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

Otrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī...

Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....