Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Manā rīcībā nonāca, kā noprotu, 2021. gada aprīlī Veselības ministrijas sagatavota prezentācija “Covid-19 seku mazināšanas pasākumi” . Nezinu, cik ļoti slepens ir šis dokuments, bet man likās dīvaini, ka skaitļus, kurus es tajā ieraudzīju, es neesmu redzējis ne Delfu, ne citu mediju (likt klāt vārdus – varu apkalpojošo?) virsrakstos.

Tātad kas no šīs PowerPoint prezentācijas man likās pieminēšanas vērts?Pirmkārt, šī prezentācija atsaucas uz Ministru kabineta (MK) 2021. gada 19. februāra rīkojumu Nr. 100, par finanšu līdzekļu piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem testēšanai… un turpinājumā seko skaitlis 83 040 420 euro. Šis skaitlis sadalās:

- 79 443 301 euro - Covid-19 testēšanas jaudas palielināšanai;

- 3 597 119 euro - jaunu infekcijas vīrusu celmu vai paveidu agrīnai atklāšanai.

Nespriedīšu ne par nepieciešamību palielināt testēšanas jaudas, ne par nepieciešamību/spēju pētīt un atklāt jaunus vīrusa celmus. Man vairāk interesē, kāds skaitlis tika piešķirts (iztērēts) pirms 2021. gada februāra – aprīļa, kad MK pieķērās šī jautājuma izskatīšanai? Ja nekļūdos, ārkārtas situācija sākās 2020. gada novembrī. Tad arī sākās testēšana, ne? Pētnieciskā žurnālistika – jūsu uznāciens!

Prezentācijā ir arī informācija par piegādātajām vakcīnām un gaidāmajām piegādēm, bet tie skaitļi nav tik iespaidīgi kā izmaksas. Un es izvēlos iet, kā mūsu kritiķi teiktu – populistisko ceļu! Jo ne-populistus jau neinteresē, cik no valsts budžeta līdzekļiem mēs iztērējam šai izpriecai?

Turpinām. Nākamais manu uzmanību piesaistījušais slaids - Covid-19 vakcīnu iegādes, loģistikas un ievades finansēšana. Citēju: ”Ministru kabinets ar vairākiem lēmumiem ir iezīmējis kopējo finansējumu Covid-19 vakcīnu iegādei, loģistikai un ievadei 141,3 milj.euro. Šis skaitlis sadalās:

- 92 milj.euro Covid-19 vakcīnu iegādes nodrošināšanai;

- 1,4 milj.euro loģistikai un piegādes nodrošināšanai;

- 47,9 milj.euro ievades nodrošināšanai.”

Pēdējā pozīcija man liekas vienkārši brīnišķīga. Ko tas nozīmē, kas šajā skaitlī un paskaidrojumā ir ietverts, es atstāšu mūsu pētošajiem žurnālistiem un jūsu iztēlei.

Šajā prezentācijā ir vēl tāds slaids – „Vakcinācijas projekta struktūrvienības pāreja uz vienoto atalgojuma sistēmu”, kurā ir uzskaitīti amatu nosaukumi un atalgojums. Es galīgi neesmu proletārietis. Man nav žēl un neskauž. Es tikai stādos priekšā, kādām ir jābūt prasmēm, lai esošajā darba tirgū cilvēks atrastu vakanci ar līdzīgu atalgojumu līmeni. Teiksiet, tas bija domāts birojam, kuru likvidēja? Likvidēja jeb pārsauca un noslēpa?

Kā nupat izlasīju Twitterī – laikam labāk valdībai tomēr noslepenot šos skaitļus, ja negribam, lai nākamās vēlēšanas apmeklē 16% vēlētāju.

Ko mēs iegūstam summā? 224,83 miljonus euro.

Ņemot vērā, ka mēs neko nezinām par posmu no 2020. gada novembra līdz 2021. gada aprīlim, kad tapa pieminētā prezentācija. Pieņemot, ka visi PRisti jau ir tajos ciparos. Gandrīz 225 miljoni eiro par piegājienu, kurš neko nav uzlabojis vai atrisinājis un piedevām, skatoties uz daudz neatkarīgāku savos spriedumos un pētījumos esošu valstu pieredzi, – arī neko neatrisinās.

Ierobežojumi turpinās, drūmās nākotnes prognozes arī. Vai man pieminēt arī cilvēktiesību pārkāpumus? Man gan laikam nepienākas cilvēktiesības saskaņā ar Levitu.

Vai man pieminēt visu, kas ienāk prātā? Labāk paliksim vienkārši pie šaura, vienas mazas nianses finansiāla atspoguļojuma. Kā jau tas ir iegājies pēdējos gados divos. Skatāmies šauri, kopainu neredzam. Starp citu, vēl mūs sagaida loterijas. To es tā, piebildei.

Ar ko šos skaitļus varētu salīdzināt? Piemēram, mediķu atalgojuma palielinājumam, kuram neatradās līdzekļi, kā rezultātā tika nepildīts likums, pietrūka cik? 60 miljoni eiro?

Droši var kliegt, ka populistisks gājiens no manas puses, ka beigu galā ārstu un medmāsu atalgojuma pieaugums bija. Un citur mums nekur netrūkst, pareizi? Vai personāla problēmas veselības aprūpes sistēmā neeksistē un tās nekādi nav saistītas ar zemo atalgojumu? Tālāk, vai mums izmeklējumi nav jāgaida mēnešiem? Un teiciens – vai nu nesauciet šo par medicīnu vai bezmaksas – ir absolūti nepamatots?

Pret Covid-19 esot zāles. Dārgas esot, tādēļ iepirktas stipri ierobežotā daudzumā. 1250 USD par devu? Neesmu ārsts, nevēlos spriest par to, no kā nekā nesaprotu. Tikai pajautāšu. Cik no Covid-19 aizgājušajiem cilvēkiem šis preparāts būtu bijis noderīgs? Būtu palīdzējis? Sareiziniet, lūdzu, oficiālajā statistikā minēto Covid-19 upuru skaitu ar 1250 USD ( vai ar 2 tūkstošiem eiro, nav būtiski) un tad salīdziniet ar prezentācijā “Covid-19 seku mazināšanas pasākumi” atrodamajiem izmaksu cipariem. Jebkura pozīcija der salīdzināšanai.

Ko ar šo visu es gribēju pateikt? Visu nosaka prioritātes un nauda. Es gribu aicināt par mani gudrākus cilvēkus, sevišķi – ārstus, atbildēt uz diviem jautājumiem: vai tas, kas notiek, kā mūsu valstsvīri un sievas cīnās ar Covid-19, ir pamatots un efektīvs piegājiens? Un vai jums, cienījamā ārstu saime, nebūtu kas piedāvājams mūsu valdošajiem un sabiedrībai? Zinot visu, kas ir tapis zināms par Covid-19 pēdējo divu gadu laikā.

Pārpublicēts no Facebook.

Novērtē šo rakstu:

188
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Tā kā savu Rinkēviču mums izdevās ievēlēt, mēs ar smagos noziegumos apsūdzētām personām atkal nesadarbosimies (līdz nākamajai reizei)

FotoPartiju apvienības Jaunā Vienotība un partijas Vienotība valdes, kā arī Saeimā pārstāvētā frakcija vienbalsīgi atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciēto sarunu uzsākšanu par iespējamu koalīcijas paplašināšanu.
Lasīt visu...

21

Kad bijusī „konservatīvā” izglītības ministre tagad vicina varavīksnes karogu

FotoKā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?
Lasīt visu...

21

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...