Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 9.jūnijā Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams pasludināja spriedumu administratīvajā lietā A420272722. Anonimizēts sprieduma noraksts ir publicēts vietnē tiesas.lv.

Lietas būtība. Zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs dzīvo un strādā adresē Ūdru ielā 2b, Mārupe, kā arī Ūdru iela 4-2, Mārupē. Abas privātmājas atrodas uz viena zemesgabala. Zemesgabals pieder Jurija Baibakova mātei Tatjanai Baibakovai. Jurijam Baibakovam pieder dzīvojamā māja Ūdru ielā 2 un dzīvoklis Ūdru iela 4-2. Ūdru ielā 4-1 dzīvo zvērināta advokāta Jurija Baibakova vecāki – prasītāja lietā A420272722 Tatjana Baibakova un Boriss Baibakovs.

2021. gada 6. oktobrī Mārupes novada pašvaldības būvvaldē tika uzsākts administratīvais process un 2021. gada 12. oktobrī divi administratīvā pārkāpuma procesi sakarā ar konstatēto patvaļīgo būvniecību nekustamajā īpašumā pēc adreses Ūdru iela 2b, Mārupe.

Tika konstatēts, ka uz zemesgabala, tuvāk Jurija Baibakova īpašumā esošai dzīvojamai mājai bez jebkādiem dokumentiem ir uzbūvētas divas ēkas – pirts un lapene. Papildus tika konstatēts, ka, patvaļīgi izbūvējot būves, netika ievērota būvlaide – būves atrodas 0.5 m attālumā no ielas sarkanās līnijas (jābūt 6 m).

Nepiekrītot uzsāktiem administratīvā pārkāpuma procesiem, Jurijs Baibakovs iesniedza sūdzību Mārupes pašvaldībā, kura 2022.gada 24.augustā sūdzību izskatīja un noraidīja. 2022.gada 03.oktobrī Jurijs Baibakovs iesniedza prasības pieteikumu Administratīvā rajona tiesā Rīgas tiesu namā.

Lasot 2023.gada 09.jūniju spriedumu iztiesātā lietā A420272722, konstatējamas varākas interesantas detaļas, proti: motivējot celto prasību, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs izmanto savus bērnu kā vairogu, apgalvojot, ka tiesību normu ignorēšana tiek veikta ar mērķi nodrošināt bērnu (Tatjanas Baibakovas mazbērnu) audzināšanu.

Šādā veidā, pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem, zvērināts advokāts palīdz pašvaldībai pildīt savu funkciju. Interesants Jurija Baibakova teikums ir: “Pieteicēja uzskata, ka viņas palīdzība pašvaldībai, audzinot mazbērnus un tā risinot problēmu ar nepietiekamo vietu skaitu pašvaldības audzināšanas iestādēs, ir pamats pašvaldībai palīdzēt pieteicējai, saglabājot bērnu namiņu, nojumi un pirti.”

Izvēli nemaksāt nekustamā īpašuma nodokli par būvēm Jurijs Baibakovs paskaidro šādi: “Jaunbūvju īpašnieki mēdz izvairīties no to nodošanas ekspluatācijā, lai nemaksātu nodokļus, taču pieteicēja pirms pirts iegādes noskaidroja, ka pirts nebūs ar nekustamā īpašuma nodokli apliekams objekts. Tā kā pirts, nojume un bērnu namiņš tiek izmantots tikai pieteicējas ģimenes vajadzībām, tā nav saimnieciskā darbība.”

Interesanta ir arī šāda epizode: “Pieteicēja jau iestādē (un arī tiesā) ir iesniegusi virkni fotoattēlu no citiem īpašumiem, kas liecina, ka vismaz 40 īpašumos būvju novietojums neatbilst pieteicēja pieprasītajai būvlaidei, taču iestāde tos pat nav pienācīgi izvērtējusi, pieļaujot pret pieteicēju citādu attieksmi nekā pret citiem pašvaldības teritorijā esošo īpašumu īpašniekiem.”

Konstatējams, ka tiesvedības laikā zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs veica Mārupes īpašumu fotografēšanu, pārvietojoties ar īpašumā esošo 2017.gada izlaiduma Porsche 718 Cayman S, vēlāk fotoattēlu masīvs tika izskatīts, tika atlasīti 40 īpašumi ar patvaļīgas būvniecības īpašumiem. Ar šādiem argumentiem (citos īpašumos patvaļīga būvmiecība ir, tātad Baibakovi arī drīkst) tika motivēta celtā prasība.

 Šajā epizodē Jurijs Baibakovs nodemonstrēja savu uzticību Pavļika Morozova varoņdarbam (Pavļiks Morozovs bija padomju propagandas glorificēts moceklis, un stāsts par viņu ir saistīts ar 1932. gada notikumiem, kad trīspadsmitgadīgais Pavļiks Morozovs nodeva savu tēvu valsts varas iestādēm), sagatavojot un iesniedzot Mārupes pašvaldībā informāciju par iespējamo patvaļīgo būvniecību 40 īpašumos.

Rodas jautājums, vai starp četrdesmit īpašniekiem, kurus Jurijs Baibakovs “nodeva” pašvaldībai, ir arī Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka īpašums? Ar Ruslanu Novaku kopā, manuprāt, tika reiderēti uzņēmumi, izspiesti un izkrāpti naudas līdzekļi, sākti pasūtījuma kriminālprocesi, izbeigti uzsāktie kriminālprocesi, “pareizi” izmeklēti izmeklējamie pirmstiesas kriminālprocesi.

Ar virsprokurora Ruslana Novaka palīdzību civillietā C30596220, manuprāt, tika izspiesta, izkrāpta un legalizēta naudas summa 35 000 euro apmērā – tā ir tikai viena epizode zvērināta advokāta Jurija Baibakova un Rīgas Pārdaugavas prokuratūras virsprokurora Ruslana Novaka abpusēji izdevīgajā sadarbībā.

Sprieduma 2.lpp. lasāms, ka zvērinātais advokāts atsaucas uz Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana), lūdzot atļaut lietot patvaļīgi izbūvēto pirti ar lapeni bez to legalizēšanas. Interesants fakts: manuprāt, zvērināts advokāts Jurijs Baibakovs gadiem ilgi zem Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras nodrošinātā “jumta” reiderē uzņēmumus, tos pilnībā izlaupot, atsavinot nolaupītos īpašumus bez tiesas sprieduma, gadiem ilgi vajā reiderējamo uzņēmumu īpašniekus, pilnīgi ignorējot LR Satversmes 105.pantu (īpašuma tiesību ievērošana, īpašumu atsavināšana tikai uz tiesas sprieduma pamata). Pēkšņi iztiesājamā lietā, epizodē par savā īpašumā esošo pirti un lapeni, Jurijs Baibakovs tiesai norāda uz LR Satversmes 105.pantu. Jurijs Baibakovs bez šaubām ir interesants personāžs.

Sprieduma 2.lpp. fiksēts, ka Jurijs Baibakovs tiesai apgalvo, ka Mārupes novada pašvaldība, uzsākot divus administratīvā pārkāpuma procesus pret Jurija Baibakova ģimeni, izpilda kāda uzņēmuma “pasūtījumu”. Pasūtītājs pēc Jurija Baibakova apgalvojumiem esot šobrīd Jurija Baibakova reiderējamā uzņēmuma īpašnieks.

Interesanta epizode. Jurija Baibakova paņēmiens reiderējamo uzņēmumu ātrākas izlaupīšanas sasniegšanai, manuprāt, ir pasūtījuma kriminālprocesu uzsākšana Valsts policijā pret reiderējamo uzņēmumu īpašniekiem – šāda sadarbība notiek ar Valsts policijas un Jura Stukāna vadītās prokuratūras atbalstu un iesaisti.

Attiecībā pret sevi un savu organizēto grupu Jurijs Baibakovs nodrošina kriminālprocesu neuzsākšanu, kā rezultātā uz iesniegumiem par kriminālprocesa uzsākšanu pret Juriju Baibakovu Valsts policija ātri atrakstās, neizskatot iesniegumus pēc būtības. Iztiesājamā lietā A420272722 Jurijs Baibakovs varēja nepieminēt “pasūtījumu galda” pakalpojumus, kurus pats aktīvi izmanto un uztur “pasūtījumu galda” pakalpojumu pieejamību.

No sprieduma teikuma “Tā kā būvinspektors īpašumā nav iekļuvis...” konstatējams, ka īpašuma apsekošanas laikā Jurijs Baibakovs nav ielaidis būvinspektoru īpašumā, kā rezultātā apsekošana tika veikta, būvinspektoram atrodoties aiz sētas.

No sprieduma redzams, ka jautājums par patvaļīgas būvniecības legalizēšanu no zvērināta advokāta Jurija Baibakova puses netiek izskatīts. Personas ieskatā patvaļīgi izbūvētas būves – pirti un lapeni jāturpina izmantot nelegāli vai ir jānojauc. Interesanta nostāja.

Pievēršama uzmanība arī apstāklim, ka spriedums par zvērināta advokāta Jurija Baibakova ģimenes celto prasību pret Mārupes pašvaldību par celtās prasības noraidīšanu ir uzrakstīts ļoti kvalitatīvi, ar ironijas elementiem. Lasot spriedumu, rodas iespaids, ka komunista un boļševika trešajā paaudzē – zvērināta advokāta Jurija Baibakova prettiesiskās darbības, pārkāpjot Būvniecības likumu, neuzrunāja tiesu. Daudzas Latvijas ģimenes ir cietušas no komunistu izvērstā terora 1940os gados.

Lasot spriedumu, atkārtoti rodas pārliecība, ka 1991.gadā veiktā komunistiskā partijas aizliegšana bija pareiza. Veco komunistu izkropļotais skats uz tiesību normām tiek koriģēts ar taisnīgiem tiesu spriedumiem.

Lūdzu lasītājus iepazīties ar spriedumu lietā A420272722. Spriedums lasāms ar baudu.

P.S.: Spriedumā pieminēts arī personāžs, kurš patvaļīgi izbūvētajā pirtī itkā ārstē sporta traumu – tas ir Jurija Baibakova tēvs, bijušais Padomju Savienības Koministiskās partijas (PSKP), Vissavienības Ļeņina komunistiskās jaunatnes savienības (VĻKJS) pārstāvis - Rīgas pilsētas komitejas otrais sekretārs Boriss Baibakovs.

Novērtē šo rakstu:

72
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...