Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 20. oktobra Saeimas sēdē notika kas šokējošs: āzis kļuva dārznieku – advokāts Erlens Kalniņš tika apstiprināts par LR Augstākās tiesas senatoru. 

Visticamāk, ka 99,9% Latvijas iedzīvotāju šī persona neko neizsaka un, virspusēji pārlūkojot Kalniņa CV, šī persona atstāj pat ļoti cienījama pilsoņa iespaidu, un nerodas jautājumi par šīs personas kompetenci un gatavību ieņemt šo ļoti augsto posteni. Bet problēma ir tajā, ko godājamais “āzis” nevēlas ierakstīt savā CV un ļoti, ļoti nevēlas, lai citi par to uzzina. Un vēl lielāka problēma ir tajā, ka LR Augstākās tiesas Civillietu Senāts, kas virzīja Kalniņu uz šo augsto amatu, ļoti labi zina, ko Kalniņš nevēlas atklāt savā CV un kas cilvēkiem ārpus LR Augstākās tiesas mūriem nebūtu jāzina.  

Bet tagad - par visu pēc kārtas, lai tauta uzzina, kas tagad spriež tiesu Latvijas Republikā!

2007. gadā Latviju satricināja skandāls, kas solīja satricināt Latvijas tiesu sistēmu līdz tās pašiem pamatiem – tika publicēta grāmata “Tiesāšanās kā ķēķis”. Grāmatā tika publicētas cilvēku sarunas, kuru vārdi bija izmainīti, taču no grāmatas priekšvārdā norādītā bija noprotams, ka sarunas notikušas starp advokātiem, tiesnešiem un citiem sabiedrībā zināmiem un nozīmīgiem cilvēkiem.

Vēlāk Ģenerālprokuratūra, pārbaudot žurnālista Lato Lapsas iesniegtos tiesnešu un advokāta Andra Grūtupa biroja darbinieku iespējamo sarunu atšifrējumus, kas publicēti Jāņa Brūkleņa grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis", konstatējusi pārkāpumus septiņu, respektīvi divu Augstākās tiesas (AT) un piecu Rīgas apgabaltiesas tiesnešu rīcībā. Divi spriedumi bijuši nelikumīgi un nepamatoti. 

Pēc sarunu atšifrējumos minētajiem lietas dalībniekiem lietas izskatīšanas vai nolēmuma pieņemšanas datuma prokuratūrai izdevās identificēt 42 civillietas, kuras izskatīja Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas tiesneši vai kuru izskatīšanā piedalījās AT Senāta Civillietu departamenta senatori un AT Civillietu tiesu palātas tiesneši. Šajās civillietās tika pārbaudīta pieņemto nolēmumu pamatotība, izvērtēta tiesnešu rīcības likumība un atbilstība Tiesnešu ētikas kodeksa kanoniem.

(https://www.ntz.lv/dazadi/stukans-par-tieslietu-keka-sarunu-skandala-merki-uzskata-grutupa-biroju/). 

Sabiedrības gaidas pēc tiesu sistēmas “iztīrīšanas” no negodīgiem tiesnešiem, advokātiem un citiem tieslietu sistēmas darbiniekiem bija milzīgas, bet diemžēl beidzās ar neko (https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/8049/tiesasanas-ka-kekis-stasts-ir-gala). Ierakstītās sarunas atklāja nepievilcīgu simbiozi (klaju korupciju un negodīgu lietu ietekmēšanu) starp advokātiem un tiesnešiem, kā rezultātā visa Latvija ieraudzīja, ka viens no tiesiskas valsts pamatprincipiem – taisnīga tiesa – ir viena liela fikcija. 

Viens no šīs grāmatas atslēgas personāžiem ir jaunais, perspektīvais, apsviedīgais A. Grūtupa palīgs un labā roka Erlens Kalniņš (grāmatā paslēpts zem pseidonīma “Ersens Kalviņš”), kurš šobrīd ir LR Augstākās tiesas senators.  

Neliels ieskats (sarunu izvilkums) tajā, kā Kalniņš kļūst par A.Grūtupa protežē: 

Izejošais. Gūtups - Vitoldam Skuram. (advokāts Vitolds Skudra) 

G.: Es gribu tev par kaut ko pajautāt. Tev ir divas minūtes laika? 

S.: Ir. 

G.: Es gribu sev vēl vienu palīgu. Zvērināta advokāta palīgu. Bet, lai man nesaka, ka man ir pārāk daudz, viņš it kā būs Intai Kadaliņai. Nu tā, kas manā birojā filiālē. 

S.: Kadaliņa sieva? Kurš blakus man? 

G.: Jā, jā. Nu Ersenu Kalviņu... Es gribu to puisi. 24. novembrī tā balsošana slēgtā valdes sēdē. Viss tas... Redzi, tur ir Ainārs... Bet Ainārs te man vienu lietu... Paspēlēja. Zini?  

S: Zinu. 

G.: Viņš laikam ir dusmīgs un nikns uz mani. (Smejas.) Viņš ir valdes loceklis. 

S.: Zinu, zinu. 

G.: Man ir tāds lūgums: varbūt tu vari aizrunāt par mani?... 

S.: Varu. Ņemot vērā, ka viņš vienmēr mani ir cienījis! (Smejas.) 

G.: Lūk, tāds man lūgums. 

S.: kura pieraksta pie sevis jaunā cilvēka vārdu: Ersens Kalviņš. 

G.: Nu, lūk, Ersens Kalviņš. Viņš tad formāli būs pie Intas Kadaliņas. Mēs manā birojā par visu ar viņu vienojāmies. Bet kad tu varēsi parunāt ar Aināru? 

S.: Pat šodien, es domāju. Viņš tagad kaut kur aizgāja... Redzēju, kā lika galvā cepuri. Bet šodien mēs, es domāju, tiksimies. 

G.: Tā ka mēs varam kaut kā rīt satikties? 

S.: Jā, ja man šodien jau izdosies, es tev piezvanīšu. Bet rīt tu man tik un tā varēsi noķert kaut kad pēc divpadsmitiem. 

G.: Labi. 

S.: Kā tev iet? 

G.: Nu nekas! Strādāju, cīnos! 

S.: Nu kā visi! Kā visi. Ka tu smējies par mūsējiem... kā saka, dižajiem vadoņiem? 

G.: Nu ko tu?... es tā domāju, ka ir jāatbrīvojas un jāpāriet opozīcijā. (Smejas.) Ko padarīsi, ja es mēģinu visu dzīvē! 

S.: Labi, tad sarunāts. Pagaidām! 

Nākamie sarunu ieraksti jau atklāj kā Kalniņš ātri un enerģētiski sāk pildīt savus jaunos pienākumus pie Grūtupa. Pienākumi ir ļoti interesanti, jo ir jāiesaistās “lietu kārtošanā” un “jautājumu virzīšanā”. To spilgti atklāj nākamie sarunu atšifrējumi: 

Ienākošais. Jānis Mute - Gutupam. (Mute – Motte ir bijušais Valsts nekustam īpašumu aģentūras 

ģenerāldirektors) 

M.: Paklau! Mēs no tās Škutānes saņēmām jaunu vēstuli, ka viņi tur uzdod konkrētus jautājumus. 

G.: Nu viņa atkal jautā, lai viņai atbild pēc būtības, ja? 

M.: Bet tev ir tas teksts? 

G.: Man nav. 

M.: Nav! Tur ir kādi 5-6 konkrēti jautājumi. 

G.: Jā? 

M.: Jā, jā! Tur ir arī pēc būtības, jā. 

G.: Tā ir tev priekšā? 

M.: Es tev aizsūtīšu viņu pa faksu. 

G.: Redzi, mans viedoklis ir tāds, ka vajag viņiem atbildēt, ka „mēs uzskatām, ka lieta nepiekrīt”... Ja? 

M.: Nu redz... viņa tieši šo jautājumu arī uzdod! Nu tu redzēsi, kad es tev atsūtīšu! Vajag, lai Ersens paskatītos un ļoti pamatoti uzrakstītu to visu. 

G.: Labi. 

M.: Un tad par visiem šiem dzīvokļiem, par kuriem viņi jautā! To visu mēs paši uzrakstīsim un tad varbūt... Tāpēc, ka tur termiņš ir līdz rītdienai! Tur vajag diezgan steidzami. 

G.: Labi, labi! Nu tad sūti šurp! 

M.: Un vēl zini, ko mēs izdarījām? Mēs nosūtījām uz Valsts kanceleju un Tieslietu ministriju, lai viņi paskaidro, vai mēs skaitāmies valsts institūcija, kas ir viņiem pakļauta?... 

G.: Jā, jā. Tas ir pareizi. Tikai tu jau vari prognozēt... Vienmēr ir jāprognozē, kā viņi atbildēs. 

M.: Nē! Tur par visu jau vienojāmies! 

G.: Ā! Nu ļoti labi. 

M.: Nu es to izziņu pievienošu savai atbildei! Es ceru rīt to saņemt. 

G.: Bet man arī vajag šīs izziņas kopiju. 

M.: Jā, jā! Es tev noteikti iedošu! Es tev pašlaik vienkārši stāstu taktiku. 

G.: Labi, labi. 

M.: Tāpēc, ka tā būs ideāli! Mums būs Valsts kancelejas, Tieslietu ministrijas... Un Andis tagad brauks vienoties arī ar Kusiņu no Saeimas. Un tad vispār! Nu ko vēl vairāk?! 

G.: Nu pareizi. 

M.: Tad es tev nosūtīšu un vakarā sazvanīsimies! 

G.: Davai! 

M.: Paldies. 

Komentārs: Kusiņš ir tagadējais Satversmes tiesas tiesnesis Gunārs Kusiņš. Pirms kļuva par tiesnesi, bija ilggadējs Saeimas Juridiskā biroja vadītājs un juristu aprindās plaši zināms kā “Tautas partijas” cilvēks. 

19.05.1999. Ienākošais. Jānis Mute - Gutupam. 

M.: Paklau! Tajā šodienas sakarā - kā mēs tad darām? 

G.: Nu Ersenam ir gatavs papīrs. Viņš tagad var to atfaksēt Zalpēterei. Mēs tomēr prasām laiku - divas nedēļas, lai sniegtu atbildi. Tāpēc, ka tur ir tādi jautājumi, zini, tiek uzdoti, kas vispār neattiecas uz izskatāmo lietu. 

M.: Jā, jā! 

G.: „Personāla sastāvs, kuram atdoti dzīvokļi...” Kā tas var ietekmēt lietas izskatīšanu? (Smejas.) Kalniņš tur vai Bērziņš! Es domāju, ka Ersens tūlīt nosūtīs, un tad mēs palūgsim... Tāda prakse jau ir un reglaments paredz, ka... Nu ko mēs tagad?... Rūpīgi ir jāizsver šīs atbildes! Es tad arī gribēšu palasīt un izteikties. Ja? 

M.: Bet kas un kad to ienesīs? Mums nosūtīt vai sarunāt ar tevi tikšanos? 

G.: Es domāju, ka arī atsūtiet! 

M.: Ar kurjeru, ja? 

G.: Jā. Atsūtiet ar kurjeru un... Man nedēļas beigās jau būs tikšanās, kurā es gribētu diezgan kārtīgi tur parunāt. Man arī kaut kāda informācija te nonāk. Bet par to izstāstīšu, kad tiksimies. Ja? 

M.: Jā, jā. Labi. 

G.: Davai! 

M.: Paldies. 

Nākamais sarunu ieraksts atklāj kādu ļoti zīmīgu Kalniņa dzīves gājuma notikumu – Kalniņš kļūst par toreizējā ministru prezidenta Andra Šķēles ārštata juridisko padomnieku. Interesanti kāpēc Kalniņš savā oficiālajā CV ir noslēpis šo informāciju un nav vēlējies, lai citi par to uzzina.  

15.07.1999. Ienākošais. Gutups - Kastiņam. (advokāts Zigurds Krastiņš) 

G.: Paklau! Sestdien tad tu tiksies ar Edmundu? 

K.: Jā, tikšos. 

G.: Zini, tagad ne manā vārdā. To, kas ir manā vārdā, mēs jau pārrunājām. Vakar man zvanīja vārda brālis. Un tagad tu runā savā vārdā, neatsaucoties ne uz ko. Nu no kā viņš baidās? Viņš jau paspēja, vel nebūdams iecelts, ar Muciņu saiet... Tu vari ar viņu... Tu taču zini tēmu un raksturu un tā tālāk? 

K.: Jā, jā. 

G.: Tu varētu ar viņu tā parunāt, ka, redz, vīri šaubās... Dzirdēts, ka Edmunda raksturs var spēcīgi kaitēt. Un vispār tā mierīgi ar viņu parunā. Nu lai viņš mazliet savalda raksturu. Bet tā viņš uzreiz ārā... Muciņš jau atnāca žēloties Gundaram un teica: „Nu, kā tad tā?...” Nu, tu labāk izdomā, kā to izdarīt. Nu tu to ideju saprati, ko es tev te... ? 

K.: Jā, es sapratu ideju. 

G.: Nu pamēģini. Tas ir Andra (Šķēles) lūgums. 

K.: Bet ko viņš ar Muciņu? Kādā viņi jomā? Politiskajā? Vai arī kā viņš to?... 

G.: Ne! Svarīgs nav saturs! Viņš, redzi... Es reizēm mierīgi uzklausu un... Varbūt es arī nepiekrītu, bet tas nenozīmē, ka uzreiz ir jārunā pretim. Mierīgi uzklausu, pieņemu zināšanā... Ar trakajiem ir jārēķinās! Tur Muciņš kaut kādu tur priekšlikumu izsaka, bet viņš atbild: „Nu, tev sieva notāre, tāpēc arī tu to virzi... ” Nu, to taču var arī neteikt! Mierīgi uzklausi un runā savu. Saturs nav svarīgs! Svarīga... 

K.: Forma, jā. 

G.: Nu jā! Ja viņš tā kritiski nepārvērtēs savu diskutēšanas manieri, tad, zini, kā... Andris viņam jau piedraudēja: „Tu būsi pirmais, ko izmetīs!” (Smejas.) Nu tāds tas lūgums! 

K.: Jā, parunāt par raksturu. Skaidrs. 

G.: Kaut kā tu ar viņu tiksi galā... Viņam ir divas vājās vietas: nervu sistēma - uzsprāgst - un administratīvais moments, kurš arī viņam... 

K.: Jā, tā dēļ man arī bail. Ņemot vēra viņa iepriekšējo ministrēšanu... Tur diezgan slikti gāja. 

G.: Nu es nezinu! Varbūt viņš tevi pat galvā neņems! 

K.: Nu cik... Kaut kādas pārdomas tas viņā radīs. 

G.: Nu jā. Tā ka tu pats atrodi tādus vārdus, kuri... 

K.: Jā, jā... 

G.: Nu taču Andris izdomāja! Viņš teica: „Parunā ar Zigi...” 

K.: Varbūt tas pat labāk, jā. 

G.: Jā! Nu tu parunā un tad man atzvani. Paklausies, bet kur ir Ersens?... Nu vispār viņš atvaļinājumā! 

K.: Grūti teikt. Vel nav. 

G.: Lai viņš man piezvana. 

K.: Jā. Es viņam piezvanīšu un pateikšu. 

G.: Tāpēc, ka Ersenam būs jāiet... padomnieku pie Šķēles. Mēs te tā izdomājām. 

K.: Nu tas ir vērtīgi, jā. 

G.: Jā, jā. Varbūt sazinies ar viņu kaut kā! 

K.: Es atradīšu, jā. Labi. 

G.: Davai! 

Vēl viens sarunu izvilkums atklāj kā Grūtupa kungs taisa Kalniņam karjeru 

Izejošais. Gutups - Viesturam Sedānam. (bijušais „Latvijas Avīzes” īpašnieks Viesturs Serdāns) 

Gūtups runā par Ersenu Kalviņu. Saka Sedānam, ka Ersens - jauns un spējīgs viņa palīgs. Turklāt Ersens - arī Šķēles ārštata padomnieks juridiskos jautājumos. Gūtupam parādījusies tāda ideja - kaut kādā veidā iesaistīt Ersenu publicistikā. Jautā, vai Sedāns viņam šajā jautājumā var palīdzēt. 

Sedāns gribētu tikties ar Ersenu un apspriest šo iespēju. 

Sarunā, ka rīt desmitos Ersens aizies pie Sedāna 

Visiem interesentiem iesaku pārlasīt vēl citus sarunu ierakstus, kuros atklājas, kā Kalniņš regulāri piestaigā pie tiesnešiem un “sakārto” jautājumus. Vai kādam ir šaubas, ka pēc šī skandalozā materiāla publicēšanas ierastā prakse starp atsevišķiem advokātiem un atsevišķiem tiesnešiem ir beigusies?  

Un kāds pārsteigums, ka Augstākās tiesas Civillietu departaments lielā vienprātībā nolēma atbalstīt Kalniņa kandidatūru Augstākās tiesas tiesneša amatam, jo Kalniņš ir vairāk nekā divdesmit gadus staigājis un “sakārtojis” jautājumus pie AT tiesnešiem. 

Viss šis augstāk minētais liek uzdot ļoti nopietnus jautājumus par to, kādi cilvēki kļūst par LR Augstākās tiesas tiesnešiem. Es uzskatu, ka šim cilvēkiem ir jābūt ar nevainojamu reputāciju, tā lai nevienam nerastos ne vismazākās aizdomas par viņu godīgumu.  

Izskatās, ka “Tiesāšanās kā ķēķis” nav tikai nepatīkama pagātne, bet joprojām eksistējoša realitāte.  

Novērtē šo rakstu:

170
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...