Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis gads vilku medību jautājumā ir nesis dažus jaunumus. Pēc Eiropas Komisijas brīdinājuma par gaidāmo tiesvedību, ja Latvijas valdība turpinās ignorēt Valsts kontroles ieteikumus, - aprīlī lūsis tika pārvietots uz nemedījamo sugu sarakstu. Līdz ar to vienīgā lielo plēsēju suga, kuru medniekiem ļauts medīt ir pelēkais vilks.

Lūšu kapusvētki jeb pastardiena mednieku Potjomkina sādžā

https://pietiek.com/raksti/lusu_kapusvetki_jeb_pastardiena_mednieku_potjomkina_sadza/?nomob

Tik tālu par izmaiņām. Tagad pievērsīsimies konstantēm jeb klasikai.

Lasītājiem jāsaprot, ka vidējais Latvijas mednieks ir baltvācu feodāļa, dzimtcilvēka-malumednieka un kompartijas funkcionāra hibrīds, kas apkāries ar Rietumu ieročiem un optiku. Šādam jauktenim nepatīk, ja viņam ko aizrāda, un paštaisnu dusmu uzplūdā raksturīgi veikt sīkmanīgas riebeklības. Nenovīdīgais jauktenis vilkus un lūšus uzskata par kaitēkļiem un nezālēm, kas maksimāli jāapšauj un jāizravē ārā no meža. Kā iemesls apšaut pusi no vilku populācijas tiek piesauktas dažas vilku nokostās aitas.

Par aitām

Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāze uzrāda 92 tūkstošus aitu 2 900 ganāmpulkos. Valsts meža dienests (VMD) gadā reģistrē 20-30 uzbrukumus aitām, kuri tiek pierakstīti vilkiem. Gandrīz visos gadījumos nokostas tiek 1-5 aitas, bet katru gadu gadās pa kādam incidentam, kad vienā ganāmpulkā tiek nokostas 20 un vairāk aitas.

Īpaša medusmaize masu medijiem ir, ja cietušais aitkopis izrādās mednieks. Tādās reizēs tiek iedarbināti visi mednieku sakari, lai panāktu, ka negadījumu filmē televīzija un par to raksta laikraksti, izmantojot sirdi plosošus epitetus. Bļaujot par 20-30 negadījumiem, netiek pieminēti 2 900 neskartie ganāmpulki, un sabiedrībai tiek radīts maldīgs iespaids, ka vilki nevis pārtiek no savvaļas pārnadžiem, bet gan ir par daudz savairojušies un tāpēc vajagot kontrolēt viņu skaitu.

Jānorāda, ka Igaunijas vides aģentūra ir reģistrējusi, ka katru gadu 4.5% no aitu kopskaita iet bojā no slimībām un parazītiem. Latvijā tas atbilstu 4 200 aitām. Vilki pēdējos 10 gadus nokož ~118 aitas gadā. Tātad no slimībām iet bojā 35 reizes vairāk aitu nekā no vilku uzbrukumiem. Taču šis fakts neinteresē nedz Valsts meža dienestu, nedz arī masu medijus. Ja katrs aitkopis kopējā kasē iemaksātu 5 eiro, tad tas nosegtu vilku radītos zaudējumus. Bet interesantāk jau ir zvanīt uz redakciju un klaigāt par pastardienu.

Savukārt Aitkopības asociācijai ir citas prioritātes - galvenais ir īdēt, iztēlot sevi par mocekļiem un pieprasīt vilkus vēl vairāk apšaut. Un naudu izspiest no budžeta un Eiropas savienības fondiem.

"Valsts cirpšanas un slaukšanas kampaņu" shēmotāji sākumā gribējuši "apgūt" vēl astronomiskākas summas

https://pietiek.com/raksti/_valsts_cirpsanas_un_slauksanas_kampanu__shemotaji_sakuma_gribejusi__apgut__vel_astronomiskakas_summas/

Uz vienu ganību hektāru var izaudzēt 10 aitas. Līdz ar to 92 000 aitām vajag ganības 92 km2 platībā. Tas atbilst apmēram trešdaļai no vienas vilku ģimenes teritorijas. Salīdzinājumam - Latvijā ir 200 000 stirnu, un lielā daļā valsts teritorijas blīvums ir 2-4 stirnu uz 1 km2. Tātad stirnu blīvums ir 250-500 reižu mazāks nekā aitu blīvums.

Bet, neraugoties uz šo atšķirību un zinot, ka vilki pārtiek no savvaļas pārnadžiem un nevis no aitām, VMD un medību ideologi apzināti maldina sabiedrību masu medijos, stāstot par vilku kā oportūnistisku plēsēju, un kategoriski noraida priekšlikumu medīt tikai postījumu vietās.

Tāpat jāatgādina, ka Latvijas laukos ir desmitiem tūkstošu klaiņojošu suņu, kas var nokost aitas, ka joprojām nodeg kūtis un ka knišļu dēļ vasarā iet bojā mājlopi.

No knišļu kodieniem bojā gājuši gandrīz 500 mājlopi

https://www.delfi.lv/news/national/politics/no-knislu-kodieniem-boja-gajusi-gandriz-500-majlopi.d?id=11355198

“Skats bija briesmīgs, aitas bija izšķaidītas pa ceļu.” Sīkāk par asiņaino negadījumu uz šosejas

Nedēļas nogalē kāds lauksaimnieks Rencēnu apvidū zaudēja teju pusi sava aitu ganāmpulka negadījumā uz vietējās šosejas, vēsta raidījums “Degpunktā”.

https://www.la.lv/skats-bija-briesmigs-aitas-bija-izskaiditas-pa-celu-sikak-par-asinaino-negadijumu-uz-sosejas

Laikus nepamanīts ugunsgrēks Ērgļu novadā nopostījis kūti ar 600 aitām

Saimniecības īpašnieks Dmitrijs Diks Bortņikovs zaudējumus lēš aptuveni 200 000 eiro apmērā. Aitu kūts nav bijusi apdrošināta

https://zinas.tv3.lv/latvija/laikus-nepamanits-ugunsgreks-erglu-novada-nopostijis-kuti-ar-600-aitam/

Par VMD ideologiem

Šogad katru mēnesi masu medijos varēja lasīt, klausīties un skatīties kliedzošas reportāžas par vilku uzbrukumiem aitām. Kā jau kārtīgiem demagogiem piedien, VMD Medību daļas ierēdņiem patīk noklusēt savvaļas pārnadžu radītos postījumus (kas burtiski ir tūkstoš reižu lielāki nekā vilku radītie zaudējumi) un izraisīto avāriju statistiku.

Kam izdevīgi valstiskie meli par vilkiem un lūšiem un to slaktiņš

https://www.pietiek.com/raksti/kam_izdevigi_valstiskie_meli_par_vilkiem_un_lusiem_un_to_slaktins

Bet pietiek sīkāk pievērsties pēdējo divu gadu vilku postījumu statistikai, lai atklātos VMD patiesā motivācija.

Šogad līdz oktobra vidum tika reģistrēti 64 vilku uzbrukumi un 224 nokostas aitas. Cēsu novadā notika 23 uzbrukumi, un tika nokostas 122 aitas (55% no kopskaita). Kuldīgas novadā 7 uzbrukumi, un nokostas 17 aitas, bet Smiltenes novadā - 8 uzbrukumi, un nokostas 34 aitas. Tātad šajos trīs novados tika nokostas 77% no kopskaita, un vienā uzbrukumā vidēji tika nokostas 4,5 aitas.

Pērn tika nokostas 129 aitas, no kurām 67 tika nokostas trīs novados - Ventspils, Kuldīgas un Ludzas (vienā uzbrukumā vidēji tika nokostas 4 aitas). Cēsu novadā pērn netika nokosta neviena aita.

Tā kā vilku apšaušana notiek visā Latvijas teritorijā un pēdējos 10 gadus katru gadu tiek nošauta puse no katras vilku ģimenes, tad skaidrs, ka vilku medības nav risinājums. Drīzāk vien apstiprina sakarību - ja vienīgais instruments ir āmurs, tad ikviena problēma atgādina naglu.

Par vilkiem

Vilku apšaušana sākas jūlija vidū, un līdz decembrim nošauti jau ir 200-270 vilku. Lai saprastu, ko tas īsti nozīmē, ir jānoskaidro dažas pamatlietas vilku bioloģijā un ekoloģijā. Vilki pārojas februārī, un maijā piedzimst mazuļi.

Vilku bioloģija medību ideologiem ir tumša bilde, un viņiem grūti saprast, ka divus mēnešus veci vilcēni vēl tikai zīž mātes pienu, piena zobi viņiem ir vismaz līdz augusta beigām un nekādām „apmācībām” nav bioloģiska pamata, un ka līdz gada vecuma sasniegšanai jaunie vilki tikpat kā nedod nekādu ieguldījumu medību procesā.

Tikpat jocīgi ir uzskatīt, ka aplokā vilki uz bezpalīdzīgajām aitām tiek mācīti, kā medīt stirnas un mežacūkas. Atšķirībā no medniekiem, kas, dzenoties pēc adrenalīna, nogalina izklaides nolūkā, vilkiem ir jāriskē ar savu dzīvību, lai nomedītu savvaļas pārnadžus - ko apliecina ielauztie galvaskausi un ribas.

Ieteikums medību ideologiem beidzot noskaidrot elementāras lietas par vilku bioloģiju - piemēram, ko var izdarīt divus mēnešus vecs vilka kucēns. Tad nevajadzēs visai Latvijai apliecināt, cik stulbi ir aitkopji un mednieki, stāstot par to, kā vilki uz aitām apmācot medīt kucēnus.

Katru gadu Latvijā vilkus nošauj 50-60% apmērā no populācijas, bet ne jau tāpēc, ka viņi būtu aitas nokoduši, bet gan tāpēc, ka vilka teritorijā (250 km2) atrodas 10 medību klubi (vidēji 25 km2 lielumā un 15 mednieki kolektīvā), kuriem skauž, ka vilki apēd „šamējo” stirnas un cūkas.

Latvijā ir 2% no vilku kopējā skaita Eiropas Savienībā, bet apšauj 25% no nošauto vilku kopskaita.

Vilku skaits sāk samazināties, ja nošauj vairāk par 30%-40% no populācijas. Latvijas robežas garums ar Lietuvu, Baltkrieviju, Krieviju un Igauniju ir 1368 km, un pierobežā pusi no teritorijas klāj meži. Vidējais attālums, kuru veic vilks, lai atrastu sev jaunu teritoriju un partneri, ir 100km. Līdz ar to sanāk, ka teritorija, no kuras Latvijā var ienākt vilki no kaimiņzemēm ir ~ 70 000 km2 liela. Tomēr žoga izbūves uz Eiropas Savienības ārējās robežas dēļ un sakarā ar vilku apšaušanas apmēriem Lietuvā ienākošo vilku skaits būs mazāks nekā iepriekšējos gados.

Pieaugot stirnu (limits 38 000 gadā) apšaušanai, pēdējos gados ir novērojams arī vilku apšaušanas tempa pieaugums - līdz decembrim nošauti jau ir 200-270 vilku. Vilki ir ļoti sabiedriska suga, un tieši ģimenē vilki apgūst medību un komunikācijas prasmes. Ja vilku ģimenes struktūra tiek sagrauta, nogalinot kādu no vecākiem, tad tas tikai novedīs pie aitu uzbrukumu skaita pieauguma, jo jaunie vilki nebūs apguvuši medību prasmes. Vienkāršāk ir nomedīt stirnu nekā briedi vai alni - tāpēc arī vilki seko stirnām, kuras viņus aizved pie mednieka medību tornī, kurš, sēžot siltumā un sausumā, labprāt nošaus kādu vilka kucēnu vai vilceni, kas ar pienu baro mazuļus.

https://www.facebook.com/ivars.freimanis.7/posts/pfbid02JRxcT1FhrJP1KBYF9kAprfVGAFrBNq6X67LHvhuU2sYjyAgDCt7fV3SyNFy9Sa9Kl

Dace Judina-Nīmane "Dzīvnieks ir ilgstoši bijis badā..."

Juris Belsevics "Tas ir kucēns bez mammas"

https://www.facebook.com/photo?fbid=1771444436547956&set=pcb.1771444736547926

Juris Belsevics "Kuci nošāva pirms mēneša, kucēni bez piena."

VMD neinteresē, kādas sekas var izraisīt vilcēnu vecāku nogalināšana attiecībā uz vilku uzbrukumiem aitām. Tāpat VMD neinteresē, kādas sekas var izraisīt pieaugušu vilku nogalināšana janvārī un februārī, kad vilkiem notiek vairošanās. VMD neinteresē arī, kādas sekas var izraisīt pieaugušu vilku apšaušana martā, kad 90% no pieaugušo vilceņu kopskaita vēderā ir embriji. VMD medību ideologi atsakās izmaksāt kompensācijas par nokostajām aitām, omulīgi skatās reportāžas masu medijos un izmanto aitu uzbrukumu skaita pieaugumu, lai izplatītu dezinformāciju par vilkiem, kas pārsnieguši vides ietilpību un tāpēc nepieciešams palielināt vilku nošaušanas limitu.

Rāmums un izsvērtums visā vilku diskusijā nav novērojams, tāpēc nevienam neienāk prātā, ka risinājums ir stabilas vilku ģimenes, kas ļauj nodrošināt, ka jaunie vilcēni kārtīgi apgūst medību prasmes.

Novērtē šo rakstu:

75
58

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...