Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?

Jā, mūsu vidū ir cilvēki, kas nespēj civilizēti runāt ar un par viendzimuma partnerattiecību piekopējiem, bet tas nenozīmē, ka jebkāda opozīcija varavīksnes ideoloģijai ir grūtgalvība vai homofobija. Grūtgalvība ir tieši skraidīšana pakaļ modīgākajai lietai, nemēģinot saprast nedz tās izcelsmi un cēloņus, nedz būtību un konsekvences.

Kas attiecas uz tiem maniem lasītājiem, kas nejēdz pieklājīgi sarunāties par viendzimuma partnerattiecību piekopējiem, tad jūs kā reiz esat vislielākie LGBT propagandas balstītāji. Tieši jūsu pūles ir degviela visiem praidiem, tieši jūsu pūles ir tas, kas caurkritušām ministrēm un citiem ne pārāk intelektuāli patstāvīgiem cilvēkiem liek padomāt, ka drošāk, stilīgāk un izdevīgāk būs pieslieties varavīkšņotajai galējībai.

Neviens pieklājīgs cilvēks negrib sasieties ar rupekļiem neatkarīgi no tā, par ko "īstenībā" iestājas rupeklis. Katrs jūsu tvīts, katrs Facebook komentārs, kurā nosaucat kādu par "ped...", un katrs izteikums, kurā diskvalificējat otru tāpēc, ka viņš dēvē sevi par geju, ir kārtējais lādiņš varavīksnes ideoloģijas arsenālā.

Pret varavīksnes ideoloģiju ir jācīnās, bet, pirms kāds pie tā ķeras, viņam ir jāsaprot, vai viņam ir iekšā to darīt pēc pieklājīgas sabiedrības noteikumiem. Vai viņš ir gatavs izpildīt mājasdarbus un psiholoģiski un intelektuāli sagatavoties par tēmu, kurā izsakās. Tā, lai no viņa cīņas būtu vispār kāds labums. Jūs taču piekritīsiet, ka arī palīdzēšanā Ukrainai ir labāki un ir sliktāki veidi, kā kaut ko darīt lietas labā, ne? Jūs taču piekritīsiet, ka Latvijas tautas vienošanā ir labāki un sliktāki veidi, kā kaut ko darīt lietas labā, ne?

Noturīgas politiskas kustības vai pretstāves nevar pastāvēt, ja to iekšienē nenotiek aktīva ekstrēmo izpausmju apvaldīšana. Mēs nevaram neko iesākt, ja mūsu (aktīvistu) vidū ir cilvēki, kas politiskas diskusijas ietvaros zaudē cilvēcību. Ja mēs skatām savas prasības vai piedāvājumu kā iestāšanos par morāli pārāko izvēli salīdzinājumā ar oponentu piedāvājumu, tad šādi cilvēcību zaudējoši aktīvisti mūsu vidū vienmēr ir uzskatāmi par oponentu līdzstrādniekiem. Jo ne tikai viņi ar savu necilvēcību zaudē savu morālo pārākumu, bet arī viņu darbība sāk kalpot otrajai pusei.

Pieklājīgs cilvēks nav cilvēks, kuram nav nekādu paliekošu vērtību un kurš plūst pa modes straumi. Pieklājīgu cilvēku no mežoņa atšķir tas, ka viņš spēj apvaldīt savas pirmatnējās emocijas, ka viņš nerīkojas impulsīvi, kad iestājas par savu redzējumu. Pieklājīgs cilvēks var uzskatīt savu sarunas biedru par vienalga ko, bet tajā pašā laikā sarunāties ar viņu. Un nevis izlikties, augstprātīgi ignorēt dzirdēto, bet pa īstam klausīties un sarunāties, tas ir, pieņemt, ka otra sacītais ir domāts nopietni. Pieklājīgs cilvēks pēc otra uzklausīšanas spēj arī pēc tam pastāstīt savu redzējumu tādā veidā, ka otrs pats par sevi netiek padarīts par zemākas šķiras cilvēku. Pieklājīgs cilvēks spēj atdalīt cilvēku, kas pauž idejas, no pašām idejām.

Uzskatu, ka Anita Muižniece ļoti smagi maldās ar savu atbalstu Rīgas praidam, bet vai tāpēc es nevarētu ar viņu civilizēti sarunāties, ja būtu tāda vajadzība? Protams, ka varētu.

Ja gribat precīzāk saprast varavīksnes ideoloģijas neprātu bez visādiem sazvērestību elementiem, lasiet Kodokas izdoto "Pūļa neprātu", kuru ir sarakstījis Daglass Marijs — cilvēks, kurš pats piekopj homoseksuālas attiecības.

Tā kā pēdējā laikā esmu lasījis daudz Hajeka par morāles normu evolūciju, godīgi sakot, nav grūti iedomāties tādu scenāriju, kad tālākā nākotnē (pēc dažām paaudzēm) morāle izmainīsies uz tādu, kādu vairums tradicionālo vērtību aizstāvju negribētu redzēt. Un tas var notikt tieši homofobu dēļ — jo izrādīsies, ka izdzīvošanai sabiedrībā būs izdevīgāk iestāties par pilnīgu varavīksni, nekā riskēt publiski asociēties ar izkārnījumu metējiem un geju sitējiem. Savā ziņā var teikt, ka tieši tas arī šobrīd notiek. Ģimenes kā no viendzimuma partnerattiecībām nodalīta jēdziena pastāvēšana ir atkarīga no tā, vai ir iespējama civilizēta tās aizstāvība. Es uzskatu, ka ir iespējama.

Novērtē šo rakstu:

85
22

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai valstij vajadzīgs sabiedriskais medijs krievu valodā?

FotoKatrs ekonomists labi zina: ja pēkšņi būtiski samazinās naudas masas aprite ekonomikā, tas beigsies ļoti slikti. Ne velti ASV Lielā depresija sakrita ar naudas masas apgrozījuma kritumu par kādiem 30%. Demokrātijā līdzīgi ir ar vēlētāju balsīm. Ja izņem pietiekami lielu vēlētāju balsu skaitu no “apgrozības”, tas beidzas slikti, paralizējot demokrātisku lēmumu pieņemšanu par valsts attīstībai svarīgajiem jautājumiem. Pēdējo trīsdesmit gadu laika lielākā daļa Latvijas krievvalodīgo izvēlējās balsot par partijām, kas latviešu vairākumam nebija pieņemamas. Tādējādi vairākās Saeimās vismaz divdesmit deputātu mandāti tika “izņemti no apgrozības”.
Lasīt visu...

21

Jaunlatvijas cietais Rieksts

FotoSabiedrībā rezonansi izsaucis Ernesta Rieksta video: “Es ceru, ka Krievijas armija ienāks Latvijā.” “Sprādzienu” izraisīja tieši šis teikums. Pārējo vēstījuma daļu aizņem pašreiz piekoptās politikas kritika un konstatācija, ka Dievzemītē viss pagalam. Delfi gan cenšas Riekstu rečekot, ka citur, t. sk., Krievijā ir vēl sliktāk, taču “reņģēdājiem” no tā vieglāk nepaliek.
Lasīt visu...

21

Ne viss ir zelts, kas spīd

FotoKārtējo reizi kārtējā Saeima ir ievēlējusi jaunu (sic!) valdību. Ko mēs varam sagaidīt no šī piedzimušā brīnumbērna, kurš mums sola piena upes un ķīseļa krastus tuvākajos gados, proti, Eiropas Savienības valstu vidējo dzīves līmeni? Skeptiķi teiktu – blēņas! Cik valdības nav nākušas un gājušas, kas nav solīts, bet, kur bijām, tur esam!
Lasīt visu...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

Godātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā...

Foto

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

Paldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus,...

Foto

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

Valdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi,...

Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...