Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tajā nedēļā, kad no Jelgavas tipogrāfijas izņēmu grāmatu, kurā aprakstu bijušā Latvijas Bankas prezidenta dīvaino aizturēšanu 2018. gada februārī un šīs lietas tālākos procesus, Liepājas slimnīcā nomira kāds 52 gadus vecs vīrietis, kurš tur bija nonācis no pilsētas īslaicīgā ieslodzījuma izolatora. It kā šiem gadījumiem nevajadzētu krustoties un – tomēr… Runa ir par mafiju ar uzplečiem, kas Latvijas Republikā mierīgi vada savas ietekmīgās dienas.

Kad saku “mafija”, tad ar to domāju kādu cilvēku grupu, kas, izmantojot dienesta stāvokli – sākot no mūsu drošības iestādēm, izmeklētājiem, prokuroriem un beidzot ar politiķiem – veic konkrētus pasūtījumu darbus, izliekoties, ka darba laikā viņi kalpo sabiedrības interesēm.

Turklāt šis pasūtījumu galds ir tik meistarīgi veidots, ka grupējums savus lielos vai tiešos priekšniekus faktiski neskar, atvēlot tiem publiski izteikties par atbilstošo iestāžu kaujas uzdevumiem, stratēģiskajām vīzijām vai taktiskajiem uzdevumiem. Kamēr tā sauktie mazie gariņi jeb dažādu līmeņu padotie tēlo nozares profesionāļus. Viņi tādi patiešām arī ir, jo labi izprot gan likumus un to nepilnības, gan precīzi ievēro procesuālo kārtību.

Praktiski ir tā, ka šajā pasūtījumu galdā tā formālā puse neskaitās, jo vispirms vajag cilvēku – vai kādu gadījumu. Un tad jau atkarībā no stāsta vai vajadzības tiek ne tikai piemeklēts likums, bet arī izrakņāts operatīvo iestāžu arhīvs, atrasti vai pierunāti liecinieki, cepti pierādījumi.

Valstī ir daudz tādu figurantu, kas strādā par lieciniekiem, kādu mirušu personu pārstāvjiem un tamlīdzīgi – strādā par tādiem, kas jums piedāvās sakārtot praktiski visu, kas attiecas uz tiesiskumu un kriminālprocesu.

Konsultanti drošības jautājumos, detektīvi. Visi jau neuzdienējas līdz posteņiem, bet tas nenozīmē, ka viņi nevar būt noderīgi. Vai atceraties to 2018. gada februāra dienu, kad SAB un KNAB priekšnieki preses konferencē teica, ka Rimšēviča nodarījums un tam savāktie pierādījumi neprasīs ilgu laiku, lai to nokārtotu. Kopš tās dienas ir pagājuši pieci gadi… Un runa nebija par kādu dzērājšoferi, bet par tā brīža vienu no augstākajām Latvijas amatpersonām. Kā teiktu šo laiku ģenerālprokurors – godīgus cilvēkus tāpat vien neiztur. Piekrītu.

Aiztur negodīgos – pieķerot viņus izdarītajā noziegumā, apsūdzot un tiesājot. Un, protams – ieliekot cietumā. Bet kāpēc, kādu aizturot, mēs ik pa laikam nonākam apstākļos, kas visu šo augstāk minēto lietu kārtību pēkšņi… apstādina, iesaldē, velk garumā, atliek… Vai arī – izbeidz pierādījumu trūkuma dēļ. Var jau teikt, ka uzņēmējs Māris Martinsons spēj noalgot labākos advokātus, bet tā, ka no viņam inkriminētajiem astoņiem dažādiem procesiem dažādu iemeslu dēļ ir izbeigti septiņi… Tas gan laikam nebūs stāsts par advokātiem.

Kas nomira Liepājā? Viņa vārds ir Igors Bobirs, un viņam bija 52 gadi. Vēl var mediju annālēs atrast, ka viņš strādājis VDK jeb čekā, bet Latvijas pilsonību ieguvis naturalizācijas kārtībā 2005. gadā. Ja parēķina, kad nelaiķis beidza skolu, tad tā ir pagājušā gadsimta astoņdesmito/deviņdesmito gadu mija. Kad mainījās iekārta, kad Latvija atguva neatkarību. Bobira nonākšana PSRS Valsts drošības komitejas ietekmes zonā neizbrīna, jo čeka astoņdesmito gadu beigās ļoti intensīvi apstrādāja un vervēja nākotnes “latviešus”. Izbrīna, ka šī persona tiek pie pilsonības – naturalizācijas kārtībā, bet jau neatkarīgajā Latvijā.

VDK tīklu asarītis starp mūsu sarkanbaltsarkanajām dīķa ūdenrozēm! Tas, ka Bobira darba vieta ilgus gadus ir privāta kompānija – apodrošinātāji no BTA –, arī ir pārdomu vērts. Loģiski, ka viņš atbild par šīs firmas drošības dienestu. Tur palīdzējis nonākt arī tādam advokātam Jānim Dambītim, kas vēlāk būs redzams Finanšu ministrijā – staigājam ministru padomnieku kurpēs. Te mums jāpiesaka arī bijušais KNAB lāčplēsis Juris Jurašs (attēlā), jo Dambītis ar Jurašu ir kursa biedri – ak, šie skaistie studiju gadi! – un tas, ka kaut kad vēlāk Igors Bobirs pirks no Juraša kaut kādu īpašumu.

Kaut kad vēlāk, kad Jurašs jau būs deputātos, bijušais KNAB ērglis reģistrēs konsultācijas firmu “Immunitas” ar juridisko adresi Klijānu ielā 23. Protams, tā ir tikai sakritība, ka arī Igora Bobira veidotās firmas reģistrētas tajā pašā adresē. Bet – tā jau vairs nav sakritība, kad 2015. gadā krogā “Brālis”, Bobirs ar Dambīti aicina uz sarunu Jurašu, kur viņam stāsta par viena miljona eiro lielu kukuli, ko vajag izstrādāt kādā skaļā kriminālprocesā.

Pieņemsim, ka kursa biedri ar draugiem todien dzēra alu un zirgojās, vienīgi jocīgi, ka Jurašs pēc šīs tikšanās raksta ziņojumu KNAB priekšniekam – ka ticis kukuļots, savukārt vēlāk viņš ar savām rokām šo visu nezin kāpēc publisko medijiem – sagraujot operatīvo izmeklēšanu… Glāba savus “alus brāļus” un pie reizes taisīja skaļu politisko karjeru? Pieņemsim… Bet ko domāt par pašu kukuļa piedāvāšanas sarunu? Cilvēki nozarē zināja, ar kuru tieši ir jārunā par šādu gadījumu?

Jūs taču saprotat, ka čekisti un bijušie Policijas akadēmijas absolventi no darba brīvajā laikā netiekas, lai uzspēlētu “monopolu” vai risinātu krustvārdu mīklas… Vai nav dīvaini, ka Jurašs vēlāk ar “Immunitas” zīmogiem konsultēs skandalozo krievu baņķieri Grigoriju Guseļņikovu, kas mierīgi nolaida vienu banku pa burbuli, bet – neviens Latvijā viņam pakaļ neskrēja un neprasīja atbildēt par noziegumu, kurā bija acīmredzams iepriekšēja nodoma plānojums? Bondaram skrēja pakaļ, Priedītim skrēja, Belokoņam skrēja – Guseļņikovam ne…

Bobiru kopā ar vēl trīs citiem aiztur Valsts drošības dienesta darbinieki šī gada augustā, apsūdzot viņu sadarbībā ar Krievijas Federālo drošības dienestu un darbībām, kas vērstas pret Latvijas valsti. Ja pašķirsta bijušā Iekšlietu ministra Jāņa Ādamsona failus, kuru arī apsūdz par spiegošanu Krievijas labā, tur Igors Bobirs un Juris Jurašs tiek minēti vienā nabas saitē – kā cilvēki, kas pārstāv “valstisko ONG” jeb organizēto noziedzīgo grupējumu, kas iefiltrējies starp valsts institūcijām.

Ādamsons savās piezīmēs raksta, ka “I.Bobirs ir tas cilvēks, kuru J.Jurašs sūta pieņemt neatļautus labumus vai kukuļus no trešajām personām (klientiem)”. Ādamsons arī abus personāžus min kontekstā ar cigarešu kontrabandu un “jautājumu sakārtošanu ar VID”. (www.pietiek.com) Spiegu spēlītes? Vai arī – Valsts drošības dienests ir sācis drupināt Juraša shēmas un spiegošana ir tikai kā izdomāts iegansts, lai paņemtu to bariņu aiz pautiem?

Citēšu tobrīd vēl dzīvā Igora Bobira advokāti Allu Barbašu, kas 2023. gada 3. septembrī apgalvoja medijiem, ka viņas klients “ir atklāts, gatavs sadarbībai, viņš ir gatavs sniegt visu viņa rīcībā esošo informāciju, lai drošības dienests varētu gūt pārliecību, ka šis ir pārpratums”. Ielāgojiet – Bobirs bija gatavs sadarbībai un šo faktu padarīja publisku. Vai citādi izmeklētāji viņu nesadzirdētu, vai arī – savas nostājas publiskošanai bija pavisam cits mērķis.

Ņemiet vērā, ka no tiem četriem aizturētajiem, kas bija Bobira komplektā, vienu neapcietināja, savukārt trīs citus gan, apzināti izkaisot viņus pa dažādiem iepriekšējās izmeklēšanas izolatoriem... Tā Bobirs nonāk Liepājā. Kādos apstākļos viņš tur atradās, kā tika uzraudzīts, pieskatīts – nav ne jausmas.

Bet 52 gadu vecumā parasti nemirst… Mirst viņš Liepājas slimnīcā. Viņu nenosargā? Viņa advokāte pēc šīs nelaimes nekādus paziņojumus neizplata, bet sieva gan saka, ka “uz mirušā vīra ķermeņa nekādas vardarbības pēdas nav saskatījusi”. Kāpēc viņa grib publiski pateikt, ka nav bijusi vardarbība?

Sekcijā gan jau atklātu, kas par vainu – bet to nezin kāpēc sieva negaida. Jums, protams, paliks silti ap sirdi un kājām, kad precizēšu Bobira advokātes identitāti. Alla Barbaša ir bijusī Jura Juraša sieva – viņa arī kādreiz strādāja KNAB. Jau minētā krievu uzņēmēja Guseļņikova Rīgas bankā viņa sniedza juridiska rakstura konsultācijas.

Vai Bobiru novāca? To jums neviens tagad nepateiks, vienīgi ir acīmredzams, ka kaut kas šobrīd pie galda un ap to sapītajiem tīkliem notiek. Pilsētā runā, ka Valsts drošības dienests ir nodevis vēstījumu brašajam Ukrainas frontes karavīram Jurim Jurašam, lai viņš kādu dienu tomēr atgriežas mājās – jo viņu te gaida…

Starp citu, kas attiecas uz vēstījumiem. Grāmatā “Aprakt dzīvu pie karātavām” (jau pieejama visās Latvijas grāmatnīcās), ir aprakstīta advokāta Romualda Vonsoviča epizode, kurā viņš 2017. gada oktobrī, sev netipiski atklāti un publiski, brīdina Latvijas sabiedrību, citēju: “Man ir pamatoti iemesli uzskatīt, ka ir ārkārtīgi ietekmīgas un resursiem pārbagātas personas “tuvajā pierobežā” un viņu vietējie izpalīgi, kuru iespējas arī 2017. gadā sniedzas tik tālu, lai varētu panākt neatkarīgās Latvijas Republikas tiesībsargājošajās iestādēs nepamatotu kriminālprcesu ierosināšanu pret cilvēkiem, kas stājas ceļā, kavē vai traucē šo ietekmīgo personu mērķu sasniegšanu.”

Bažīgo vēstuli advokāts noslēdz ar frāzi par “korumpētām Latvijas valsts policijas amatpersonām”… Kas zīmīgi? Nekāda ārēja reakcija no policijas, tiesību sargājošajām iestādēm, par politiķiem pat nerunājot. Murgs! Varbūt Vonsovičs tomēr savu panāca, pievērsa uzmanību, kādu nobaidīja, bet – to gudri neafišē? Iespējams. Tiesa, kad par šo dažus mēnešus vēlāk pie viņa interesējās tā brīža Latvijas bankas prezidents Rimšēvičs… Lūk, te nu būs cita intriga. Kas notika tālāk? Atveriet jau minēto grāmatu, kurā šī epizode ir pabeigta.

Tur jūs ieraudzīsiet arī kopgalda darbojošās personas – ar uzplečiem un bez, tur atradīsiet arī metodoloģijas īso kursu – kā pasniegt un servēt kriminālprocesu… Protams, viss tiesiskuma un likuma vārdā. Kā citādi?! Starp citu, tās slavenās Taureņu pirts sarunas, ko kāds paņēma no KNAB arhīva plaukta, savulaik tika atzītas par neizmantojamām kā pierādījums – tas bija laikā, kad birojā strādāja Jurašs…

Nojaušat, kam kalpo arhīvi ar nevajadzīgiem ierakstiem? Kad jums stāsta, ka Liepājas slimnīcā nomiris cilvēks, ko turēja aizdomās par sadarbību ar Krievijas federālo drošības dienestu, darbībās pret Latviju – padomājiet… Kāpēc tas notika slimnīcā, vai viņš patiešām spiegoja, kā viņš zināja tos valsts dienesta cilvēkus, kam Rīgas alus bārā piedāvāt miljons eiro lielu kukuli?

Ir skaidri redzams, ka mūs čakarē… Nav saprotams – kāpēc šo visu neizdodas sakārtot?

Novērtē šo rakstu:

168
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...