Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Re, cik perfekti uzrakstīja Krišjānis Papiņš portālā Pietiek.com publicētajā rakstā Kādēļ Putins izvēlējās sagraut Krieviju*. Izskatās, ka Putinam nospļauties uz krievu tautu, ka tik to var izmantot savā labā, nostiprināt savu varu, nosargāt savas privātās astronomiskās bagātības. Raksts, var teikt, ir izcili trāpīgs, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt, piebilst.

Autors atzīst, ka Putins ir “vienkāršs, žurkas trenkājošs huligāns” un ka Staļins bija “kā lielceļa laupītājs”, par ko retais var aizdomāties, ko tas viss nozīmē, vēl jo vairāk, ja tepat apskata arī Hitlera tēlu. Šo tipāžu veselības stāvoklim tiek paiets garām, viņu tēlam sabiedrībā netiek dots krimināltiesiskais novērtējums. Rakstā vienkāršoti tiek atzīts, ka Putins pakļauts padomju domāšanai kā bijušais šī režīma funkcionārs, čekists. Man liekas, ka autors šo apstākli pārspīlē, jo tas nāk no tautā valdošās vispārējās atziņas to piesaukt, kad vajag kādu nomelnot, kādam piekarināt birku. Hmm, jau 30 gadus velkas līdzi padomju domāšana, kad izaugusi jau jauna paaudze? Kļūda! Tad jājautā, kādai padomju domāšanai bija pakļauts Hitlers?

Un te taisnība NRA**, kur izklāstīti Putina un Hitlera izteikumu citāti par kara uzsākšanu pret kaimiņu valsti Ukrainu, kad Hitlers iebruka Polijā, bet Putins šodien karo Ukrainā. Tā ir sakritība, kā NRA izpēte salīdzina, ka abiem agresijas sākšanas attaisnošanai izteikumi ir līdzīgi? Nemaz ne. Tas pierāda, ka viņi ir no viena psiholoģiskā naratīva. Raksturīgi, ka abi ir ar līdzīgu sociālo izcelsmi, līdzīgu karjeras attīstību, izcēlušies no nabadzīgas sociālās vides, ar savu garā nabadzīgo domāšanu, ar savu lielummāniju kā pasakā kļūst par nevaldāmu impērijas valdnieku un pasaules iekarotāju!?

Lasām Papiņa rakstā, ka “Putins tautas masām patīk, jo viņš ir nevis PĀRGUDRS INTELIĢENTS (mans izcēlums), bet vienkāršs, žurkas trenkājošs huligāns no Ļeņingradas vārtrūmēm. Viņš mīl izteikties tieši, tautiski, vienkārši un saprotami, un tas silda sirdi…”- citāta beigas.

Vai nav perfekti teikts? Te ir vērts aizdomāties par Krievijas varenību, par tautas smacēšanu ar līdzekļu novirzīšanu bruņošanās drudzim, cenšoties iekarot, pakļaut pat kaimiņvalsti Ukrainu, tajā iznīcinot civiliedzīvotājus un sagraujot infrastruktūru – slimnīcas, skolas, bērnudārzus, dzīvojamās mājas utt. Nereti dzird stāstus, ka Putins neko sliktu nedara vai tml., izplata melus, nepārbaudītus faktus, arī apvaino savu valsti un tautas. Bet tādus faktus gan jau izmeklēs un noskaidros, ir vai nav tā taisnība, nejauksimies izmeklēšanā.

Nav šaubu, ka Putins ir tas pats Hitlera tipa tēls, kas drīzāk bija šizofrēniķis, ar šizofrēniski asu prātu, ar nevaldāmu enerģiju, ar iedomu par mākslinieka spējām un prasību uz viņa kā mākslinieka talanta atzīšanu, bet, kad no “talanta” atzīšanas tika atstumts, apvainojies uz visu pasauli, uzsāka savu ceļu uz atriebību, tirāniju?

Par šādām personībām parasti spriež, ka viņš ir “nekaunīgs”, huligāns, šāds un tāds, kā viņus raksturo arī K. Papiņš. Mēs neaizdomājamies, kas tā par kaiti, atkarību, slimību, ka tas varbūt ir sevišķas kategorijas šizofrēniķis, kura spējas, enerģiju un virzību uz karjeras kalngalu nav iespējams pārspēt, izprast un savlaicīgi apturēt. Viņiem, kā jau novērots tiesību praksē, ir milzīgas spējas domāšanā, bet tās nesakrīt ar loģisku domāšanu, nesakrīt ar lietu kārtību sabiedrībā, ar veselo saprātu.

Vai tāds pat nav Putins, kurš izlīdis no nabadzības, bērnībā, jaunībā aizvainots, bez naudas, bez dzīvokļa utt., kamēr iestājās VDK dienestā? Pavērojiet, kā Putins melo pat sarunā ar vairāku valstu prezidentiem, it kā visa pasaule neko neredz un nesaprot, tas ir, runā aplamības acīs skatīdamies. Gan pēdējā laikā no 6 metru attāluma. Viss tas liecina par psihiski nevesela prāta cilvēku. Bet, starp citu, nereti šādus tipāžus apzīmē kā nekaunīgus, negodprātīgus, ar lielummānijas pazīmēm, kā neaudzinātus, kā šofera dēlus vai citādi, kad patiesība meklējama veselības stāvoklī.

Lai raksturotu mūsu galveno varoni Putinu kā diktatoru, jāpiemin arī mūsu pašu atsevišķas personas, kaut ne ar tādu līmeni un apjomu, kas ļauj atpazīt diktatora tēlu rašanos.

 Ne tikai aprakstītajos gadījumos, arī cituviet uz politiskās skatuves parādās attiecīgi tipāži, kuri sludina savu politisko talantu un maģiskas spējas pārvaldīt valsti, ka viņš tas gudrais un tml., kuru viens otrs sazīmē ar Hitleru, sauc par huligānu, par nekaunīgu un visādi citādi. Šādu personu sakarā sarunājos ar kādu tieslietu kolēģi, jautāju domas. Man saka, ka šis cilvēks ir nekaunīgs vai citādi nepareizs. Nekā, saku, šizofrēniķis. Piekrītošs klusums.

Lai parādītu šo cilvēku raksturus, pieminēšu arī citu piemēru galvenā varoņa tēlam. Tā Jelgavas rajonā viens no tādiem, kurš aizdomājies par savu “visgudrību”, tiesājās ar neatkarīgās Latvijas varas policiju, ar “reketu”, ar viņa biznesa iznīcinātājiem, ar VIDa kukuļņēmējiem. Visa šī cīņa bija pareiza, it kā pārmest nebūtu juridiski korekti, bet… savos prasījumos aizstāvējās bez advokāta, pats uzturēja savas prasības, pats gatavoja dokumentus. Tautā teiktu – “gudrs pēc suņa”. Prasības virzīja it kā pareizi, bet tiesas viņu neņēma par pilnu, jo laikam nemaksāja kukuļus, kas tolaik bija neatņemama tiesāšanās sastāvdaļa, tiesas strādāja pēc principa Tiesāšanās kā ķēķī un ne tikai tādēļ.

Turklāt Latvijā viņš laikam bija pirmais, kurš vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) bez advokāta, kaut nebija nevienu dienu studējis jurisprudenci. Sanāca tā, ka no viņa mācījās, ar viņu konsultējās pat juristi, kā iesniegt pieteikumu ECT, jo Latvijā šādas prakses nebija. Un tomēr šī cīnītāja pieteikumos, sūdzībās vējoja loģiskie pārrāvumi, neadekvāti, nepārbaudīti un nepierādīti iestāžu vai amatpersonu apvainojumi noziegumos pret viņu, dažviet lietojot arī apsaukāšanos, kas radīja šaubas par viņa psihisko veselību un viņa sūdzību pamatotību.

Teiktais papildus parāda, kāds ir šādu rakstos minēto diktatoru kategorijas cilvēku psihiskais stāvoklis, viņu apziņa par nepārspējamu talantu, par taisnību un prāta gudrību, kad viņi, nokļūst augstos amatos un turpina savu karjeru, par kuru uzvedību vai tās savdabīgumu brīnās, apspriež, bet netiek gudri, kas ir šis cilvēks, kas viņu mudina uz tādu rīcību, par ko sabiedrība neatrod atbildi.

Savā praksē sastapos ar ne vienu vien gadījumu, ka atsevišķas personas ilgus gadus vadīja iestādi, kaut bija konstatēta šizofrēniskas slimības pazīme.

Šeit teiktais ne tik, cik aiz naga melns, neattiecas uz K. Papiņa personību, bet gan uz viņa rakstā minētām personībām, tajā skaitā, lai labāk atpazītu vienīgi Hitlera un/vai Putina raksturojumu un to, kur un kā rodas šādi vadoņi, kas viņi varētu būt par “personībām”, vai viņi ir un paliek “šarlatāni” vai, kā jau kādreiz izteicos par mūsu laikiem, - neatkarīgi no amatiem, kaut jau kļuvuši par valsts prezidentiem, ir paliek savā domāšanā kā šofera dēli, savā domāšanā neaug.

Tas ir, cilvēki, kuri ir pārpratuši savas spējas un iztēlojušies sevi vai Dieva vietā un kuriem tiek atļauts gūt augstus valsts pārvaldes amatus, kaut var lēst, ka viņi ir bīstami, ko arī pierāda vēsturiskie fakti. Tikuši pie augstākās varas, viņi iet pasaulē kā vampīri.

Autors ļoti precīzi uztvēris diktatoru Staļina un Putina raksturu un motivāciju, kuru tie realizē savas aizvainotības atriebšanai. Tā varētu būt ne tikai šo vadoņu nelaime un posts, bet arī sabiedrības atbildība, kura savlaicīgi neatšifrē šādu cilvēku psiholoģisko stāvokli un ļauj nokļūt prezidentu, ķeizaru, caru amatā. Vai 1917. gada revolūcijas, 1930. – to gadu masveida genofonda iznīcināšana, 1939.-1949. gada laiku golodomori, Katiņas slaktiņš, vispār okupēto valstu amatpersonu slepkavošana, iznīcināšana, tautas masveida izvešana uz Sibīriju – bija šī laika vadoņu prāta aptumsums, garīgais marasms tāpat kā tas, kas šodien notiek Ukrainā?

Bet K. Papiņa rakstā manā skatījumā ir arī pārpratums, piemēram, teiktais, ka “… pēc ŠĀDAS RECEPTES DZĪVOJA VISA MILZĪGĀ PADOMJU VALSTS (izcēlums mans)! Cilvēki domāja vienu, runāja otro, darīja trešo. PSRS bez meliem un krāpšanas nevarēja, tā bija boļševiku stratēģija, jo viņi bija noziedznieki — Staļins taču savu politisko karjeru sāka kā LIELCEĻA LAUPĪTĀJS (mans izcēlums – re, kur tas suns aprakts). Šantāža bija klasisks padomju sistēmas menedžmenta princips … “ - citāta beigas.

 Šodien manā skatījumā padomju domāšana biežāk uzskatāma kā pārpratums. Pēc 30 un vairāk gadiem jau izveidojusies jauna paaudze, bet ne tikai tas. Jauni apstākļi rada jaunu domāšanu – nauda, vara, korupcija, mantrausība utt.

 Savlaicīgi neizvērtējot šo diktatoru izcelsmes apstākļus, viņu psihisko stāvokli un sabiedrības attieksmi šo personu karjeras pašā sākumā, izskatās, ka ir kļūda, pārpratums viņiem piedēvēt “klasiskus padomju sistēmas menedžmenta domāšanas principus”, kas viņus it kā padarījusi par diktatoriem, varas uzurpatoriem.

Šādus secinājumus, viedokļus izsaka ne viens vien mūsu tagadnes rakstītājs un/vai runātājs, piemēro, atsaucas uz padomju domāšanu. Uzskatu, ka padomju domāšanas piesaukšana par 99, 9% ir nevietā un nepamatota, jo nevar pārcelt padomju domāšanu uz alkatību, totālu korupciju, varu un naudu, kas parauj līdzi jaunu domāšanu, pakļauj cilvēku psihi, prātu un cilvēkus padara par sociāli slimiem, neārstējamiem, ievelk mantkārības atkarībā, ko jau var atzīt par iegūtu psihisku slimību.

Tas apmēram tāpat, kā nevar pārcelt visu to labo kādā valstī uz citu valsti vai transportēt vienas valsts režīmu uz citu valsti, jo katrā vidē, katrā tautā sava domāšana, savi paradumi un simtiem iemeslu, kā dēļ padomju domāšana šiem “putiniem” un Co pazuda kā murgs, kad radās atkarība no pārbagātības un attiecīgi lielummānija, vara un nauda… kuras nekad nav par daudz, nosacīti tā kļūst kā par nepanesamu nastu, zem kuras paklūp un aiziet bojā tāpat kā no lielummānijas.

Te vietā būtu jāuzdod jautājums par Hitleru, kāda padomju domāšana bija viņa rīcības pamatā, kā tikai izcelsmes apstākļi, aizvainojums un neatkarīgi no tā ģenētiski mantots vai iegūts psihiskais stāvoklis.

Tā, varētu būt, ir arī atsevišķas tautas lielummānijas gadsimtu nelaime akli ticēt saviem cariem, pat viltus cariem Pugačoviem, ticēt diktatoram Staļinam, tagad Putinam. Nu, šeit šādu carēviču rīcības dēļ tiek pasaules acīs piesmieta sava, lai cik kuram ektsrēmam indivīdam tas nepatiktu, teikšu, ka ne pie kā nevainīgā Krievijas tauta, kura tiek pielīdzināta varmākas tēlam, kura it kā neko nesaprot, tiek nicināta, jo tajā parādās ievērojams daudzums ekstrēmistu, kuri atbalsta vadoņa kara noziegumus.

 Nav šaubu, ka varas uzurpatora Putina režīms, lai gūtu tautas atbalstu, veic plašu propagandu, ka pie visām Krievijas nelaimēm vainojami Rietumi, kuri mūs neciena, apspiež, izolē vai tml. iestāsta, uzspiež tautai, ka tie ir “fašisti”, kuri jāpārmāca, un lieto šo jēdzienu, lai pašus uzurpatorus par tādiem nesauktu, lai attaisnotu savu noziedzīgo rīcību.

Vai tauta Krievijā vēl no Pugačova laikiem nav atmodusies, uz kurieni to ved šādi putini vai kā toreiz carēvičs Pugačovs, kurš iekaroja vai pusi Krievijas, kamēr viņu apturēja vācu izcelsmes ģenerālis Mikelsons? Un Ļeņins, Staļins? Protams, ja arī atmodusies, tā neko nevar padarīt, izmainīt un pat ar melu aptaujām tai pieraksta atbalstu agresoram.

Šie personāži krimināltiesiskajā praksē nav nepieskaitāmi, kaut slimi, bet kontrolējami, viņi apzinās savu vainu, bet apstāties kā pie azartspēlēm, kā no narkotikām, nespēj, ja viņus neapturēs tauta, viņa pietuvinātie.

Nav brīnums, ka šādiem tipāžiem – cariem, vadoņiem – pavelkas līdzi daļa, liela daļa nozombētās sabiedrības, ko sauc par tautu, kurai atņemta nauda, manta, cerība, informācija, ko pierāda ziņas, ka pasaules žandarmus hitlerus, staļinus, putinus atbalsta (?) liela savas tautas daļa. Man liekas, ka pareizs ir desmitais citāts no desmit, kas atrodami Googlē ***. Par pārējiem ir dažādas domas, lai vērtē katrs pats.

Ļaunākais tas, ka šādi personāži – prezidenti, karaļi – nepamatoti izraisa pasaules sabiedrības naidu un apvainojumu uz savu tautu, šeit uz krievu tautu, pret ko tiek radīts naids, neuzticība, ka jūs, krievi, tādi visi, ka nevienu krievu nevar cienīt, ka visi melo vai tml. Vai visi krievi pakļauti padomju domāšanai? Nu tā nav. Redzot un dzirdot, kas notiek Ukrainā, cik smagu vardarbību ukraiņiem nodara krievu armija, vai kādam var būt citāda attieksme pret krievu tautu, kaut agresiju atbalsta ne jau visa tauta? Arī krievi Latvijā savā vairākumā jau sapratuši, kas ir šis agresors Putins un ka viņa pavēles par agresiju Ukrainā ir liela nelaime un posts. Tauta kā tāda kopumā nekad nav viendabīga, nav nosodāma, bet gan tās ekstrēmā daļa, tās valsts režīms, ja tajā valda totalitārisms.

 Un padomāsim, cik gadu desmitus vai pat simtus vajadzēs, lai atjaunotu uzticību krievu tautai ne tikai no ukraiņu puses, ka krievu tauta tāda nav, ne tikai ukraiņiem pret krieviem, bet lai pierādītu visai domājošai pasaulei, kuru Putins uzrunā ar izsmieklu, ņirgāšanos, ar meliem, ar šantāžu un draudiem, pat sarunās ar valstu vadītājiem nekaunīgi stāstot, izsakot viņiem savus murgojumus un pat acīmredzamus izdomājumus.

Nu šis diktators Putins vairs nav vērtējams kā normāls cilvēks, viņš nesaudzē ne ukraiņus, ne krievus, ne Krievijas valsti, nesaudzē savas valsts karavīrus un visas pasaules priekšā sevi tēlo kā briesmoni, no kura jābaidās un kuru ne pasaules sabiedrība, ne viņa pietuvināto loks, ne krievu sabiedrība kā tāda vairs nesaprot ****. Vai pasaules, Krievijas sabiedrība ļausies iznīcībai?

Gan jau Krievijas tautai pietiks gudrības apzināties, kas ir viņu Putins, bet tam ir vajadzīgs laiks, kad visu šo ļaunuma afēru apturēs un tā tomēr beigsies.

Piebilde. Par šo Hitlera tipa Putina neprātu, kurš Krieviju iegrūda šādā Ukrainas agresijā, jau ne reizi vien ir teikts, ka to var apturēt tikai viņa pietuvinātās aprindas, Krievijas tauta un aktīvs pasaules valstu atbalsts Ukrainai. Slava Ukrainas tautai!

 * https://pietiek.com/raksti/kadel_putins_izvelejas_sagraut_krieviju/

** https://neatkariga.nra.lv/izpete/376486-vladimirs-putins-pievacis-adolfa-hitlera-skaistakos-teicienus

*** https://banguerski-alex.livejournal.com/480915.html

**** https://pietiek.com/raksti/krieviju_ar_pratu_nesaprast/komentari

Novērtē šo rakstu:

39
73

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....