Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Re, cik perfekti uzrakstīja Krišjānis Papiņš portālā Pietiek.com publicētajā rakstā Kādēļ Putins izvēlējās sagraut Krieviju*. Izskatās, ka Putinam nospļauties uz krievu tautu, ka tik to var izmantot savā labā, nostiprināt savu varu, nosargāt savas privātās astronomiskās bagātības. Raksts, var teikt, ir izcili trāpīgs, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt, piebilst.

Autors atzīst, ka Putins ir “vienkāršs, žurkas trenkājošs huligāns” un ka Staļins bija “kā lielceļa laupītājs”, par ko retais var aizdomāties, ko tas viss nozīmē, vēl jo vairāk, ja tepat apskata arī Hitlera tēlu. Šo tipāžu veselības stāvoklim tiek paiets garām, viņu tēlam sabiedrībā netiek dots krimināltiesiskais novērtējums. Rakstā vienkāršoti tiek atzīts, ka Putins pakļauts padomju domāšanai kā bijušais šī režīma funkcionārs, čekists. Man liekas, ka autors šo apstākli pārspīlē, jo tas nāk no tautā valdošās vispārējās atziņas to piesaukt, kad vajag kādu nomelnot, kādam piekarināt birku. Hmm, jau 30 gadus velkas līdzi padomju domāšana, kad izaugusi jau jauna paaudze? Kļūda! Tad jājautā, kādai padomju domāšanai bija pakļauts Hitlers?

Un te taisnība NRA**, kur izklāstīti Putina un Hitlera izteikumu citāti par kara uzsākšanu pret kaimiņu valsti Ukrainu, kad Hitlers iebruka Polijā, bet Putins šodien karo Ukrainā. Tā ir sakritība, kā NRA izpēte salīdzina, ka abiem agresijas sākšanas attaisnošanai izteikumi ir līdzīgi? Nemaz ne. Tas pierāda, ka viņi ir no viena psiholoģiskā naratīva. Raksturīgi, ka abi ir ar līdzīgu sociālo izcelsmi, līdzīgu karjeras attīstību, izcēlušies no nabadzīgas sociālās vides, ar savu garā nabadzīgo domāšanu, ar savu lielummāniju kā pasakā kļūst par nevaldāmu impērijas valdnieku un pasaules iekarotāju!?

Lasām Papiņa rakstā, ka “Putins tautas masām patīk, jo viņš ir nevis PĀRGUDRS INTELIĢENTS (mans izcēlums), bet vienkāršs, žurkas trenkājošs huligāns no Ļeņingradas vārtrūmēm. Viņš mīl izteikties tieši, tautiski, vienkārši un saprotami, un tas silda sirdi…”- citāta beigas.

Vai nav perfekti teikts? Te ir vērts aizdomāties par Krievijas varenību, par tautas smacēšanu ar līdzekļu novirzīšanu bruņošanās drudzim, cenšoties iekarot, pakļaut pat kaimiņvalsti Ukrainu, tajā iznīcinot civiliedzīvotājus un sagraujot infrastruktūru – slimnīcas, skolas, bērnudārzus, dzīvojamās mājas utt. Nereti dzird stāstus, ka Putins neko sliktu nedara vai tml., izplata melus, nepārbaudītus faktus, arī apvaino savu valsti un tautas. Bet tādus faktus gan jau izmeklēs un noskaidros, ir vai nav tā taisnība, nejauksimies izmeklēšanā.

Nav šaubu, ka Putins ir tas pats Hitlera tipa tēls, kas drīzāk bija šizofrēniķis, ar šizofrēniski asu prātu, ar nevaldāmu enerģiju, ar iedomu par mākslinieka spējām un prasību uz viņa kā mākslinieka talanta atzīšanu, bet, kad no “talanta” atzīšanas tika atstumts, apvainojies uz visu pasauli, uzsāka savu ceļu uz atriebību, tirāniju?

Par šādām personībām parasti spriež, ka viņš ir “nekaunīgs”, huligāns, šāds un tāds, kā viņus raksturo arī K. Papiņš. Mēs neaizdomājamies, kas tā par kaiti, atkarību, slimību, ka tas varbūt ir sevišķas kategorijas šizofrēniķis, kura spējas, enerģiju un virzību uz karjeras kalngalu nav iespējams pārspēt, izprast un savlaicīgi apturēt. Viņiem, kā jau novērots tiesību praksē, ir milzīgas spējas domāšanā, bet tās nesakrīt ar loģisku domāšanu, nesakrīt ar lietu kārtību sabiedrībā, ar veselo saprātu.

Vai tāds pat nav Putins, kurš izlīdis no nabadzības, bērnībā, jaunībā aizvainots, bez naudas, bez dzīvokļa utt., kamēr iestājās VDK dienestā? Pavērojiet, kā Putins melo pat sarunā ar vairāku valstu prezidentiem, it kā visa pasaule neko neredz un nesaprot, tas ir, runā aplamības acīs skatīdamies. Gan pēdējā laikā no 6 metru attāluma. Viss tas liecina par psihiski nevesela prāta cilvēku. Bet, starp citu, nereti šādus tipāžus apzīmē kā nekaunīgus, negodprātīgus, ar lielummānijas pazīmēm, kā neaudzinātus, kā šofera dēlus vai citādi, kad patiesība meklējama veselības stāvoklī.

Lai raksturotu mūsu galveno varoni Putinu kā diktatoru, jāpiemin arī mūsu pašu atsevišķas personas, kaut ne ar tādu līmeni un apjomu, kas ļauj atpazīt diktatora tēlu rašanos.

 Ne tikai aprakstītajos gadījumos, arī cituviet uz politiskās skatuves parādās attiecīgi tipāži, kuri sludina savu politisko talantu un maģiskas spējas pārvaldīt valsti, ka viņš tas gudrais un tml., kuru viens otrs sazīmē ar Hitleru, sauc par huligānu, par nekaunīgu un visādi citādi. Šādu personu sakarā sarunājos ar kādu tieslietu kolēģi, jautāju domas. Man saka, ka šis cilvēks ir nekaunīgs vai citādi nepareizs. Nekā, saku, šizofrēniķis. Piekrītošs klusums.

Lai parādītu šo cilvēku raksturus, pieminēšu arī citu piemēru galvenā varoņa tēlam. Tā Jelgavas rajonā viens no tādiem, kurš aizdomājies par savu “visgudrību”, tiesājās ar neatkarīgās Latvijas varas policiju, ar “reketu”, ar viņa biznesa iznīcinātājiem, ar VIDa kukuļņēmējiem. Visa šī cīņa bija pareiza, it kā pārmest nebūtu juridiski korekti, bet… savos prasījumos aizstāvējās bez advokāta, pats uzturēja savas prasības, pats gatavoja dokumentus. Tautā teiktu – “gudrs pēc suņa”. Prasības virzīja it kā pareizi, bet tiesas viņu neņēma par pilnu, jo laikam nemaksāja kukuļus, kas tolaik bija neatņemama tiesāšanās sastāvdaļa, tiesas strādāja pēc principa Tiesāšanās kā ķēķī un ne tikai tādēļ.

Turklāt Latvijā viņš laikam bija pirmais, kurš vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) bez advokāta, kaut nebija nevienu dienu studējis jurisprudenci. Sanāca tā, ka no viņa mācījās, ar viņu konsultējās pat juristi, kā iesniegt pieteikumu ECT, jo Latvijā šādas prakses nebija. Un tomēr šī cīnītāja pieteikumos, sūdzībās vējoja loģiskie pārrāvumi, neadekvāti, nepārbaudīti un nepierādīti iestāžu vai amatpersonu apvainojumi noziegumos pret viņu, dažviet lietojot arī apsaukāšanos, kas radīja šaubas par viņa psihisko veselību un viņa sūdzību pamatotību.

Teiktais papildus parāda, kāds ir šādu rakstos minēto diktatoru kategorijas cilvēku psihiskais stāvoklis, viņu apziņa par nepārspējamu talantu, par taisnību un prāta gudrību, kad viņi, nokļūst augstos amatos un turpina savu karjeru, par kuru uzvedību vai tās savdabīgumu brīnās, apspriež, bet netiek gudri, kas ir šis cilvēks, kas viņu mudina uz tādu rīcību, par ko sabiedrība neatrod atbildi.

Savā praksē sastapos ar ne vienu vien gadījumu, ka atsevišķas personas ilgus gadus vadīja iestādi, kaut bija konstatēta šizofrēniskas slimības pazīme.

Šeit teiktais ne tik, cik aiz naga melns, neattiecas uz K. Papiņa personību, bet gan uz viņa rakstā minētām personībām, tajā skaitā, lai labāk atpazītu vienīgi Hitlera un/vai Putina raksturojumu un to, kur un kā rodas šādi vadoņi, kas viņi varētu būt par “personībām”, vai viņi ir un paliek “šarlatāni” vai, kā jau kādreiz izteicos par mūsu laikiem, - neatkarīgi no amatiem, kaut jau kļuvuši par valsts prezidentiem, ir paliek savā domāšanā kā šofera dēli, savā domāšanā neaug.

Tas ir, cilvēki, kuri ir pārpratuši savas spējas un iztēlojušies sevi vai Dieva vietā un kuriem tiek atļauts gūt augstus valsts pārvaldes amatus, kaut var lēst, ka viņi ir bīstami, ko arī pierāda vēsturiskie fakti. Tikuši pie augstākās varas, viņi iet pasaulē kā vampīri.

Autors ļoti precīzi uztvēris diktatoru Staļina un Putina raksturu un motivāciju, kuru tie realizē savas aizvainotības atriebšanai. Tā varētu būt ne tikai šo vadoņu nelaime un posts, bet arī sabiedrības atbildība, kura savlaicīgi neatšifrē šādu cilvēku psiholoģisko stāvokli un ļauj nokļūt prezidentu, ķeizaru, caru amatā. Vai 1917. gada revolūcijas, 1930. – to gadu masveida genofonda iznīcināšana, 1939.-1949. gada laiku golodomori, Katiņas slaktiņš, vispār okupēto valstu amatpersonu slepkavošana, iznīcināšana, tautas masveida izvešana uz Sibīriju – bija šī laika vadoņu prāta aptumsums, garīgais marasms tāpat kā tas, kas šodien notiek Ukrainā?

Bet K. Papiņa rakstā manā skatījumā ir arī pārpratums, piemēram, teiktais, ka “… pēc ŠĀDAS RECEPTES DZĪVOJA VISA MILZĪGĀ PADOMJU VALSTS (izcēlums mans)! Cilvēki domāja vienu, runāja otro, darīja trešo. PSRS bez meliem un krāpšanas nevarēja, tā bija boļševiku stratēģija, jo viņi bija noziedznieki — Staļins taču savu politisko karjeru sāka kā LIELCEĻA LAUPĪTĀJS (mans izcēlums – re, kur tas suns aprakts). Šantāža bija klasisks padomju sistēmas menedžmenta princips … “ - citāta beigas.

 Šodien manā skatījumā padomju domāšana biežāk uzskatāma kā pārpratums. Pēc 30 un vairāk gadiem jau izveidojusies jauna paaudze, bet ne tikai tas. Jauni apstākļi rada jaunu domāšanu – nauda, vara, korupcija, mantrausība utt.

 Savlaicīgi neizvērtējot šo diktatoru izcelsmes apstākļus, viņu psihisko stāvokli un sabiedrības attieksmi šo personu karjeras pašā sākumā, izskatās, ka ir kļūda, pārpratums viņiem piedēvēt “klasiskus padomju sistēmas menedžmenta domāšanas principus”, kas viņus it kā padarījusi par diktatoriem, varas uzurpatoriem.

Šādus secinājumus, viedokļus izsaka ne viens vien mūsu tagadnes rakstītājs un/vai runātājs, piemēro, atsaucas uz padomju domāšanu. Uzskatu, ka padomju domāšanas piesaukšana par 99, 9% ir nevietā un nepamatota, jo nevar pārcelt padomju domāšanu uz alkatību, totālu korupciju, varu un naudu, kas parauj līdzi jaunu domāšanu, pakļauj cilvēku psihi, prātu un cilvēkus padara par sociāli slimiem, neārstējamiem, ievelk mantkārības atkarībā, ko jau var atzīt par iegūtu psihisku slimību.

Tas apmēram tāpat, kā nevar pārcelt visu to labo kādā valstī uz citu valsti vai transportēt vienas valsts režīmu uz citu valsti, jo katrā vidē, katrā tautā sava domāšana, savi paradumi un simtiem iemeslu, kā dēļ padomju domāšana šiem “putiniem” un Co pazuda kā murgs, kad radās atkarība no pārbagātības un attiecīgi lielummānija, vara un nauda… kuras nekad nav par daudz, nosacīti tā kļūst kā par nepanesamu nastu, zem kuras paklūp un aiziet bojā tāpat kā no lielummānijas.

Te vietā būtu jāuzdod jautājums par Hitleru, kāda padomju domāšana bija viņa rīcības pamatā, kā tikai izcelsmes apstākļi, aizvainojums un neatkarīgi no tā ģenētiski mantots vai iegūts psihiskais stāvoklis.

Tā, varētu būt, ir arī atsevišķas tautas lielummānijas gadsimtu nelaime akli ticēt saviem cariem, pat viltus cariem Pugačoviem, ticēt diktatoram Staļinam, tagad Putinam. Nu, šeit šādu carēviču rīcības dēļ tiek pasaules acīs piesmieta sava, lai cik kuram ektsrēmam indivīdam tas nepatiktu, teikšu, ka ne pie kā nevainīgā Krievijas tauta, kura tiek pielīdzināta varmākas tēlam, kura it kā neko nesaprot, tiek nicināta, jo tajā parādās ievērojams daudzums ekstrēmistu, kuri atbalsta vadoņa kara noziegumus.

 Nav šaubu, ka varas uzurpatora Putina režīms, lai gūtu tautas atbalstu, veic plašu propagandu, ka pie visām Krievijas nelaimēm vainojami Rietumi, kuri mūs neciena, apspiež, izolē vai tml. iestāsta, uzspiež tautai, ka tie ir “fašisti”, kuri jāpārmāca, un lieto šo jēdzienu, lai pašus uzurpatorus par tādiem nesauktu, lai attaisnotu savu noziedzīgo rīcību.

Vai tauta Krievijā vēl no Pugačova laikiem nav atmodusies, uz kurieni to ved šādi putini vai kā toreiz carēvičs Pugačovs, kurš iekaroja vai pusi Krievijas, kamēr viņu apturēja vācu izcelsmes ģenerālis Mikelsons? Un Ļeņins, Staļins? Protams, ja arī atmodusies, tā neko nevar padarīt, izmainīt un pat ar melu aptaujām tai pieraksta atbalstu agresoram.

Šie personāži krimināltiesiskajā praksē nav nepieskaitāmi, kaut slimi, bet kontrolējami, viņi apzinās savu vainu, bet apstāties kā pie azartspēlēm, kā no narkotikām, nespēj, ja viņus neapturēs tauta, viņa pietuvinātie.

Nav brīnums, ka šādiem tipāžiem – cariem, vadoņiem – pavelkas līdzi daļa, liela daļa nozombētās sabiedrības, ko sauc par tautu, kurai atņemta nauda, manta, cerība, informācija, ko pierāda ziņas, ka pasaules žandarmus hitlerus, staļinus, putinus atbalsta (?) liela savas tautas daļa. Man liekas, ka pareizs ir desmitais citāts no desmit, kas atrodami Googlē ***. Par pārējiem ir dažādas domas, lai vērtē katrs pats.

Ļaunākais tas, ka šādi personāži – prezidenti, karaļi – nepamatoti izraisa pasaules sabiedrības naidu un apvainojumu uz savu tautu, šeit uz krievu tautu, pret ko tiek radīts naids, neuzticība, ka jūs, krievi, tādi visi, ka nevienu krievu nevar cienīt, ka visi melo vai tml. Vai visi krievi pakļauti padomju domāšanai? Nu tā nav. Redzot un dzirdot, kas notiek Ukrainā, cik smagu vardarbību ukraiņiem nodara krievu armija, vai kādam var būt citāda attieksme pret krievu tautu, kaut agresiju atbalsta ne jau visa tauta? Arī krievi Latvijā savā vairākumā jau sapratuši, kas ir šis agresors Putins un ka viņa pavēles par agresiju Ukrainā ir liela nelaime un posts. Tauta kā tāda kopumā nekad nav viendabīga, nav nosodāma, bet gan tās ekstrēmā daļa, tās valsts režīms, ja tajā valda totalitārisms.

 Un padomāsim, cik gadu desmitus vai pat simtus vajadzēs, lai atjaunotu uzticību krievu tautai ne tikai no ukraiņu puses, ka krievu tauta tāda nav, ne tikai ukraiņiem pret krieviem, bet lai pierādītu visai domājošai pasaulei, kuru Putins uzrunā ar izsmieklu, ņirgāšanos, ar meliem, ar šantāžu un draudiem, pat sarunās ar valstu vadītājiem nekaunīgi stāstot, izsakot viņiem savus murgojumus un pat acīmredzamus izdomājumus.

Nu šis diktators Putins vairs nav vērtējams kā normāls cilvēks, viņš nesaudzē ne ukraiņus, ne krievus, ne Krievijas valsti, nesaudzē savas valsts karavīrus un visas pasaules priekšā sevi tēlo kā briesmoni, no kura jābaidās un kuru ne pasaules sabiedrība, ne viņa pietuvināto loks, ne krievu sabiedrība kā tāda vairs nesaprot ****. Vai pasaules, Krievijas sabiedrība ļausies iznīcībai?

Gan jau Krievijas tautai pietiks gudrības apzināties, kas ir viņu Putins, bet tam ir vajadzīgs laiks, kad visu šo ļaunuma afēru apturēs un tā tomēr beigsies.

Piebilde. Par šo Hitlera tipa Putina neprātu, kurš Krieviju iegrūda šādā Ukrainas agresijā, jau ne reizi vien ir teikts, ka to var apturēt tikai viņa pietuvinātās aprindas, Krievijas tauta un aktīvs pasaules valstu atbalsts Ukrainai. Slava Ukrainas tautai!

 * https://pietiek.com/raksti/kadel_putins_izvelejas_sagraut_krieviju/

** https://neatkariga.nra.lv/izpete/376486-vladimirs-putins-pievacis-adolfa-hitlera-skaistakos-teicienus

*** https://banguerski-alex.livejournal.com/480915.html

**** https://pietiek.com/raksti/krieviju_ar_pratu_nesaprast/komentari

Novērtē šo rakstu:

39
73

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...