Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jautāsiet, kādēļ vispār tāds jautājums? Sāksim ar to, ka abi šie kungi ilgus gadus ir bijuši pašvaldību vadītāji un amatpersonas. Viens ir no Latgales, Latvijas mazākās pašvaldības vadītājs, vismaz pagaidām. Otrs vēl pirms pāris dienām bija bagātās Jūrmalas vietvaras vadītājs. Kā apgalvo šie kungi, tad visus savus spēkus un sirdsapziņu viņi ziedojuši darbam vienīgi pārvaldīto novadu iedzīvotāju labā.

Būsim saprotoši. Abi viņi ir tikai cilvēki ar savām vājībām un tamlīdzīgiem niķiem. Bijušajam Jūrmalas mēram Truksnim ir vājība uz dārgiem paklājiem un atsevišķām vielām, kuras viņa ikdienas titānisko darbu jūrmalnieku dzīves līmeņa celšanā ik vakaru pārvērta transcendentālā ceļojumā pēc iekšējā radošuma un laimes avota.

Toties Līvānu mērs Vaivods pēdējā laikā ir kļuvis slavens ar savu apsēstību Līvānos uz katra stūra uzbūvēt pa kādam angāram. Tāpat no konfidenciāliem avotiem ir tapis zināms, ka šis latgalietis sevi uzskata par gudrāko, labāko un skaistāko pašvaldības vadītāju. Par to viņš ikvienā tikšanās reizē nenoguris atgādina ne tikai saviem Latgales kolēģiem, bet arī visiem Rīgas varas gaiteņos pretimnākošajiem, kuri ir bijuši tik pieklājīgi, ka apstājušies, lai ar viņu sasveicinātos.

Atšķirībā no Trukšņa, kurš dažreiz nekādi nespēja atgriezties darbā no saviem transcendentālās laimes meklējumiem, viņa latgaļu kolēģis šajā jomā ir parādījis krietni augstāku izveicību. Starplaikos starp kārtējiem stāstiem par sevis paveiktajiem varoņdarbiem mērs Vaivods ir paspējis pēc vajadzības nomainīt vairākas partijas, lai tik būtu tuvāk barotavai, tuvāk ietekmīgiem Rīgas kungiem.

Mēra Vaivoda pašslavināšanās novada domes kontrolētajos medijos ir sasniegusi tādu līmeni, ka, ja kādreiz mērs beigs savas gaitas amatā, tad biedru grupa ar uzticīgo vietnieci priekšgalā ierosinās mēru Vaivodu ievietot mauzolejā un izrotās Līvānu domes fasādi ar granītā kaltu uzrakstu VAIVODS.

Bijušais Jūrmalas vadītājs Truksnis arī parādīja sevi kā kārtīgs plēsējs, īsts lauva. Gadiem ilgi spēja izdzīvot īstos džungļos, kur par karaļa troni nemitīgi cīnījās ar lauvām, tīģeriem un citiem jenotiem. Kā kārtīgs bokseris labi turēja sitienu, līdz sagura un zaudēja cīņā par varu.

Šoreiz mans stāsts nav par lauvām, jenotiem un mauzolejiem. Būtībā ar šiem kungiem ir atgadījušies identiski gadījumi. Abiem, kā tas pašvaldību vadītāju vidū ir pieņemts, ir ļoti paticis braukt komandējumos. Risināt dažādus jautājumus un satikt jaunus draugus.

Visi mēs zinām, ka, tāpat kā nav divu vienādu sniegpārsliņu, tāpat nav divu vienādu komandējumu. Gan mēru Vaivodu, gan izbijušo mēru Truksni šajā gadījumā vieno kopīga lieta. Kungi ir prasti šmugulējušies ar saviem komandējumiem. Tikai vienu gandrīz pasludināja par recidīvistu un lika samaksāt naudassodu, bet otrs no ķibeles tika ārā pilnīgi sveikā.

Kāpēc tā? Iespējams, kāds nebija pārmetis kažoku un spītīgi turējās arklam pie ragiem. Iespējams, kādam lepnajā Jūrmalas savrupmājā neļāva mierīgi dusēt Trukšņa zelta ķēdes graboņa. Savukārt otrs bija varas partijas prospekts, tās priekšvēlēšanu lokomotīve, lielākais trumpis partijas azotē cīņā par jaunu angāru būvēšanu un Eiropas naudas plūsmu novirzīšanu norādītajā virzienā.

Trukšņa kungam ir par vēlu dot padomu, bet viņam vajadzēja aizbraukt uz Līvāniem. Vajadzēja! Esmu pārliecināts, ka saņemtu lietpratēja bezmaksas konsultāciju, kā pareizi sakārtot komandējuma atskaites, lai būtu tīri papīri un tīras rokas. Iespējams, ka bija jāpamaina arī partija un jāiestājas projektā “Alkatībai/Jā”, pametot vecišķos zaļzemniekus, kā to izdarīja Vaivods.

Pārskatot publiski pieejamo informāciju par šiem kungiem, atradu kādu spriedumu, kurā teikts, ka neatkarīgi no tā, vai prettiesiskā darbība izpaudusies falsificēta dokumenta izgatavošanā pilnībā vai īstena dokumenta satura izmainīšanā jebkādā veidā, jāuzskata, ka ir notikusi dokumenta patiesīguma izkropļošana. “Tas nozīmē, ka ir ticis radīts viltots dokuments ar visām no tā izrietošajām sekām. Un šajā ziņā nav nozīmes tam, vai tādu dokumentu nosauc par nepatiesu, neīstenu, neatbilstošu, melīgu, maldinošu vai citādi; noteicošais ir un paliek tas faktors, ka notikusi dokumenta patiesīguma izkropļošana.”

Trukšņa gadījumā tika uzrādīta apsūdzība un taisīts spriedums, bet ne Līvānu mēram Vaivodam, kura veiktās manipulācijas ar savu komandējumu ir stipri līdzīgas. Svarīgākā atšķirība slēpjas apstāklī, ka Gatis Truksnis laimes pārpilns atgriezās no nirvānas meklējumiem, nesakopoja spēkus un neaizbrauca komandējumā. Toties izpalīdzīgi darbinieki sagatavoja komandējuma rīkojumu un nodeva atskaiti.

Mērs Vaivods tomēr bija komandējumā, bet atbilstoši savai pārcilvēka dabai bija devies komandējumā pavisam citā virzienā. Nieka puslatvijas attālumā no rīkojumā norādītā galamērķa. Viss jau būtu noticis pēc rūpīgi izstrādātā plāna. Pakaļ nebūtu dziedājis ne gailis, ne kaimiņmājas tītars. Radars, nolādētais akts par ātruma pārsniegšanu! Opozīcijas deputāti sacēla kņadu, kur tad tā mēra kungs ir traucies, kur tā dzinis kumeliņu?

 Teiksiet, kas tur tāds, lietišķs cilvēks, domā tikai par to, kā uzcelt laimību Līvānos. Mainījās plāni un pielaboja rīkojumu. Kā vēsta insaideri Līvānu domē, tad komandējuma rīkojumu pēc pāris mēnešiem izpalīdzīgi, laipni cilvēciņi mainīja veselas trīs reizes atkarībā no tā brīža situācijas domē. Kungs visu var, ja to dara angāru labā.

Pēc pāris mēnešu ilgām pārdomām mērs Vaivods paziņoja, ka ir skrējis pāri puslatvijai, lai tiktos un spriestu svarīgas lietas ar slavenā Līvānu angāra investoru. Saruna, kā visi jau zina, bija visnotaļ auglīga visām pusēm. Sevišķi Eiropas prokuratūrai.

Tie paši avoti Līvānu novada domē saka, ka nekādas tikšanās ar noslēpumaino investoru nenotika. Vienkārši Līvānu mērs, izmantojot dienesta transportu, kas uzpildīts par nodokļu maksātāju līdzekļiem, bija devies privātās darīšanās. Šajā gadījumā pat nav svarīgi, vai par šo viņa slepeno vizīti zināja arī viņa paša sieva.

Negribu nevienu mācīt, bet visa šī jezga ar investoru atklātos vienā mirklī, ja KNAB vai kāda cita struktūra publiskotu informāciju par gan Vaivoda, gan investora mobilo tālruņu atrašanās vietām tajā dienā. Tā savā laikā melos tika pieķerts bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Diemžēl Vaivoda gadījumā KNAB jeb putnu kantorim nav bijusi īpaša vēlme pētīt šo lietu. Vienkāršāk taču ir noairēt šo lietu vietējai Latgales policijai, kur mēram Vaivodam ilgajos kalpošanas gados ir pazīstams katrs otrais policijas priekšnieks. Cik kopā ir svinēts un tostu saukts! Ne saskaitīt! Iespējams, ka arī bija norāde, ka šī lieta nav jāpēta, ir svarīgākas lietas, lai jau tas Vaivods brauc un tiekas ar saviem iedomu investoriem un būvē dižus angārus. Šoreiz niknie putnēni tālāk par saviem īsajiem knābjiem neko nesaskatīja.

Droši ir zināms, ka investors, ar ko Brocēnos mērs Vaivods risināja angāra ekspluatācijā nodošanas jautājumus, tajā dienā faktiski visu laiku bija Rīgā. Investori ir nopietni ļaudis, apkārt pa pasauli bez vajadzības nemētājas. Nav nekādas loģikas, lai rīta agrumā investors no Rīgas triektos uz Brocēniem, lai tiktos ar Līvānu mēru Vaivodu. Savukārt mērs Vaivods no dzimtās Rožupes par spīti visiem radariem, matiem vējā plīvojot, auļo uz Brocēniem, lai tiktos ar dārgo investoru no Rīgas.

 Kur loģika, dāmas un kungi! Komandējuma rīkojumā kā galamērķis šajā dienā mēram Vaivodam bija norādīta Rīga. Pēc mēneša, kad opozīcijas deputātu rīcībā nonāca administratīvais protokols par ātruma pārsniegšanu Brocēnos, sākās dažādas manipulācijas ar komandējuma rīkojumu.

Tā nu Truksnis, žvadzot savai ķēdei, iekrita un pirms pāris dienām zaudēja savu pēdējo kauju par tik iesildīto vietu. Toties Līvānu mēram Vaivodam, kuram uzticamības personas pāris mēnešus pēc notikuma mainīja, laboja un vēlreiz mainīja rīkojumu par viņa it kā notikušo komandējumu uz Brocēniem, visi kreņķi ir pagājuši garām ar lielu līkumu. Visu šo netīro darbiņu viņa vietā ar savām tīrajām rokām izdarīja mēra vietniece Ginta Kraukle kopā ar biedru grupu. Tas, starp citu, ir labi redzams domes lietvedības sistēmā.

Lai jūs, dārgie lasītāji, gūtu vairāk informācijas, iesaku izlasīt divus rakstus:

https://puaro.lv/tiesiskums/stajoties-speka-notiesajosam-spriedumam-beigusies-truksna-karjera-jurmalas-dome/

https://jauns.lv/raksts/zinas/481931-atra-brauksana-aizdomiga-komandejuma-laika-iegaz-livanu-meru-vaivodu

Izlasot šos rakstus, sapratīsiet, ka, iespējams, mūsu Latvijas Temīda nemaz jau nav tik akla un bezkaislīga. Tās acu apsējs ir nošļucis un kožu saēsts. Iespējams, ka manis nedaudz aprakstītajos gadījumos viņas svaru kausi svērās nevis pēc principa “Viens likums – viena taisnība visiem”, bet pēc citiem mums pagaidām nezināmiem fizikas likumiem.

Ceru, ka taisnība tiks rasta un pienāks tā diena, kad abu šo kungu lietās tiks pieņemti taisnīgi lēmumi, vai nu abus attaisnojot, vai abus sodot.

Ceru, ka Temīda ar savu zobenu spēs nocirst projekta “Alkatībai/Jā” astoņkāja taustekli, nevis izmantos savu zobenu, lai tikai atstutētu savu nogurušo stāvu pēc smagas darba dienas, laipojot starp divām pēc būtības vienādām lietām.

Novērtē šo rakstu:

72
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...