Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jautāsiet, kādēļ vispār tāds jautājums? Sāksim ar to, ka abi šie kungi ilgus gadus ir bijuši pašvaldību vadītāji un amatpersonas. Viens ir no Latgales, Latvijas mazākās pašvaldības vadītājs, vismaz pagaidām. Otrs vēl pirms pāris dienām bija bagātās Jūrmalas vietvaras vadītājs. Kā apgalvo šie kungi, tad visus savus spēkus un sirdsapziņu viņi ziedojuši darbam vienīgi pārvaldīto novadu iedzīvotāju labā.

Būsim saprotoši. Abi viņi ir tikai cilvēki ar savām vājībām un tamlīdzīgiem niķiem. Bijušajam Jūrmalas mēram Truksnim ir vājība uz dārgiem paklājiem un atsevišķām vielām, kuras viņa ikdienas titānisko darbu jūrmalnieku dzīves līmeņa celšanā ik vakaru pārvērta transcendentālā ceļojumā pēc iekšējā radošuma un laimes avota.

Toties Līvānu mērs Vaivods pēdējā laikā ir kļuvis slavens ar savu apsēstību Līvānos uz katra stūra uzbūvēt pa kādam angāram. Tāpat no konfidenciāliem avotiem ir tapis zināms, ka šis latgalietis sevi uzskata par gudrāko, labāko un skaistāko pašvaldības vadītāju. Par to viņš ikvienā tikšanās reizē nenoguris atgādina ne tikai saviem Latgales kolēģiem, bet arī visiem Rīgas varas gaiteņos pretimnākošajiem, kuri ir bijuši tik pieklājīgi, ka apstājušies, lai ar viņu sasveicinātos.

Atšķirībā no Trukšņa, kurš dažreiz nekādi nespēja atgriezties darbā no saviem transcendentālās laimes meklējumiem, viņa latgaļu kolēģis šajā jomā ir parādījis krietni augstāku izveicību. Starplaikos starp kārtējiem stāstiem par sevis paveiktajiem varoņdarbiem mērs Vaivods ir paspējis pēc vajadzības nomainīt vairākas partijas, lai tik būtu tuvāk barotavai, tuvāk ietekmīgiem Rīgas kungiem.

Mēra Vaivoda pašslavināšanās novada domes kontrolētajos medijos ir sasniegusi tādu līmeni, ka, ja kādreiz mērs beigs savas gaitas amatā, tad biedru grupa ar uzticīgo vietnieci priekšgalā ierosinās mēru Vaivodu ievietot mauzolejā un izrotās Līvānu domes fasādi ar granītā kaltu uzrakstu VAIVODS.

Bijušais Jūrmalas vadītājs Truksnis arī parādīja sevi kā kārtīgs plēsējs, īsts lauva. Gadiem ilgi spēja izdzīvot īstos džungļos, kur par karaļa troni nemitīgi cīnījās ar lauvām, tīģeriem un citiem jenotiem. Kā kārtīgs bokseris labi turēja sitienu, līdz sagura un zaudēja cīņā par varu.

Šoreiz mans stāsts nav par lauvām, jenotiem un mauzolejiem. Būtībā ar šiem kungiem ir atgadījušies identiski gadījumi. Abiem, kā tas pašvaldību vadītāju vidū ir pieņemts, ir ļoti paticis braukt komandējumos. Risināt dažādus jautājumus un satikt jaunus draugus.

Visi mēs zinām, ka, tāpat kā nav divu vienādu sniegpārsliņu, tāpat nav divu vienādu komandējumu. Gan mēru Vaivodu, gan izbijušo mēru Truksni šajā gadījumā vieno kopīga lieta. Kungi ir prasti šmugulējušies ar saviem komandējumiem. Tikai vienu gandrīz pasludināja par recidīvistu un lika samaksāt naudassodu, bet otrs no ķibeles tika ārā pilnīgi sveikā.

Kāpēc tā? Iespējams, kāds nebija pārmetis kažoku un spītīgi turējās arklam pie ragiem. Iespējams, kādam lepnajā Jūrmalas savrupmājā neļāva mierīgi dusēt Trukšņa zelta ķēdes graboņa. Savukārt otrs bija varas partijas prospekts, tās priekšvēlēšanu lokomotīve, lielākais trumpis partijas azotē cīņā par jaunu angāru būvēšanu un Eiropas naudas plūsmu novirzīšanu norādītajā virzienā.

Trukšņa kungam ir par vēlu dot padomu, bet viņam vajadzēja aizbraukt uz Līvāniem. Vajadzēja! Esmu pārliecināts, ka saņemtu lietpratēja bezmaksas konsultāciju, kā pareizi sakārtot komandējuma atskaites, lai būtu tīri papīri un tīras rokas. Iespējams, ka bija jāpamaina arī partija un jāiestājas projektā “Alkatībai/Jā”, pametot vecišķos zaļzemniekus, kā to izdarīja Vaivods.

Pārskatot publiski pieejamo informāciju par šiem kungiem, atradu kādu spriedumu, kurā teikts, ka neatkarīgi no tā, vai prettiesiskā darbība izpaudusies falsificēta dokumenta izgatavošanā pilnībā vai īstena dokumenta satura izmainīšanā jebkādā veidā, jāuzskata, ka ir notikusi dokumenta patiesīguma izkropļošana. “Tas nozīmē, ka ir ticis radīts viltots dokuments ar visām no tā izrietošajām sekām. Un šajā ziņā nav nozīmes tam, vai tādu dokumentu nosauc par nepatiesu, neīstenu, neatbilstošu, melīgu, maldinošu vai citādi; noteicošais ir un paliek tas faktors, ka notikusi dokumenta patiesīguma izkropļošana.”

Trukšņa gadījumā tika uzrādīta apsūdzība un taisīts spriedums, bet ne Līvānu mēram Vaivodam, kura veiktās manipulācijas ar savu komandējumu ir stipri līdzīgas. Svarīgākā atšķirība slēpjas apstāklī, ka Gatis Truksnis laimes pārpilns atgriezās no nirvānas meklējumiem, nesakopoja spēkus un neaizbrauca komandējumā. Toties izpalīdzīgi darbinieki sagatavoja komandējuma rīkojumu un nodeva atskaiti.

Mērs Vaivods tomēr bija komandējumā, bet atbilstoši savai pārcilvēka dabai bija devies komandējumā pavisam citā virzienā. Nieka puslatvijas attālumā no rīkojumā norādītā galamērķa. Viss jau būtu noticis pēc rūpīgi izstrādātā plāna. Pakaļ nebūtu dziedājis ne gailis, ne kaimiņmājas tītars. Radars, nolādētais akts par ātruma pārsniegšanu! Opozīcijas deputāti sacēla kņadu, kur tad tā mēra kungs ir traucies, kur tā dzinis kumeliņu?

 Teiksiet, kas tur tāds, lietišķs cilvēks, domā tikai par to, kā uzcelt laimību Līvānos. Mainījās plāni un pielaboja rīkojumu. Kā vēsta insaideri Līvānu domē, tad komandējuma rīkojumu pēc pāris mēnešiem izpalīdzīgi, laipni cilvēciņi mainīja veselas trīs reizes atkarībā no tā brīža situācijas domē. Kungs visu var, ja to dara angāru labā.

Pēc pāris mēnešu ilgām pārdomām mērs Vaivods paziņoja, ka ir skrējis pāri puslatvijai, lai tiktos un spriestu svarīgas lietas ar slavenā Līvānu angāra investoru. Saruna, kā visi jau zina, bija visnotaļ auglīga visām pusēm. Sevišķi Eiropas prokuratūrai.

Tie paši avoti Līvānu novada domē saka, ka nekādas tikšanās ar noslēpumaino investoru nenotika. Vienkārši Līvānu mērs, izmantojot dienesta transportu, kas uzpildīts par nodokļu maksātāju līdzekļiem, bija devies privātās darīšanās. Šajā gadījumā pat nav svarīgi, vai par šo viņa slepeno vizīti zināja arī viņa paša sieva.

Negribu nevienu mācīt, bet visa šī jezga ar investoru atklātos vienā mirklī, ja KNAB vai kāda cita struktūra publiskotu informāciju par gan Vaivoda, gan investora mobilo tālruņu atrašanās vietām tajā dienā. Tā savā laikā melos tika pieķerts bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Diemžēl Vaivoda gadījumā KNAB jeb putnu kantorim nav bijusi īpaša vēlme pētīt šo lietu. Vienkāršāk taču ir noairēt šo lietu vietējai Latgales policijai, kur mēram Vaivodam ilgajos kalpošanas gados ir pazīstams katrs otrais policijas priekšnieks. Cik kopā ir svinēts un tostu saukts! Ne saskaitīt! Iespējams, ka arī bija norāde, ka šī lieta nav jāpēta, ir svarīgākas lietas, lai jau tas Vaivods brauc un tiekas ar saviem iedomu investoriem un būvē dižus angārus. Šoreiz niknie putnēni tālāk par saviem īsajiem knābjiem neko nesaskatīja.

Droši ir zināms, ka investors, ar ko Brocēnos mērs Vaivods risināja angāra ekspluatācijā nodošanas jautājumus, tajā dienā faktiski visu laiku bija Rīgā. Investori ir nopietni ļaudis, apkārt pa pasauli bez vajadzības nemētājas. Nav nekādas loģikas, lai rīta agrumā investors no Rīgas triektos uz Brocēniem, lai tiktos ar Līvānu mēru Vaivodu. Savukārt mērs Vaivods no dzimtās Rožupes par spīti visiem radariem, matiem vējā plīvojot, auļo uz Brocēniem, lai tiktos ar dārgo investoru no Rīgas.

 Kur loģika, dāmas un kungi! Komandējuma rīkojumā kā galamērķis šajā dienā mēram Vaivodam bija norādīta Rīga. Pēc mēneša, kad opozīcijas deputātu rīcībā nonāca administratīvais protokols par ātruma pārsniegšanu Brocēnos, sākās dažādas manipulācijas ar komandējuma rīkojumu.

Tā nu Truksnis, žvadzot savai ķēdei, iekrita un pirms pāris dienām zaudēja savu pēdējo kauju par tik iesildīto vietu. Toties Līvānu mēram Vaivodam, kuram uzticamības personas pāris mēnešus pēc notikuma mainīja, laboja un vēlreiz mainīja rīkojumu par viņa it kā notikušo komandējumu uz Brocēniem, visi kreņķi ir pagājuši garām ar lielu līkumu. Visu šo netīro darbiņu viņa vietā ar savām tīrajām rokām izdarīja mēra vietniece Ginta Kraukle kopā ar biedru grupu. Tas, starp citu, ir labi redzams domes lietvedības sistēmā.

Lai jūs, dārgie lasītāji, gūtu vairāk informācijas, iesaku izlasīt divus rakstus:

https://puaro.lv/tiesiskums/stajoties-speka-notiesajosam-spriedumam-beigusies-truksna-karjera-jurmalas-dome/

https://jauns.lv/raksts/zinas/481931-atra-brauksana-aizdomiga-komandejuma-laika-iegaz-livanu-meru-vaivodu

Izlasot šos rakstus, sapratīsiet, ka, iespējams, mūsu Latvijas Temīda nemaz jau nav tik akla un bezkaislīga. Tās acu apsējs ir nošļucis un kožu saēsts. Iespējams, ka manis nedaudz aprakstītajos gadījumos viņas svaru kausi svērās nevis pēc principa “Viens likums – viena taisnība visiem”, bet pēc citiem mums pagaidām nezināmiem fizikas likumiem.

Ceru, ka taisnība tiks rasta un pienāks tā diena, kad abu šo kungu lietās tiks pieņemti taisnīgi lēmumi, vai nu abus attaisnojot, vai abus sodot.

Ceru, ka Temīda ar savu zobenu spēs nocirst projekta “Alkatībai/Jā” astoņkāja taustekli, nevis izmantos savu zobenu, lai tikai atstutētu savu nogurušo stāvu pēc smagas darba dienas, laipojot starp divām pēc būtības vienādām lietām.

Novērtē šo rakstu:

72
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...