Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

labs saimnieks govi arī baro, čangaļi nē

02.09.2017. 17:06

......................

Atbildēt

haralds

26.08.2017. 13:56

»

Edge

"Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina


Слава КПСС вообше не человек, bet lai slava Pleskavas Ceļam = Ceļš uz Elli, Tautas Pos†a Par†ijai, Ļaunajam Laikam, Jeno†ībai, Anānu un Bananāsu par†ijām un ... un ...?

Atbildēt

Zeitgeists

24.08.2017. 08:51

Nekur nederīgai tautai nevar būt derīga valsts.

Atbildēt

es

23.08.2017. 18:23

šajā valstī, ja to par tādu var uzskatīt, viss ir izzagts, cilvēki izdzīti un aizdzīti un viss ir beidzies, un kas par to atbildēs, kas var vērst visu par labu, pie varas esošajiem izskatās viss ir vienalga, izņemot savu krēslu un savu labumu!

Atbildēt

Edge

23.08.2017. 12:43

»

Nikolajs Buivids

Var būt arī tā


Var būt arī tā, ka drīzumā "normālu cilvēku satikt ir kā ģēniju satikt." A.Pjatigorskis, filosofs (1998), pēc 25.gadu dzīves Londonā.
Var būt arī "..jauna psihiska rakstura epidēmija. Jautājums ir tikai par to, - tas ir eksperiments, jebšu izmaiņas visas planētas Zemes iedzīvotāju kolektīvajā psihē." A.Fursovs ( Андрей Фурсов: Cнос памятников всегда говорит о незрелости общества и его элиты).
P.S. Par kādu tur "ķīmisko mākoņu apstrādi" pirms pāris gadiem rakstīja Kaspars Dimiters?

Atbildēt

diskusija

23.08.2017. 12:37

Diskusija Feisbukā

Linard Grantins Protams, protams, Kļaviņ, ka tiks radīts cīņas efekts, bet tā būs ietekmes zonas pārdalīšana. Bordāns,Jurašs un Strīķe ir noziedznieka E. Levita vadīta latviešu tautas iznīcināšanas komanda. IZDZIMTEŅI !
Inga Gluzda Linard Grantins, tad neraugoties uz to, ka nosaucāt JKP par izdzimteņu komandu, vēlaties šai komandai pievienoties???
Linard Grantins Inga Gluzda Inga, kad izdarīju pieprasījumu, tad tādi juraši un strīķes vēl nebija jūsu komandā. Kad tajā tika uzņemti šie noziedznieki, tad komanda pārvērtās par bandu. Vēlu Jums, Inga, gaišu galvu, kura draudzējas ar loģiku un veiksmi !
Inga Gluzda Linard Grantins, vai “izdzimteņi” tāpēc, ka netikāt uzņemts JKP, pie kam, kurā vēlējāties būt otrā persona aiz partijas priekšsēdētāja?
Linard Grantins Inga Gluzda Un kāpēc es netiku uzņemts ? Es taču negribēju būt pirmais. Kāpēc netika uzņemts Atmodas aizsācējs ? Kas Jūs esiet, Inga Gluzda, ka jautājat man to ? Ne jau Bordāns drīkstēja šo jautājumu izlemt, viņš ir tikai nožēlojams marionete Latvijas izlaupītāju rokās. Lai arī kāda šī valsts pagaidām ir, bet tā ir ar manām(man līdzīgiem) rokām un lauztiem kauliem atjaunota. Jūsu Levits ir cionistu izdzimums, kurš pirms diviem gadiem parakstīja manu slepkavības protokolu. Lūk, nobeigumā man programma, no kuras Bordāns mūk kā velns no krusta. Gluzdas kundze, pacentieties kontrolēt to, ko sakāt—–Tur, Jāni Bordān, kur es būšu, tur noziedznieki- Latvijas izlaupītāji, savām kājām aizies uz “pelnīto vietu”!


Pirmkārt, ko darīšu, būs starptautiska LIETAS izskatīšana, kas attiecas uz okupāciju un 1949 gada Ženēvas Konvencijas īstenošanu pēcokupācijas periodā, visaptveroša Latvijas dekolonizācija !


-Tiks gādāts, lai starptautisko ekspertu klātbūtnē tiktu atvērti čekas maisi !


- Tiks gādāts, lai visi Latvijas izzadzēji(miljonāri) stātos Tautas Tiesas priekšā un sniegtu atskaiti par katru Latu/Eiro.


-Tiks gādāts, lai visi čekisti un komunisti tiktu sodīti, par genocīda veikšanu pret latviešu tautu- par kolaboracionismu- sadarbību ar pasaules vēsturē asiņaināko režīmu- komunismu.


-Tiks gādāts, lai 4. maija kliķes noziedzīgās darbības rezultātā padzītie ekonomiskie bēgļi atgrieztos mājās- savā Dzimtenē.


-Tiks gādāts, lai katra latviešu ģimene saņemtu vismaz 5- 7 hektārus aramzemes bez nekādiem nodokļiem tur, kur viņi vēlas, protams, bez tiesībām to pārdot.


-Tiks gādāts, lai latviešu tautai un Latvijas valstij, ar starptautisko institūciju palīdzību, tiktu atdots atpakaļ viss nozagtais- izlaupītais.


-Tiks gādāts, lai nekavējoši tiktu atsaukti visi darbinieki no ES, kuri tur atrodas pēc komunistu “ieteikuma” un, pirmkārt, jau šeit pieminētais Egils Levits !


-Tiks gādāts par visu, kas saistīts ar Tiesiskuma atjaunošanu Latvijā, kas atbilst Starptautiski izstrādātiem Likumiem un 1922. gada Satversmei !


-Tiks gādāts par to, lai visi tie, kuri pārkāpuši šos Starptautiskos Likumus un Satversmi, tiktu tiesāti starptautiskā Tribunālā Hāgā !


Redziet, Bordāna kungs, es prasu tikai to, kas paredzēts Starptautiskos Likumos un Satversmē.


Kāpēc tauta nav dzirdējusi no Jums neko līdzīgu ?
Inga Gluzda Linard Grantins, izjūtu patiesu gandarījumu un lepnumu atrasties šīs “bandas”, kā Jūs mūs nosaucāt, sastāvā! :) Par novēlējumu, paldies!

Atbildēt

to KL

23.08.2017. 12:33

»

KL

elementāri. Pirmais jau ar Krimināllikuma grozījumiem kur par latru valsts amatpersonas pārkāpumu ir kriinļatbildība ar attiecigu sodu. Bet ne jau tiem sodie, kas tagad ir, kur samaksā pāris mēnešalgas un viss darīts. Īstu apcietinājumu utt. Priekš kam tad jaunu ieslodzījuma vietu tad pa kruto taisa...


Latvijā ir likumi. Tikai Latvijā nav taisnīgas tiesas, nav taisnīgas prokuratūras. Valda totāla valsts izzagšana un korupcija. Judikatūra ir apgriezta otrādi. Diskusijai jābūt kā tiesāt Ivaru Godmani, Aivaru Borovkovu, Andri Šķēli, Aivaru Lembergu, Aivaru Endziņu, Valdi Birkavu un citus kādreizējos Latvijas Ceļa biedrus, kas ārpus Saeimas izstrādāja likumus par Latvijas kuģniecības priHvatizāciju, Krimināllikus un tā tālāk.

Atbildēt

par tiesisku valsti

23.08.2017. 12:29

Konstitucionālā sūdzība, kuru Satversmes tiesa ignorēja un izsmēja.


Augsti godātie Satversmes tiesas tiesneši !

1. Pamatojoties uz Latvijas Satversmes 89., 91., 92., 93., 95., 104. pantos garantētajām sūdzības iesniedzēja cilvēka pamattiesībām , atbilstoši Satversmes tiesas likuma 18. panta pirmās un otrās daļas un 192 panta pirmās un otrās daļas prasījumiem- sagatavoju un iesniedzu šo konstitucionālo sūdzību pret antikonstitucionālā ceļā ievēlētas, līdz ar to neleģitīmas 12. Saeimas ievēlētajām Saeimas Prezidija amatpersonām.

1.1. Lai izpildītu Satversmes tiesas likuma 192. panta trešās daļas prasījumus, pirms vēršanās Satversmes tiesā izmantot visus vispārējos tiesību aizsardzības līdzekļus, lai novērstu jaunu būtisku kaitējumu šīs sūdzības iesniedzējam- šajā konkrētajā gadījumā Latvijas specdienestu organizētu jaunu slepkavības mēģinājumu- viņš meklēja likuma un likumības aizsardzību pie 12. Saeimas Prezidija. Š. g. 19. aprīlī pieteicējs iesniedza Saeimas Prezidijam “Sūdzība par Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Gaida Bērziņa un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja biedres Janīnas Kursītes- Pakules veiktajiem Iesniegumu likuma, Latvijas Satversmes un Vispārējās cilvēka tiesību deklarācijas smagajiem pārkāpumiem, atstājot bez izskatīšanas, pat bez izlasīšanas un bez atbildes sniegšanas pēc būtības vairākus pilsoņa I. Roņa iesniegumus par Drošības policijas, Militārā izlūkošanas un drošības dienesta un Valsts policijas 2013. un 2014. gadā veiktajiem diviem terora aktiem pret viņa dzīvību un īpašumu, kuri līdz šodienai izaicinoši prettiesiski ir atstāti bez jebkādas izmeklēšanas; pie tam Saeimas sekretāra biedram Gunāram Kūtrim un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājam Gaidim Bērziņam grūti pārprotami piedraudot pat ar jaunu slepkavību, ja pilsonis I. Ronis turpinās meklēt Vispārējā cilvēka tiesību deklarācijā, Latvijas Satversmē un Latvijas likumos viņam garantēto aizsardzību pret sarkanās čekistiski- komunistiskās mafijas noziedzīgo darbību Latvijas tiesās, Prokuratūrā, Valsts policijā, specdienestos, Ministru kabinetā un Saeimā, kas rada jaunus draudus viņa drošībai”(pielikumā 2. dokuments).

2. 2016. gada 28. aprīlī Saeimas Prezidija vārdā pieteicējam atsūtīja atteikumu izskatīt pēc būtības viņa minēto š. g. 19. aprīļa iesniegumu Saeimas Prezidijam rafinēti noziedzīgā veidā, nežēlīgi pazemojot iesniedzēja cilvēka cieņu un tā rupji pārkāpjot Satversmes 95. pantu. Proti, atbildei tika atsūtīts apzināti ļaunprātīgs dienesta viltojums- it kā atbilde uz manu š. g. 12. aprīļa iesniegumu Saeimas Prezidijam, vai Saeimai- kādu ne Saeimai, ne kādai tās struktūrvienībai neesmu rakstījis un neesmu arī iesniedzis(pielikuma 2 dokuments).

2.1. 2016. gada 12. aprīlī pieteicējs gan vērsās pie Valsts policijas priekšnieka ģenerāļa Inta Ķuža ar “Atkārtots iesniegums ar lūgumu novērst atkārtotu apdraudējumu iesniedzēja dzīvībai, kuru ir radījuši un turpina radīt Valsts policijas darbinieki“(pielikuma 3. dokuments).

Šim nupat minētajam iesniegumam kā pielikuma 3. dokuments bija pievienots 2016. gada 12. aprīļa miera izlīguma piedāvājums Latvijas Republikai, kuru pārstāv 12. Saeima.

2.2. Par cik Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ignorēja iesniedzēja lūgumu sniegt viņam likumā garantēto aizsardzību viņa tiesībām uz dzīvību, tad Saeimas Prezidija vārdā sniegtā 28. aprīļa atbilde juridiski pierāda, ka Saeimas prezidija vārdā pieteicējam nepārprotami tiek izteikti jaunas politiskas slepkavības draudi, atkārtoti(!) draudi, ja viņš meklēs likuma aizsardzību pret slepkavām.

2.3. Šīs konstitucionālās sūdzības būtība, ka tas juridiski pārliecinoši tiek pierādīts lietas faktisko apstākļu izklāstā, ir tā- ka Latvijas Republika no starptautisko tiesību viedokļa, ir pārstājusi būt par starptautisko tiesību subjektu, jo antikonstitucionālām metodēm varu tajā ir sagrābuši revanšistiskie komunistiskie 1991. gada pučisti un to lobisti, kuri fiziski izrēķinās ar godīgiem akadēmiskiem ekspertiem, kuri mēģina analizēt un tā novērst komunistiskās reakcijas atgriešanos varas gaiteņos antikonstitucionālām metodēm.

3.1. Komunistiskās nomenklatūras varas pārmantojamību nodrošināja Anatolija Gorbunova vadītā LPSR Augstākā Padome, kura 1990. gada 4.maijā pārdēvējās par Latvijas Republikas Augstāko Padomi un ar Deklarāciju par suverenitāti uzsāka pārejas periodu uz valstiskās neatkarības atjaunošanu.

3.2. 1991. gada 19. augustā LR Augstākās Padomes Latvijas Tautas frontes(LTF) frakcijai izdevās pieņemt 1991. gada 19. augusta Konstitucionālo likumu ar kuru tika pārtraukts pārejas periods uz valstisko neatkarību, pilnā apjomā atjaunojot 1918. gada 18. novembrī proklamēto Latvijas Republiku ar visu Latvijas Satversmes Sapulces 1922. gada 15. februāra kopsēdē pieņemto Latvijas Republikas Satversmi.

3.3. Atbilstoši starptautisko tiesību normām atjaunotās Satversmes prasījumiem un atjaunotās Republikas valstiskajai praksei- Augstākajai Padomei bija jāaptur sava darbība un jānodrošina 5. Saeimas ievēlēšana 1991. gada oktobra mēneša pirmajā sestdienā. Diemžēl, nesenais LKP CK ideoloģiskais sekretārs A. Gorbunovs Saeimas vēlēšanu sarīkošanu ļaunprātīgi novilcināja un veica virkni antikonstitucionālu pārkāpumu, kuri bija pretrunā atjaunotās Satversmes prasījumiem.

4.1. Smagākais LR Augstākās Padomes antikonstitucionālais noziegums bija jauna antikonstitucionāla Saeimas vēlēšanu likuma izstrādāšana un pieņemšana, kurš ļāva viltot vēlētāju gribu un nodrošināt komunistiskās nomenklatūras varas pārmantojamību.

Runa iet par to, ka arī šodien joprojām spēkā esošais Saeimas vēlēšanu likums ir izstrādāts pilnīgā pretrunā Satversmes 6. pantā noteiktajiem Saeimas vēlēšanu principiem, ka “Saeimu ievēlē vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās un proporcionālās vēlēšanās.”

Satversmes 77. pants nosaka, ka grozot Satversmes 6. pantu, “šādi pārgrozījumi, lai tie iegūtu likuma spēku, ir apstiprināmi tautas nobalsošanā.” Vēlēšanu principi, kā runāsim nākošajā punktā, ir pilnībā izmainīti, taču referendums nav organizēts. Līdz ar to 5. – 12. Saeimas ir neleģitīmi veidojumi, kurus manipulē revanšistiskās komunistiskās nomenklatūras lobisti. Tā rezultātā, kā nāksies pārliecinoši runāt arī šajā konstitucionālajā sūdzībā, Latvija de facto jau ir atjaunots neototalitārts režīms un šobrīd rit pēdējie priekšdarbi, lai Latvijā atjaunotu totalitāro režīmu arī de iure.

4.2.1. LR Augstākās Padomes pieņemtais antikonstitucionālais Saeimas vēlēšanu likums nepieļauj Saeimas deputātu ievēlēšanu atbilstoši Satversmes prasījumiem, tas pat liedz iespēju vēlētājam izmantot savas balstiesības Saeimas locekļu ievēlēšanai - šī termina vispārpieņemtā izpratnē. T. i., Latvijā nenotiek leģitīmas Saeimas vēlēšanas, jo jārunā par vēlēšanu imitāciju, vēlēšanu farsu. Proti, nenotiek Saeimas locekļu ievēlēšana(izvēlēšana), bet gan kāda nekur citur pasaulē nepazīstama prakse vēlēšanu viltošanā, rupji un nekautrīgi viltojot vēlētāju gribu, dodot viņiem vienīgi iespēju balsot par kādas partijas sarakstu.

Tautas uzticību neieguvušie, vispārpieņemtā izpratnē izsvītrotie deputātu kandidāti, kuri ir saņēmuši “mīnusu”, tomēr iekļūst Saeimā tikai tāpēc, ka vēlētājs ir izvēlējies viņa partijas sarakstu.

Praksē šī ne tikai antikonstitucionālā, bet absurdi prettiesiskā prakse ir novedusi pie tā, ka līdz 80 – 90% no 5. – 12. Saeimu locekļiem sastādīja tautas noraidītie deputātu kandidāti.

4.2.2. Šāds antikonstitucionālā ceļā iebalsots nekvalitatīvs deputātu korpuss, no kura vidus tikai 10 -20% var nosacīti atzīt par tautas ievēlētiem - ar savu darbību un ieceltajiem Ministru prezidentiem un ievēlētajiem Valsts prezidentiem – tad arī ir saimnieciski izpostījis Latviju, radījis masu bezdarbu un līdz ar to ekonomisko bēgļu straumes.

4.2.3. Tik pat antikonstitucionāla ir 4% barjera, kura ir uzlikta jau tā antikonstitucionālajiem sarakstiem, kā vēl viens ierobežojums vēlētāju gribas izpausmei.

A. Gorbunova reprezentētās 4. maija antikonstitucionālās republikas aizstāvji parasti atrunājas, ka arī 1. – 4. Saeimu ievēlēja pēc partiju sarakstiem, kas ir klaja nepatiesība.

Partiju sarakstiem bija vienīgi pakārtota nozīme vēlētāju ērtību labad. Proti, skaitīja vienīgi neizsvītrotās balsis- katram deputāta kandidātam individuāli(!). Vēlētājiem bija tiesības konkrētajam sarakstam pierakstīt sev vēlamo kandidātu vārdus no citu partiju sarakstiem, vai ārpus partiju sarakstiem stāvošu personu vārdus.

4.2.4. Tāpēc 1. – 4. Saeimu ievēlēja leģitīmi, bet 5. – 12. Saeimas ir ievēlētas neleģitīmi, pretēji Satversmē noteiktajiem Saeimas vēlēšanu principiem.

Antikonstitucionālā ceļā ievēlētā 12. Saeima ir izvēlējusi tādu Saeimas Prezidiju, kurš Krimināllikumā kvalificētā veidā ne tikai atstāja bez izskatīšanas pēc būtības pieteicēja Saeimas Prezidijam piekritīgo pieteicēja š. g. 19. aprīļa iesniegumu, bet, kā jau tas ir pierādīts, pat izteica grūti pārprotamus draudus pieteicējam.

Š. g. 19. aprīļa iesniegums bija piekritīgs Saeimas Prezidijam tāpēc, ka atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa 31. panta pirmās daļas nosacījumiem, Saeimas Prezidijs virza Saeimai atlaišanai tos tiesnešus, ģenerālprokuroru Ē. Kalnmeieru u. c. Saeimas ievēlētas vai ieceltas amatpersonas, kuras ir piedalījušās pieteicēja politiskajā vajāšanā- akceptējot pret viņu veikto politiskās slepkavības mēģinājumu un citus terora aktus.

5. Lietas faktiskie apstākļi pilnā apjomā jau ir izklāstīti pieteicēja 2015. gada 14. septembra konstitucionālajā sūdzībā Satversmes tiesas priekšsēdētājai Inesei Ziemeles kundzei – “Sūdzība par veco čekistu izveidoto jauno Latvijas specdienestu noziedzīgi antikonstitucionālo sazvērestību pret 12. Saeimas Prezidiju Valsts prezidentiem Andri Bērziņu un Raimondu Vējoni, ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču – lai turpinātu slēpt Drošības policijas un Militārā izlūkošanas un drošības dienesta veikto un bez jebkādas izmeklēšanas atstāto slepkavības mēģinājumu pret sūdzētāju 2013. gada oktobrī un viņa lauku māju saimniecības ēku ļaunprātīgu nodedzināšanu 2014. gada martā par uzdrošināšanos 2013. gada 16. augusta un 11. septembrī vērsties ar sūdzībām pret Latvijas valsti Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kuras noziedzīgā grupā iznīcināja minētās tiesas tieslietu referente L. Liede un Eiropas Cilvēktiesību tiesas sekretārs bez jebkādas tiesiskas izskatīšanas un bez jebkādas atbildes sniegšanas, taču sūdzētājs cer, ka šis noziegums pret jurisdikciju Eiropas Cilvēktiesību tiesā tika veikts bez piekritīgās tiesneses, pašreizējās Satversmes tiesas priekšsēdētājas Ineses Ziemeles kundzes līdzdalības”- Minētajai konstitucionālajai sūdzībai ir pievienotas 70 dokumentu kopijas, kas juridiski pierāda sūdzības juridisko korektumu un atbilstību patiesībai.

5.1. Tūlīt pēc 2015. gada 14. septembra sūdzības saņemšanas Satversmes tiesā 12. Saeima noziedzīgā grupā ar Latvijas Republikas Satversmes tiesu nomainīja I. Ziemeles kundzi tiesas priekšsēdētāja amatā ar tiesnesi-kriminālnoziedznieku Aldi Laviņu. Proti, pieteicēja administratīvā procesa gaitā vēl 2005. – 2007. gadā A. Laviņa tobrīd vadītā Administratīvā apgabaltiesa juridiski atzina savu priekšsēdētāju A. Laviņu par nesodītu kriminālnoziedznieku, kurš sabiedrības interesēs ir nekavējoties izolējams no tās.

Ar savu 2015. gada 6. oktobra atteikumu pieņemt tiesvedībā minēto 2015. gada 14. septembra konstitucionālo sūdzību, A. Laviņš atkārtoti ir veicis vairākus kriminālnoziedzīgus nodarījumus pret jurisdikciju(pielikuma 4. dokuments).

5.1.1. Tā A. Laviņš rupji pārkāpa jau Satversmes tiesas likuma 20. panta pirmo daļu, kura nepārprotami nosaka, ka “Pieteikumu izskata un par lietas ierosināšanu vai atteikšanos ierosināt lietu lemj kolēģija triju tiesnešu sastāvā.”

5.1.2. Arī saturiski A. Laviņa 2015. gada 6. oktobra vēstule ir apzināti ļaunprātīgs dienesta viltojums, smags tiesneša noziegums pret jurisdikciju. A. Laviņš noklusē manus juridiski korekti formulētos lūgumus Satversmes tiesai un pieraksta pieteicējam 6 viņa neizteiktus lūgumus. A. Laviņa pašsacerētie un pieteicējam nepamatoti pierakstīti 6 viltotie lūgumi ir tik juceklīgi un grūti saprotami, ka rada bažas par Alda Laviņa psihiskās veselības stāvokli. Par leģitīmu atteikumu ierosināt tiesvedību – tāpēc A. Laviņa 2015. gada 6. oktobra vēstule nav uzskatāma.

5.1.3. Kā Satversmei un likumiem labticīgs Latvijas pilsonis, pieteicējs stājās pie šīs konstitucionālās sūdzības sagatavošanas savu tiesību uz dzīvību aizstāvēšanai.

Respektējot Satversmes tiesas likuma 192 panta prasījumus – izmantot visus vispārējos tiesību aizsardzības līdzekļus, pieteicējs veica virkni darbību, kuras tiek minētas 6. pantā.

6. Pēc A. Laviņa noziedzīga rakstura 2015. gada 6. oktobra vēstules saņemšanas pieteicējs vērsās pie Augstākās tiesas priekšsēdētāja I. Bičkoviča ar “Lūgums nekavējoši sasaukt Augstākās tiesas plēnumu, lai novērstu ārkārtīgi smagās deformācijas Latvijas tiesu darbā, kuras izraisīja Augstākās tiesas senatora, bijušā Augstākās tiesas priekšsēdētāja Andra Guļāna, Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Aigara, Augstākās tiesas priekšsēdētāja vietnieka un Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētāja Pētera Dzalbes noziedzīgās darbības pret jurisdikciju; kā arī lai novērstu un novērtētu nesenā Augstākās tiesas senatora, Administratīvās apgabaltiesas vēl 2005. gadā par nesodītu kriminālnoziedznieku, kurš sabiedrības interesēs nekavējoši izolējams no sabiedrības, atzītā, pašreizējā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Alda Laviņa un bijušo Satversmes tiesas priekšsēdētāju Aivara Endziņa un Ineses Ziemeles noziedzīgās un antikonstitucionālās darbības pret jurisdikciju un Satversmi manā lietā”(pielikuma 5. dokuments).

Taču I. Bičkovičs šo iesniegumu atstāja bez izskatīšanas pēc būtības(pielikuma 6. dokuments).

6.1. Šaubīdamies vai patiesi pats I. Bičkovičs būtu akceptējis tiesnešu noziedzīgās darbības pret pieteicēja tiesībām uz dzīvību, viņš I. Bičkoviča autorību lūdza pārbaudīt Valsts policijai un Prokuratūrai(pielikuma 7. dokuments) un guva apstiprinošu atbildi(pielikuma 8.,9. un 10. dokuments).

6.2.2015. gada 16. decembrī pieteicējs iesniedza 12. Saeimas priekšsēdētājai I. Mūrniecei un Valsts prezidentam R. Vējonim iesniegumu- “Viena no aktīviem Jauno Brīvības cīņu cīnītāja pret Ļaunuma impēriju kategoriska prasība 12. Saeimas un tās izveidotajai valdībai, kā arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim – pašierobežot Latvijas suverenitāti, lūdzot ANO Drošības padomi nodrošināt pār Latviju starptautisku aizbildniecību(protektorātu), kamēr tiek pilnībā dečekizēti specdienesti, Valsts policija, Prokuratūra, bet galvenais Latvijas Tiesa, atbrīvot tās arī no veco čekistu izveidoto specdienestu, īpaši SAB, aģentiem un uzticamības personām, kas nav savienojams ar tiesiskas konstitucionālas valsts pamatprincipiem”- (pielikuma 11.dokuments). I. Mūrniece iesniegumu ignorēja, atstājot bez jebkādas atbildes, bet no Valsts prezidenta R. Vējoņa minēto 16. decembra iesniegumu kriminālnoziedzīgi nozaga viņa juridiskā padomniece K. Jaunzeme(pielikuma 12. dokuments) un Valsts prezidenta Juridiskās nodaļas vadītāja vietniece Linda Puķīte(pielikuma 13. dokuments).

6.3. Pieteicēja lūgumu nodrošināt aizsardzību viņa dzīvībai likumos noteiktā veidā ar pazemojošu izsmieklu atteica arī Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis(pielikuma 14. un 15. dokuments).

Ņemot vērā visu augstāk minēto – lūdzu Satversmes tiesu:

1) nodrošināt pieteicējam Satversmes 104. pantā garantētās tiesības saņemt atbildi pēc būtības uz viņa š. g. 19. aprīļa iesniegumu Saeimas Prezidijam, kas ir ārkārtīgi nozīmīgi, lai nodrošinātu likuma aizstāvību viņa tiesībām uz dzīvību, kā arī saņemt atbildi pēc būtības uz viņa š. g. 12. aprīļa miera izlīguma piedāvājumu Latvijas Republikai ar atlīdzinājuma prasījumu; 2) Š. g. 12. aprīļa miera izlīguma piedāvājums ar atlīdzības pieprasījumu, nedaudz rediģētā un precizētā veidā ir pievienots šai konstitucionālai sūdzībai kā ar š. g. 8. jūliju datēts pielikuma 16. dokuments. Lūdzu to virzīt pēc piekritības adresātam – 12 Saeimai.

Indulis Ronis(DR. INDULIS RONIS)

Dokumentu pielikums:

1) Š. g. 19. aprīļa iesniegums Saeimas Prezidijam- uz 9 lpp.

2) Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja vadītājas L. Rāfeldes 2016. gada 28. aprīļa vēstule uz 1 lpp.

3) 2016. g. 12. 04. iesniegums Valsts policijas priekšniekam I. Ķuzim – uz 2 lpp.

4) Satversmes tiesas priekšsēdētāja L. Laviņa 2015. g. 6. 10. vēstule – uz 2 lpp.

5) 2015. 11. 10. iesniegums Augstākās tiesas priekšsēdētājam I. Bičkovičam – uz 7 lpp.

6) Augstākās tiesas Dokumentu pārvaldības nodaļas vadītāja p. i. A. Straumes 2015. g. 19. 10. vēstule – uz 1 lpp.

7) 2015. g. 2. 11. iesniegums Valsts policijas Rīgas Centra iecirknim un centra Rajona prokuratūrai – uz 3 lpp.

8) Virsprokurora J. Omula 2015. g. 3. 11. vēstule – uz 1 lpp.

9) Rīgas Centra iecirkņa 2015. g. 5. 11. vēstule – uz 1 lpp.

10) Tā paša 2015. g. 10. 11. vēstule – uz 1 lpp.

11) 2015. g. 16. 12. iesniegums Saeimas priekšsēdētājai I. Mūrniecei un Valsts prezidentam R. Vējonim – uz 22 lpp.

12) Valsts prezidenta padomnieces K. Jaunzemes 2015. g. 22. 12. vēstule – uz 1 lpp.

13) Valsts prezidenta kancelejas Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieces L. Puķītes š g. 14. 04. vēstule – uz 1 lpp.

14) Š. g. 30. 04. iesniegums Iekšlietu ministram R. Kozlovskim – uz 11 lpp.

15) Ministra R. Kozlovska š g. 6. 06. vēstule – uz 1 lpp.

16) Š. g. 8. jūlija miera izlīguma noteikumi Latvijas Republikai, kuru pārstāv 12. Saeima – uz 29 lpp.

Indulis Ronis (DR. INDULIS RONIS)

Atbildēt

informācija

23.08.2017. 12:24

Latvijas patrioti jau uzrakstījuši dažus likumprojektus.

Iekopēts no Latviešu vēlētāju biedrības mājas lapas.


Projekts izstrādes stadijā


Tautas nobalsošana ir pieņēmusi un
Valsts prezidents izsludina šādu likumu

Partokrātijas kundzības likvidācija valstī
(par Satversmes pirmo un otro pantu).

Priekšvārds.
Politiskā situācija valstī.

Ekonomiskie grupējumi finansē politiskās partijas, un partijas atlīdzina saviem labdariem. Politiskās partijas pārvērtušās biznesa struktūrās, un nav iespējams, lai valsts būtu tiesiska un politika godīga.
Valsts ir nozagta, demokrātija nozagta, un pie varas partokrātija, kas par sabiedrību nedomā.
Ar katru gadu importa pārsvars pār eksportu palielinās, un imports jau divtik liels. Starpību dzēš ar valsts un ar pašvaldību īpašumu izpārdošanu un ar miljardiem kredītā, kas jāatdod. Neizpārdoti ir Latvenergo, Latvijas pasts, Lattelekom, bet plānots.
No Latvijas rūpniecības un lauksaimniecības ir atliekas. Mežu masīvu vietā – izcirtumi. Latvijas iedzīvotāju vairākums dzīvo zem iztikas minimuma, un, vērtējot pēc iedzīvotāju labklājības līmeņa, valsts ir ceturtā no nabadzīgākām Eiropā. Neskaitot aizbraucēju tūkstošus, kas ik gadus papildina aizbraucēju-viesstrādnieku kopskaitu, ik gadus Latvijas tauta sarūk par 12-15 tūkstošiem,
Dainu tauta ir uz iznīcības sliekšņa.

Likums Partokrātijas kundzības likvidācija valstī nodrošina Satversmes pirmā un otrā panta darbību 21. g.s. izpratnē. Ne pret sekām, bet pret cēloņiem.
Puspatiesība ir uzmanības novēršanai.
.

2


1.nodaļa.
Satversmes pirmais pants
Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika.
.
1.1. Valstiskā neatkarība – 21. g.s. demokrātijas izpratnē.
1.1.1. Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts.
1.1.2. Tie starpvalstu līgumi, kuri skar Latvijas neatkarību, tautas izdzīvošanu, apkārtējās vides draudzīgumu vai sabiedrības produktivitāti, ir spēkā pēc to apstiprināšanas Tautas nobalsošanā.
1.1.3. Baltijas valstu Savienība ir Baltijas valstu neatkarības nodrošinājums.

1.2. Varas atbildība – 21. g.s. demokrātijas izpratnē.
1.2.1. Valsts ir atbildīga par sabiedrības produktivitāti – kā garīgās, tā materiālās vērtībās, par sociālo taisnīgumu, tiesiskumu, par visaptverošu izglītību, par nepieciešamo veselības aprūpi, par apkārtējās vides draudzīgumu un par demogrāfisko situāciju valstī.
1.2.2. Valsts aizstāv katru Latvijas iedzīvotāju jebkurā valsts, pašvaldību un tiesu institūcijā.
1.2.3. Tiesvedība, aizbildinoties ar likuma nepilnību, neaptur lietas izspriešanu, bet piemēro vispārējos noteikumus un jurisprudences analoģiju. Par šī noteikuma pārkāpšanu vainīgie ir atbildīgi kā par liegšanos lietu izskatīt.
1.2.4. Valstī atjaunotas zvērināto tiesas, valstī atjaunota personas kriminālā atbildība par parāda savlaicīgu neatdošanu, kā arī mantas konfiskācija uz visiem viņa atdāvinātajiem īpašumiem.
1.2.5 . Valsts dara to, ko pašvaldības nespēj vai negrib.
1.2.6. Visi stratēģiskie dabas resursi pieder valstij.
1.2.7. Tautsaimniecībā stratēģiskajās nozarēs vismaz 25-35% īpašuma pieder valstij vai pašvaldībām.
1.2.8. Valstī ir progresīvais ienākumu nodoklis, kur no nodokļu apliekamās daļas atskaita nodokļu maksātāja tautsaimniecībā investēto ienākumu daļu.
1.2.9. Valsts ir atbildīga par notikušo denacionalizāciju un privatizāciju valstī.
1.2.10. Latvijas iedzīvotājs ir tiesīgs, bet valsts un pašvaldību amatpersonai ir pienākums neizpildīt normatīvo aktu, pavēli vai rīkojumu – lai kurš tos izdevis, ja tie pretrunā ar Satversmes pirmo un otro pantu tagadējā izpratnē.

1.3. Sabiedrība ir atklāta.
1.3.1. Nav ierobežojuma informācijām, kas skar sabiedrību, izņemot gadījumus, ja ir par tehnoloģiska rakstura izgudrojumiem, ja kaitē noziegumu izmeklēšanai vai kaitē valsts aizsardzībai, kā arī tad, ja informācijas saturs ir pretrunā ar sabiedrībā pieņemtām ētikas normām.
1.3.2. Deklarācijas par nekustāmā īpašuma, par ilgi kalpojošo priekšmetu un par
naudas uzkrājumiem, kas pārsniedz 12 vidējās mēnešalgas, ieguves avotiem ir obligātas, ieskaitot par īpašumiem, kas uzdāvinātas citiem.
3


1.3.3. Valsts atbildīga par informācijas patiesumu. Nepatiesas informācijas autors un izplatītājs, ja tā notikusi savtīgos nolūkos vai lai kādam nodarītu kaitējumu, ir sodāma, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumos sodāmība ir progresīvā apmērā.
1.3.4. Valsts atbildīga par vardarbības popularizēšanu mēdijos, sevišķi televīzijā.
1.3.5. Saeimā, pašvaldībās un to institūcijās visas balsošanas ir atklātas, un ikviens balsojums ir sabiedrībai pieejams.

2. nodaļa.
Satversmes otrais pants.
Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.
i
2.1. Tiešās demokrātijas izpausmes.
2.1.1. Latvijas tauta īsteno savu suverēno varu – augstāko varu valstī tieši, ar Tiešajām demokrātijas izpausmēm, kā arī ar Saeimā un pašvaldībās ievēlēto deputātu starpniecību. Tiešās demokrātijas izpausmes ir Tautas nobalsošanas, Sabiedrības apspriešanas un Sabiedrības pašaizsardzība.
2.1.2. Valsts un attiecīgi pašvaldības nodrošina ar finansējumu Tiešo demokrātijas izpausmju izveidošanos un turpmāko darbību, tai skaitā – par telpām, tehniskā personāla algošanu, kancelejas un transporta izdevumiem, televīzijai un radio par tiešraidēm no Sabiedrības apspriešanas sēdēm, Latvijas pastam par Tautas nobalsošanām, kā arī par izdevumiem, kas saistās ar vienas desmitās daļas vēlētāju atbalsta apstiprināšanu Sabiedrības apspriešanu ierosinājumiem – lai šos ierosinājumus iesniegtu Valsts prezidentam Satversmes 78.panta kārtībā.
2.1.3. Ja valsts vai pašvaldības institūcija jeb tās atsevišķa amatpersona ar savu darbību vai bezdarbību kaitē Tiešo demokrātijas izpausmju īstenošanu , tad šāda rīcība vērtējama kā kaitējums Latvijas valstij un tautai, un vainīgā saukšanai pie atbildības nav noilguma – jau no pārkāpuma izdarīšanas brīža.
2.1.4. Latvijas pastāvīgā iedzīvotāja iesaistīšanās Sabiedrības apspriešanās un Sabiedrības pašaizsardzībā ir nosacījums pilsonības piešķiršanai.

2.2. Tautas nobalsošanas.
2.2.1. Tautas nobalsošana notiek visā valstī, ja jautājums ir valsts līmeņa kompetencē, bet atsevišķā novadā, pilsētā, rajonā un pagastā – par tur darāmo.
2.2.2. Tautas nobalsošanai visā valstī ir virsroka pār Saeimas un valdības lēmumiem, bet Tautas nobalsošanai atsevišķā reģionā – pār šīs pašvaldības lēmumiem.
2.2.3. Tautas nobalsošanas ir atklātas, notiek pēc nobalsotāja reģistrācijas vietas
nobalsotāja pasta nodaļā, ilgst divas nedēļas, kā arī bez apgrūtinājuma balsotājiem.


42.3. Sabiedrības apspriešanas ir pastāvīgi darbojoša sabiedrības tiešā iesaistīšanās valsts un pašvaldību lēmumu izstrādāšanā.
2.3.1. Valsts līmeņa Sabiedrības apspriešanas ir pa nozarēm, un katra bāzējas uz attiecīgā nozarē respektablu vienu vai vairākām augstskolām. Katras nozares Sabiedrības apspriešanas sēdes notiek mēneša vienā un tajā pašā nedēļā un dienā, vienā un tajā pašā laikā un vietā, un valstī vienlaicīgi notiek tikai viena šāda sēde. Likums par Sabiedriskajām apspriešanām un Kārtības rullis nodrošina šo Apspriešanu izveidošanos, reglamentē šo Apspriešanu savstarpējo sadarbību – ja jautājums ir vairāku Sabiedrības apspriešanu kompetencē, sadarbību ar Saeimu un valdību, kā arī nosaka kārtību Sabiedrības apspriešanās ierosināto lēmumu pieņemšanā.
2.3.2. Valsts līmeņa Sabiedrības apspriešanās piedalīties un izteikt savu ierosinājumu, kā arī saņemt motivētu atbildi var visi valsts iedzīvotāji, bet pašvaldību līmeņa Sabiedrības apspriešanas – tikai attiecīgās pašvaldības iedzīvotāji.
2.3.3. Valsts līmeņa Sabiedrības apspriešanas izvirza vadošos kadrus atklātu un daudzpakāpju konkursu kārtībā. Motivāciju par kadru izvirzīšanu un atsaukšanu dara zināmu sabiedrībai. Kadru izvirzīšanā ievēro kandidāta darbību Sabiedrības apspriešanās un sabiedrības pašaizsardzībā.
2.3.4. Par Sabiedrības apspriešanu izveidošanos un darbību pašvaldību līmenī lemj uz vietas vietējā Tautas nobalsošanā, ievērojot analoģiju ar Likumu par valsts līmeņa Sabiedrības apspriešanām.
2.3.5. Sabiedrības apspriešanai ir tiesības pieprasīt un saņemt oficiālu motivētu atbildi no valsts un pašvaldību attiecīgas institūcijas par sevi interesējošu jautājumu.

2.4. Sabiedrības pašaizsardzība.
2.4.1. Sabiedrības pašaizsardzība ir brīvprātīgs, patriotisks, militarizēts veidojums valsts iekšējai un ārējai aizsardzībai. Sabiedrības pašaizsardzības kompetencē ir Latvijas valstiskā neatkarība, iedzīvotāju drošība, sabiedriskā kārtība, tiesiskums, taisnīgums, ierēdniecības birokrātija un korupcija.
2.4.2. Latvijas zemessardzei ir atjaunotas tās sākotnējās – pēc neatkarības atgūšanas bijušās tiesības un pienākumi, tos papildinot ar uzraudzību pār Tiešo demokrātijas izpausmju īstenošanos un turpmāko darbību valstī.
2.4.3. Atsevišķs likums par Sabiedrības pašaizsardzību nosaka zemessardzes pakļautību un sadarbību ar valsts un pašvaldību struktūrām.
3.nodaļa.
Pārejas noteikumi.

3.1. Valsts prezidenta ievēlēšana.
3.1.1. Valsts prezidentu ievēl un atsauc Tautas nobalsošanā.

5


3.1.2. Divu mēneša laikā, kopš likums „Partokrātijas kundzības likvidācija valstī” stājies spēkā, organizētu Sabiedrības apspriešanu rezultātā LU, RTU, LLU, LZA, LPU, DPU, RSU, LMA – katra no tām izvirza uz tautas vēlētu Valsts prezidenta amatu pa diviem kandidātiem, no kuriem vismaz viens nav attiecīgās augstskolas darbinieks. Kā kandidātu izvirza arī viena desmitā daļa vēlētāju un, ja vien vēlas – sevi izvirza esošais un iepriekšējie Valsts prezidenti. Katrs no kandidātiem iepazīstina vēlētājus ar saviem likumprojektiem „Valsts līmeņa Sabiedrības apspriešanas, to skaits valstī un kompetence”, „Sabiedrības pašaizsardzība” un „Darba plāns Tiešo demokrātijas izpausmju īstenošana sešiem mēnešiem”.
3.1.3. Tautas nobalsojums par Valsts prezidentu notiek četrās kārtās. Četru mēnešu laikā kopš, kopš likums „Partokrātijas kundzības likvidācija valstī” stājies spēkā, notiek Valsts prezidenta ievēlēšanas pirmā kārta, kurā balotējas tie no izvirzītajiem, kuri devuši piekrišanu balotēties. Ievēlēšanas pēdējā kārtā ir divi, bet priekšpēdējā ir trīs kandidāti. Ja kādā no vēlēšanu kārtām par kandidātu nobalso vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos skaita, tad viņš skaitās ievēlēts. Ar vēlēšanu galarezultāta paziņošanas brīdi, esošais Valsts prezidents ir atstādināts. Nobalsošanas laikā katru dienu sabiedrībai paziņo rezultātu par iepriekšējo dienu un kopējo no nobalsojuma sākuma, bet internetā arī atsevišķi par katru reģionu.
3.1.4. Valsts prezidents divu mēnešu laikā pēc savas ievēlēšanas iesniedz Saeimai pieņemšanai organizētas Sabiedrības apspriešanu rezultātā izveidoto „Pagaidu likumu par valsts līmeņa sabiedrības apspriešanām”, „Kārtības rulli” un „Pagaidu likumu par sabiedrības pašaizsardzību”. Ja divu nedēļu laikā Saeima bez izmaiņām saturā tos nepieņem, sākas Tautas nobalsošana par šo pagaidu likumu pieņemšanu. Ja Tautas nobalsošanā likumus pieņem, Saeima skaitās atlaista.

3.2. Tiek pasludināta Tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē:
3.2.1. Valstī ir Tautas nobalsošanā ievēlētā Valsts prezidenta un viņa izraudzītā viceprezidenta institūcija, atceļot iepriekšējo kārtību par Saeimas vēlētu Valsts prezidentu un viņa atsaukšanu;
3.2.2. Valsts prezidenta un viceprezidenta kompetence ir papildināta ar Tiešo demokrātijas izpausmju ieviešanu un turpmāko darbību valstī;
3.2.3. Valsts līmeņa Sabiedrības apspriešanas ir tiesīgas savus lēmumus iesniegt Valsts prezidentam tieši, un Valsts prezidents Satversmes 78.panta kārtībā tos nodod apstiprināšanai Saeimā jeb Tautas nobalsošanā;
Saeimu ievēl vienmandāta mažoritārās vēlēšanās jeb jauktajās.

Atbildēt

KL

23.08.2017. 11:44

»

derdz

Cik var par tiem likumiem runāt, lūdzu, praktiskus piemērus, kā to risināt. Piemēram, viens no - kā risināsiet, lai tiem, kuri nokļūst pie varas, godīgam, taisnīgam, utml., cilvēkiem,.., nekļūst par varaskāriem, mantkārīgiem, utt., kā to nodrošināt??? gan no paaudzes paaudzē nodot taisnīgiem, godīgiem...


elementāri. Pirmais jau ar Krimināllikuma grozījumiem kur par latru valsts amatpersonas pārkāpumu ir kriinļatbildība ar attiecigu sodu. Bet ne jau tiem sodie, kas tagad ir, kur samaksā pāris mēnešalgas un viss darīts. Īstu apcietinājumu utt. Priekš kam tad jaunu ieslodzījuma vietu tad pa kruto taisa? Un pirms šitāda korumpēta amatpersona ķeras klāt pie kāda sava kārtējā "darbiņa", lai vispirms padomā cik gadiņus tai vajadzēs ar savu trekno pakaļu nāras pasildīt....

Atbildēt

ciniķis

23.08.2017. 11:25

»

Sultāne

Viss notika un notiek sistēmiski - valsts nozagšana, nerunā aplamības, ko pauž psihiski slimi komentētāji vai "troļļi". kuri nonicina visu valsti, visu tautu un visas latviešu personības...


un kārtējo reizi vainīgi tikai krievi? Kur tad paliek aizokeānijas latviskās izcelsmes bāleliņi, kas super saplānoja dziedošo revolūciju kopā ar kompartijas asins un varas kārajiem kompartiju algotņem? Sākot jau ar Levitu un Co.....

Atbildēt

kaža

23.08.2017. 09:02

»

Žulis ŽĻURGA

Autors kārtējo reizi ir „piemirsis”, ka kompartijai un čekai, tāpat kā „padomju cilvēkiem” nav konkrētas etniskās piederības. Un patreizējā Latvijas sabiedrība lielākoties sastāv tieši no dažādām tautībām (ieskaitot latviešus) izveidotajiem „padomju cilvēkiem”, kurus autors te nosaucis par „latviešu...


Un atbildīgie par padomju cilvēku veidošanu jeb pārkrievošanas procesu partorgi un komsorgi joprojam sekmīgi vada latviešu tautas iznīcināšanas,demoralizācijas procesus un ar Kremļa sargsuņu niknumu raugās lai dzīves līmenis neuzlabotos un minimālas algas joprojam netuvotos normālas Eiropas līmenim.Pensionāru pensijas arvien attālinas no minimālās algas, viņiem nav nekādu cerību savā mūžā sasniegt cilvēku cienīgu dzīves līmeni,tas protams neattiecas uz tautas uznīcināšanas projekta izstrādātajiem un izpildītajiem,kuri tiek bagatīgi atalgoti par savu kangariski kolaboracionistisko darbību.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

23.08.2017. 08:57

»

Sandra

Izcili patiess raksts. Ja "pārbristu" vairākiem citiem pantiem un likumiem, tādus var atrast desmitiem, kas neatbilst ne burtam, ne garam Satversmei. Tādi ir vairāki likumi savā kopumā, kas neatbilst tautas interesēm...


Ja uzskatīt, ka LR Satversmes 2. pants – „Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”, Latvijā nav atcelts un darbojas, tad valsts varas avots ir Latvijas tauta.

No minēta izriet, ka visi valsts un pašvaldības iestāde, tiesas, arī Saeima ir tikai valsts varas pārstāvi, kuram jāstrādā pamatojoties uz likumiem un LR Satversmes.

Saeimai pieņemot likumus vajag vadīties pēc LR Satversmes un Latvijas tautas gribas.
Uzskatu, ka nav strīds, ka visi valsts un pašvaldības iestādes, tiesas, vadītai un viņas padotie, ka arī Saeimas un pašvaldības deputāti atzīstami par valsts amatpersonām.

Piekritu, ka jebkāds no valsts amatpersonām ir pakļauts vajāšanai, tā skaitā arī kriminālā kārtībā, ja viņš savējā darbībā neizpilda vai pārkāpj likumus un LR Satversmes.

No Apvienoto Nāciju Organizācijas Pretkorupcijas konvencijas 19.panta, izriet, ka korupcija ir arī - amata ļaunprātīga izmantošana ļaunprātīgi izmantots dienesta stāvoklis vai dienesta pienākumi, tas ir, valsts amatpersonas darbība vai bezdarbība, pildot tās dienesta pienākumus, pārkāpjot likumus, nolūkā iegūt nepienācīgu labumu sev vai citai fiziskai vai juridiskai personai (tajā skaita saviem padotajiem). Par korupciju var nosaukt arī algas saņemšanu par nepadarītu darbu, dienesta pienākumus, jo ar to valsts amatpersona ieguva nepienācīgu labumu sev.

Izejot no minēto uzskatu, ka lai izlabot situāciju vajadzīgs aktīvāk strādāt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, arī attiecībā uz deputātiem.

Var būt es kļūdījos, tomēr vajag ka to darīt lai varas pārstāvji Latvijā kalpotu Latvijas tautai, bet ne pretēji.

Atbildēt

Žulis ŽĻURGA

23.08.2017. 08:16

Autors kārtējo reizi ir „piemirsis”, ka kompartijai un čekai, tāpat kā „padomju cilvēkiem” nav konkrētas etniskās piederības. Un patreizējā Latvijas sabiedrība lielākoties sastāv tieši no dažādām tautībām (ieskaitot latviešus) izveidotajiem „padomju cilvēkiem”, kurus autors te nosaucis par „latviešu majoritāti”. Tieši visos padomju gados apkarotais nacionālisms un tā vietā arī latviešiem iepotētā padomju cilvēka mentalitāte jau ir tas klupšanas akmens mūsu valstiskumam. Visus tos pārmetumus, ko te raksta autors vērš pret latviešiem un latviešu etnosu var pateikt vienā teikumā – tas ir nacionālisma ideoloģijas trūkums latviešu tautas apziņā. Lielas latviešu tautas daļas apziņā nacionālisms ir prasmīgi diskreditēts un likvidēts. Plus vēl tam visam Latvijas sabiedrība ir atšķaidīta ar mūsu mērogiem milzīgu skaitu no citām tautām nākošajiem padomju cilvēkiem. Pastāvošo varu Latvijā nekādā veidā nevar saistīt ar etnisko piederību latviešu vai kādai citai tautai. Tā ir internacionālās padomju okupācijas varas transformācija kapitālismā. Un kā tāda tā tad arī ir jākritizē.

Atbildēt

kaliostro

23.08.2017. 07:05

3. GRUPAS INVALĪDIEM - BEZMAKSAS SABIEDRISKO TRANSPORTU!
Ir laiks sniegt roku invalīdiem! 3. Grupas invalīdiem sabiedriskais transports Latvijā par brīvu! Paraksties! manabalss.lv

Atbildēt

Sultāne

23.08.2017. 00:04

»

Nikolajs Buivids

Var būt arī tā


Viss notika un notiek sistēmiski - valsts nozagšana, nerunā aplamības, ko pauž psihiski slimi komentētāji vai "troļļi". kuri nonicina visu valsti, visu tautu un visas latviešu personības.

Iemesli ir daudzi, vairāki; (1) patiesi, vainīgi Putina kalpi krievi (PCTVL bijusī un Saskaņa) un čekistiskā TB/LNNK/ NA, kuri šķeļ Latviju, dala divās daļās un kurina naidu, lietojot vādus "fašisti" un "okupanti", kategorijas, kuru Latvijā nav;
(2) vainīga "okupācijas laika NOMENKLATŪRA, kura sagrāba varu, informāciju un īpašumus, izraisīja astronomiskus alkatības apmērus: (3) organizētā noziedzība, kas saaugusi ar prokuratūru, tiesu un vairākām valsts institūcijām, tajā skaitā VID, VZD, Latvenergo, Lattelecom alkatību un neierobežotu pakalpojumu uzcenojumu;(4) Pašvaldību bezkontroles rīcība ar naudu un amatiem radu un draugu kompāanijā. Uzskaitījums ir nepilnīgs

Atbildēt

Sandra

22.08.2017. 23:45

Izcili patiess raksts. Ja "pārbristu" vairākiem citiem pantiem un likumiem, tādus var atrast desmitiem, kas neatbilst ne burtam, ne garam Satversmei. Tādi ir vairāki likumi savā kopumā, kas neatbilst tautas interesēm.

Šī valsts vara ir nolādēta. Tā aptvērusi visu valsti un likumus.

Un palasi bijušā Augstākās tiesas senatora, advokāta tagad rakstu, ka nav tāda likuma "VALSTS NOZAGŠANA.
Es kā juriste saku - ir likums, vesela KL pantu sadaļa pret valsti un papildus vēl "kukuļošana". dienesta stāvokļa ļauunprātīga izmantošana un citi panti - tie kopumā nozīmē definētos "valsts nozagšanau", tauitas aplaupīšanu.

http://nra.lv/latvija/217530-bijusais-augstakas-tiesas-priekssedetajs-laiki-kad-sodija-par-sarunam-ir-pagajusi.htm/komentari?cnr=4

Bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs: Laiki, kad sodīja par sarunām, ir pagājuši.

Tagad "troiku" vietā tāpat kā "troikas" strādā AT senatori.

Te otrs tāds pat "gudrītis":

http://nra.lv/latvija/217908-bijusais-senators-pavels-gruzins-par-sarunam-netiesa-jamekle-to-nopludinataji.htm/komentari?cnr=2

Bijušais senators Pāvels Gruziņš: Par sarunām netiesā – jāmeklē to noplūdinātāji.

Un ko raksta cits autors:

http://nra.lv/latvija/217528-klementijs-rancans-vai-dalita-izmeklesana-pastav-organizetas-noziedzibas-intereses.htm

Kur rast izeju? Nebalso ne par vienu partiju, kura ir Saeimā. Arī opozīcija nestrādā un neko neprotestē.

Atbildēt

Edge

22.08.2017. 22:21

"Latvijas attīstība pēdējos 27 gados liecina...."
Ja autors uzskata, ka notikusi attīstība, tad jāslavē visas Saeimas sastāvi. Lai slava Latvijas Ceļam, Tautas Partijai, Jaunajam laikam, Vienotībai un ...?

Atbildēt

Nikolajs Buivids

22.08.2017. 20:35

Šausmas!!! Kas notiek Latvija ar izpildvaru?

Daļa no prokuratūras atbildes:
„Vēršu arī Jūsu uzmanību, ka ar Administratīvās rajona tiesas 2017.gada 9.janvāra lēmumu ierosināta administratīvā lieta Nr.A420143117 par pienākuma uzlikšanu prokuratūrai izsniegt 2016.gada 4.oktobra iesniegumā pieprasīto informāciju (proti, izsniegt videonovērošanas sistēmas ierakstu, kas veikts 2016.gada 3.oktobrī no plkst. 14.00. līdz plkst. 17.00. prokuratūras telpās Kalpaka bulvārī 6, Rīgā). Minētā lieta vēl nav izskatīta, tādejādi ar spēkā stājušos tiesas spriedumu prokuratūrai nav uzlikts par pienākumu izsniegt pieprasīto videoierakstu. 2017.gada 18.augusta informācijas pieprasījums pēc satura ir analoģisks 2016.gada 4.oktobra informācijas pieprasījumam, tādēļ līdz Jums labvēlīga tiesas nolēmuma pieņemšanai iestādes prakses maiņai nav pamata.”

No minēta izriet, ka prokuratūra izpildīs Fizisko personu datu aizsardzības likuma 15.panta 2.daļu, ja tiesa uzliks tai par pienākumu to izpildīt. Tas ir - profesionāls debilisms vai ģenerālas prokuratūras noziedzīga darbība?

Atbildēt

PATRIOTS

22.08.2017. 20:23

KĀ AR TO REFERENDUMU ORGANIZĒŠANU,kā sorosisti varēja ierobežot LATVJA VĒLMI UN IZPAUSMI (democraticusu).gejropas šveicarijā katru nedēļu TAUTAS VĒLME!zzs arī kolicijā,ZEMNIEĶEĻ DOMĀ!?

Atbildēt

Udo Ulbergs

22.08.2017. 19:09

Aktuāls ir jautājums par latviešu tautas morālā kodeksa specifiku. Šis jautājums agrāk kļuva aktuāls vienmēr tajos gadījumos, kad nācās sastapties ar morāli tikumisko pārkāpumu attaisnošanu. Latviešu publiskajā sfērā ir milzīgs materiāls, kas skaidri liecina par sabiedrības morālo atbalstu dažādiem negodīgiem, nelietīgiem gadījumiem gan politiskajā un valstiski administratīvajā sfērā, gan ekonomiskajā un sadzīves sfērā, gan izglītības un zinātnes sfērā, gan garīgās kultūras sfērā. Īpaši plaši šis atbalsts atspoguļojās interneta komentāros. Piemēram, portālā “pietiek.com” regulāri var lasīt par atklātu morālo atbalstu visāda veida nelietībām – zagšanai, “shēmošanai”, blēdībām, korupcijai utt. Daudziem pats portāls un tā redakcija liekas nevajadzīga un pat kaitīga darbība, sistemātiski atmaskojot visdažādākā tipa noziegumus. Portālā publicēto atmaskojošo rakstu autori tiek apsaukāti, nomelnoti, viņu morāli un pilsoniski godīgā pozīcija tiek izsmieta. Jaunākajā laikā latviešu tautas morālā kodeksa specifika izpaužās sakarā ar noziegumu brīvību un debilajām nelietībām, kuru īpatsvars noziegumu kopainā manāmi pieaug. Uz šī jaunā fona latviešu tautas morālā kodeksa specifika izpaužās vēl uzskatāmāk nekā agrāk. Debilitātes atzīšana kļūst par ikdienišķu parādību, pret debilitāti izturoties kā pret elementāru izpausmi mūsu sabiedrībā. Samierināšanās ar debilajām nelietībām kļūst triviāla morāli psiholoģiskā konstrukcija. Debilitātes caurvītā realitātē visgrūtāk ir izdzīvot skaidras un konkrētas domas nesējiem. Debilitātes reprezentantu mežonīgā agresivitāte un reakcionārisms pārklāj kultūru arvien iespaidīgāk un neatgriezeniskāk. Tādā vidē skaidrai un konkrētai domai vairs nav vietas. Vieta nav arī morāli tikumiskajai klasikai. Debilitātes simulakru vidē nevar adaptēties skaidras un konkrētas domas autori, morāli tikumiskās klasikas pārstāvji. Idejiskuma vietā stājās oportūnisms. Pat latviski nacionālistiskā sentimentalitāte debilitātes ietekmē vairs nav paciešama. Pats par sevi kļūst saprotams, ka intelektuālās investīcijas latviešu kultūrā debilitātes masveidības apstākļos nav gaidāmas. Gluži pretēji: gaidāma ir šo investīciju strauja samazināšanās. Samazināšanās jau sākās 90.gados, kad sociālās un humanitārās zinātnes pārņēma latviešu pseidodomātāji, neizjūtot nekādu intelektuālo un zinātnisko cenzūru, kuru padomju laikā formēja citu tautu zinātnes līmenis un PSRS kopējais ļoti augstais zinātnes līmenis. 90.gados sākās arī ļoti straujš morāli tikumiskais noslīdējums, kas ieguva it kā oficiālu atbalstu un argumentāciju postmodernisma un neoliberālisma plurālistisko un amorālo murgu veidā. Latviešu morālā kodeksa specifikas problēma ātri sāka uzņemt ļoti draudīgu “augstumu”. Tas faktiski nav “augstums”, bet gan bezdibenis, kura baisajā kontekstā ir jārunā par latviešu tautas morālā kodeksa specifiku.

Atbildēt

derdz

22.08.2017. 19:00

Cik var par tiem likumiem runāt, lūdzu, praktiskus piemērus, kā to risināt. Piemēram, viens no - kā risināsiet, lai tiem, kuri nokļūst pie varas, godīgam, taisnīgam, utml., cilvēkiem,.., nekļūst par varaskāriem, mantkārīgiem, utt., kā to nodrošināt??? gan no paaudzes paaudzē nodot taisnīgiem, godīgiem, .. kuri rūpējas par tautu??? Bet te ir vēl cita problēma, zinat, kas ir nomenklatūras darbinieki ... ar ko pat Staļins cīnījās un baidījās, .., ja nomenklatūras .. nav taisnīgi, godīgi, utml.,... tad viņi var ar augšu manipulēt ( godīgiem, taisnīgiem, utml., cilvēkiem )??? Bet kā ar tautu, kādi jūs esat ikdienā ... vai esat taisnīgi, utml., pret apkārtējiem ... neesat viltīgi, mazliet kaut ko nomuhļīt ...

Atbildēt

Re kā

22.08.2017. 16:54

Naivi lolot cerības par Latvijas tautas spēju radikāli izmanīt savu dzīvi, deleģējot valstiskajās institūcijās godīgus un gudrus cilvēkus. Latvijas tautai nav tādas spējas. Latvijas tautas potenciāls ir tāds, kāds viņš ir bijis visu laiku – neliešu un muļķu valdīšanas laikā. Valdība ir tāda, kādu tauta spēj nodrošināt. Un nekas cits. Tauta nemaz nav spējīga slēpt un neizmantot savus labākos spēkus. Kādēļ tautai tas būtu jādara? Tātad – nav labāki spēki kā līdzšinējie atkritumi, padibenes idiotu izskatā. Faktiski tie nav atkritumi, bet tautas avangards. Ja tautas intelektuālais un morālais paraugs, simbols ir tāds rafinēts pielīdējs kā Stradiņš, tad ko lai saka par pārējiem. Latvijas tauta ir tauta bez īstām un patiesām garīgajām autoritātēm – tautas sirdsapziņas etaloniem. Latviešiem etalons ir visu valdību dibenlaizītājs Stradiņš.

Atbildēt

AB

22.08.2017. 16:41

Visa vara pieder tautai, bet viss pārējais pieder varai.
#AB_kolekcija

Atbildēt

Udo Ulbergs

22.08.2017. 16:41

2000.gadā Peru bija akcija „Lava la Bandera” (karoga mazgāšana). Limā mākslinieku un rakstnieku grupa strūklakas ūdenī nomazgāja korupciju no valsts karoga. Mazgāja ar ziepēm „Bolivārs”. Valstī akcija turpinājās vairāk kā 7 mēnešus. Arī latvieši no 2014.gada 1.janvāra sāk akciju „Latviskuma nomazgāšana”, lai labāk uz baudkārās miesas saglabātos "eiropeiskums". Latvieši nemazgās karogu, bet sevi. Viņi vēlas no sevis nomazgāt savu tumsonību, aprobežotību, zaglīgumu, antigarīgumu, antiintelektuālismu, naidu pret gudrākajiem un godīgākajiem latviešiem. Latvieši paredz no sevis visu minēto nomazgāt līdz pasaules galam. Latvieši sevi mazgās ar ziepēm „Stenders”. Par godu vācietim, kurš bija tik liels muļķis, ka lika savā kapakmenī iekalt etnonīmu „Latvis”.

Atbildēt

Tiesnesis

22.08.2017. 15:26

Saeimas noziedzīgas vienošanās rezultātā pieņemtie likuma grozijumi isā laikā padarija par miljonāriem specifisku un ar sevišķi zemu morāles līmeni apveltīto valsts amatpersonu slāni. No šiem pilsoņiem arī ir piedzenama atlīdzība cietušajiem. Jāveido cietušo saraksts, kas aplaupīti konkrētu deputātu pieņemto (nelikumīgo) likumu rezultātā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

15

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

FotoŅemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) saņemtos iesniegumus par AS "Olainfarm" notiekošo, FKTK aicina AS "Olainfarm" vadību 22.09.2020. plānotajās akcionāru sapulcēs nodrošināt visiem akcionāriem vienlīdzīgas tiesības, kā arī ievērot citus korporatīvās pārvaldības principus. Tāpat FKTK aicina arī lielākos akcionārus respektēt mazākuma akcionāru tiesības un ar savstarpējiem strīdiem neradīt kaitējumu Latvijas kapitāla tirgus reputācijai.
Lasīt visu...

21

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

FotoMan bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot ielās. Mēģināšu koncentrētāk paskaidrot šī mana aicinājuma būtību.
Lasīt visu...

6

„Ņevinovataja ja...”

FotoVakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es vēlētos ieviest skaidrību dažos jautājumos.
Lasīt visu...

8

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

FotoSDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu. Šodien šo lēmumu atbalstīja "Saskaņas" valde. Valde rekomendē izslēgt V.Dombrovski un Ļ.Švecovu arī no Saeimas frakcijas.
Lasīt visu...

15

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

FotoLai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie skar un skars nākotnē vēl vairāk mūs visus. Ir jāsaprot, ka tie ir nevis protesti pret iespējami negodīgām vēlēšanām, bet agresīvs, labi organizēts un labi apmaksāts ultraliberāļu realizēts valsts apvērsuma mēģinājums. Mērķis - sagrābt varu un attiecīgi - ieviest „demokrātiju” vienā no pēdējām pasaulē atlikušajām veselā saprāta, tā saukto tradicionālo (ģimenes) vērtību, kā arī sociāli atbildīgas valdības saliņām pasaules liberalizācijas saduļķotajā okeānā. Ar ko “demokrātijas” ieviešana beigusies citās valstīs, kuras piedzīvojušas krāsainās revolūcijas, mēs labi zinām.
Lasīt visu...

12

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

FotoUzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man roka nenodrebēs"**, tas nav ne asprātīgi, ne koleģiāli, ne ētiski. Īpaši zinot šo vārdu autora iepriekšējo dzīves gājumu un patiku pret ieročiem. Manā vēstures kodā ir ieprogrammētas dziļas bažas par to, kas notiek šādu "plinšu sievu" zemapziņā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...