Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jäzeps

03.06.2016. 12:53

»

valts

Pidermotu mērķi ir redzami..Vardarbībai ir Kriminālkodekss..Visas planētas piderizācijai- Stambulas konvencija..Tautu neapmānīy=t


Bet ko lai dara , ja lut. mäcitäjs I.Paics tik smuku aizstävibas tekstu uzrakstijis.Vinam cilvèktiesibas noliktas pär Dieva bausliem. Kauns.

Atbildēt

Rabarbera kāts

20.05.2016. 19:09

LA 11.maija nummurā ir skaidrojums. Faktiski jau šī konvencija vairāk attiecas uz valstīm, kurās vardarbība pret sievieti ir norma. "Sociālā dzimte"jēdziens domāts, lai lauztu vēsturiskos priekšstatus par sieviešu un vīriešu lomu sabiedrībā. Piem., tiek uzskatīts, ka vīrietim nav pieņemams strādāt par audzinātāju bērnu dārzā. Sešgadīgam bērnam viņš nedrīkstētu būt audzinātājs, bet septiņgadīgam skolā gan. Jeb sabiedrība ar aizdomām skatās uz sievieti militārajā dienestā. Dzimumu jau sen drīkst mainīt, un to maina arī bez Stambulas konvencijas. Rasnačs pat to nezina.

Atbildēt

valts

20.05.2016. 10:24

Pidermotu mērķi ir redzami..Vardarbībai ir Kriminālkodekss..Visas planētas piderizācijai- Stambulas konvencija..Tautu neapmānīy=t..

Atbildēt

kaža

19.05.2016. 21:34

»

ina

Nesaprotu , ko var cepties par šo konvenciju. Izlasīju un uzskatu ka tas ir pareizi ka Latvija parakstīja šo konvenciju. Tikos šaubos , ka tā tiks ņemta vērā kad tiešam cilvēks saskarsies ar vardarbību


Tā ņemšanas ap šo hartu ir tādēļ ka grib lai aizmirstu par neparakstīto sociālo hartu,kuras parakstīšana mūsu labējām partijam būtu viņu ļaunākā murga piepildijums t.i. solis tautas saglābšanas virzienā.

Atbildēt

Bilzerts

19.05.2016. 20:59

»

Zilberts


Turi muti, stulbeni!

Atbildēt

priekš naivajiem

19.05.2016. 20:24

Naivie konvencijas parakstīšanas atbalstītāji!Vai jūs vispār esiet aizdomājušies par to, kas ir vardarbība un vai pret vardarbību kā tādu vispār ir speciāli jācīnās, it īpaši vēl ar šādu konvenciju parakstīšanu? Ar vardarbību ir pilna visa mūsu ikdiena. To nemaz nav iespējams apkarot. Ieslēdz televizoru un tūliņ dabūsi baudīt reklāmas, kas vardarbīgi tev tiek uzspiestas. Aizej uz darbu un tev tur būs jādara daudz kas tāds, ko tev nemaz negribas darīt, bet ko darba pienākumi tev vardarbīgi uzliek darīt. Visi valsts likumi, kas atspoguļo personas pienākumus pret valsti un sabiedrību ir viens, vienīgs vardarbību saraksts. Arī ar likumu noteiktā obligātā izglītība ir vardarbība pret bērnu, jo bērni nemaz negrib iet uz to skolu un tur stundām ilgi sēdēt solā. Šo sarakstu var turpināt un turpināt. Tikai par šādām vardarbībām tie vardarbību apkarotāji parasti nerunā. Viņi runā par fizisko, emocionālo, seksuālo, homofobisko u.t.t. vardarbību veidiem. Ir vēl arī citi vardarbību iedalījumi (vardarbība skolā, uz ielas, ģimenē, mutiskā vardarbība...)Bet tad, kad jāpamato vardarbības apkarošanas nepieciešamība, vardarbības apkarotāji nez kādēļ sāk runāt nevis par vardarbību, bet gan par vardarbīgiem noziegumiem. Viņi runā par izvarošanu, piekaušanu, spīdzināšanu un pazemošanu, cieņas un goda aizskaršanu, brīvības laupīšanu, paverdzināšanu... Bet tā jau nav vardarbība , tie ir NOZIEGUMI. Un pret noziegumiem tiešām ir jācīnās un tas arī tiek darīts.Tur nekāds konvencijas nav vajadzīgas. Tur strādā policija un tiesu iestādes balstoties uz valstīs izdotajiem krimināllikumiem.
Bet, kā tad ar vardarbību? Ja no tiem vardarbības apkarotāju sludinājumiem izņem ārā noziegumus, tad tur nekas daudz pāri nepaliek. Un tas, kas tur pāri paliek, tāpat ar konvencijām nav apkarojams. Tas vispār nav apkarojams. Tā ir mūsu ikdiena, kas atkarīga no sabiedrības kultūras līmeņa, izglītības, audzināšanas un tradīcijām. Ja mēs te sākam kaut ko apkarot, pret kaut ko cīnīties, tad pati šī cīņa un apkarošana pārvēršas par vardarbību. Paradoksāli, bet cīņa pret vardarbību pati kļūst par vardarbību. Nu ņemsim kaut pašu jaunāko vardarbības veidu kas izgudrots - homofobisko vardarbību. Es, piemēram, izjūtu dziļu riebumu redzot, ka divi vīrieši kaislīgi bučojas vai kāri apgramsta viens otru. Taču man šis riebums, saskaņā ar konvenciju būs sevī jāapspiež, ar notiekošo jāsamierinās un es pat nedrīkstēšu izteikt tam atklātu nosodījumu, lai neizpelnītos homofobiskā varmākas titulu. Bet, vai tad šāda situācija pret mani nav psiholoģiski vardarbīga? Vai tad tā nav vistiešākā vardarbība, ja konvencija vardarbīgi,uzstāda prasības un noteikumus, kas ir pretrunā ar sabiedrībā valdošo morāli un tradīcijām?
Bet tieši ar tādu nolūku jau arī tā konvencija ir izstrādāta! Lai likuma vārdā varētu apkarot sabiedrības taisnīgo sašutumu un pretestību pret sabiedrībai uzspiestām svešām un bieži vien nepieņemamām (ne)tikumu un uzvedības normām. Citādi tāda konvencija vienkārši nav vajadzīga, jo, kā jau teicu, noziegumu apkarošanai pilnīgi pietiek ar tām normā, ko iemieso Krimināllikums.

Atbildēt

skumji

19.05.2016. 18:15

nav saprotams kādēļ nesapraša publicēts

Atbildēt

ina

19.05.2016. 14:56

Nesaprotu , ko var cepties par šo konvenciju. Izlasīju un uzskatu ka tas ir pareizi ka Latvija parakstīja šo konvenciju. Tikos šaubos , ka tā tiks ņemta vērā kad tiešam cilvēks saskarsies ar vardarbību.

Atbildēt

R.Dzintars

19.05.2016. 14:15

Ir viena problēma - Stambulas konvencija aizliegs Latvijas armijai šaut pa zaļajiem cilvēciņiem, kuri rīkos diversijas un centīsies pievienot Latgali Krievijai. Tā būs vardarbība pret citādi domājošajiem. Arī kara gadījumā nedrīkstēs šaut pa okupantiem, jo tā būs vardarbība.

Atbildēt

ciniķis

19.05.2016. 11:42

Nez kādas pazīmes raksteļa autors - liberasts saskatīja , ka Eiropā varētu notikt tā, "kā notiek citur pasaulē"?

Atbildēt

tuk tuk

19.05.2016. 09:21

Tagad ar Viņķeles svētību skolās mūsu bērnus varēs audzināt par bezdzimuma būtnēm.

Atbildēt

kāds

19.05.2016. 08:17

Var kāds izskaidrot kāpēc Reirs jamo parakstīja kamēr Saiema vēl nav ratificējusi?

Atbildēt

Esmu

19.05.2016. 07:55

Kā jau te teica - praida konvencija.

Atbildēt

Panamas papīrs

19.05.2016. 06:52

Zem Stambulas konvencijas slēptā veidā tiek turpināta praidisma politika. Ir tikai viens ASV mērķis - ES projekts, kurā kākroplīga rasu, nāciju, bezdzimuma personu sajaukumā tiek virzīta ideja ES pievienot Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu. Tad bez latviešu valodas būs otra valsts valoda - krievu, jo robežas būs atvērtas.
Tāda ir perspektīva.

Atbildēt

udox

18.05.2016. 23:35

Man vienmēr ir patikuši šie teksti. Piemēram: "Vīrieši pelna vairāk nekā sievietes!" Tas laikam ir domāts, ka vīriešiem jāpelna mazāk. Tā arī šoreiz: "sievietes visā pasaulē no vardarbības (īpaši - seksuālas) cieš vairāk, nekā vīrieši." Laikam domāts, ka vairāk jāsāk ciest vīriešiem, jeb, ieviešot nekatro dzimumu, statistika izlīdzināsies? Stāstam it kā nav ne vainas, bet baidos, ka raksta autors pats īsti nesaprata, ko gribēja teikt.

Atbildēt

!

18.05.2016. 21:44

Beidzot viens saprātīgs cilvēks raksturojis konvencijas jēgu saprotamā valodā. Citādi Rasnačs un & manipulē ar sabiedrību, piedēvējot konvencijai neesošas lietas.

Atbildēt

!

18.05.2016. 21:19

»

Neiedziļinoties detaļās

Nē viena no svarīgakajām būtībām ir 12. pantā...


soross tacu naudu veja negrib izmest,tatad ari rezultatam ir jabut atbilstosam.

Atbildēt

naciet ara no skapjiem,konvencija jus atbrivo

18.05.2016. 21:17

bez konvencijas sedet ilgstosi skapi nebija diezcik konfortabli.

Atbildēt

degradacija

18.05.2016. 21:15

»

arvīds

bet rasnačs vakar teica ka konvencija liks ar sievieti čurāt vienā podā, kas savukārt grauj senlatviešu identitāti


,,konvencija,, ir sorositu un karojoso feministu kopejs murgs .

Atbildēt

martins

18.05.2016. 20:49

Indulis vairs neatshkjir labu no ljauna! Kaa tu taisies aiztaaveet Kristiigo TAISNIIBU, PATIESIIBU! Jebshu tu paarproti Dieva miilestiibu!?

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

18.05.2016. 19:12

»

Neiedziļinoties detaļās

Nē viena no svarīgakajām būtībām ir 12. pantā...


Ja kangari ratificēs šo sātanistu konvenciju (par ko es ne par kripatiņu nešaubos) turpmāk čurāt iešu sieviešu tualetēs, jo tajā brīdī izvēlēšos sievietes sociālo lomu

Atbildēt

Alberts

18.05.2016. 19:10

»

Berts

Kāds sakars, šim vienkārša garāmgājēja triviālajam viedoklim par apkārtējo pasauli, ar Stambulas Konvenciju


Pietiek visu laiku kāda atraugas publicē, kāpēc gan šīs būtu sliktākas?

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

18.05.2016. 19:09

Nē viena no svarīgakajām būtībām ir 12. pantā.
Redz kur skaidrojot šo pantu aizstāve sāk ar galveno - bērniem skolā. Tas ir tas galvenais - pieaugušos grūti izmainīt, tas jādara ar bērniem skolās, pie tam rezultāta sasniegšanai vajadzīgas vairakas paaudzes.
Redzēsiet - viņi pa kluso izmainīs mācību gramatas (tas jau notiek) - begās bērni reāli domās ka cilvēks nepiedzimst par sievieti vai par vīrieti.
Svarīgakais no 33 minūtes
https://www.youtube.com/watch?v=Sf8MSsIinZ4

Atbildēt

Berts

18.05.2016. 18:37

Kāds sakars, šim vienkārša garāmgājēja triviālajam viedoklim par apkārtējo pasauli, ar Stambulas Konvenciju?
Vai Pietiek tagad sāks jebkuras atraugas publicēt?

Atbildēt

VB

18.05.2016. 18:12

Es tik vēl te atcerējos par tiem nabaga leitnanta Šmita dēliem. Vai tie nav cilvēki, vai TĀ konvencija vēl spēkā?

Atbildēt

urrā!

18.05.2016. 18:11

Tagad neviens nevienu nesitīs.

Atbildēt

arvīds

18.05.2016. 18:09

bet rasnačs vakar teica ka konvencija liks ar sievieti čurāt vienā podā, kas savukārt grauj senlatviešu identitāti....

Atbildēt

...

18.05.2016. 17:54

Nu tad punkts un āmen! Pietiks debloīdiem ķērkt, ka konvencija nav jāparaksta, jo kādam gribas sist sievu, bet nerealizētiem perderastiem gribas sist realizējušos.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...