Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jebkurš karš beidzas ar mieru, un arī aktīvai karadarbībai Ukrainā reiz pienāks gals, turklāt, kā tas būs redzams tālāk, Ukrainas gadījumā uz to nenāksies ilgi gaidīt. Likumsakarīgi, ka jau šodien tiek domāts par to, kādai būt drošības sistēmai Eiropā pēc aktīvās kara fāzes pabeigšanas, jo to, ka iepriekšējā sistēma mainīsies objektīvu apstākļu dēļ, nesaprot tikai idiots un Latvijas politiskā elite.

13.jūnija intervijā medijam “Defense One” ASV aizsardzības ministra vietniece Ketlīna Hiksa (Kathleen Hicks), runājot par ASV ilgtermiņa politiku attiecībā uz Ukrainu, saka: „Es domāju, ka šodien mēs varam būt pārliecināti par to, ka Ukraina pastāvēs kā suverēna valsts un šai valstij būs nepieciešams militārs potenciāls, lai sevi aizsargātu. Tādēļ, skatoties nākotnē, mēs domājam par to, kādi līdzekļi nepieciešami ukraiņiem, lai sevi aizsargātu ilgākā perspektīvā.” Runājot par perspektīvu, ministra vietniece atzīmē, ka ir runa par 5, 10 un 20 gadiem uz priekšu. Turklāt ir runa ne tikai par bruņojumu: „Mēs cenšamies domāt ne vien par aprīkojumu, bet arī par ilgtermiņa apmācību un citiem aizsardzības sistēmas elementiem, kas tiem būs nepieciešami.”

Teksta oriģināls šeit:

https://www.defenseone.com/policy/2022/06/ukraine-will-survive-and-us-will-arm-it-years-says-pentagons-hicks/368129/

Kādi var būt secinājumi no iepriekš teiktā?

Pirmkārt. Pentagons ir pārliecināts par to, ka krievam Ukrainā būs p…zda. Kā uzskata vērā ņemami militārie apskatnieki, tad, veicot bruņojuma piegādi un ukraiņu apmācību, kā plānots, Ukrainas Bruņoto spēku plaša mēroga pretuzbrukums var sākties augusta beigās un okupanti var tikt atspiesti 23. februāra pozīcijās līdz gada beigām. Jāpiezīmē, ka apbruņošana ar modernu bruņojumu un personāla apmācība, turklāt karadarbības apstākļos, nav vienkāršs process. Shēma varētu būt šāda - tiek apmācīts personāls vairāku nedēļu ilgumā ASV bāzēs Eiropā, tad tiek piegādāta attiecīgā bruņojuma neliela partija karadarbības zonā un novērots, cik efektīvi tas darbojas. Ja rezultāts apmierinošs, tad šis bruņojums tiek piegādāts lielākā apjomā. Cik var spriest no publiski pieejamas informācijas, tad pirmā M142 Himars (High Mobility Artillery Rocket System) partija četru iekārtu sastāvā jau veiksmīgi darbojas, sistemātiski iznīcinot pretinieka komandcentrus un munīcijas noliktavas.

Otrkārt. ASV plānos ir pārveidot Ukrainas BS atbilstosi NATO standartiem. Pie tam, iet runa ne vien par modernu bruņojumu un apmācītu personālu, bet arī par militāriem reglamentiem un taktiku. Tas nozīmē, ka Ukrainas rīcībā, formāli pat neesot NATO sastāvā, būs atbilstoši NATO standartiem sagatavoti bruņotie spēki un, ņemot vērā ukraiņu pieredzi pilna mēroga karadarbībā un viņu kaujas garu, šī valsts var kļūt par nozīmīgu militāri politisku centru Eiropā. Domājams, ka šādu sabiedroto vēlētos redzēt ne viena vien NATO Austrumbloka valsts.

Šajā sakarā nāk prātā Kremļa pasludinātie tā sauktās “specoperācijas” mērķi – Ukrainas demilitarizācija, denacifikācija un NATO “apdraudējuma” likvidācija. Aha, ha, ha! Kā tas izriet no iepriekš sacītā, tad ar pirmo būs veicies īpaši labi. Un kā ar otro? Ja pirms Krimas okupācijas promaskaviski un uz Rietumiem orientēto iedzīvotāju attiecība varētu būt 50% / 50 %, tad tagad, pēc okupantu veiktajām sistemātiskajām civilo objektu apšaudēm un pastrādātajiem kara noziegumiem šī attiecība ir 10% / 90% ne par labu Kremlim. Nu tad varbūt NATO būs aizvācies no Krievijas robežām, kā tas tika pieprasīts Kremļa ultimātā mudaka S.Rjabkova izpildījumā neilgi pirms iebrukuma Ukrainā: “NATO, savāciet savas mantas un aizvācieties uz 1997.gada robežām.” Un šeit atkal obloms. Tiek plānots un NATO Madrides samitā tiks apstiprināts ātro reaģēšanas spēku būtisks palielinājums, tiks nostiprināts NATO austrumu flangs, un tuvākajā laikā tiks uzņemtas jaunas dalībvalstis - Somija un Zviedrija. Ar ko arī apsveicu Rjabkova kungu un viņa saimnieku - visu laiku un tautu dižāko stratēģi un “zemju savācēju” V.Putinu.

Par to, kāda būs Eiropas drošības sistēma ilgtermiņā, domā ne vien ASV, bet arī briti. Boriss Džonsons ir nācis klājā ar iniciatīvu par militāras un ekonomiskas savienības izveidošanu, pieaicinot Ukrainu, Poliju un Baltijas valstis. ASV pastāvīgā pārstāve NATO Džulianna Smita (Julianne Smith) 14. jūnija tiešsaistes preses brīfingā, atbildot uz žurnālista jautājumu par ASV attieksmi attiecībā uz Borisa Džonsona iniciatīvu, skaidro:

“Kā jau es to tikko pieminēju, mēs pašreiz domājam par to, ko vēl NATO alianse varētu darīt, lai nostiprinātu tās austrumu flangu. No ASV skatu punkta raugoties, ko mēs redzējām gadu garumā, tas ir, kā izveidojās daudzskaitlīgas divpusējas attiecības starp valstīm. Bija valstis, kuras apvienojās, veidojot jaunas aizsardzības iniciatīvas. Es to raksturotu ka mini laterālas formācijas, kuras izveidojās gadu garumā. Acīmredzot mēs atbalstām iniciatīvas, kas palīdzētu stiprināt kapacitāti. Ja NATO dalībvalstu starpā izveidotos grupas ar ciešākām savstarpējām attiecībām, kas kopumā nostiprinātu aliansi, tad tas ir tas, ko mēs vēlētos redzēt.”

Teksta oriģināls šeit:

https://www.state.gov/online-press-briefing-with-ambassador-julianne-smith-u-s-permanent-representative-to-nato-2/

Šī gada 30.maijā portālā PIETIEK tika publicēts mans raksts ar virsrakstu “Vai Eiropā ir nepieciešams jauns militāri politisks bloks”. Lūk, izvilkums no tā:

Un tagad par drošības garantijām. Jebkurš projekts, vai tas būtu uzņēmējdarbības jomā vai politikā, balstās uz dalībnieku interešu kopību. Ja šī kopība zūd, tad projekts ir lemts neveiksmei. Šis princips būtu jāievēro, arī veidojot militāri politiskas savienības. Turklāt dalība vienā savienībā vai aliansē neizslēdz dalības iespēju kāda citā ar nosacījumu, ja galvenie mērķi un uzdevumi nav pretrunā. Piemērs tam ASV, Lielbritānijas un Austrālijas Indijas-Klusā okeāna stratēģiskas partnerības izveide kā pretspars Ķīnas dominancei šajā reģionā. Šis pats princips ļauj izveidot aizsardzības aliansi valstīm, kas jūt apdraudējum no Krievijas puses, un pirmām kārtām tās ir bijušās PSRS Austrumu bloka valstis, Baltijas valstis un tagad arī Ukraina, kurām ir kopēja robeža ar potenciālo agresoru. Vēl vairāk, jaunā bloka aizsardzības plāni var tikt integrēti NATO aizsardzības plānos, turklāt formāli atsevišķas valstis neskaitītos NATO dalībvalstis. Jāpiezīmē, ka šādas jaunas alianses izveide neprasītu ievērojamus papildu finanšu līdzekļus, jo balstītos uz dalībvalstu esošo militāro potenciālu. Kopīgās mācībās būtu jāatstrādā sadarbība ar NATO.

Kā tas redzams, tad jautājums ir aktuāls. Raisa izbrīnu tas, ka šī tēma vispār netiek apspriesta Latvijas medijos. Dažādi dīvāna eksperti spriež par notikumiem Ukrainā, atgremojot pirmavotus, un tas arī viss. Varbūt būšu kaut ko palaidis garām, bet vienīgā reize, kad kaut kas sakarā ar to tika pieminēts, bija LTV 31.maija raidījums “Šodienas jautājums”, kur tika intervēts Eiroparlamenta priekšsēdētājas vietnieks Roberts Zīle. Raidījuma septītajā minūtē jautājums par jaunām savienībām tika skarts. Turpat gan Zīles kungs piebilda, ka runāt par to ir stipri pāragri.

Pilns raidījums ir noskatāms šeit:

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/263113/sodienas-jautajums-vai-es-bus-gatava-ieviest-vel-stingrakas-sankcijas-pret-krieviju

Cienījamie dāmas un kungi! Runāt, domāt un rīkoties ir pēdējais laiks. Latvija drošības garantiju jomā vienmēr bija un būs lūdzējas lomā. Bet varbūt “latvietim parastajam” nemaz nevajag savu valsti? Šajā sakarā atsaukšos uz vēl vienu savu šeit publicēto rakstu, kur tika pateikts:

„Un tā, Latvija ir palikusi viena pārspēka priekšā. Ko darīt? Varbūt vienoties kopīgā spēka dziesmā, cerot, ka naidnieks nodrebēs? Laikam ir vajadzīgs vēl kaut kas. Moderns bruņojums, augsts personālsastāva sagatavotības līmenis, kompetenta militārā vadība, rūpīgi sagatavoti aizsardzības operatīvie plāni - būtiskas lietas, bet ir vēl kaut kas būtiskāks - motivācija aizstāvēt valsti. Ukraiņiem tā ir atbilstošā līmenī, bet kā ir Latvijā? Gribētos kļūdīties, bet tomēr - no 25 līdz 30% pasīvi vai aktīvi atbalstīs okupantus, 10% būs gatavi aktīvai pretestībai, bet pārējie vai nu pametīs valsti, ja būs tāda iespēja, vai pielāgosies, kā jau ierasts. Būs tādi, kas muldēs par nācijas izdzīvošanu. Citi teiks, ka galvenais ir ekonomika un pārējais ir pupu mizas.”

Būšu pateicīgs, ja kāds pārliecinās mani, ka kļūdījos, runājot par tiem procentiem.

Rodas loģisks jautājums - kāda mārrutka pēc britu vai poļu vecim spēka gados jāriskē ar savu veselību, aizstāvot kādu, kas pats to nevēlas darīt, vēl vairāk - nevēlas, lai kāds to darītu viņa vietā. Gadsimtu laikā iemantotā dzimtcilvēka mentalitāte “latvietim parastajam” nekur nav zudusi. Jēdziens “nacionāla valsts” viņam ir aktuāls tiktāl, ciktāl tas neskar viņa personīgās intereses, un karot viņš ies tikai svešu kaklakungu labā, pirms tam dabūjis ar pletni pa muguru. Un kā jau kārtīgs zemnieks, kas visu radis darīt gruntīgi, arī karos viņš gruntīgi savu kaklakungu labā.

Atvainojos par šo nelielo lirisko atkāpi un nobeigumā pieskaršos vēl vienam jautājumam, kas gan pa tiešo nav saistīts ar raksta virsrakstu, tomēr sasaucas ar šeit pievienoto foto no Ukrainas. Prezidents Zelenskis, vēršoties pie G7 samita dalībniekiem, aicināja noteikt Krievijai terorismu atbalstošās valsts statusu. Ka jau tas bija gaidāms, atsaucības nebija, un Makrons jau paspēja izteikties, ka šāds formulējums ir lieks. Šajā sakarā svaiga informācija no Ukrainas.

Tikai laika posmā no 25.06 līdz 28.06 Krievija pa apdzīvotām vietām Ukrainā ir izšāvusi 131 raķeti ar šādu rezultātu: tirdzniecības cents Kremenčugā - 20 bojāgājušie, 59 ievainoti, 40 bezvēsts pazuduši; Harkiva - 5 bojāgājušie, 22 ievainoti, tai skaitā 5 bērni; Lisičanska - 10 bojāgājušie, tai skaitā bērni, 19 ievainoti (šāviņš trāpīja cilvēku rindā, kuri stāvēja pēc ūdens); Očakova - 3 bojāgājušie, tai skaitā 1 bērns, 6 ievainotie.

Tam vēl var pieskaitīt iepriekšējos okupantu “panākumus” “denacifikācijas” procesā: dzelzceļa stacija Kramatorskā (pamatā evakuējamie sievietes un bērni) - 50 bojāgājušie, tai skaitā 5 bērni, 100 ievainoti, tai skaitā 16 bērni; teātris Mariupolē ar uzrakstu “bērni” - 300 bojāgājušie (pēc citiem datiem līdz 600)

Šis saraksts ne tuvu nav pilns. Saskaņā ar ANO cilvēktiesību komisāra biroja datiem Ukrainā katru dienu tiek nogalināti vidēji divi bērni, bet četri tiek ievainoti. Atbilstoši Ukrainas Ģenerālprokuratūras datiem uz 25.06.2022 Ukrainā nogalināti 339 bērni un 611 ievainoti.

Ukrainas valdībai un parlamentam neviens neliedz pašiem noteikt valsts - terorista statusu Krievijai ar visām no tā izrietošajām sekām un, pirmkārt, attieksmē pret teroristiem, kas tiek saņemti gūstā. Kā trāpīgi izteicās pazīstamais apskatnieks Jurijs Švecs, runājot par agresoru, tad tā nav armija, bet ģenētisku atkritumu banda, kas pelnījuši atbilstošu attieksmi.

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

72
30

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

12

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

FotoŠī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva.
Lasīt visu...

20

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

FotoLai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa ceļš viņa kurpēs, vēsta sena paruna. Tikai izprotot un pieņemot citādo, varam veidot iekļaujošāku sabiedrību. Tāpēc 15. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu, simboliski paužot savu atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Īpaši pasākumi notiks Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī un Ludzā, bet “Dažādo kurpju diena” tiks iedzīvināta arī sociālajos tīklos un citviet Latvijā.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

FotoGodātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es, Latvijas pilsonis Rihards M.Parts, iepriekšējā vārdā un uzvārdā – Gints Grosfogels, esmu saskāries ar nopietnām problēmām mūsu tiesībsargājošo iestāžu darbībā un finanšu institūcijās, konkrēti Swedbank, neētisko un, manuprāt, noziedzīgo uzvedību. Tālāk izklāstīšu faktus, kas skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no Swedbank puses.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...