Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušā gadsimta sākumā darbojās tāds rakstnieks kā Jānis Ezeriņš. Rakstīja galvenokārt anekdotiskas noveles, darbiem bija raksturīgs straujš sižets, daudzveidīgs vides un cilvēka tēlojums un negaidīts fabulas atrisinājums. Daudzus viņa attēlotos varoņus var sastapt arī šodien. Visapkārt. Katru dienu mums pretī pa ietvi slāj kāds mērkaķis, un lielveikalā pa grīdu aizlec kāda grezni uzcirtusies blusa. Par vienu šādu mūslaiku blusu būs arī mans stāsts. Kāda šim stāstam morāle? Par to beigās.

Daudzus Latvijas lauku novadus pāršalca mazo skolu audzēkņu, skolotāju un bērnu vecāku organizēti protesti. Tika celtas stilizētas barikādes un rakstītas vēstules, tika vākti paraksti un saukta palīgā TV, tika lamāta vietējā vara un vainota valdība. Galu galā visvarenā koalīcija norāva stopkrānu un paņēma pīppauzi. Marš pa stūriem! Atvelciet elpu, kamēr lielie un varenie izlems jūsu likteņus.

Rezultātā tik aktuālais skolu reorganizācijas vai „likvidācijas” plāns uz kādu brīdi ir noslēpts rakstāmgalda apakšējā atvilknē. Lai pastāv tur un gatavinās līdz vajadzīgam brīdim. Dzīve tādēļ jau neapstāsies. Tāpat kāds glumš tips katru mēnesi birojā uz galda noliks biezu aploksni. Tāpat vēl kādu reizi „Zemnieku saeima” spēkosies ar birokrātiju.

Līvānu novadu arī pāršalca „skolu tīkla optimizācijas” nemieri. Nepateicīgie ļautiņi šoreiz nenoticēja kārtējam Līvānu domes izlolotajam plānam. Pagājušā gada 22. decembrī tika izsludināts un masu medijos plaši atspoguļots Līvānu novada skolu reorganizācijas plāns, kurš paredzēja reorganizēt Rudzātu vidusskolu, pārveidojot to par pamatskolu, likvidēt Rožupes un Līvānu pamatskolas. Lūk tāda ekosistēma. Sabiedrības reakcija uz šo domes gara lidojumu bija mēram Vaivodam un vietniecei Krauklei, maigi sakot, nepatīkama un pārsteidzoša.

Novads ir mazs. Liela daļa iedzīvotāju ir krustām šķērsām saradojušies, mācījušies vienā klasē, kopā pie Zukuļa cepuši cepumus vai jaunībā piecirtuši kanti vienai un tai pašai zeltenei. Nemelošu, ja teikšu, ka sabiedrības vairākums līdz šim bija gana apātisks. Lasīja „Līvānu vēstis”un iesmēja, skatījās tālrādī domes apmaksātās ziņas un pie sevis vīpsnāja par tur atspoguļoto. Galvenais, lai mani un manu ģimeni nekas neskar, tāpēc par pārējo - miers un bērziņš.

Mērs Vaivods ilgajos varas gados ir spējis radīt padomju tradīcijās balstītu varas modeli. Pensionāriem izpriecas un mazliet sapņa, ka dzīvo iedzīvotājiem draudzīgākajā pašvaldībā. Opozīcijai ir ierādīta vieta domes aizdurvē. Bez mazākās iespējas palaist muti. Kā vienīgā iespēja, kur „pariet”, ir palikušas domes sēdes, kuras opozicionāriem par prieku tiek translētas Youtube. Tautas apmaksātajās „Līvānu vēstīs” visas slejas jau gadiem uz priekšu ir aizrunātas pašam vadonim Vaivodam, jo viņam vienīgajam Līvānos ir ko teikt. Vidusdaugavas TV galvenos domes opozicionārus Klaužu un Labinski nerāda principā, jo nespēj viņus pilsētā sastapt. Paldies dievam, ka Brenča kungs, iedams uz Maximu pēc sāls, regulāri satiek mēra vietnieci Kraukli un tā publikai par prieku parāda savu puķaino kleitu un pastāsta par kārtējiem panākumiem grūtajā ceļā uz laimi un par slikto Rīgas valdību, kura spiež mēru Vaivodu un vietnieci Kraukli nīdēt izglītības sistēmu Līvānu novadā.

Tikai pēc varenajiem iedzīvotāju protestiem, lielās rezonanses vietējā sabiedrībā mērs Vaivods un vietniece Kraukle ieslēdza atpakaļgaitu. Kā jau Līvānos ierasts, tad izrādījās, ka pie visa šī šurumburuma vainīgs ir kāds cits. Tumsas spēki šoreiz tika nolikti uz rezerves sliedēm, un par galvenajiem vainīgajiem ar visaugstāko rīkojumu tika nozīmēta valdība, ministre Čakša un ierēdne Kanaviņa. Varbūt vēl kāds.

Līvānu novada dome 6. februārī nosūtīja atklātu vēstuli Latvijas valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, ministru prezidentei Evikai Siliņai, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijai, lūdzot tikšanos un iespēju pamatot savu viedokli klātienē.

„Atņemot valsts finansējumu skolotāju algām šādu spēcīgu lauku vidusskolu pastāvēšanai, valsts realizē nevis kvalitatīvu izglītības reformu, bet Latvijas lauku reģionu iznīcināšanas politiku, pret ko iebilst pašvaldība un novada iedzīvotāji, kas ir gatavi cīnīties par savu skolu finansēšanu,” skaļi paziņoja Līvānu dome.

Spēcīgi vārdi! Atliek tos tikai ierāmēt zelta rāmī un pakārt pie sienas svētbildes vietā vietnieces Kraukles kabinetā. Īpaši feini skan: „...iebilst pašvaldība un novada iedzīvotāji, kas ir gatavi cīnīties par savu skolu finansēšanu.”

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisija Līvānu domes delegāciju kopā ar dažām citām Latgales pašvaldībām arī pacietīgi uzklausīja. Paldies deputātu kundzēm un kungiem, ministrijas pārstāvjiem par parādīto pilsonisko varonību uzklausot Līvānu mēra vietnieces Kraukles kaismīgo monologu. Bija viss. Citu runātāju pārtraukšana pusvārdā, sēdes vadības grožu pārņemšana, želabas un maza šantāža. Pietrūka tikai zābaka dauzīšanas pa galda virsmu. Lasītājam būs vien man jātic uz vārda vai arī jāvelta stunda, pusotra sava dārgā laika un jānoklausās šīs sēdes audioieraksts:

(https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/webSNbyDate?OpenView&count=1000&restrictToCategory=06.02.2024) (https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/0/b66a31950d7cb237c2258ab6003d98b7/$FILE/2024_02_06_1515_CSLK_LA.mp3).

Kā informēja Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdne Kanaviņa, tad ar pašvaldību ministrijai ir bijušas divas tikšanās un viņa nesaprotot, kas ir mainījies pa šo laiku. Pašvaldībai bija pavisam cits redzējums, nekā tiek pasniegts Latgales apakškomisijas sēdē. Bija vienošanās par citiem lēmumiem un citiem risinājumiem. Pēdējā tikšanās reizē ar pašvaldību, kura notika 2023. gada 16. novembrī, mēra vietniece Kraukle informēja par savu redzējumu uz skolu ekosistēmu. No Līvānu novada puses tika piedāvāts, ka Rožupes pamatskolu likvidē un pievieno Rudzātiem, likvidē Līvānu pamatskolu un pazemina izglītības pakāpi Rudzātu vidusskolai, pārveidojot to pa pamatskolu. Lūk, tāds bija mēra vietnieces Kraukles plāns.

Kādēļ tik steidzīga dekorāciju maiņa šajā provinces teātrī?

2023. gada 25. oktobrī pašvaldībā notika tikšanās, kurā piedalījās mēra vietniece Kraukle, deputāti Magdaļenoks, Jankovska, Pinupe, Bondarevs, Pastars, pagasta pārvalžu vadītāji, skolu direktori un citi vajadzīgi speciālisti. Tika konceptuāli spriests par skolu tīkla attīstīšanu Līvānos, modelēti dažādi iespējamie skolu tīkla sakārtošanas varianti (https://www.livani.lv/lv/2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede#2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede). Pievēršu uzmanību, ka starp klātesošajiem nebija ne opozīcijas, ne sabiedrības pārstāvju. Labi. Varbūt šoreiz viņus arī nevajadzēja aicināt, kā nekā darba tikšanās, kura īstenībā vairāk izskatās pēc partijas sapulces kādā kolchoza klubā. Pēc vecu partijas biedreņu un biedru sanākšanas, lai uzklausītu pirmās sekretāres Kraukles vadošos norādījumus. Pilnīgai idillei pietrūkst tikai Vadoņa bildes pie sienas.

23. novembrī notika Domes Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja (https://www.livani.lv/lv/2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede#2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede). Sēde gara un pamatā apnicīga, bet, ja kādu interesē, kā šis reformas klīsteris tika vārīts, tad silti iesaku pirmo stundu, pusotru paklausīties. Būs grūti noturēties un neizslēgt, bet bilde kļūs skaidra un saprotama - kas un kāpēc. Kādēļ vispārībā šī reforma ir vajadzīga? Kādēļ tieši šādā veidā? Tiem, kas būs pievarējuši šo pusotras stundas garo maratonu, aicinu pievērst uzmanību vienam aspektam, apspriešanas beigās vietniece Kraukle ļoti uzstājīgi aicināja visus klātesošos deputātus izteikties par šo jautājumu. Visi arī izteicās. Kā nu kurš prata. Turklāt vienbalsīgi atbalstīja šo skolu likvidācijas plānu.

Daži man pārmetīs subjektīvismu, angažētību un citu falsifikāciju, bet tas ir mans skatījums uz šo pasākumu. Katrs var pats noformulēt savu viedokli. Atliek tikai veltīt pāris stundas un noklausīties šīs komitejas sēdes ierakstu(https://www.livani.lv/lv/2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede#2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede).

Lai taupītu visu lasītāju laiku, citēšu labākos izteicienus un domugraudus. Varētu pat teikt, ka esenci no tautas priekšstāvju domas lidojuma.

Piemēram, Izglītības pārvaldes vadītāja Vanaga saka, ka „vistraģiskāk ir ar Rožupes skolu, jo skolotāji saņem mazākas algas kā vajadzētu. Skolotāji jau ir pieraduši, ka viņiem maksā mazākas algas, jo viņiem mazāk skolnieku. Izglītības ministrija pateica, ka vairāk tā nebūs, jo arodbiedrības pateica, ka nepiekritīs. Trūkstošā daļa mēnesī ir 8000 eiro”.

Vietniece Kraukle atsaucas un uzsver, ka naudas nepietiekamība ir gan Rožupei, gan Rudzātiem, ka tikai Rudzātu skolai pašvaldībai ir jāpiemaksā 80 000 eiro.

Vietniece Kraukle saka, ka „šo skolu ēku uzturēšana izmaksā pašvaldībai 300 000 eiro gadā”.

Turpinājumā vēl daži citāti no partijas sekretāres, atvainojos, mēra vietnieces teiktā:

„Mums nav izvēles. Mēs nedrīkstam apzagt mūsu bērnus! Vai izglītības kvalitāte šajās skolās ir adekvāta? Jāatzīst, ka Rudzātu vidusskola nav spējīga eksistēt. Tas ir pārrunāts ar direktori.”

„Ja mēs nodrošināsim loģistiku, tad varbūt tas nebūs tik traģiski, bet vainīga ir valdība.”

„Lēmums mums būs jāpieņem, bet aicinu to visu nedramatizēt un paskatīties uz ieguvumiem. Maksimāli iegūt no šīs situācijas.”

 „Nav jāuztver traģiski, nevajag iebāzt galvu smiltīs un gaidīt, ka viss notiksies pats par sevi. Mums ir jāiet uz priekšu. Neziņa ir tas vissliktākais. Jāveido darba grupa, kas komunicēs par šo jautājumu. Viss tas jāliek plānā, un visiem būs jāstrādā. Atbildība pilnīgi visiem”.

Deputāts Labinskis: „Te ir runa par ekonomiku un naudu. Nevajag runāt par kvalitāti.”

Deputāts un Līvānu vidusskolas direktors Pastars:

 „Piekrītu, ka visam ir ekonomisks pamats. Ja gribam ietaupīt, tad jāslēdz ēka. Uz šo reformu jāskatās kā uz iespēju.”

Lūk, tādā līmenī norit šī „partijas sapulce”. Stingrā mēra vietnieces kontrolē un klātesošo deputātu vienprātībā. Nav skaļu vārdu par to, ka pašvaldība kopā ar iedzīvotājiem ir gatava cīnīties par savu skolu finansēšanu, nav arī stāstu par unikālo apmācības kvalitāti šajās skolās. Neizskan ne mazākais aicinājums vērsties pie sabiedrības, valdības, frakcijas vai Tā Kunga. Nekā nav. Ir tikai absolūta gatavība izpildīt jebkuru rīkojumu, kurš nāk no Rīgas.

Ir līdz riebumam ciniska saruna. Viss grozās tikai ap naudu. Pašvaldībai nav naudas, lai maksātu algas, pašvaldībai nav līdzekļu, lai uzturētu skolu ēkas. Pietrūkst tik un tik tūkstošu.

Nav ne viena drosmīga tautas priekšstāvja, kurš pateiktu - stop! Kolēģi, ko jūs runājat! Kolēģi, saliksim galvas kopā un meklēsim līdzekļus! Cik miljonu mērs Vaivods ir vienkārši izpļekarējis, tuvējā mežā ceļot angārus! Cik tūkstošu ir iztērēts, lai mēra vietniece Kraukle ar siltu vietu nodrošinātu savu gultas prieku kolēģi Snikersu! Patriecot šo „daudznozaru” speciālistu no pašvaldības, puse no Rožupes skolai nepieciešamās summas būs garantēta. Otru pusi varētu atrast, patriecot no siltām vietām daudzos domes trīsvienības radiniekus un ielikteņus. Paliktu pāri vēl Rudzātu vidusskolai.

Tomēr nobeigumā vēl atļaušos citēt. Nevaru vienkārši noturēties. Labākais beigās!

Līvānu domes deputāts un tagad tik kaismīgais Līvānu pamatskolas aizstāvis Andrejs Bondarevs vēsturiskajā 23. novembra Domes Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē izteicās, ka „Līvānu pamatskolas liktenis, lai, cik tas būtu emocionāli, ir neizbēgams! Mums ir jāstiprina Līvānu 1. vidusskola”.

Andrej, kas ir mainījies pa šo laiku? Tiešām tā gribas nonākt Eiropā?

Deputāts Stikāns: „Tauta ir pieradusi pie tā visa, ka viss ir par velti, proti, jāvadā un jāēdina. Helsinkos ir vecākiem jāmaksā par pašvaldības bērnudārzu.”

Kraukle par mācībām ar savu kvalitāti izslavētajā Rudzātu vidusskolā un Rožupes pamatskolā: „Mēs apzogam bērnus, nedodam tiem izaugsmes iespējas. ”

Izglītības pārvaldes vadītāja Vanaga: „Bez darba Rožupē paliks tikai trīs pedagogi, jo ir septiņi pensionāri, citiem ir slodzes citās skolās.” Lūk, tā! Tāds sīkums. Bez darba paliks tikai trīs pedagogi, bet pensijas vecuma skolotājus liks ragaviņās un pa Dubnas krastu garām mēra Vaivoda mājām vedīs uz tuvējo mežu. Tur viņiem arī vieta!

Kādēļ domes bocmanis ar kuģa kēkšu tik strauji mainīja sava „Titānika” kursu? Kādēļ bija vajadzīga tā hiperaktīvā skriešana pa dažādām opozīcijas partijām un Saeimas apakškomisijām? Bailes, cienītie! Bailes zaudēt visu, jo tālumā gluži kā aisbergs slavenajā kinofilmā jau ir redzamas pašvaldību vēlēšanas.

Mazliet par blusu un stāsta morāli. Kā zināms, blusas ir sīki siltasiņu dzīvnieku asinssūcēji, kas lecot viegli pārvietojas no viena saimnieka pie otra. Turklāt mātītes ir asinskārīgākas par tēviņiem, jo viņām nepieciešamas olbaltumvielas, lai labi dzīvotu un atražotu sev līdzīgos.

Arī mūsu stāsta varone ir kā tāda labi barota blusa, kura lecot, rāpojot un tupot ir mainījusi gan partijas gan partnerus. Acis nemirkšķinot, ir mainījusi politisko piederību. Bijusi zaļāka par Brigmani un vajadzīgā brīdī laistījusies visās varavīksnes krāsās. No rīta teikusi, ka balts ir melns, bet ap pusdienlaiku svinīgi paziņojusi, ka melns ir balts.

Morāle šim stāstam ir tāda, ka mūsu vietējā vara mēra Vaivoda un vietniece Kraukles personā ir vienmēr gatava. Vienalga, kam, lai tikai vēl kādu laiciņu, kādu dieniņu, kādu brītiņu varētu atrasties augstajos amatos.

Novērtē šo rakstu:

86
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...