Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušā gadsimta sākumā darbojās tāds rakstnieks kā Jānis Ezeriņš. Rakstīja galvenokārt anekdotiskas noveles, darbiem bija raksturīgs straujš sižets, daudzveidīgs vides un cilvēka tēlojums un negaidīts fabulas atrisinājums. Daudzus viņa attēlotos varoņus var sastapt arī šodien. Visapkārt. Katru dienu mums pretī pa ietvi slāj kāds mērkaķis, un lielveikalā pa grīdu aizlec kāda grezni uzcirtusies blusa. Par vienu šādu mūslaiku blusu būs arī mans stāsts. Kāda šim stāstam morāle? Par to beigās.

Daudzus Latvijas lauku novadus pāršalca mazo skolu audzēkņu, skolotāju un bērnu vecāku organizēti protesti. Tika celtas stilizētas barikādes un rakstītas vēstules, tika vākti paraksti un saukta palīgā TV, tika lamāta vietējā vara un vainota valdība. Galu galā visvarenā koalīcija norāva stopkrānu un paņēma pīppauzi. Marš pa stūriem! Atvelciet elpu, kamēr lielie un varenie izlems jūsu likteņus.

Rezultātā tik aktuālais skolu reorganizācijas vai „likvidācijas” plāns uz kādu brīdi ir noslēpts rakstāmgalda apakšējā atvilknē. Lai pastāv tur un gatavinās līdz vajadzīgam brīdim. Dzīve tādēļ jau neapstāsies. Tāpat kāds glumš tips katru mēnesi birojā uz galda noliks biezu aploksni. Tāpat vēl kādu reizi „Zemnieku saeima” spēkosies ar birokrātiju.

Līvānu novadu arī pāršalca „skolu tīkla optimizācijas” nemieri. Nepateicīgie ļautiņi šoreiz nenoticēja kārtējam Līvānu domes izlolotajam plānam. Pagājušā gada 22. decembrī tika izsludināts un masu medijos plaši atspoguļots Līvānu novada skolu reorganizācijas plāns, kurš paredzēja reorganizēt Rudzātu vidusskolu, pārveidojot to par pamatskolu, likvidēt Rožupes un Līvānu pamatskolas. Lūk tāda ekosistēma. Sabiedrības reakcija uz šo domes gara lidojumu bija mēram Vaivodam un vietniecei Krauklei, maigi sakot, nepatīkama un pārsteidzoša.

Novads ir mazs. Liela daļa iedzīvotāju ir krustām šķērsām saradojušies, mācījušies vienā klasē, kopā pie Zukuļa cepuši cepumus vai jaunībā piecirtuši kanti vienai un tai pašai zeltenei. Nemelošu, ja teikšu, ka sabiedrības vairākums līdz šim bija gana apātisks. Lasīja „Līvānu vēstis”un iesmēja, skatījās tālrādī domes apmaksātās ziņas un pie sevis vīpsnāja par tur atspoguļoto. Galvenais, lai mani un manu ģimeni nekas neskar, tāpēc par pārējo - miers un bērziņš.

Mērs Vaivods ilgajos varas gados ir spējis radīt padomju tradīcijās balstītu varas modeli. Pensionāriem izpriecas un mazliet sapņa, ka dzīvo iedzīvotājiem draudzīgākajā pašvaldībā. Opozīcijai ir ierādīta vieta domes aizdurvē. Bez mazākās iespējas palaist muti. Kā vienīgā iespēja, kur „pariet”, ir palikušas domes sēdes, kuras opozicionāriem par prieku tiek translētas Youtube. Tautas apmaksātajās „Līvānu vēstīs” visas slejas jau gadiem uz priekšu ir aizrunātas pašam vadonim Vaivodam, jo viņam vienīgajam Līvānos ir ko teikt. Vidusdaugavas TV galvenos domes opozicionārus Klaužu un Labinski nerāda principā, jo nespēj viņus pilsētā sastapt. Paldies dievam, ka Brenča kungs, iedams uz Maximu pēc sāls, regulāri satiek mēra vietnieci Kraukli un tā publikai par prieku parāda savu puķaino kleitu un pastāsta par kārtējiem panākumiem grūtajā ceļā uz laimi un par slikto Rīgas valdību, kura spiež mēru Vaivodu un vietnieci Kraukli nīdēt izglītības sistēmu Līvānu novadā.

Tikai pēc varenajiem iedzīvotāju protestiem, lielās rezonanses vietējā sabiedrībā mērs Vaivods un vietniece Kraukle ieslēdza atpakaļgaitu. Kā jau Līvānos ierasts, tad izrādījās, ka pie visa šī šurumburuma vainīgs ir kāds cits. Tumsas spēki šoreiz tika nolikti uz rezerves sliedēm, un par galvenajiem vainīgajiem ar visaugstāko rīkojumu tika nozīmēta valdība, ministre Čakša un ierēdne Kanaviņa. Varbūt vēl kāds.

Līvānu novada dome 6. februārī nosūtīja atklātu vēstuli Latvijas valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, ministru prezidentei Evikai Siliņai, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijai, lūdzot tikšanos un iespēju pamatot savu viedokli klātienē.

„Atņemot valsts finansējumu skolotāju algām šādu spēcīgu lauku vidusskolu pastāvēšanai, valsts realizē nevis kvalitatīvu izglītības reformu, bet Latvijas lauku reģionu iznīcināšanas politiku, pret ko iebilst pašvaldība un novada iedzīvotāji, kas ir gatavi cīnīties par savu skolu finansēšanu,” skaļi paziņoja Līvānu dome.

Spēcīgi vārdi! Atliek tos tikai ierāmēt zelta rāmī un pakārt pie sienas svētbildes vietā vietnieces Kraukles kabinetā. Īpaši feini skan: „...iebilst pašvaldība un novada iedzīvotāji, kas ir gatavi cīnīties par savu skolu finansēšanu.”

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisija Līvānu domes delegāciju kopā ar dažām citām Latgales pašvaldībām arī pacietīgi uzklausīja. Paldies deputātu kundzēm un kungiem, ministrijas pārstāvjiem par parādīto pilsonisko varonību uzklausot Līvānu mēra vietnieces Kraukles kaismīgo monologu. Bija viss. Citu runātāju pārtraukšana pusvārdā, sēdes vadības grožu pārņemšana, želabas un maza šantāža. Pietrūka tikai zābaka dauzīšanas pa galda virsmu. Lasītājam būs vien man jātic uz vārda vai arī jāvelta stunda, pusotra sava dārgā laika un jānoklausās šīs sēdes audioieraksts:

(https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/webSNbyDate?OpenView&count=1000&restrictToCategory=06.02.2024) (https://titania.saeima.lv/LIVS/SaeimasNotikumi.nsf/0/b66a31950d7cb237c2258ab6003d98b7/$FILE/2024_02_06_1515_CSLK_LA.mp3).

Kā informēja Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdne Kanaviņa, tad ar pašvaldību ministrijai ir bijušas divas tikšanās un viņa nesaprotot, kas ir mainījies pa šo laiku. Pašvaldībai bija pavisam cits redzējums, nekā tiek pasniegts Latgales apakškomisijas sēdē. Bija vienošanās par citiem lēmumiem un citiem risinājumiem. Pēdējā tikšanās reizē ar pašvaldību, kura notika 2023. gada 16. novembrī, mēra vietniece Kraukle informēja par savu redzējumu uz skolu ekosistēmu. No Līvānu novada puses tika piedāvāts, ka Rožupes pamatskolu likvidē un pievieno Rudzātiem, likvidē Līvānu pamatskolu un pazemina izglītības pakāpi Rudzātu vidusskolai, pārveidojot to pa pamatskolu. Lūk, tāds bija mēra vietnieces Kraukles plāns.

Kādēļ tik steidzīga dekorāciju maiņa šajā provinces teātrī?

2023. gada 25. oktobrī pašvaldībā notika tikšanās, kurā piedalījās mēra vietniece Kraukle, deputāti Magdaļenoks, Jankovska, Pinupe, Bondarevs, Pastars, pagasta pārvalžu vadītāji, skolu direktori un citi vajadzīgi speciālisti. Tika konceptuāli spriests par skolu tīkla attīstīšanu Līvānos, modelēti dažādi iespējamie skolu tīkla sakārtošanas varianti (https://www.livani.lv/lv/2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede#2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede). Pievēršu uzmanību, ka starp klātesošajiem nebija ne opozīcijas, ne sabiedrības pārstāvju. Labi. Varbūt šoreiz viņus arī nevajadzēja aicināt, kā nekā darba tikšanās, kura īstenībā vairāk izskatās pēc partijas sapulces kādā kolchoza klubā. Pēc vecu partijas biedreņu un biedru sanākšanas, lai uzklausītu pirmās sekretāres Kraukles vadošos norādījumus. Pilnīgai idillei pietrūkst tikai Vadoņa bildes pie sienas.

23. novembrī notika Domes Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja (https://www.livani.lv/lv/2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede#2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede). Sēde gara un pamatā apnicīga, bet, ja kādu interesē, kā šis reformas klīsteris tika vārīts, tad silti iesaku pirmo stundu, pusotru paklausīties. Būs grūti noturēties un neizslēgt, bet bilde kļūs skaidra un saprotama - kas un kāpēc. Kādēļ vispārībā šī reforma ir vajadzīga? Kādēļ tieši šādā veidā? Tiem, kas būs pievarējuši šo pusotras stundas garo maratonu, aicinu pievērst uzmanību vienam aspektam, apspriešanas beigās vietniece Kraukle ļoti uzstājīgi aicināja visus klātesošos deputātus izteikties par šo jautājumu. Visi arī izteicās. Kā nu kurš prata. Turklāt vienbalsīgi atbalstīja šo skolu likvidācijas plānu.

Daži man pārmetīs subjektīvismu, angažētību un citu falsifikāciju, bet tas ir mans skatījums uz šo pasākumu. Katrs var pats noformulēt savu viedokli. Atliek tikai veltīt pāris stundas un noklausīties šīs komitejas sēdes ierakstu(https://www.livani.lv/lv/2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede#2023gada-23novembra-socialo-izglitibas-kulturas-un-sporta-jautajumu-komitejas-sede).

Lai taupītu visu lasītāju laiku, citēšu labākos izteicienus un domugraudus. Varētu pat teikt, ka esenci no tautas priekšstāvju domas lidojuma.

Piemēram, Izglītības pārvaldes vadītāja Vanaga saka, ka „vistraģiskāk ir ar Rožupes skolu, jo skolotāji saņem mazākas algas kā vajadzētu. Skolotāji jau ir pieraduši, ka viņiem maksā mazākas algas, jo viņiem mazāk skolnieku. Izglītības ministrija pateica, ka vairāk tā nebūs, jo arodbiedrības pateica, ka nepiekritīs. Trūkstošā daļa mēnesī ir 8000 eiro”.

Vietniece Kraukle atsaucas un uzsver, ka naudas nepietiekamība ir gan Rožupei, gan Rudzātiem, ka tikai Rudzātu skolai pašvaldībai ir jāpiemaksā 80 000 eiro.

Vietniece Kraukle saka, ka „šo skolu ēku uzturēšana izmaksā pašvaldībai 300 000 eiro gadā”.

Turpinājumā vēl daži citāti no partijas sekretāres, atvainojos, mēra vietnieces teiktā:

„Mums nav izvēles. Mēs nedrīkstam apzagt mūsu bērnus! Vai izglītības kvalitāte šajās skolās ir adekvāta? Jāatzīst, ka Rudzātu vidusskola nav spējīga eksistēt. Tas ir pārrunāts ar direktori.”

„Ja mēs nodrošināsim loģistiku, tad varbūt tas nebūs tik traģiski, bet vainīga ir valdība.”

„Lēmums mums būs jāpieņem, bet aicinu to visu nedramatizēt un paskatīties uz ieguvumiem. Maksimāli iegūt no šīs situācijas.”

 „Nav jāuztver traģiski, nevajag iebāzt galvu smiltīs un gaidīt, ka viss notiksies pats par sevi. Mums ir jāiet uz priekšu. Neziņa ir tas vissliktākais. Jāveido darba grupa, kas komunicēs par šo jautājumu. Viss tas jāliek plānā, un visiem būs jāstrādā. Atbildība pilnīgi visiem”.

Deputāts Labinskis: „Te ir runa par ekonomiku un naudu. Nevajag runāt par kvalitāti.”

Deputāts un Līvānu vidusskolas direktors Pastars:

 „Piekrītu, ka visam ir ekonomisks pamats. Ja gribam ietaupīt, tad jāslēdz ēka. Uz šo reformu jāskatās kā uz iespēju.”

Lūk, tādā līmenī norit šī „partijas sapulce”. Stingrā mēra vietnieces kontrolē un klātesošo deputātu vienprātībā. Nav skaļu vārdu par to, ka pašvaldība kopā ar iedzīvotājiem ir gatava cīnīties par savu skolu finansēšanu, nav arī stāstu par unikālo apmācības kvalitāti šajās skolās. Neizskan ne mazākais aicinājums vērsties pie sabiedrības, valdības, frakcijas vai Tā Kunga. Nekā nav. Ir tikai absolūta gatavība izpildīt jebkuru rīkojumu, kurš nāk no Rīgas.

Ir līdz riebumam ciniska saruna. Viss grozās tikai ap naudu. Pašvaldībai nav naudas, lai maksātu algas, pašvaldībai nav līdzekļu, lai uzturētu skolu ēkas. Pietrūkst tik un tik tūkstošu.

Nav ne viena drosmīga tautas priekšstāvja, kurš pateiktu - stop! Kolēģi, ko jūs runājat! Kolēģi, saliksim galvas kopā un meklēsim līdzekļus! Cik miljonu mērs Vaivods ir vienkārši izpļekarējis, tuvējā mežā ceļot angārus! Cik tūkstošu ir iztērēts, lai mēra vietniece Kraukle ar siltu vietu nodrošinātu savu gultas prieku kolēģi Snikersu! Patriecot šo „daudznozaru” speciālistu no pašvaldības, puse no Rožupes skolai nepieciešamās summas būs garantēta. Otru pusi varētu atrast, patriecot no siltām vietām daudzos domes trīsvienības radiniekus un ielikteņus. Paliktu pāri vēl Rudzātu vidusskolai.

Tomēr nobeigumā vēl atļaušos citēt. Nevaru vienkārši noturēties. Labākais beigās!

Līvānu domes deputāts un tagad tik kaismīgais Līvānu pamatskolas aizstāvis Andrejs Bondarevs vēsturiskajā 23. novembra Domes Sociālo, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē izteicās, ka „Līvānu pamatskolas liktenis, lai, cik tas būtu emocionāli, ir neizbēgams! Mums ir jāstiprina Līvānu 1. vidusskola”.

Andrej, kas ir mainījies pa šo laiku? Tiešām tā gribas nonākt Eiropā?

Deputāts Stikāns: „Tauta ir pieradusi pie tā visa, ka viss ir par velti, proti, jāvadā un jāēdina. Helsinkos ir vecākiem jāmaksā par pašvaldības bērnudārzu.”

Kraukle par mācībām ar savu kvalitāti izslavētajā Rudzātu vidusskolā un Rožupes pamatskolā: „Mēs apzogam bērnus, nedodam tiem izaugsmes iespējas. ”

Izglītības pārvaldes vadītāja Vanaga: „Bez darba Rožupē paliks tikai trīs pedagogi, jo ir septiņi pensionāri, citiem ir slodzes citās skolās.” Lūk, tā! Tāds sīkums. Bez darba paliks tikai trīs pedagogi, bet pensijas vecuma skolotājus liks ragaviņās un pa Dubnas krastu garām mēra Vaivoda mājām vedīs uz tuvējo mežu. Tur viņiem arī vieta!

Kādēļ domes bocmanis ar kuģa kēkšu tik strauji mainīja sava „Titānika” kursu? Kādēļ bija vajadzīga tā hiperaktīvā skriešana pa dažādām opozīcijas partijām un Saeimas apakškomisijām? Bailes, cienītie! Bailes zaudēt visu, jo tālumā gluži kā aisbergs slavenajā kinofilmā jau ir redzamas pašvaldību vēlēšanas.

Mazliet par blusu un stāsta morāli. Kā zināms, blusas ir sīki siltasiņu dzīvnieku asinssūcēji, kas lecot viegli pārvietojas no viena saimnieka pie otra. Turklāt mātītes ir asinskārīgākas par tēviņiem, jo viņām nepieciešamas olbaltumvielas, lai labi dzīvotu un atražotu sev līdzīgos.

Arī mūsu stāsta varone ir kā tāda labi barota blusa, kura lecot, rāpojot un tupot ir mainījusi gan partijas gan partnerus. Acis nemirkšķinot, ir mainījusi politisko piederību. Bijusi zaļāka par Brigmani un vajadzīgā brīdī laistījusies visās varavīksnes krāsās. No rīta teikusi, ka balts ir melns, bet ap pusdienlaiku svinīgi paziņojusi, ka melns ir balts.

Morāle šim stāstam ir tāda, ka mūsu vietējā vara mēra Vaivoda un vietniece Kraukles personā ir vienmēr gatava. Vienalga, kam, lai tikai vēl kādu laiciņu, kādu dieniņu, kādu brītiņu varētu atrasties augstajos amatos.

Novērtē šo rakstu:

86
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...