Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Kādi ir spēles noteikumi?

Jāzeps Baško, juniors
21.10.2022.
Komentāri (50)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šorīt tieslietu ministrs Jānis Bordāns intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” dalījās ievērības cienīgās atziņās, kuras tiesībsargājošajām institūcijām noteikti derētu izmeklēt. Pirmkārt, tieslietu ministra rīcībā esot fotogrāfijas, kas apliecina, ka vakar Ventspils domē sēdi esot vadījis Aivars Lembergs, kuram to darīt ir liegts. Otrkārt, Bordāns paziņoja, ka 14. Saeimas vēlēšanās ir uzvarējusi Krievija. (“Ja mēs runājam par to, kas uzvarēja vēlēšanās, tad vēlēšanās uzvarēja Krievija. Un viņa nāk atpakaļ.”) Treškārt, Krievija to esot izdarījusi likuma ietvaros (“Krievija prot uzvarēt arī demokrātiskās vēlēšanās.”)

Ceturtkārt, četras Saeimā ievēlētās partijas varētu būt saņēmušas Krievijas finansējumu. Piektkārt, jauns tieslietu ministrs, ja nebūs no “Jaunās vienotības” (JV), būšot milzīgs drauds tiesiskumam Latvijā. Sestkārt, Bordāns nosauca līdzšinējo valsts pārvaldi ar Bordānu kā tieslietu ministru, Egilu Levitu kā valsts prezidentu un Krišjāni Kariņu kā ministru prezidentu par “režīmu”, kuru kāds mēģinot nomainīt.

Informācija par Lembergu tikai apliecina, ka Bordāns tā arī nav izpildījis un joprojām nepilda savu galveno priekšvēlēšanu solījumu, proti, cīņu ar oligarhiem, tā vietā mēģinādams tiesu spriest ar plātīšanos medijos un nevis prasību celšanu tiesiskā ceļā. Bordāns arī lieku reizi atzinās, ka sankcijas Lembergam bija nevis kaut kāds ASV iestāžu lēmums, bet šīs valdības darba rezultāts.

Atziņas par JV kā vienīgo tiesiskumu aizstāvēt spējīgo partiju un nožēla par “režīma” nomaiņu ierindo Jāni Bordānu starp tādiem progresīviem demokrātijas adeptiem kā, piemēram, Aldis Gobzems, kas tic iekārtai tikai ar sevi varas pozīcijā. Kaut kā neviļus nāk prātā Bordāna pavasarī paustais par “valstij nelojālu cilvēku neitralizēšanu”. Būtu interesanti uzzināt Egila Levita un Krišjāņa Kariņa domas par “režīmu”. Nevaru tā bez skatīšanās uzreiz atminēties nevienu pantu Satversmē, kurā būtu minēti vārdi “Bordāns”, “Levits” vai “Kariņš”.

Bet visinteresantākās, protams, ir atziņas par Krievijas uzvaru vēlēšanās. Vai Bordāna kungs ar “Krieviju” domā Krievijas Federāciju un ar “vēlēšanām” domā 1. oktobrī notikušās Latvijas Republikas 14. Saeimas vēlēšanas? Ja es pareizi saprotu, tad Latvijā parlamenta vēlēšanās ir uzvarējusi valsts, ar kuru mēs esam pastarpināti faktiskā kara stāvoklī. Nē, nē, neuztveriet to aplami — Krievija nav iekarojusi Latviju. Es arī no sākuma tā padomāju. Bet nē. Viss ir kārtībā. Kā precizēja mūsu tieslietu ministrs, jurists pēc izglītības, Krievija to ir paveikusi demokrātiskās vēlēšanās.

Cerams, ka attiecīgie dienesti izmeklēs tieslietu ministra rīcībā esošo informāciju, aizliegs visas pretvalstiskās partijas un ātri vien iesēdinās cietumā tos, kas pieļāva šādu partiju piedalīšanos vēlēšanās un tādējādi padarīja šo demokrātiskās iekārtas centrālo notikumu par farsu. Tas, protams, pieņemot, ka tieslietu ministrs nav nekrietns demokrātijas spēlētājs, kurš nemāk pieņemt zaudējumu vēlēšanās. Visādi jau var būt saskaņā ar “režīma” nolikumu, bet domāsim to labāko. Skaidrs, ka politiķis zaudēt māk. Atzina taču vēlēšanu sakāvi ceturtajā dienā pēc vēlēšanām. Sameloja par partijas valdes atkāpšanos (trešdienā tvītoja, ka pirmdien valde atkāpusies, lai gan patiesībā pirmdien tikai divi valdes locekļi atkāpās, pārējie trešdien), bet atkāpās taču!

Nē, tieslietu ministrs ir goda vīrs. Un tātad nekas no šīs skandalozās informācijas nebija viņa rīcībā pirms vēlēšanām vai pirms “Rīta Panorāmas” raidījuma. Tas viss bija nācis gaismā caur atklāsmi, studijas slieksni šķērsojot. Vai durvju stenderē ietriecoties. Jo tieslietu ministrs taču nevarētu pat vēl dienu palikt amatā, ja izrādītos, ka viņš pieļāva, ka vēlēšanās startē pretvalstiski spēki. Jo tieslietu ministrs taču neliktu uz spēles Latvijas valstiskumu. Jo tieslietu ministrs taču nav tāds kā valsts prezidents Egils Levits, kurš mierīgi noskatās, kā Saeimas vēlēšanās startē nedemokrātiski spēki un savāc trešdaļu balsu. Sak’, gan jau būs labi. Nu, ja nebūs, tad nebūs. Ko tad? Jā, ko tad? Ko mēs darītu, ja vēlēšanās 51 vietu Saeimā iegūtu “Stabilitātei!”, “Latvijas Krievu savienība” vai vienalga kas cits, kas tiek publiskajā telpā uzskatīts par atklātu pretvalstiskas programmas virzītāju?

Kādi īsti ir spēles noteikumi, ja spēlē var it kā piedalīties arī nepareizie? Tas ir, kamēr vien viņi neuzvar. Vai gadījumā tad nesanāk tā, ka šie nepareizie tiek pielaisti spēlei tieši tāpēc, lai iznīcinātu jebkādas reālas opozīcijas iespējamību? Vai varbūt es vienkārši esmu naivs muļķis, kurš nesaprot politiskās retorikas noteikumus? Sak’, neviens jau pa īstam pretvalstisks nav, mēs tā viens otru tik pa jokam saucam.

Novērtē šo rakstu:

162
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....