Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzreiz atzīšos, ka nepretendēju uz absolūto patiesību un rakstītais ir tikai mans subjektīvais viedoklis. Katrā manis apskatītajā partijā ir godīgi, nacionālkonservatīvi un patriotiski cilvēki, kuru viedokļi bieži var atšķirties no partiju vadības uzskatiem.

DROŠĪBA. Latvijas galvenā problēma ir milzīgas, vairākus simtus tūkstošu lielas piektās kolonnas un tās atbalstītāju klātbūtne. Ja partiju programmās nav pat netiešas atsauces uz neapbruņotu tautu vai dekolonizācijas nepieciešamību, uzreiz varat sarakstu tālāk nelasīt. Tas, ka zemessargi nav nopietni apbruņoti, ir likumdevēju darba kārtības jautājums, bet bez bruņotas tautas plāni par vareniem aizsardzības iepirkumiem nav nopietni ņemami.

ES PAPLAŠINĀŠANA. Ne Ukraina, ne Moldova pagaidām neatbilst nekādiem kritērijiem, un nākamajos piecos gados tas nenotiks. Tātad paliek Rietumbalkāni, kur Albānijā, Kosovā, Ziemeļmaķedonijā vai Bosnijā Hercogovinā lielākā daļa vai puse iedzīvotāju pārstāv Rietumeiropai svešu civilizāciju. Kas to nesaprot, atbalsta Eiropas islamizāciju. Sarakstu miskastē!

IMIGRĀCIJA. Tikko atrodat vārdus - kontrolēta, uzlabota, taisnīgi sašķirota vai tāda, kas nav naidīga imigrācija, uzreiz palūkojieties uz Zviedrijas iknedēļas apšaudēm ielās un sarakstu miskastē!

KLIMATS, EKONOMIKA. Ja redzat vārdus - klimatneitralitāte, samērīgi CO2 mērķi, saules baterijas katrā namā, zaļās ekonomikas sekmēšana, saprotiet, ka aiz tiem slēpjas Latvijas zemes iztirgošana un vides degradācija par labu ārzemnieku vēja un saules parkiem. Latvija ir tik zaļa, ka no savas biomasas vienmēr saražos vairāk enerģijas, nekā spēs patērēt. Sarakstu miskastē!

ES POLITIKAS PĀRSKATĪŠANA. Ja programmu rakstītājiem viss labi un bail iebilst ES lēmējvarai, tad sarakstu arī miskastē!

Drošības sakarā diemžēl nevienā sarakstā, izņemot TAUTA. ZEME. VALSTISKUMS., neatradīsiet ne mazāko atsauci uz piektās kolonnas esamību kā lielāko apdraudējumu Latvijas drošībai. Jaunā Vienotība un Nacionālā apvienība pārspīlē miglā tītā Rail Baltica projekta stratēģisko nozīmi, aizmirstot, ka pēc Somijas un Zviedrijas uzņemšanas NATO Latvijai ir stratēģiska aizmugure ar lieliskām iespējām decentralizēti nodrošināt militāro loģistiku pa jūras ceļiem. 1996. gada Saeimas ,,Deklarācija par Latvijas okupāciju" tiek ignorēta.

Par ES paplašināšanu ar jaunām valstīm minēts JV sarakstā,  piesardzīgi izsakot atbalstu arī sarunām ar Ukrainu.

KONSERVATĪVIE atbalsta ES nepieciešamību sagatavoties jaunu valstu uzņemšanai, bet konkrēti atbalsta sarunu uzsākšanu ar Ukrainu un Moldovu.

TAUTA. ZEME. VALSTISKUMS. atbalsta tikai palīdzības sniegšanu Ukrainai, bet uzskata, ka tās valstis, kas vēlas pievienoties ES, neatbilst vienotas Eiropas civilizācijas kritērijiem (problēma, ka tās, kas atbilst, - kā Norvēgija, Islande vai Šveice –, nemaz nevēlas to darīt).

NA iespējami ātri vēlas uzņemt gan Moldovu, gan Ukrainu, bet  pārējās valstis (vai Balkānu?) līdz 2034. gadam.

Imigrācijas jautājumos programmās redzama vislielākā laipošana.

ZZS neko nav mācījusies no padomju virsnieku atrašanās Latvijā, komiski raksta, ka naidīgi imigrējušas personas jāintegrē vai jāizraida!

NA uzstājas pret piespiedu migrantu uzņemšanas kvotām vai maksāšanu par neuzņemšnu.

KONSERVATĪVIE iebilst tikai nelegālai imigrācijai.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir visbīstamākā, jo neatbalsta tikai ekonomiskos imigrantus, bet neiebilst tiem bēgļiem, kas nodalīti no laimes meklētājiem. Tā kā JV panāca Stambulas konvencijas ratifikāciju, tad loģiski, ka JV nemaz nedrīkst iebilst bēgļu uzņemšanai no kulturāli svešām valstīm, kur vecāki tradicionāli lemj par bērnu laulībām vai apgraiza meitenes.

TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. vienīgā neatbalsta nekādus bēgļus no svešu civilizāciju valstīm un uzskata, ka ES palīdzība jāsniedz to izmitināšanai tikai viņu mītnes zemēs vai bēgļiem kulturāli radniecīgos reģionos.

Zaļā kursa krāpnieciskai politikai kā labi izstrādātam bagāto valstu  biznesa projektam un vietējo iepirkumu meistaru peļnas kārei neiebilst gandrīz neviena partija, izņemot TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. Mežu izciršanai, aramzemes nobetonēšanai ar VES torņu pamatiem, Latvijas ainavu izkropļošanai un vietējo iedzīvotāju nekustamo īpašumu vērtības zaudēšanai sakarā ar ārzemnieku vēja un saules parku būvniecību visas partijas atrod pamatojumu neatkarīgas energoapgādes nodrošināsanai ar atjaunīgiem resursiem. Tas, ka Latvijas energoražošanas jaudas trīs reizes pārsniedz patēriņu, tiek noklusēts.

Tikai TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. programmā norādīts, ka izmešu kvotu tirdzniecība ir neētiska, jo vērsta uz bagāto valstu rūpnieciskās ražošanas palielināšanu, iepērkot kvotas no valstīm ar mazāk attīstītu rūpniecību. Arī reto materiālu un dārgo tehnoloģisko iekārtu imports no Āzijas valstīm, samazinot savu vietējo atjaunojamo bioresursu izmantošanu, ir muļķība. Ja partijām tik ļoti rūpētu zaļā politika, tad būtu jāsāk ar mazo HES nojaukšanu uz lašupēm!

Attiecībā uz ekonomiisko attīstību TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. norāda nepieciešamību vispirms sākt ar finansējuma palielināšanu pētniecībai un zinātnei, sākumā vismaz no 1% līdz 3,5%!

NACIONĀLĀ APVIENĪBA savukārt uzskata, ka zaļā kursa virziens ir pareizs, tikai cena, kas par to jāmaksā, varētu būt zemāka!

JKP arī visu atbalsta, tikai iebilst nepārdomātam zaļumam.

Uz daudzo ES regulu, direktīvu un lēmumu pārskatīšanas nepieciešamību arī norādīts tikai dažos sarakstos.

TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. redz nepieciešamību pārskatīt jau esošos lēmumus (protams, tas iespējams tikai, ja tiks nomainīts kreisi liberāli zaļais vairākums visās ES iestādēs.)

NA norāda, ka lauksaimniecības politikā jāpārskata vecās tiešmaksājumu aprēķināšanas formulas.

Tā nu ceru, ka nedaudz esmu palīdzējis vēlētājiem atšķirt pelavas no graudiem, jo nekādu nopietnu analīzi nesagaidīsim no žurnālistiem, kas apmaksāti no dāsnu valsts finansējumu saņēmušo politgrupu reklāmu izmaksām!

Novērtē šo rakstu:

114
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...