Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uzreiz atzīšos, ka nepretendēju uz absolūto patiesību un rakstītais ir tikai mans subjektīvais viedoklis. Katrā manis apskatītajā partijā ir godīgi, nacionālkonservatīvi un patriotiski cilvēki, kuru viedokļi bieži var atšķirties no partiju vadības uzskatiem.

DROŠĪBA. Latvijas galvenā problēma ir milzīgas, vairākus simtus tūkstošu lielas piektās kolonnas un tās atbalstītāju klātbūtne. Ja partiju programmās nav pat netiešas atsauces uz neapbruņotu tautu vai dekolonizācijas nepieciešamību, uzreiz varat sarakstu tālāk nelasīt. Tas, ka zemessargi nav nopietni apbruņoti, ir likumdevēju darba kārtības jautājums, bet bez bruņotas tautas plāni par vareniem aizsardzības iepirkumiem nav nopietni ņemami.

ES PAPLAŠINĀŠANA. Ne Ukraina, ne Moldova pagaidām neatbilst nekādiem kritērijiem, un nākamajos piecos gados tas nenotiks. Tātad paliek Rietumbalkāni, kur Albānijā, Kosovā, Ziemeļmaķedonijā vai Bosnijā Hercogovinā lielākā daļa vai puse iedzīvotāju pārstāv Rietumeiropai svešu civilizāciju. Kas to nesaprot, atbalsta Eiropas islamizāciju. Sarakstu miskastē!

IMIGRĀCIJA. Tikko atrodat vārdus - kontrolēta, uzlabota, taisnīgi sašķirota vai tāda, kas nav naidīga imigrācija, uzreiz palūkojieties uz Zviedrijas iknedēļas apšaudēm ielās un sarakstu miskastē!

KLIMATS, EKONOMIKA. Ja redzat vārdus - klimatneitralitāte, samērīgi CO2 mērķi, saules baterijas katrā namā, zaļās ekonomikas sekmēšana, saprotiet, ka aiz tiem slēpjas Latvijas zemes iztirgošana un vides degradācija par labu ārzemnieku vēja un saules parkiem. Latvija ir tik zaļa, ka no savas biomasas vienmēr saražos vairāk enerģijas, nekā spēs patērēt. Sarakstu miskastē!

ES POLITIKAS PĀRSKATĪŠANA. Ja programmu rakstītājiem viss labi un bail iebilst ES lēmējvarai, tad sarakstu arī miskastē!

Drošības sakarā diemžēl nevienā sarakstā, izņemot TAUTA. ZEME. VALSTISKUMS., neatradīsiet ne mazāko atsauci uz piektās kolonnas esamību kā lielāko apdraudējumu Latvijas drošībai. Jaunā Vienotība un Nacionālā apvienība pārspīlē miglā tītā Rail Baltica projekta stratēģisko nozīmi, aizmirstot, ka pēc Somijas un Zviedrijas uzņemšanas NATO Latvijai ir stratēģiska aizmugure ar lieliskām iespējām decentralizēti nodrošināt militāro loģistiku pa jūras ceļiem. 1996. gada Saeimas ,,Deklarācija par Latvijas okupāciju" tiek ignorēta.

Par ES paplašināšanu ar jaunām valstīm minēts JV sarakstā,  piesardzīgi izsakot atbalstu arī sarunām ar Ukrainu.

KONSERVATĪVIE atbalsta ES nepieciešamību sagatavoties jaunu valstu uzņemšanai, bet konkrēti atbalsta sarunu uzsākšanu ar Ukrainu un Moldovu.

TAUTA. ZEME. VALSTISKUMS. atbalsta tikai palīdzības sniegšanu Ukrainai, bet uzskata, ka tās valstis, kas vēlas pievienoties ES, neatbilst vienotas Eiropas civilizācijas kritērijiem (problēma, ka tās, kas atbilst, - kā Norvēgija, Islande vai Šveice –, nemaz nevēlas to darīt).

NA iespējami ātri vēlas uzņemt gan Moldovu, gan Ukrainu, bet  pārējās valstis (vai Balkānu?) līdz 2034. gadam.

Imigrācijas jautājumos programmās redzama vislielākā laipošana.

ZZS neko nav mācījusies no padomju virsnieku atrašanās Latvijā, komiski raksta, ka naidīgi imigrējušas personas jāintegrē vai jāizraida!

NA uzstājas pret piespiedu migrantu uzņemšanas kvotām vai maksāšanu par neuzņemšnu.

KONSERVATĪVIE iebilst tikai nelegālai imigrācijai.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir visbīstamākā, jo neatbalsta tikai ekonomiskos imigrantus, bet neiebilst tiem bēgļiem, kas nodalīti no laimes meklētājiem. Tā kā JV panāca Stambulas konvencijas ratifikāciju, tad loģiski, ka JV nemaz nedrīkst iebilst bēgļu uzņemšanai no kulturāli svešām valstīm, kur vecāki tradicionāli lemj par bērnu laulībām vai apgraiza meitenes.

TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. vienīgā neatbalsta nekādus bēgļus no svešu civilizāciju valstīm un uzskata, ka ES palīdzība jāsniedz to izmitināšanai tikai viņu mītnes zemēs vai bēgļiem kulturāli radniecīgos reģionos.

Zaļā kursa krāpnieciskai politikai kā labi izstrādātam bagāto valstu  biznesa projektam un vietējo iepirkumu meistaru peļnas kārei neiebilst gandrīz neviena partija, izņemot TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. Mežu izciršanai, aramzemes nobetonēšanai ar VES torņu pamatiem, Latvijas ainavu izkropļošanai un vietējo iedzīvotāju nekustamo īpašumu vērtības zaudēšanai sakarā ar ārzemnieku vēja un saules parku būvniecību visas partijas atrod pamatojumu neatkarīgas energoapgādes nodrošināsanai ar atjaunīgiem resursiem. Tas, ka Latvijas energoražošanas jaudas trīs reizes pārsniedz patēriņu, tiek noklusēts.

Tikai TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. programmā norādīts, ka izmešu kvotu tirdzniecība ir neētiska, jo vērsta uz bagāto valstu rūpnieciskās ražošanas palielināšanu, iepērkot kvotas no valstīm ar mazāk attīstītu rūpniecību. Arī reto materiālu un dārgo tehnoloģisko iekārtu imports no Āzijas valstīm, samazinot savu vietējo atjaunojamo bioresursu izmantošanu, ir muļķība. Ja partijām tik ļoti rūpētu zaļā politika, tad būtu jāsāk ar mazo HES nojaukšanu uz lašupēm!

Attiecībā uz ekonomiisko attīstību TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. norāda nepieciešamību vispirms sākt ar finansējuma palielināšanu pētniecībai un zinātnei, sākumā vismaz no 1% līdz 3,5%!

NACIONĀLĀ APVIENĪBA savukārt uzskata, ka zaļā kursa virziens ir pareizs, tikai cena, kas par to jāmaksā, varētu būt zemāka!

JKP arī visu atbalsta, tikai iebilst nepārdomātam zaļumam.

Uz daudzo ES regulu, direktīvu un lēmumu pārskatīšanas nepieciešamību arī norādīts tikai dažos sarakstos.

TAUTA.ZEME.VALSTISKUMS. redz nepieciešamību pārskatīt jau esošos lēmumus (protams, tas iespējams tikai, ja tiks nomainīts kreisi liberāli zaļais vairākums visās ES iestādēs.)

NA norāda, ka lauksaimniecības politikā jāpārskata vecās tiešmaksājumu aprēķināšanas formulas.

Tā nu ceru, ka nedaudz esmu palīdzējis vēlētājiem atšķirt pelavas no graudiem, jo nekādu nopietnu analīzi nesagaidīsim no žurnālistiem, kas apmaksāti no dāsnu valsts finansējumu saņēmušo politgrupu reklāmu izmaksām!

Novērtē šo rakstu:

115
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...