Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kailcirte: vides aspekti

Viesturs Ķerus
18.03.2019.
Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zāģeris

22.03.2019. 12:04

»

Ornitologs

Kas ir projekta vadītājs


Baķka Solovejs Laupītājs

Atbildēt

Visa peļņa uz čekas maisiem

20.03.2019. 04:46

»

iedzīvotājs

tieši tā, un tas ir steidzīgi jāizbeidz, vajag vākt parakstus par aizliegumu izvest Latvijas mežu bagātības


Neapstrādātu koksni izvest ir noziegums pret visiem valsts iedzīvotājiem un beidzot kādiem būtu jāsaņem sods, par visu kas bijis.
Tāpat noziegums ir mazajā Latvijā darbināt lieljaudas tehniku, kur tā jau trūkst darba vietu. Paskatiet kādu minitehniku izmanto japāņi un visiem ir darbs. Var jau viskaut ko muldēt, bet ja viena ģimene darbojas uz 2000ha tad 100 ģimenes paliek bez iespējas izdzīvot.
Valsts pienākums ir organizēt kooperāciju, lai nozares varētu centralizēti nodot produkciju un tādā veidā nodrošināt eksporta tirgiem nepieciešamo daudzumu.
Vienkārši nav saimnieka un visi tik lien pie varas, lai kaut ko izzagtu.

Atbildēt

Max

19.03.2019. 20:06

Finansējums mežacirtējiem “Atbalsts mežacirtēju dzīvotspējas uzlabošanā, meža zemju apgūšanā” 10 gadu periodā ir 61 439 255 EUR!!!

Atbildēt

re nu

19.03.2019. 19:52

»

Nu re

9 000 000 dbas skaitīšanas naudiņas no Eiropas savienības.Kadtā beigsies, zaļie gribēs saņemt naudiņu par " ekspertēšanu" pirms katras darbības...


ja tu rezultātu neredzi, esi auns!
jebkuras valsts ar tik augstu korupcijas indeksu kā LV atkarība ir dabas resursu izlaupītāju noplens!
ražošanu ar auugstu pievienoto vērtību tu nepazīsti un tā tev nav vajadzīga, ja steni par ciršanu un runā par neatkarību!

Atbildēt

Nu re

19.03.2019. 17:04

»

re nu

tipiska bandītu demagoģija


9 000 000 dbas skaitīšanas naudiņas no Eiropas savienības.Kadtā beigsies, zaļie gribēs saņemt naudiņu par " ekspertēšanu" pirms katras darbības.
Bandīti un zakovici varēs tikai noskatīties kādas naudas tiks apgrozītas.
Jebkuras valsts ekonomiskā neatkarība ir ražošana, nevis fondu naudu apgūšana bez rezultāta.

Atbildēt

ku kū

19.03.2019. 16:30

»

Nu re

Nu jau parādās zaļo otra izpausme- MELI...


Par ko ir Zakovics saņēmis naudiņu? Stāsīsi? Vai izliksies par aunu?

Atbildēt

re nu

19.03.2019. 16:25

»

Nu re

Tipiska zaļo demagoğija. Kaut kādas fantàzijas par šaušanu, uzdzīvi, sievietēm.Laikam pašam to ļoti gribas...


tipiska bandītu demagoģija
ja tu aizstāvi izlaupītājus, tev patīk bandīti!
rādi nu šurp, cik tu esi samāksājis tajos savos nodokļos

Atbildēt

...

19.03.2019. 13:20

»

Nu re

Nu jau parādās zaļo otra izpausme- MELI...


Valsts budžets ir muca bez dibena.

Atbildēt

Nu re

19.03.2019. 13:10

»

artējā demogoģija

Maksājumi valsts budžetā ir tāda pati demagoģija ka Ikaunieces mizošana un dedzināšanas vēlme.Viss izstrādātais par jaunu mežu būs tikai pēc gadiem simts,un eksportētie apaļkoki,dēļi,brusas nav koksnes pārstrāde


Nu jau parādās zaļo otra izpausme- MELI!!!
Valsts budzetā nodokļus maksā gan zāğētavas, gan citi koksnes pārstrādes uzņēmumi, gan LVM, gan RM.
Bet kādi ir rezultāti zaļo "apgūtajiem" 54 000 000 pēdējos gados no Eiropas naudām?
Un Ikauniece ir saņēmusi naudiņu par projektiņu mizas nomaukšanai dzīviem kokiem.

Atbildēt

artējā demogoģija

19.03.2019. 12:42

»

Nu re

Atkal zaļā demagoğija.No pārstrādātās koksnes ir darbavietas,nodokļi, maksājumi valsts budžetā +viss izstrādātais atjaunots ar jaunu mežu...


Maksājumi valsts budžetā ir tāda pati demagoģija ka Ikaunieces mizošana un dedzināšanas vēlme.Viss izstrādātais par jaunu mežu būs tikai pēc gadiem simts,un eksportētie apaļkoki,dēļi,brusas nav koksnes pārstrāde.

Atbildēt

Nu re

19.03.2019. 12:35

»

iedzīvotājs

jau legalizējuši dabas bagātību izlaupīšanas un lielās, ka no nozagtām un izkropļotām dabas bagātībām maksā nodokļus, cik tālu var nonākt savā marasmā, kas valsts meži kāds privātīpašums, ka ar to var rīkoties kā ienāk prātā. Taisa Latvijā kara lauku un pēc tam tuksnesi, tos valsts mežu izcirtējus uz...


Atkal zaļā demagoğija.No pārstrādātās koksnes ir darbavietas,nodokļi, maksājumi valsts budžetā +viss izstrādātais atjaunots ar jaunu mežu.
Zaļie demagogi kautrīgi noklusē, kā superzaļā Ikauniece vadīja mizas nomaukšanu dzīviem kokiem Gaujas nacionālajā parkā, atstājot tos sapūšanai.
Tas " joks" izmaksāja tikai 800 000.
Protams ne vārda par to, ka pirms mizošanad šo vietu zaļie gribēja nodedzināt par 2 000 000.
Tikai vietējās sabiedrības kājas spēriens pa zaļajām pakaļām šo vājprātu pārtrauca.

Atbildēt

iedzīvotājs

19.03.2019. 12:06

»

Teds

Sāksim jau ar to, ka valsts nodokļu politika ir vērsta uz to, lai tiktu nocirsts pa tīro. Pēc kā jāsecina, ka valsts stratēģija nav saimniekot ilgtermiņā, bet naski izlaupīt, kamēr vēl ļauts


tieši tā, un tas ir steidzīgi jāizbeidz, vajag vākt parakstus par aizliegumu izvest Latvijas mežu bagātības!!!

Atbildēt

iedzīvotājs

19.03.2019. 12:03

»

Nu re

Tipiska zaļo demagoğija. Kaut kādas fantàzijas par šaušanu, uzdzīvi, sievietēm.Laikam pašam to ļoti gribas...


jau legalizējuši dabas bagātību izlaupīšanas un lielās, ka no nozagtām un izkropļotām dabas bagātībām maksā nodokļus, cik tālu var nonākt savā marasmā, kas valsts meži kāds privātīpašums, ka ar to var rīkoties kā ienāk prātā. Taisa Latvijā kara lauku un pēc tam tuksnesi, tos valsts mežu izcirtējus uz Marsu vajag aizsūtīt!!!

Atbildēt

iedzīvotājs

19.03.2019. 11:58

»

aber kur precīzi!!

Zaļais 16.03.2019. 19:26...


Man kā iedzīvotājam, aizejot uz valsts mežiem, kur bijusi koku izciršana, birst asaras, pirmkārt, kā izlaupa mūsu dabas bagātības un visu sūta prom, kad citas valstis saudzē savus kokus, sagrābj to, kas audzis gadu simtiem kā vandaļi un vēl ar to lepojas. Jāizbeidz šo valsts mežu izciršana, lai tīra krūmus un veic tikai sanitārās cirsmas, lai saglabātu mūsu dabas skaistumu un ekoloģiju. Otrkārt, zari un krūmi paliek kā kara laukā, arī pat malka, -tāda izšķērdība, sāk jau cirst tievos kokus un nobraukā koku saknes, pret ko cīnījās pat padomju laiku mežsargi. Pastaigāt pa mežu, sēņot un ogot tikpat kā vairs nav iespējams, kaklu var nolauzt, gan pa krūmiem, zariem un iedzītām traktoru vagām. Cērt un izved arī slapjā laikā, ka tik vairāk saraustu, likvidēt šīs AS ''Latvijas valsts meži'', kas iznīcina mūsu bagātības kā savu personīgo īpašumu, bet mežsargiem uzlikt stingru kontroli, kā viņi veic savu darbu, īpaši valsts mežos, jo privātie pa lielam cenšas savu mežu sakopt. Un aizliegt eksportēt apaļkokus, lai taisa mēbeles, skalda un saiņo malku, taisa briketes utt. No Latvijas ne tikai cilvēki ir izdzīti, bet tā tiek izlaupīta visdažādākos veidos, pat padomju laikā to nav atļāvušies. Vienkārši mežoņiem iedota vara pār mūsu dabas bagātībām!!!

Atbildēt

Nu re

19.03.2019. 10:22

»

reālists

a tu tās mežirbēs šautu nost ar prieku pif-paf un liktu uz pannas, vai ne? Un pamanītos vēl pārdot to prieciņu kādam ārzemniekam par pieklājīgu naudiņu kopā ar pirtiņu un vakariņām komplektā ar latvju lauku zelteni, vai ne...


Tipiska zaļo demagoğija. Kaut kādas fantàzijas par šaušanu, uzdzīvi, sievietēm.Laikam pašam to ļoti gribas.
Protams, ka ne vārda par Ķerusa alkatību ,notriecot 1 500 000 , lai saskaitītu 15 pupuķus un sieva par to uztaisītu dažus rakstiņus.
Bet naudiņu nodokļos samaksājuši tie, kurus apsaukā par bandītiem.

Atbildēt

aber kur precīzi!!

19.03.2019. 09:04

Zaļais 16.03.2019. 19:26
Nostrādājis mežu sistēmā 20 gadus tai skaitā par mežsargu varu teikt, ka šobrīd korupcija VMD ir kļuvusi gudrāka. Neizslēdzot iespēju, ka konkrētais mežzinis un visa viņa pārstāvētā mežniecība ir tīra kā bāreņu asaras, vismaz par visiem savā apkārtnē strādājošajiem mezziņiem ir zināms kurš kantoris katram maksā. Ir arī alkatīgie kas strādā uz vairākiem. Paši cērt maz, bet atliek izņemt apliecinājumu, vai tikai painteresēties par ciršanas iespējām, un telefons pārvēršas par izziņu dienestu- nemitīgi zvani ar piedāvājumiem. Nav jau viegli ja par 700è algu ir jāpabaro ģimene divreiz gadā jābrauc uz āfriku medīt un karabīne par 5000é.

Atbildēt

Stratēģis

19.03.2019. 07:51

»

Patriots

Kailcirte ir pozitīva, jo neļauj, iebrukuma gadījumā, ienaidniekam paslēpties


Nekur nav jāiebrūk, pietiek ieperināt savas bankas un lielveikalus, lai valsti iztīrītu sausu un vēl iedzītu 10miljardu parādos.
Misionāres un lobisti nostrādāja uz teicami, kam spāņu inkvizīcijas zvērības pat tuvumā nestāv.

Atbildēt

pabrīnies gan

19.03.2019. 07:36

»

nebrīnos

par to, ka mežacirtēji ir bandīti, par to jau daudz dzirdēts un lasīts


Ne jau mežacirtēji ir bandīti, bet tie kas to visu organizē un gūst labumu kurš tiem nepieder. Valsts kasē nonāk tikai neliela daļa no patiesās meža vērtības un tas jau sastāda miljonus, tad stādies priekšā kādas vērtības nonāk organizētāju kabatās.

Atbildēt

Teds

19.03.2019. 07:23

»

taxoited

Man ir cirtmetu sasniedzis mežs. Pērkot nost un NEcērtat. Ja nevarat-sēžat biksēs un klusējat. Tik diemžēl nodokļi no tā neiekasēsies


Sāksim jau ar to, ka valsts nodokļu politika ir vērsta uz to, lai tiktu nocirsts pa tīro. Pēc kā jāsecina, ka valsts stratēģija nav saimniekot ilgtermiņā, bet naski izlaupīt, kamēr vēl ļauts.

Atbildēt

taxoited

18.03.2019. 22:32

Man ir cirtmetu sasniedzis mežs. Pērkot nost un NEcērtat. Ja nevarat-sēžat biksēs un klusējat. Tik diemžēl nodokļi no tā neiekasēsies...

Atbildēt

reālists

18.03.2019. 22:21

»

Apbrīnotājs

Cilvēku kas strādā mežā sauc par bandītu,bet Ķerusu,kurš


a tu tās mežirbēs šautu nost ar prieku pif-paf un liktu uz pannas, vai ne? Un pamanītos vēl pārdot to prieciņu kādam ārzemniekam par pieklājīgu naudiņu kopā ar pirtiņu un vakariņām komplektā ar latvju lauku zelteni, vai ne?:)
Tāpēc arī dzīvojam ar tādiem kā tu vienā d...sā un ārā no tās d...sas netiekam. Tik lienam dziļāk un dziļāk tajā d...sā.

Atbildēt

Apbrīnotājs

18.03.2019. 22:02

»

nebrīnos

par to, ka mežacirtēji ir bandīti, par to jau daudz dzirdēts un lasīts


Cilvēku kas strādā mežā sauc par bandītu,bet Ķerusu,kurš
kopā ar sievu par 1 500 000 budžeta naudas saskaita 15 pupuķus -par zinātnieku?
Tāpēc arī dzīvojam kă d..sā, jo nu Ķerusam vajag 1 600 000 lai pētītu mežirbes.

Atbildēt

nebrīnos

18.03.2019. 21:51

»

brīnos

Kāds sakars debesskrāpim ar Ķerūsu


par to, ka mežacirtēji ir bandīti, par to jau daudz dzirdēts un lasīts.

Atbildēt

h20

18.03.2019. 19:58

»

lauķis

Kailcirte ir noziegums pret dabu un cilvēci.Citas diskusijas par kailcirti ir pilnīgi liekas


Tad arī priede, kas neaug izlases cirtēs, bet spītīgi tikai pietiekami klajās vietās, ir noziegums pret dabu. Aizstāsim ar alksni?

Atbildēt

sacūkota vide atsauksies arī uz pašiem izlaupītājiem un viņu bērniem

18.03.2019. 19:54

Ja tiek sacūkota vide – ar to saprotot sabiedrības emocionālo vidi, ekoloģisko vidi, galu galā iekšējo drošību, ja šī vide tiek sacūkota, no šīs sacūkošanas sekām nevar atgaiņāties, pat, ja tu apgrozies, tavuprāt, noslēgtā vidē, pat, ja tu, tavuprāt, esi sapelnījis sev visam atlikušajam mūžam, agri vai vēlu šī sacūkotā vide atsauksies uz tavu dzīvi, tavu bērnu dzīvi, tev svarīgu cilvēku dzīvi... ja mazliet pareflektētu par tēmu, ka visiem šeit jādzīvo.. tad viņu darbības trūkumi būtu krietni vien mazāki.
Māris Zanders

Atbildēt

Radības kronis

18.03.2019. 19:18

Nožēlojami, ka tā "radības kroņa" lielākā daļa ir nepiedodami stulba un tuvredzīga. Attieksmē pret Dabu...

Atbildēt

Mežainis

18.03.2019. 18:14

Milzīgās peļņas dēļ šādi alkatas varētu noskūt pa pliko visu Latviju. Nejēgas bioloģijā ,ekoloģijā un ar tām saistītām nozarēm - tie cērt zaru ,uz kura sēž arī paši un viņu bērni. Viņiem ir bijuši slikti skolotāji,vai arī paši ir bijuši truli.Varbūt atjēgsies ,kad būs jau par vēlu.Arī Rīgu grib noskūt -te krītošās lapas ,te lūstošie zari traucē. Lielisks risinājums - jāceļ debesskrāpis. Piemēri tālu nav jāmeklē - koki Slokas-Kuldīgas ielu stūrī. Tā turpināsim???

Atbildēt

Ginters

18.03.2019. 16:31

Šeku reku tajā pašā LVM fiansētajā LA tas pats Ozols ļurina “Tas, ka kāds taisa kādus pūliņus, tas vēl nav arguments.” Kad pūliņus taisa šāda miljonāru lielražotāju grupa, tas ir pavisam kas cits.

Atbildēt

lauķis

18.03.2019. 16:01

Kailcirte ir noziegums pret dabu un cilvēci.Citas diskusijas par kailcirti ir pilnīgi liekas.

Atbildēt

Zaļais

18.03.2019. 15:37

Patiesībā Keruša kungam ir ļoti laba doma - turpmāk LVM visus kokus, ko nocērt, varētu sagāzt turpat kailcirēs, lai tarakāniem un tārpiem ir kur patverties. Bet zaudējumus kompensēt varētu no Eiropas fondu naudas.

Atbildēt

Ķerusa kungs

18.03.2019. 15:35

ko mocies ,tev tak vajadzētu iet strādāt ministērijā,Ozola vietā,.Tad tev nebūtu želabaini jāraud par kailcirtēm.Vairs neviens neko necirstu.Ap tavu fazendu būtu džungļi,pupuķim un zilam zvirbulim būtu kur uzsēsties.Nauda tev nāktu kā pa reni.Nebūtu jālūdzās no armijniekiem,vasistiem.

Atbildēt

Patriots

18.03.2019. 15:17

Kailcirte ir pozitīva, jo neļauj, iebrukuma gadījumā, ienaidniekam paslēpties.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...