Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Rihards

08.11.2017. 09:07

Raksts ļoti labs, visām apmaksātajām skuvēju eņģeļtaurēm ir ko pamācīties !!

Atbildēt

Janks

07.11.2017. 21:56

Paldies par rakstu!

Atbildēt

->dzimtcilvēkam

07.11.2017. 18:33

»

Jānis

Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā...


Nīderlandes tulpju lauki ir izaudzēti uz polderiem, nosusinot jūru...
Ja melnais stārķis sāktu ligzdot tulpju laukā, gan jau ka Nīderlandē to pasludinātu par rezervātu - diez vai tur ir melno stārķu pārbagātība.


PS Tev offshore bankas konts Nīderlandē, ka esi ar to apsēsts?

Atbildēt

->dzimtcilvēkam

07.11.2017. 17:28

»

Jānis

Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā...


Patāsti vēl par to, kā toreiz zaga un lika ķešā tā kā mūsdienās. ja jau tev patīk ulmaņlaiki, tad LVM vadība jau sen sēdētu aiz restēm vai koncentrācijas nometnē un ar cirvi cirstu mežus...

Ne visi meži ir cilvēku dēstīti... un nav tak iebildumu, ka izcirstu tikai cilvēku dēstītos mežus, kuros sēnes un arī putnu nav.

PS Tā kā LVM pieder tautai, es ar mieru deleģēt likumu, ka manā meža daļā neviens nelien un tur dzīvo putni un aug sēnes.

Atbildēt

šī ir tā reālā VALSTS IZZAGŠANA, par ko ir raksts

06.11.2017. 09:08

2016.gadā Eiropas Parlamenta komisija veica pētījumu Eiropas Savienības valstīs par korupcijas līmeni. Šī komisija publicēja datus 2016.gada maijā, kurā viņa saka, ka Latvijā katru gadu nozog no 3,5 līdz 5 miljardi EUR. Miljardi. Pie budžeta, ka mums ir ap 8 - 8,5 EUR. Tātad, mēs, latvieši, paši sevi apzogam... Kur ir komisija, kas pētītu, cik pareizs, cik godīgs ir šis pētījums? Ja viņš ir godīgs, tad meklējam, kas ir tie, kas apzog mūsu valsti! (Preses klubs, 30.10.2017, Rīga TV24)

Atbildēt

lasītājs

05.11.2017. 22:45

Paldies, protams, pietiek.com redakcijai par šī raksta publicēšanu. Visu cieņu, Jums, Lato! Noņemu cepuri.

Atbildēt

Latvijas Meža īpašnieku biedrības vēdera saturs

05.11.2017. 21:58

MIB biedru uzņēmējdarbība valsts mežos ir visai plaša un daudzpusīga. Kādā LVM meža kvartālā, kuru nomā MIB biedra medību klubs, vairāk nekā divdesmit gadu garumā tiek selekcionēti brieži.

Atbildēt

Edge

05.11.2017. 21:40

»

Harijs

Raksts ir vienkārši IZCILS!~ Ir pateikts viss. Kādas ir LVM intereses attiecībā uz sabiedrības īpašumu, kas ir MIB, kas tam "vēderā". Kas ir "komandieri


Raksts ir super, bet autors "puper". Visus nebūtskos sīkumus aprakstījis kā "aptiekā", taču, ak, vai - par galveno aizmirsis. Kā tad to alkatību kaut cik mazināt, kaut vai līdz 1990.g.4.maija līmenim, lai vismaz viens raksts vismaz vienu 10m pusmūža priedi izglābj. Auseklīts Īvāns ar savu domubiedru Snipu baisi briesmīgajos padomju gados pat Daugavpils HES celtniecību apturēja!

Atbildēt

Harijs

05.11.2017. 17:25

Raksts ir vienkārši IZCILS!~ Ir pateikts viss. Kādas ir LVM intereses attiecībā uz sabiedrības īpašumu, kas ir MIB, kas tam "vēderā". Kas ir "komandieri".
Paldies autoram!

Atbildēt

Valdis

05.11.2017. 17:15

jā, patiešām, kokrūpniecības nozares ierēdņu zemais izglītības līmenis skaidri apliecina izglītības reformas nepieciešamību. Lauku skolas nespēj nodrošināt kvalitatīvu izglītību Latvijas reģionos.

Atbildēt

Jankam

05.11.2017. 17:05

»

Jānis

Ja neesat akls, tad redzat, ka burti klaviatūrā blakus. nepārlasu un nav labošanas opcijas. Ak jā - "tu" jāraksta ar lielo burtu, ja uzrunā. Tas gramatikas "ekspertam"... :D


tikai sarakstē vēstuļu formātā. Indivīdus, kuri savā izglītībā nav tikuši tālāk par 4.klases līmeni, nav adekvāti uzrunāt uz "Jūs".

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 16:44

»

fui, Janka!

kā izlasīju tavu


Ja neesat akls, tad redzat, ka burti klaviatūrā blakus. nepārlasu un nav labošanas opcijas. Ak jā - "tu" jāraksta ar lielo burtu, ja uzrunā. Tas gramatikas "ekspertam"... :D

Atbildēt

:)

05.11.2017. 15:02

Jankam baigais atklājums, ka ne tikai lietus līst:)))

Atbildēt

?

05.11.2017. 14:54

»

Zaļais incestā dzimušais laucinieks

LLU un Zemkopības ministrija ir visam pamatā


kam pamatā? organizētajai laupīšanai?

Atbildēt

fui, Janka!

05.11.2017. 14:51

»

Jānis

Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā...


kā izlasīju tavu -
"vectēvu līzti un iekopti lauki", tā tālāk nelasīju. Fui! Kauns, "gudreli"! Ko no tāda var sagaidīt, ja pat gramatiku nav vīžojis apgūt skolā!
Latviešu valodā ir vecvārds: "līst" / līst līdumu. Līdumus mūsu vectēvi līda.

Atbildēt

Zaļais incestā dzimušais laucinieks

05.11.2017. 14:43

LLU un Zemkopības ministrija ir visam pamatā.

Atbildēt

Elvis

05.11.2017. 14:39

Ja jau paši LVM darbinieki tā nu klusētu un nestāstītu, kas notiek pie viņiem uzņēmumā, tad jau varētu domāt, ka kāds briesmīgi šos apmelo. Darbinieki, kuriem vēl kāda sirdsapziņas kripata palikusi pie dvēseles, vienkārši to visu vairs nespēj turēt komercnoslēpumā.

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 14:39

»

>Edge

nu, bet paskat, par ko ir pārvērties tavs vērienīgais meža zinātnes institūts Salaspilī. Par pērkamu prost..tu bordeli


Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā.
Mežs, izņemot speciālas teritorijas, nav stādīts pastaigām, putniem, sēņotājiem. Tas ir lauks, kur iedēstīti koki, ko reiz novāks kā ražu. Kā blakusieguvums ir rekreācija. Te iepriekš ieliku saiti uz mežziņa rakstu. Palasiet. Neviens te nav atbildējis uz jautājumu - kāpēc komunistu laikā aizaudzēti vectēvu līzti un iekopti lauki ir aizstāvāmi ar putām uz lūpām. Ja nevarat noargumentēt, ka ulmaņlaikos Latvijas meži bija zinīdēti un daba noplicināta, bet tagad ok, tad beidziet pļerkstēt.
P.S. Ja Holandes tulpju laukus aizaudzētu ar mežu, gan jau putni tur ar sāktu ligzdot - arī aizsargājami...

Atbildēt

Edge

05.11.2017. 13:12

»

Jānis

1987. gadā vadīju MIM (biju mežzinis). Atšķirībā no tiem, kas skatīja un taustīja, zināju arī tā laika normatīvus


Runa jau nav par "normatīviem" (krekliem), bet gan par..Bija jau kādreiz mežziņi, kam bez "normām" un "normatīviem" vēl kaut kas vairāk bija sirdī un dvēselē", tāpēc Latvijas tautas vairākumam bija gan ko aptaustīt, gan par ko priecāties:
"Leons Vītols no 1971. līdz 1990. gadam bija mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrs, ar viņa atbalstu izveidots Gaujas nacionālais parks un Teiču rezervāts, paplašināta Slīteres un Grīņu rezervāta platība, kā arī uzbūvēts vērienīgs meža zinātnes un ražošanas centrs Salaspilī."

Atbildēt

No Future

05.11.2017. 13:02

Zāģējiet ārā visu, lauķi, eksperiments Latvijas Valsts nav izdevies !

Atbildēt

->dzimtcilvēkam

05.11.2017. 12:38

»

Jānis

Pirmās brīvvalsts laikos meži klāja zem 35% no LAtvijas, tagad ap 50%. Jautājums Mārim - cik CN ligzdas(%) ir platībās, kas aizaudzētas ar mežu komunistu laikos? Ja komunistu laikos lauki neaizaugtu ar kokiem , vai būtu bļāviens par pārciršanu ? Vai ulmaņlaikos latvieši bija sūdabrāļi(nebija LVM), ka...


Vispirms, ir dažas milzīgas atšķirības no pirmās Latvijas republikas:
1. Latvijas meži piederēja privātīpašniekiem, nevis banānvalsts monopolam. Valsts nenodarbojās ar biznesu mežos, jo to darīja privātie.
2. Nebija tādas modernas tehnikas, kas mūsdienās - mežus izcirta ar zāģiem, vilka ar zirgiem no meža un pludināja pa Daugavu. Tādas Amazones stila kailcirtes, kādas ir mūsdienu Latvijā neeksistēja. Šajā sakarā drīzāk derēja cīnīties par likumu, kas atļauj lietot noteiktu tehniku meža izciršanā, kas padarītu par ekonomiski izdevīgu šādu plikcirtņu veidošanu.
3. Pirmās republikas laikā bija daudz plašāks purvu % no teritorijas. Nebūšu sīkumains, samelošos, bet domāju, ka vismaz 10%, pirms tās meliorēja PSRS laikā. Spriežot pēc tā kā saimnieko mūsdienās, pilnīgi iespējams, ka drīz būsim pirmās republikas līmenī purvu ziņā...
4. Nezinu spriest par mežu % brīvvalsts laikā, jo neesmu tik sens, bet pilnīgi iespējams, ka tajos laikos meža platībās neskaitīja svaigus izcirtumus un krūmus - man liekas, ka % būtu daudz zemāks uz mūsdienu mežu platību. Plikam apgalvojumam par % tāpēc nav nekādas jēgas, jo tas vienkārši nozīmē teritorijas statusu, kas skaitās mežs. Diezgan daudzi privātie, kuriem mūsdienās pieder lauksaimniecības zemes, bet paši dzīvo pilsētās, tās ir pārtaisījušas par mežiem, jo nesaimnieko - esmu redzējis tādus mežus... kas tiek izcirsti ik pēc 20 gadiem. No tā arī ir tas %, kad lauksaimniecības zemes ir aizaudzētas ar krūmiem, kas nav meži klasiskā izpratnē - ar vairāk kā 100gadīgiem kokiem utt. Tā tīri interesanti derēja smalkāka statistika par to, cik % no mežiem ir jaunmeži, cik % ir reāli izcirsti pēdējo 10 gadu laikā, cik ir tādi meži, kuros koku vecums ir virs vidējā, cik ir tādi meži, kas agrāk bija lauksaimniecības teritorijas utt.

PS Man nekādu personīgu labumu LVM mežu izciršana nedod. Tāpat tas arī nedod nekādu labumu pārējiem, kuri paši vai radi un draugi nestrādā LVM. LVM nav privāts bizness - tas ir lēnis, kas nodots jaunmuižnieku rokās.
Pirmās republikas laikā tādu vergcilvēku daudzums kā tagad nebija un kāda jēga to pieminēt PSRS laika atkritumiem, kas sliktāki par ulmaņlaika sūdabrāļiem? Ulmaņlaikos tu muguru locītu fabrikā vai uz lauka, sūdabrālis riktīgais - man senči, atšķirībā no pārējiem stāstīja par to cik smagi strādājuši ulmaņlaikos.

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 12:14

»

Edge

Absolūta taisnība par pašreizējiem 10cm, jo tos ar lineālu varu pašlaik izmērīt. Nav vairs to 10m priežu, ko pirmoreiz skatīju un aptaustīju LPSR laikos 1987.g


1987. gadā vadīju MIM (biju mežzinis). Atšķirībā no tiem, kas skatīja un taustīja, zināju arī tā laika normatīvus...

Atbildēt

Tāpēc uzdosim to skaļi pateikt Liopam un Silavai.. lai pašiem nav jāmelo

05.11.2017. 11:54

Mežu apsaimniekošanas “komandieru”, kas komandē jau no 1991.gada, radošajām organizācijām Meža īpašnieku biedrībai un Latvijas Mežu sertifikācijas padomei “ LVM ir tik svarīgs biedrs, ka tam vēlmes nolasa no acīm. Piemēram, tādas, kuras būtu neērti paust pašiem. Nevajag jau teikt, ka pavisam drīz pietrūks ko cirst. Tad varētu atklāties pretrunas ar pašu iepriekš pausto – kaut vai par ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, kas vienalga kādā redakcijā un interpretācijā nozīmētu to, ka resursi pietiek pašlaik un pietiks vairākām nākamajām paaudzēm. Ja nu izrādās, ka nepietiek jau tagad, tad kāds izrādīsies melojis vai vēl ļaunāk, no kāda var prasīt atbildību. Vajag teikt, ka priedes ir grūti atjaunot, ka mēs paliksim bez priedēm jūrmalā, un tas nu nebūs labi. “

Atbildēt

Nešaubīgi

05.11.2017. 11:18

Viss aprakstītais par LVM izparatni un saimniekošanu, kā te teikts, "tieši atspoguļo savu tiešo priekšnieku un viņu priekšnieku tikpat cilvēcisko viedokli. Vienu tādu es pirms vairākiem gadiem dzirdēju privātā bezliecinieku sarunā – “cilvēki sakot, ka melnajam stārķim mazkalibrene ir risinājums“… 10. " Pavisam droši varu apgalvot, ka tādi izteikumi mežkungu vidē dzirdēti ne vienreiz vien.

Atbildēt

Ja kāds brīnās, kāpēc sabiedrība tik dedzīgi "mīl" a/s "Latvijas valsts meži"

05.11.2017. 10:54

"..Uzņēmums par to zina, jo ligzdas aizņemšanu konstatēja RVM vides speciālists. Taču tas netraucē tā paša gada pavasarī atjaunot 2011. gadā nocirsto kailcirti9 un kaut kad vēlāk dot rīkojumu apakšuzņēmējam, kas, protams, neko par ligzdu nezina, atjaunot aizsargbarjeru pie ūdens ņemšanas vietas (uzreiz aiz izcirtuma, 180 m no ligzdas). 2015. gada 28. jūnijā, kad mēs ierodamies pārbaudīt ligzdošanas sekmes un gredzenot mazuļus, mēs saskrējāmies ar brigādi, kas darbina kompresoru un grasās ierīkot nometni. Ligzdā ir trīs jauno putnu līķi, .."

Atbildēt

Edge

05.11.2017. 10:27

»

Jānis

Pilnīgas muļķības par 10m. Acīmredzami esat profāns PSRS laika mežu jomā


Absolūta taisnība par pašreizējiem 10cm, jo tos ar lineālu varu pašlaik izmērīt. Nav vairs to 10m priežu, ko pirmoreiz skatīju un aptaustīju LPSR laikos 1987.g.

Atbildēt

Kā tur ir ar tevi, Arni Muižniek, tu, susaņinieti?!

05.11.2017. 10:15

5 km zonā gar Rīgas līča un Baltijas jūras krastu ~76%5, (kopā vismaz 660 km²) ir valsts meži, kurus apsaimnieko A/S “Latvijas Valsts meži” (turpmāk LVM) četras mežsaimniecības – Dienvidkurzemes, Ziemeļkurzemes, Zemgales un Rietumvidzemes. Pārējos mežos ietilpst arī Rīgas un Jūrmalas pilsētas meži šajā zonā. Privātu apsaimniekojamu mežu tur ir ļoti maz. Jau ar to vien pietiktu, lai privāto meža īpašnieku iestāšanās par intensīvāku saimniekošanu šajā zonā izskatītos nedaudz dīvaina..
_ _ _ _ _ _ _ _

Tu, susaņinieti. tak esi Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdis un vienlaicīgi arī Latvijas valsts mežu padomes loceklis!!!

Atbildēt

Īpašais veltījums Arvīdam Ozolam - Susaņinam

05.11.2017. 10:02

!!! Viedais ceļvedis var izrādīties arī Susaņins, bet to nejauši nepareizi aizvestais sapratīs tikai tad, kad sen jau būs par vēlu. Cilvēki, kurus ved, paši uz ceļu neskatās, tikai seko vedējam. Vārdi ir virtuālās vešanas ceļš un būtu gudri uz tiem tomēr skatīties. Jo lietotajiem vārdiem un to pareizai izpratnei ir milzīga nozīme. Arī šo piemēru taču pareizi sapratīs tikai tie, kas zina, kas tas Susaņins tāds ir (bijis).

Atbildēt

PRECĪZI ! PRECĪZI ! PRECĪZI !

05.11.2017. 09:54

"Zinātnisku pētījumu produkts visbiežāk ir norišu varbūtības, nevis pareizais viedoklis vai absolūtā patiesība (kādas nav). Neviena varbūtība nav garantija, ka tā tiešām notiks. Vēlāk var izrādīties, ka pētnieka izvirzītā hipotēze (vai teorija) ir kļūdaina vai atklāties, ka tā ir “drusku” aplama par labu kādam naudas devējam. Tāpēc jebkurš prātīgs pētnieks (izmantojot iepriekš minēto līdzību – purva pazinējs) publiskā saziņā vienmēr atstās sev “mazu avārijas izeju”. Uzrunājot “tautu”, visvieglāk no nesmukumiem var izvairīties, vienkārši par tiem nerunājot. Viņš jūs raiti izvedīs cauri sev labi zināmajam purvam, nevienam bīstamam akacim pat nepietuvojoties. Jūs pēc tam tikai brīnīsieties – kāpēc šo purvu uzskata par bīstamu? Tur taču nekā bīstama nav, ej kaut aizmiegtām acīm. "

Atbildēt

Ciconia Nigra

05.11.2017. 01:52

Paldies Māri Tev par šo rakstu. Tas patiesi ir labs.
Ja runājam par alkatību - nepārmet to citiem, jo pats taču neesi no šī grēka brīvs.

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 01:00

»

Edge

Eirostandarts priekš meža ir 10cm priedītes, nevis 10m kā PSRS GOST. Dažādas sistēmas - atšķirīgas definīcijas terminam "mežs


Pilnīgas muļķības par 10m. Acīmredzami esat profāns PSRS laika mežu jomā.

Atbildēt

apk

04.11.2017. 22:37

Nav ko raudāt par nocirsto mežu, vietā aug jauns. Ja pareiķina cik 1 gadā nocērt, tad tā pa apli apies pa simts gadiem, kur problēma. Slinkums meklēt precīzos ciparus, bet, ja pieņem, ka 1,6miljoni ha piedr valstij un nocērt gadā 17000ha, sanāk uz 94 gadiem ko cirst, nerēķināju arā aizsargājamās platības utt.

Atbildēt

Edge

04.11.2017. 22:27

»

nu nu

Latvijas meži uz šodienu ir labi ja 30% no teritorijas. Tie tavi 50 % ir tīrākie meli


Eirostandarts priekš meža ir 10cm priedītes, nevis 10m kā PSRS GOST. Dažādas sistēmas - atšķirīgas definīcijas terminam "mežs".

Atbildēt

ten

04.11.2017. 22:17

»

tādi esam

Alkatīgie mežrūpnieki, nopirktie eksperti/ierēdņi un stulbais, populistiskais Ļimončiks Latviju būtu ar mieru pārvērst par CELMU ZEMI


Tu tāds esi ,nerunā par visiem ! Ar meža nozari viss ir labākā kārtībā, sāku to ka meža īpašnieks ! Slikti ka šos rakstus pamatā apmaksā par valsts līdzfinansētu eu naudu. Protams ļaunums ka skandināvu fondiem pieder kādi 300 t h LV mežu. Visi tie zaļie teroristi Latvijā barojas no nīstā LVM un ZM ,tiešā un netiešā veidā to tin jebkurš kurš reāli strādā nozarē!!!!!

Atbildēt

anti

04.11.2017. 22:14

Latvija visi mezi ir izlaupiti ! Par velu par to muldet . Punkts!

Atbildēt

Jānis to nu nu

04.11.2017. 22:06

»

nu nu

Latvijas meži uz šodienu ir labi ja 30% no teritorijas. Tie tavi 50 % ir tīrākie meli


Savu stulbumu jau visiem izrādīt nevajag...

Atbildēt

Jānis

04.11.2017. 21:38

Pirmās brīvvalsts laikos meži klāja zem 35% no LAtvijas, tagad ap 50%. Jautājums Mārim - cik CN ligzdas(%) ir platībās, kas aizaudzētas ar mežu komunistu laikos? Ja komunistu laikos lauki neaizaugtu ar kokiem , vai būtu bļāviens par pārciršanu ? Vai ulmaņlaikos latvieši bija sūdabrāļi(nebija LVM), ka mežu tik maz bija atstājuši?

Atbildēt

:-(

04.11.2017. 21:07

»

vcb

Alkatībai robežu nav. Vienīgā iespēja kaut ko mainīt ir kaut kā panākt, lai no augšas, no Briseles kāds pakrata ar pirkstu. No lielajiem priekšniekiem mūsu bāleliņi - MK noteikumu izdevējiņi tomēr vēl mazliet raustās


Lai nu arī kā mēs katrs vērtējam Briseles prasības, taču, ja mēs nebūtu ES, Latvija, pateicoties gan nabdzībai, gan alaktībai un neizglītotībai, tiktu noskūta plika.

Atbildēt

tādi esam

04.11.2017. 21:05

Alkatīgie mežrūpnieki, nopirktie eksperti/ierēdņi un stulbais, populistiskais Ļimončiks Latviju būtu ar mieru pārvērst par CELMU ZEMI.
Pretīgi.

Atbildēt

Komunisti

04.11.2017. 21:03

»

Lūk, kā

Primārais nav nauda un alkatība. Primārais ir komunisti nozarē un valstī pie teikšanas. Naudai, protams ir milzīga, galvenā loma viņu mērķu īstenošanai. Tā ir instruments, ar kuru alkatīgus ļautiņus padarīt par Susaņiniem cara interesēs. Bet caram Vovam tādu stārķu liktenis, tāpat kā Latvijas un latviešu...


labi izprata privilègijas, ko tiem dos ES un NATO. Es fondus un piekłuvi tiem, pirmkàrt, izmantoja un joprojàm izmanto komunisti. V P Bèrziñß Kàjinàm vien 250 000 euro, Brigmanis, Lembergs, Sesks utt. NATO tikai aizsargà viñu kapacitàti zagt. Vai ir cerîbas, ka ar gaudurakstiem kas mainîsies? Ne!

Atbildēt

Jānis

04.11.2017. 20:45

Jautājums autoram - vai PSRS laikā cirstie apjomi ir valsts meži(MRS) vai kopā ar kolhozu mežiem? Cik preciza bija CN uzskaite padomijas laikā(cik visaptveroša)?

Atbildēt

Lūk, kā

04.11.2017. 20:16

Primārais nav nauda un alkatība. Primārais ir komunisti nozarē un valstī pie teikšanas. Naudai, protams ir milzīga, galvenā loma viņu mērķu īstenošanai. Tā ir instruments, ar kuru alkatīgus ļautiņus padarīt par Susaņiniem cara interesēs. Bet caram Vovam tādu stārķu liktenis, tāpat kā Latvijas un latviešu liktenis ir dziļi "pie kājas". Viņam galvenais šajā karā, kas vēl arvien turpinās un ne brīdi nav mitējies, ir aizejot atstāt aiz sevis pretiniekam tuksnesi.

Atbildēt

š

04.11.2017. 20:10

»

Edge

"Paldies" kinorežisoram M.Formanam par k/f Volstrīta/WallStreet (1987...


Ne visi pasaules spēki orientējas uz liberastu postulātiem, ideoloģiju, un uz liberastu radītajiem saukļiem. Kāpēc jūs domājat, ka Soross ir nopircis pilnīgi visus? Pēd. laikā tieši otrādi, pretestība Sorosam un globalizācijai ir kļuvusi mērķtiecīgāka un stiprāka. Tas, ko te uzskaitījāt, ir vēlamais, aiz matiem pievilkts pieņēmums.

Atbildēt

EU projekts

04.11.2017. 19:57

Kurš nu būtu runājis par alkatību!

Atbildēt

Nu nevajg

04.11.2017. 19:54

»

modernā dzeja

ir dzeja, kas, gadsimtiem ejot, nezaudē aktualitāti - un latviešiem tāds ir Veidenbaums


tik zemi nolaistos žîdu domàs vien, kur tik katris viens pèc naudas un labumiem uz vèdera sava lien. Nav arî dabà ezoterikas plikas vai śikas, daba mûs visus latvieśus kà nekas cits - vieno un un kopà sien.

Atbildēt

modernā dzeja

04.11.2017. 19:28

»

Kad Bodlèrs Francijà kala pantus

latvieśiem modernàs dzejas nebij. Kad latvieśi sàka dzejot, tiem nebij ne krievu ( kura ietekmèjàs un radàs no franću " izlaidîgàs" dzejas), ne franću dzejas ietekmes. Latvieśu dzeja unikàli radàs " no dabas" izjûtas, tomèr vèlèjàs neatpalikt no Eiropas ietekmèm un tàdèł, kad Krievijas dzejas dižgari...


ir dzeja, kas, gadsimtiem ejot, nezaudē aktualitāti - un latviešiem tāds ir Veidenbaums:
Ej un dzenies tik pēc naudas,
Krāp un blēdī, cik tik jaudas,
Skaties tik uz savu labu,
Rauj no citiem, rauj, kur dabū.

Atbildēt

Kad Bodlèrs Francijà kala pantus

04.11.2017. 18:51

latvieśiem modernàs dzejas nebij. Kad latvieśi sàka dzejot, tiem nebij ne krievu ( kura ietekmèjàs un radàs no franću " izlaidîgàs" dzejas), ne franću dzejas ietekmes. Latvieśu dzeja unikàli radàs " no dabas" izjûtas, tomèr vèlèjàs neatpalikt no Eiropas ietekmèm un tàdèł, kad Krievijas dzejas dižgari ieradàs Latvijà, latvieśi, klanîdamies skaidroja, ka tagad arî latvieśiem ir laba dzeja.. tas tà, lai aràbi neapvainojas.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

Fotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes...

Foto

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

Iesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

Rietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī...

Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...