Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Rihards

08.11.2017. 09:07

Raksts ļoti labs, visām apmaksātajām skuvēju eņģeļtaurēm ir ko pamācīties !!

Atbildēt

Janks

07.11.2017. 21:56

Paldies par rakstu!

Atbildēt

->dzimtcilvēkam

07.11.2017. 18:33

»

Jānis

Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā...


Nīderlandes tulpju lauki ir izaudzēti uz polderiem, nosusinot jūru...
Ja melnais stārķis sāktu ligzdot tulpju laukā, gan jau ka Nīderlandē to pasludinātu par rezervātu - diez vai tur ir melno stārķu pārbagātība.


PS Tev offshore bankas konts Nīderlandē, ka esi ar to apsēsts?

Atbildēt

->dzimtcilvēkam

07.11.2017. 17:28

»

Jānis

Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā...


Patāsti vēl par to, kā toreiz zaga un lika ķešā tā kā mūsdienās. ja jau tev patīk ulmaņlaiki, tad LVM vadība jau sen sēdētu aiz restēm vai koncentrācijas nometnē un ar cirvi cirstu mežus...

Ne visi meži ir cilvēku dēstīti... un nav tak iebildumu, ka izcirstu tikai cilvēku dēstītos mežus, kuros sēnes un arī putnu nav.

PS Tā kā LVM pieder tautai, es ar mieru deleģēt likumu, ka manā meža daļā neviens nelien un tur dzīvo putni un aug sēnes.

Atbildēt

šī ir tā reālā VALSTS IZZAGŠANA, par ko ir raksts

06.11.2017. 09:08

2016.gadā Eiropas Parlamenta komisija veica pētījumu Eiropas Savienības valstīs par korupcijas līmeni. Šī komisija publicēja datus 2016.gada maijā, kurā viņa saka, ka Latvijā katru gadu nozog no 3,5 līdz 5 miljardi EUR. Miljardi. Pie budžeta, ka mums ir ap 8 - 8,5 EUR. Tātad, mēs, latvieši, paši sevi apzogam... Kur ir komisija, kas pētītu, cik pareizs, cik godīgs ir šis pētījums? Ja viņš ir godīgs, tad meklējam, kas ir tie, kas apzog mūsu valsti! (Preses klubs, 30.10.2017, Rīga TV24)

Atbildēt

lasītājs

05.11.2017. 22:45

Paldies, protams, pietiek.com redakcijai par šī raksta publicēšanu. Visu cieņu, Jums, Lato! Noņemu cepuri.

Atbildēt

Latvijas Meža īpašnieku biedrības vēdera saturs

05.11.2017. 21:58

MIB biedru uzņēmējdarbība valsts mežos ir visai plaša un daudzpusīga. Kādā LVM meža kvartālā, kuru nomā MIB biedra medību klubs, vairāk nekā divdesmit gadu garumā tiek selekcionēti brieži.

Atbildēt

Edge

05.11.2017. 21:40

»

Harijs

Raksts ir vienkārši IZCILS!~ Ir pateikts viss. Kādas ir LVM intereses attiecībā uz sabiedrības īpašumu, kas ir MIB, kas tam "vēderā". Kas ir "komandieri


Raksts ir super, bet autors "puper". Visus nebūtskos sīkumus aprakstījis kā "aptiekā", taču, ak, vai - par galveno aizmirsis. Kā tad to alkatību kaut cik mazināt, kaut vai līdz 1990.g.4.maija līmenim, lai vismaz viens raksts vismaz vienu 10m pusmūža priedi izglābj. Auseklīts Īvāns ar savu domubiedru Snipu baisi briesmīgajos padomju gados pat Daugavpils HES celtniecību apturēja!

Atbildēt

Harijs

05.11.2017. 17:25

Raksts ir vienkārši IZCILS!~ Ir pateikts viss. Kādas ir LVM intereses attiecībā uz sabiedrības īpašumu, kas ir MIB, kas tam "vēderā". Kas ir "komandieri".
Paldies autoram!

Atbildēt

Valdis

05.11.2017. 17:15

jā, patiešām, kokrūpniecības nozares ierēdņu zemais izglītības līmenis skaidri apliecina izglītības reformas nepieciešamību. Lauku skolas nespēj nodrošināt kvalitatīvu izglītību Latvijas reģionos.

Atbildēt

Jankam

05.11.2017. 17:05

»

Jānis

Ja neesat akls, tad redzat, ka burti klaviatūrā blakus. nepārlasu un nav labošanas opcijas. Ak jā - "tu" jāraksta ar lielo burtu, ja uzrunā. Tas gramatikas "ekspertam"... :D


tikai sarakstē vēstuļu formātā. Indivīdus, kuri savā izglītībā nav tikuši tālāk par 4.klases līmeni, nav adekvāti uzrunāt uz "Jūs".

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 16:44

»

fui, Janka!

kā izlasīju tavu


Ja neesat akls, tad redzat, ka burti klaviatūrā blakus. nepārlasu un nav labošanas opcijas. Ak jā - "tu" jāraksta ar lielo burtu, ja uzrunā. Tas gramatikas "ekspertam"... :D

Atbildēt

:)

05.11.2017. 15:02

Jankam baigais atklājums, ka ne tikai lietus līst:)))

Atbildēt

?

05.11.2017. 14:54

»

Zaļais incestā dzimušais laucinieks

LLU un Zemkopības ministrija ir visam pamatā


kam pamatā? organizētajai laupīšanai?

Atbildēt

fui, Janka!

05.11.2017. 14:51

»

Jānis

Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā...


kā izlasīju tavu -
"vectēvu līzti un iekopti lauki", tā tālāk nelasīju. Fui! Kauns, "gudreli"! Ko no tāda var sagaidīt, ja pat gramatiku nav vīžojis apgūt skolā!
Latviešu valodā ir vecvārds: "līst" / līst līdumu. Līdumus mūsu vectēvi līda.

Atbildēt

Zaļais incestā dzimušais laucinieks

05.11.2017. 14:43

LLU un Zemkopības ministrija ir visam pamatā.

Atbildēt

Elvis

05.11.2017. 14:39

Ja jau paši LVM darbinieki tā nu klusētu un nestāstītu, kas notiek pie viņiem uzņēmumā, tad jau varētu domāt, ka kāds briesmīgi šos apmelo. Darbinieki, kuriem vēl kāda sirdsapziņas kripata palikusi pie dvēseles, vienkārši to visu vairs nespēj turēt komercnoslēpumā.

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 14:39

»

>Edge

nu, bet paskat, par ko ir pārvērties tavs vērienīgais meža zinātnes institūts Salaspilī. Par pērkamu prost..tu bordeli


Tolaik valsts mežos cirta tāpat kā tagad. Stādīja vietā, atstāja dabiskai atjaunošanai. Normāla aprite. Tas par normatīviem bija gudrelim, kuram tumša bilde, ko pārskaitīja ar mežu apklātā platībā PSRS laikā.
Mežs, izņemot speciālas teritorijas, nav stādīts pastaigām, putniem, sēņotājiem. Tas ir lauks, kur iedēstīti koki, ko reiz novāks kā ražu. Kā blakusieguvums ir rekreācija. Te iepriekš ieliku saiti uz mežziņa rakstu. Palasiet. Neviens te nav atbildējis uz jautājumu - kāpēc komunistu laikā aizaudzēti vectēvu līzti un iekopti lauki ir aizstāvāmi ar putām uz lūpām. Ja nevarat noargumentēt, ka ulmaņlaikos Latvijas meži bija zinīdēti un daba noplicināta, bet tagad ok, tad beidziet pļerkstēt.
P.S. Ja Holandes tulpju laukus aizaudzētu ar mežu, gan jau putni tur ar sāktu ligzdot - arī aizsargājami...

Atbildēt

Edge

05.11.2017. 13:12

»

Jānis

1987. gadā vadīju MIM (biju mežzinis). Atšķirībā no tiem, kas skatīja un taustīja, zināju arī tā laika normatīvus


Runa jau nav par "normatīviem" (krekliem), bet gan par..Bija jau kādreiz mežziņi, kam bez "normām" un "normatīviem" vēl kaut kas vairāk bija sirdī un dvēselē", tāpēc Latvijas tautas vairākumam bija gan ko aptaustīt, gan par ko priecāties:
"Leons Vītols no 1971. līdz 1990. gadam bija mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrs, ar viņa atbalstu izveidots Gaujas nacionālais parks un Teiču rezervāts, paplašināta Slīteres un Grīņu rezervāta platība, kā arī uzbūvēts vērienīgs meža zinātnes un ražošanas centrs Salaspilī."

Atbildēt

No Future

05.11.2017. 13:02

Zāģējiet ārā visu, lauķi, eksperiments Latvijas Valsts nav izdevies !

Atbildēt

->dzimtcilvēkam

05.11.2017. 12:38

»

Jānis

Pirmās brīvvalsts laikos meži klāja zem 35% no LAtvijas, tagad ap 50%. Jautājums Mārim - cik CN ligzdas(%) ir platībās, kas aizaudzētas ar mežu komunistu laikos? Ja komunistu laikos lauki neaizaugtu ar kokiem , vai būtu bļāviens par pārciršanu ? Vai ulmaņlaikos latvieši bija sūdabrāļi(nebija LVM), ka...


Vispirms, ir dažas milzīgas atšķirības no pirmās Latvijas republikas:
1. Latvijas meži piederēja privātīpašniekiem, nevis banānvalsts monopolam. Valsts nenodarbojās ar biznesu mežos, jo to darīja privātie.
2. Nebija tādas modernas tehnikas, kas mūsdienās - mežus izcirta ar zāģiem, vilka ar zirgiem no meža un pludināja pa Daugavu. Tādas Amazones stila kailcirtes, kādas ir mūsdienu Latvijā neeksistēja. Šajā sakarā drīzāk derēja cīnīties par likumu, kas atļauj lietot noteiktu tehniku meža izciršanā, kas padarītu par ekonomiski izdevīgu šādu plikcirtņu veidošanu.
3. Pirmās republikas laikā bija daudz plašāks purvu % no teritorijas. Nebūšu sīkumains, samelošos, bet domāju, ka vismaz 10%, pirms tās meliorēja PSRS laikā. Spriežot pēc tā kā saimnieko mūsdienās, pilnīgi iespējams, ka drīz būsim pirmās republikas līmenī purvu ziņā...
4. Nezinu spriest par mežu % brīvvalsts laikā, jo neesmu tik sens, bet pilnīgi iespējams, ka tajos laikos meža platībās neskaitīja svaigus izcirtumus un krūmus - man liekas, ka % būtu daudz zemāks uz mūsdienu mežu platību. Plikam apgalvojumam par % tāpēc nav nekādas jēgas, jo tas vienkārši nozīmē teritorijas statusu, kas skaitās mežs. Diezgan daudzi privātie, kuriem mūsdienās pieder lauksaimniecības zemes, bet paši dzīvo pilsētās, tās ir pārtaisījušas par mežiem, jo nesaimnieko - esmu redzējis tādus mežus... kas tiek izcirsti ik pēc 20 gadiem. No tā arī ir tas %, kad lauksaimniecības zemes ir aizaudzētas ar krūmiem, kas nav meži klasiskā izpratnē - ar vairāk kā 100gadīgiem kokiem utt. Tā tīri interesanti derēja smalkāka statistika par to, cik % no mežiem ir jaunmeži, cik % ir reāli izcirsti pēdējo 10 gadu laikā, cik ir tādi meži, kuros koku vecums ir virs vidējā, cik ir tādi meži, kas agrāk bija lauksaimniecības teritorijas utt.

PS Man nekādu personīgu labumu LVM mežu izciršana nedod. Tāpat tas arī nedod nekādu labumu pārējiem, kuri paši vai radi un draugi nestrādā LVM. LVM nav privāts bizness - tas ir lēnis, kas nodots jaunmuižnieku rokās.
Pirmās republikas laikā tādu vergcilvēku daudzums kā tagad nebija un kāda jēga to pieminēt PSRS laika atkritumiem, kas sliktāki par ulmaņlaika sūdabrāļiem? Ulmaņlaikos tu muguru locītu fabrikā vai uz lauka, sūdabrālis riktīgais - man senči, atšķirībā no pārējiem stāstīja par to cik smagi strādājuši ulmaņlaikos.

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 12:14

»

Edge

Absolūta taisnība par pašreizējiem 10cm, jo tos ar lineālu varu pašlaik izmērīt. Nav vairs to 10m priežu, ko pirmoreiz skatīju un aptaustīju LPSR laikos 1987.g


1987. gadā vadīju MIM (biju mežzinis). Atšķirībā no tiem, kas skatīja un taustīja, zināju arī tā laika normatīvus...

Atbildēt

Tāpēc uzdosim to skaļi pateikt Liopam un Silavai.. lai pašiem nav jāmelo

05.11.2017. 11:54

Mežu apsaimniekošanas “komandieru”, kas komandē jau no 1991.gada, radošajām organizācijām Meža īpašnieku biedrībai un Latvijas Mežu sertifikācijas padomei “ LVM ir tik svarīgs biedrs, ka tam vēlmes nolasa no acīm. Piemēram, tādas, kuras būtu neērti paust pašiem. Nevajag jau teikt, ka pavisam drīz pietrūks ko cirst. Tad varētu atklāties pretrunas ar pašu iepriekš pausto – kaut vai par ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu, kas vienalga kādā redakcijā un interpretācijā nozīmētu to, ka resursi pietiek pašlaik un pietiks vairākām nākamajām paaudzēm. Ja nu izrādās, ka nepietiek jau tagad, tad kāds izrādīsies melojis vai vēl ļaunāk, no kāda var prasīt atbildību. Vajag teikt, ka priedes ir grūti atjaunot, ka mēs paliksim bez priedēm jūrmalā, un tas nu nebūs labi. “

Atbildēt

Nešaubīgi

05.11.2017. 11:18

Viss aprakstītais par LVM izparatni un saimniekošanu, kā te teikts, "tieši atspoguļo savu tiešo priekšnieku un viņu priekšnieku tikpat cilvēcisko viedokli. Vienu tādu es pirms vairākiem gadiem dzirdēju privātā bezliecinieku sarunā – “cilvēki sakot, ka melnajam stārķim mazkalibrene ir risinājums“… 10. " Pavisam droši varu apgalvot, ka tādi izteikumi mežkungu vidē dzirdēti ne vienreiz vien.

Atbildēt

Ja kāds brīnās, kāpēc sabiedrība tik dedzīgi "mīl" a/s "Latvijas valsts meži"

05.11.2017. 10:54

"..Uzņēmums par to zina, jo ligzdas aizņemšanu konstatēja RVM vides speciālists. Taču tas netraucē tā paša gada pavasarī atjaunot 2011. gadā nocirsto kailcirti9 un kaut kad vēlāk dot rīkojumu apakšuzņēmējam, kas, protams, neko par ligzdu nezina, atjaunot aizsargbarjeru pie ūdens ņemšanas vietas (uzreiz aiz izcirtuma, 180 m no ligzdas). 2015. gada 28. jūnijā, kad mēs ierodamies pārbaudīt ligzdošanas sekmes un gredzenot mazuļus, mēs saskrējāmies ar brigādi, kas darbina kompresoru un grasās ierīkot nometni. Ligzdā ir trīs jauno putnu līķi, .."

Atbildēt

Edge

05.11.2017. 10:27

»

Jānis

Pilnīgas muļķības par 10m. Acīmredzami esat profāns PSRS laika mežu jomā


Absolūta taisnība par pašreizējiem 10cm, jo tos ar lineālu varu pašlaik izmērīt. Nav vairs to 10m priežu, ko pirmoreiz skatīju un aptaustīju LPSR laikos 1987.g.

Atbildēt

Kā tur ir ar tevi, Arni Muižniek, tu, susaņinieti?!

05.11.2017. 10:15

5 km zonā gar Rīgas līča un Baltijas jūras krastu ~76%5, (kopā vismaz 660 km²) ir valsts meži, kurus apsaimnieko A/S “Latvijas Valsts meži” (turpmāk LVM) četras mežsaimniecības – Dienvidkurzemes, Ziemeļkurzemes, Zemgales un Rietumvidzemes. Pārējos mežos ietilpst arī Rīgas un Jūrmalas pilsētas meži šajā zonā. Privātu apsaimniekojamu mežu tur ir ļoti maz. Jau ar to vien pietiktu, lai privāto meža īpašnieku iestāšanās par intensīvāku saimniekošanu šajā zonā izskatītos nedaudz dīvaina..
_ _ _ _ _ _ _ _

Tu, susaņinieti. tak esi Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdis un vienlaicīgi arī Latvijas valsts mežu padomes loceklis!!!

Atbildēt

Īpašais veltījums Arvīdam Ozolam - Susaņinam

05.11.2017. 10:02

!!! Viedais ceļvedis var izrādīties arī Susaņins, bet to nejauši nepareizi aizvestais sapratīs tikai tad, kad sen jau būs par vēlu. Cilvēki, kurus ved, paši uz ceļu neskatās, tikai seko vedējam. Vārdi ir virtuālās vešanas ceļš un būtu gudri uz tiem tomēr skatīties. Jo lietotajiem vārdiem un to pareizai izpratnei ir milzīga nozīme. Arī šo piemēru taču pareizi sapratīs tikai tie, kas zina, kas tas Susaņins tāds ir (bijis).

Atbildēt

Ciconia Nigra

05.11.2017. 01:52

Paldies Māri Tev par šo rakstu. Tas patiesi ir labs.
Ja runājam par alkatību - nepārmet to citiem, jo pats taču neesi no šī grēka brīvs.

Atbildēt

Jānis

05.11.2017. 01:00

»

Edge

Eirostandarts priekš meža ir 10cm priedītes, nevis 10m kā PSRS GOST. Dažādas sistēmas - atšķirīgas definīcijas terminam "mežs


Pilnīgas muļķības par 10m. Acīmredzami esat profāns PSRS laika mežu jomā.

Atbildēt

apk

04.11.2017. 22:37

Nav ko raudāt par nocirsto mežu, vietā aug jauns. Ja pareiķina cik 1 gadā nocērt, tad tā pa apli apies pa simts gadiem, kur problēma. Slinkums meklēt precīzos ciparus, bet, ja pieņem, ka 1,6miljoni ha piedr valstij un nocērt gadā 17000ha, sanāk uz 94 gadiem ko cirst, nerēķināju arā aizsargājamās platības utt.

Atbildēt

Edge

04.11.2017. 22:27

»

nu nu

Latvijas meži uz šodienu ir labi ja 30% no teritorijas. Tie tavi 50 % ir tīrākie meli


Eirostandarts priekš meža ir 10cm priedītes, nevis 10m kā PSRS GOST. Dažādas sistēmas - atšķirīgas definīcijas terminam "mežs".

Atbildēt

ten

04.11.2017. 22:17

»

tādi esam

Alkatīgie mežrūpnieki, nopirktie eksperti/ierēdņi un stulbais, populistiskais Ļimončiks Latviju būtu ar mieru pārvērst par CELMU ZEMI


Tu tāds esi ,nerunā par visiem ! Ar meža nozari viss ir labākā kārtībā, sāku to ka meža īpašnieks ! Slikti ka šos rakstus pamatā apmaksā par valsts līdzfinansētu eu naudu. Protams ļaunums ka skandināvu fondiem pieder kādi 300 t h LV mežu. Visi tie zaļie teroristi Latvijā barojas no nīstā LVM un ZM ,tiešā un netiešā veidā to tin jebkurš kurš reāli strādā nozarē!!!!!

Atbildēt

anti

04.11.2017. 22:14

Latvija visi mezi ir izlaupiti ! Par velu par to muldet . Punkts!

Atbildēt

Jānis to nu nu

04.11.2017. 22:06

»

nu nu

Latvijas meži uz šodienu ir labi ja 30% no teritorijas. Tie tavi 50 % ir tīrākie meli


Savu stulbumu jau visiem izrādīt nevajag...

Atbildēt

Jānis

04.11.2017. 21:38

Pirmās brīvvalsts laikos meži klāja zem 35% no LAtvijas, tagad ap 50%. Jautājums Mārim - cik CN ligzdas(%) ir platībās, kas aizaudzētas ar mežu komunistu laikos? Ja komunistu laikos lauki neaizaugtu ar kokiem , vai būtu bļāviens par pārciršanu ? Vai ulmaņlaikos latvieši bija sūdabrāļi(nebija LVM), ka mežu tik maz bija atstājuši?

Atbildēt

:-(

04.11.2017. 21:07

»

vcb

Alkatībai robežu nav. Vienīgā iespēja kaut ko mainīt ir kaut kā panākt, lai no augšas, no Briseles kāds pakrata ar pirkstu. No lielajiem priekšniekiem mūsu bāleliņi - MK noteikumu izdevējiņi tomēr vēl mazliet raustās


Lai nu arī kā mēs katrs vērtējam Briseles prasības, taču, ja mēs nebūtu ES, Latvija, pateicoties gan nabdzībai, gan alaktībai un neizglītotībai, tiktu noskūta plika.

Atbildēt

tādi esam

04.11.2017. 21:05

Alkatīgie mežrūpnieki, nopirktie eksperti/ierēdņi un stulbais, populistiskais Ļimončiks Latviju būtu ar mieru pārvērst par CELMU ZEMI.
Pretīgi.

Atbildēt

Komunisti

04.11.2017. 21:03

»

Lūk, kā

Primārais nav nauda un alkatība. Primārais ir komunisti nozarē un valstī pie teikšanas. Naudai, protams ir milzīga, galvenā loma viņu mērķu īstenošanai. Tā ir instruments, ar kuru alkatīgus ļautiņus padarīt par Susaņiniem cara interesēs. Bet caram Vovam tādu stārķu liktenis, tāpat kā Latvijas un latviešu...


labi izprata privilègijas, ko tiem dos ES un NATO. Es fondus un piekłuvi tiem, pirmkàrt, izmantoja un joprojàm izmanto komunisti. V P Bèrziñß Kàjinàm vien 250 000 euro, Brigmanis, Lembergs, Sesks utt. NATO tikai aizsargà viñu kapacitàti zagt. Vai ir cerîbas, ka ar gaudurakstiem kas mainîsies? Ne!

Atbildēt

Jānis

04.11.2017. 20:45

Jautājums autoram - vai PSRS laikā cirstie apjomi ir valsts meži(MRS) vai kopā ar kolhozu mežiem? Cik preciza bija CN uzskaite padomijas laikā(cik visaptveroša)?

Atbildēt

Lūk, kā

04.11.2017. 20:16

Primārais nav nauda un alkatība. Primārais ir komunisti nozarē un valstī pie teikšanas. Naudai, protams ir milzīga, galvenā loma viņu mērķu īstenošanai. Tā ir instruments, ar kuru alkatīgus ļautiņus padarīt par Susaņiniem cara interesēs. Bet caram Vovam tādu stārķu liktenis, tāpat kā Latvijas un latviešu liktenis ir dziļi "pie kājas". Viņam galvenais šajā karā, kas vēl arvien turpinās un ne brīdi nav mitējies, ir aizejot atstāt aiz sevis pretiniekam tuksnesi.

Atbildēt

š

04.11.2017. 20:10

»

Edge

"Paldies" kinorežisoram M.Formanam par k/f Volstrīta/WallStreet (1987...


Ne visi pasaules spēki orientējas uz liberastu postulātiem, ideoloģiju, un uz liberastu radītajiem saukļiem. Kāpēc jūs domājat, ka Soross ir nopircis pilnīgi visus? Pēd. laikā tieši otrādi, pretestība Sorosam un globalizācijai ir kļuvusi mērķtiecīgāka un stiprāka. Tas, ko te uzskaitījāt, ir vēlamais, aiz matiem pievilkts pieņēmums.

Atbildēt

EU projekts

04.11.2017. 19:57

Kurš nu būtu runājis par alkatību!

Atbildēt

Nu nevajg

04.11.2017. 19:54

»

modernā dzeja

ir dzeja, kas, gadsimtiem ejot, nezaudē aktualitāti - un latviešiem tāds ir Veidenbaums


tik zemi nolaistos žîdu domàs vien, kur tik katris viens pèc naudas un labumiem uz vèdera sava lien. Nav arî dabà ezoterikas plikas vai śikas, daba mûs visus latvieśus kà nekas cits - vieno un un kopà sien.

Atbildēt

modernā dzeja

04.11.2017. 19:28

»

Kad Bodlèrs Francijà kala pantus

latvieśiem modernàs dzejas nebij. Kad latvieśi sàka dzejot, tiem nebij ne krievu ( kura ietekmèjàs un radàs no franću " izlaidîgàs" dzejas), ne franću dzejas ietekmes. Latvieśu dzeja unikàli radàs " no dabas" izjûtas, tomèr vèlèjàs neatpalikt no Eiropas ietekmèm un tàdèł, kad Krievijas dzejas dižgari...


ir dzeja, kas, gadsimtiem ejot, nezaudē aktualitāti - un latviešiem tāds ir Veidenbaums:
Ej un dzenies tik pēc naudas,
Krāp un blēdī, cik tik jaudas,
Skaties tik uz savu labu,
Rauj no citiem, rauj, kur dabū.

Atbildēt

Kad Bodlèrs Francijà kala pantus

04.11.2017. 18:51

latvieśiem modernàs dzejas nebij. Kad latvieśi sàka dzejot, tiem nebij ne krievu ( kura ietekmèjàs un radàs no franću " izlaidîgàs" dzejas), ne franću dzejas ietekmes. Latvieśu dzeja unikàli radàs " no dabas" izjûtas, tomèr vèlèjàs neatpalikt no Eiropas ietekmèm un tàdèł, kad Krievijas dzejas dižgari ieradàs Latvijà, latvieśi, klanîdamies skaidroja, ka tagad arî latvieśiem ir laba dzeja.. tas tà, lai aràbi neapvainojas.

Atbildēt

nekā nebūs

04.11.2017. 18:41

»

vcb

Alkatībai robežu nav. Vienīgā iespēja kaut ko mainīt ir kaut kā panākt, lai no augšas, no Briseles kāds pakrata ar pirkstu. No lielajiem priekšniekiem mūsu bāleliņi - MK noteikumu izdevējiņi tomēr vēl mazliet raustās


Briselē sēž tādi paši dlobalizatoru stipendiāti, ne mazāk alkatīgi, negausīgi shēmotāji ar vienīgo interešu objektu - naudu savā kabatā... labs piemērs mūsu pašu Lācītis

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Politisko eliti biedē tikai un vienīgi viena lieta

Foto2020. gada noslēgumā visā krāšņumā tiek atklāti politiskās elites mērķi, kuri masu plašsaziņas līdzekļos vēl pirms dažiem mēnešiem tika dēvēti par sazvērestības teorijām. Taču šodien politiskā elite savus plānus vairs neslēpj. Tie ir skaidri redzami ikvienam cilvēkam, kurš ir atmodies – politiskā elite vēlas sagraut ekonomiku, salauzt cilvēku garu un pakļaut cilvēci totālai kontrolei. 
Lasīt visu...

12

Intensīva mežizstrāde un pieprasījums pēc koksnes biomasas izraisa mežu degradāciju Igaunijā un Latvijā

FotoEiropas valstu, tostarp Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas, pieprasījums pēc biomasas veicina mežizstrādes intensitāti Igaunijā un Latvijā. Jaunais ziņojums “Koksnes granulā paslēptais: intensīvas mežizstrādes ietekme uz Igaunijas un Latvijas mežiem”, ko publicējis Igaunijas Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība, rāda, ka abu valstu mežsaimniecību raksturo intensīva, uz kailcirtēm balstīta mežsaimniecība. Lai gan abās valstīs ir likumi un standarti, kam būtu jānodrošina dabas aizsardzība, šādai mežu apsaimniekošanai ir negatīva ietekme gan uz dabas daudzveidību, gan klimatu.
Lasīt visu...

6

Kariņam jāmaina slikti strādājošie ministri vai pašam jāuzņemas atbildība

FotoMinistru prezidents Krišjānis Kariņš savā svētdienas uzrunā Latvijas televīzijā faktiski skaidri atzina kļūdas, nekonsekvenci un pretrunas, ko valdība pieļāvusi COVID 19 pandēmijas apkarošanas procesā.
Lasīt visu...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību...

Foto

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

Varbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka...

Foto

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

Katra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām....

Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...