Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bet tā pa nopietno. Kurš ir tas bezgalīgi milzīgais Edgara Rinkēviča sasniegums, lai gudrā latvju tauta atdotu 35 tūkstošus plusu? Kurš pēdējos desmit gados ir tas sasniegums? Bet objektīvi?

Šito vēl neesmu pateicis. Pa Mežaparku staigā divas, gandrīz vienīgās tūristes un sūta savām druškām foto ar rudens lapām un apcerīgu tekstu padzīvojušu sieviešu gaumē: “Cik skaisti Mežaparkā.” Un tās otras otrā galā atbild: “Koreja tagad, pievienojot bildi ar krāsainām lapām”.

Viņas ir divas ārstes no Izraēlas, nevis santehniķis no Bradfordas priekšpilsētas rūtainā kreklā, un visu laiku man saka: “U vas takaja krasivaja strana, počemu vi neumeitje jejo prodatj?

Simtiem reižu viņas skaidro visiem saviem paziņām, kur tā “krasivaja strana” vispār atrodas, bet tie tur otrā galā totāli jauc. Tikai daži “īpaši advancēti” paziņo: “Jā, Šveice…skaisti.”

Gandrīz neviens pasaulē nezina šo sapņu valsti… “Lithueinija” ir parastā reakcija, ja kāds ir ģeogrāfijā mazliet advancētāks. Somvēr nīer Finland or Estonia. Bet objektīvi, ir zelta rudens, valstij bija jābūt stāvgrūdām pilnai ar tūristiem no valstīm, kur zelta rudens nav.

Kur to tūristu ir? Un tas taču ir ārlietu ministra uzdevums, jeb es kļūdos, tāpat kā kļūdījos par tautas vēlmi pēc izmaiņām. Kuldīga bija jāgāž riņķī kā Eiropas skaistākā pilsēta, viesnīcām bija jābūt izpārdotām tā, ka trešdienas vakarā ir 97 procentu noslodze, kāda ir katru nedēļu Madridē.

Madride nav skaistāka par Rīgu, bet 97 procentu noslodze viesnīcām ir nesmukajā Madridē, nevis tik skaistajā Rīgā. Un tamdēļ, kas ir Edgara Rinkēviča desmit gados panāktais sasniegums? Skaidrs, ka tūrisms tas nav.

Uz Latviju no, piemēram, Spānijas atlidot ir gandrīz tikpat dārgi kā aizlidot uz Japānu. Labi, mazliet lētāk, ja neņem lielo bagāžu. Uz Londonu, Parīzi, Dublinu, Romu vai Varšavu vai Helsinkiem ir lētāk. Vienreiz lidoju caur Helsinkiem. Pilna lidmašīna spāņu. Viņi visi izkāpa Helsinkos, neviens neturpināja lidojumu uz “Mazo Parīzi” ar CarpatAir pustukšo lūzni pašā vasaras pilnbriedā.

Helsinki jau nu “toč” ir aptuveni desmit reizes garlaicīgāks tūrisma galamērķis par Rīgu. Bet kāpēc nevienam neienāca prātā pārsēsties un lidot uz šo sapņu zemi. Un es bez ironijas. Tikai, lai saņemtu atbildi - kas tad ir tas Edgara Rinkēviča profesionālais sasniegums.

Tūrisms tas nav, saku vēlreiz, jo atkārtošana zināšanu māte. Māti Latviju pasaulē gandrīz nekur neatpazīst ne ar zelta rudeni Siguldā, ne ar Rīgas pilsētas svētkiem, kurus kā asa sižeta filmā tagad izskaistina epizodes ar bomžu uzbrukumu pašai pilsētas sirdij. Ja, pat ne ar Ventas rumbu neatpazīst pasaulē. Piedodiet, bet Gūtmaņa alu tūristam no Portugāles piekrastes arī piedāvāt ir mazliet nenopietni.

Pavisam nejauši šovasar Latvijā iemaldījās mani paziņas, kurus sastapu koncertā Londonā - inteliģents pāris no Polijas/Nīderlandes. Dāma poliete, kungs holandietis. Patīk mūzika. Viņi apmetās Vecrīgā un pieklājīgi noklusēja, ko tur ieraudzīja. Viņu mērķis bija Igaunija “road tripam”. Par Kuldīgu viņi dzirdēja pirmo reizi, par Dziesmusvētkiem tāpat. Cilvēki, kuri vēl nesen man rakstīja, ka atbraukuši uz koncertu Portugālē. Tātad ceļo daudz un bieži.

Bet nopietni, kas ir tas Edgara Rinkēviča sasniegums desmit gados? Varbūt biznesa investīcijas? Ja tūrisms tas nav, tad noteikti biznesam rautin jāraujas uz šo investīcijām labvēlīgo, “otro labāko nodokļu zonu Eiropā”. Kur ir tās investīcijas? Desmit gados taču vajadzēja būt tā, ka acīm pamanīt? Nauda plūst, rūpnīcas, ceļi, naktslokāli.

Kurus biznesus Edgars Rinkēvičs ir atvedis uz Latviju? Labi, atbrauca vienreiz Makrons, bet franču biznesmeņi kāpēc aizbrauca uz Viļņu? Kādreiz studio 69 “pod zoloto” bija pa diviem stāviem, kur vīriem ar smagnējiem pulksteņiem iepatikties dāmām ar vieglu raksturu. Bet tagad, pēc desmit gadiem? Kur iepatikties? Pareizi, Viļņā vai Tallinā.

Bet nopietni, kas ir tas Edgara Rinkēviča sasniegums? Latvija taču ir tik skaista. Visi, kas aizbrauc, nožēlošot. Visi - simtiem tūkstošu. Latvijā ir tik laba nodokļu sistēma.

Bet tad kāpēc simti tūkstoši desmit gados ir aizbēguši no šīs skaistās, tūristu un biznesa pārpilnās sapņu valsts? Es saprotu, to visu nevajag. Var aizņemties miljardus un iedot uz mēnesi 40 eiro pie pensijas, bet tas ir Kariņa sasniegums. Bet kas ir Edgara Rinkēviča? Nu, objektīvi.

Ir zelta rudens, nabadzīgajā Portugālē līst lietus plus 16 grādos un ir burvīgs laiks nepiemērotā apģērbā. Naktsmītne ir pilna. Uz sapņu zemi aizbraukt vairs nevaram, jātaupa, uz Portugāli ir atbraukt lētāk nekā uz Ugāli. Tāda ir jaunā dzīves realitāte. Bet kas ir Edgara Rinkēviča profesionālais sasniegums? Ierakstiet komentārā. Bet nerakstiet, ka sasniegums ir uzdrukāt dusmīgu divrindi par ļauno Krieviju tviterī. Tas nav sasniegums. Divus pirkstus grūtāk ir kā to tur tviterī. Bet kas ir? Tūrisms tas nav. Biznesa investīcijas arī ne. Vietējo neaizbraukšana arī noteikti ne. Bet kas ir?

P.S. Bildē esmu redzams es bez pelēkām asarām vakardien trīs tūkstošus astoņi simti piecdesmit astoņus kilometrus no sapņu zemes. No zemes, kura ir centusies un darījusi (un turpina darīt), lai man atņemtu visu. Kurā esmu ticis izņirgts un pazemots. No sapņu zemes.

Novērtē šo rakstu:

138
65

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...