Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Veselības ministrs Hosams Abu Meri esot parūpējies, lai tiktu izdzēsts paša ārdīšanās audio 28.decembra Veselības ministrijas sanāksmē par zāļu pieejamību.

Delfi 04.02.2024. publikācijā norādīts: "Varam apstiprināt, ka Tiesībsarga birojā ir saņemts Kristīnes Jučkovičas iesniegums. Šobrīd notiek informācijas ieguve no iesaistītajām pusēm," portālam "Delfi" teica Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa. Tas, cik savlaicīgi un pilnīgi tiks saņemta lūgtā informācija, ietekmēs jautājuma izskatīšanas gaitu, viņa papildināja.”

Ļaunas, bet informētas mēles melš, ka audioieraksts vairs nav pieejams un to ministrijas ierēdņiem palūdzis izdarīt pats ministrs. Diemžēl interesentiem vairs nebūs pieejams kolorītais audio, kurā iemūžinātas emocionāli nestabilā ministra histērijas lēkmes.

Par to, kāpēc uzreiz pēc skandalozās sanāksmes, kurā piedalījās ap 30 nozares pārstāvju, ministram savajadzējās audio likvidēt, katrs varam spriest pēc savas samaitātības pakāpes. Atgādināšu, ka sanāksmes laikā ministrs histēriski kliedzis, draudējis un dauzījis dūrītēm pa galdu.

Vai nevarētu būt tā, ka, ja nu kāds sadomātos apjautāties par minēto audio, par muļķiem tiktu padarīti attiecigie ierēdņi? Un no kā galu galā tik ļoti nobijās Abu Meri? Lai vai kā, arī pēc audioieraksta dzēšanas diez vai varēs pateikt, ka šis ir kāds pārpratums vai izdomājums, ja reiz tas notika 30 cilvēku klātbūtnē, kurus visus gan jau var aptaujāt, lai saprastu, kā tad tur īsti bija.

Interneta dzīles gan liecina, ka jau iepriekš izskanējusi informācija par epizodēm, kad ministrs sabiedrībā uzvedies agresīvi. Vēl laikā, kad Abu Meri bija precējies ar toreizējo iekšlietu ministri, viņa agresīvu uzvedību piedzīvoja pasažieri Rīgas lidostā. Arī toreiz viņš sitis ar dūrēm pa reģistrācijas galdu, bijis agresīvs un kliedzis, un par šādu uzvedību sākotnēji nav ielaists lidmašīnā, iesaistoties arī lidostas drošības dienestam. Arī toreiz viņš žurnālistiem savu agresīvo uzvedību un ārdīšanos lidostā skaidrojis ar emocionalitāti.

Šis 2012.gada "Vakaru ziņu" raksts "Mūrniecei laulībā drūmas perspektīvas – vīram uzrādās agresijas pazīmes" notikušā kontekstā ir pelnījis, lai to pārpublicētu pilnā apjomā:

„Aptuveni pirms mēneša pamatīgs tracis izcēlies starptautiskajā lidostā «Rīga», un tā epicentrā bijuši neviens cits kā nesen salaulātie Hosams Abu Meri un bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece (nu jau Abu Meri).

Kāda lidostas darbiniece (vai darbinieki) anonīmā vēstulē stāsta, ka Abu Meri nepamatoti sācis skandalēties, tāpēc izslēgts no pasažieru saraksta. Savukārt Abu Meri, nenoliedzot, ka uzvedies «emocionāli», sarunā ar »VZ« uzsver, ka pie vainas bijuši lidostas darbinieki, kas turklāt viņam veltījuši rasistiskus izteicienus.

Lai gan pats incidents noticis nedaudz vairāk nekā pirms mēneša, anonīmā vēstule, kurā aprakstīti tās dienas notikumi, »VZ« un vēl pāris medijiem izsūtīta tikai šonedēļ. Tajā vēstīts sekojošais:

«28. aprīlī ap pulksten 11.15 lidostā «Rīga» bija garas rindas, jo pasažieri izlidoja no Rīgas atpūsties uz maija sākuma brīvdienām. Atrados blakus biznesa klases galdiņam un novēroju interesantu scēnu. Ar ekonomiskās klases biļetēm rokā (to vēlāk paskaidroja mana kolēģe) pie biznesa klases reģistrācijas galdiņa garām visiem normālajiem pasažieriem bija aizspraukusies pazīstamā politiķe Linda Mūrniece ar vīru Hosamu Abu Meri.

Pēkšņi blakus biznesa klases galdiņam atskanēja tāds blīkšķis, ka sabijos es un arī pārējie pasažieri. Izrādās, Hosams Abu Meri izgrūdās caur priekšā stāvošajiem pasažieriem un ar roku uzsita pa galdiņa virsmu ar visu spēku! Kolēģe, kas sēdēja blakus, arī bija pārbijusies un izskatījās diezgan lielā šokā, jo Abu Meri, kas sāka celt traci, bļaustījās uz viņu par rindām un sita pa galdiņu.

Par šādu agresiju reģistrācija uz reisu netika veikta un tika izsaukts drošības dienests. Apkārtējie pasažieri sāka jautāt kolēģēm pie reģistrācijas galdiņiem, vai tas kungs lidos, un saņēma atbildi, ka nē, jo šādi pasažieri netiek sēdināti lidmašīnā, viņi teica, ka tas labi, jo viņš viņus biedē un pasažieri ir uztraukušies par savu drošību lidojuma laikā.»

Rakstītājs atsaucas uz savu kolēģi, kādu meiteni, kuru notikušais pamatīgi satriecis, taču viņa nav vēlējusies atklāt savu vārdu, lai nezaudētu darbu.

Pēc pāris minūtēm skandāla epicentrā tik tiešām ieradies «drošībnieks» un nostājies pie biznesa klases galdiņa. «Uz to brīdi Abu Meri bija pieklusis un viss bija mierīgi. Kad drošības aģents pajautāja, kur ir agresīvā persona, reģistrācijas darbinieces norādīja uz Abu Meri, teikdamas – «tas cilvēks melnajā ādas jakā».

Tajā brīdī iepriekšminētais kungs atkal pienāca tuvāk galdiņiem, sāka kaut ko bļaut par rasismu, prasīja darbinieku vārdus un sāka atkal sist pa galdiņu. Viņš turpināja ārdīties un prasīja pildspalvu, bet Lindai Mūrniecei tās laikam nebija, tad viņš rakstāmo prasīja sev blakusstāvošajam cilvēkam.

Linda Mūrniece pati stāvēja blakus savam ceļabiedram ar sarkanu seju un stresaini somiņā meklēja pildspalvu. Liekas, ka viņa pati bija šokā par notiekošo. Kad Mūrnieces kundze reģistrāciju bija izgājusi, viss šis jandāliņš beidzās. Arī skaļais vīrietis kaut kur pazuda.

Es teiktu, ka tas viss bija ļoti briesmīgi. Visi ekonomiskās klases pasažieri bija neapmierināti dēļ rindām, bet neviens neiedomājās līst priekšā, ar ekonomiskās klases biļetēm pieprasīt apkalpošanu biznesa klasē, kā arī atļauties šāda veida agresiju,» sašutumu pauž anonīmās vēstules autori.

Pie viena tiek nosaukti precīzi šī notikuma norises fakti, proti, Hosams Abu Meri esot plānojis lidot uz Milānu ar reisu BT629 (LIN). Pārbaudot informāciju, »VZ« no saviem avotiem diemžēl neguva ne apstiprinājumu, ne noliegumu tam, vai Abu Meri un arī Mūrniece bijuši šī reisa pasažieru sarakstā.

Lai noskaidrotu, cik minētajā vēstulē ir patiesības, »VZ« sazinājās ar pašu Abu Meri, kurš nenoliedza, ka šāds skandāls lidostā tiešām bijis. To, ka vēstule atklātībā parādījusies mēnesi pēc incidenta, viņš skaidro ar to, ka sūdzējies tiesībsargam un tagad acīmredzot lidostā sākušās pārbaudes.

Pēc Abu Meri »VZ« stāstītā, todien viņš ar dzīvesbiedri Lindu Mūrnieci ieradies lidostā jau ar internetā reģistrētām iekāpšanas kartēm un viņiem atlicis vien nodot bagāžu, lai varētu doties uz lidmašīnu.

«Manai sievai bija VIP karte, tāpēc stāvējām rindā, kur apkalpo biznesa klasi un VIP klientus. Rinda kustējās ļoti lēni, un, kamēr citi stāvēja rindā, darbiniece, kādas trīs vai četras grupas palaida bez rindas. Es reaģēju emocionāli. Protestēju, taču mani ignorēja. Jā, es situ ar plaukstu pa galdu, taču tā ir normāla reakcija, ja ignorē. Es taču nesitu ar kāju!» stāsta Abu Meri.

Pēdējās pacietības paliekas zudušas, kad viņš izdzirdējis, kā pie blakus galdiņa kāda darbiniece citam pasažierim kaut ko saka par «agresīvu melnādainu pasažieri». Būdams pēc tautības libānietis ar tumšāku ādas krāsu, viņš to uztvēris asi un pieprasījis, lai darbiniece nosauc savu vārdu, ko tā atteikusies darīt.

«Kad pajautāju, ko tieši viņa teica, un lai atkārto teikumu, kas ir diskriminējošs, viņa izlikās jautājumu nedzirdam,» stāstīja Abu Meri, kurš, kā pārliecinājās »VZ«, latviski gan saprot gluži labi, tikai runā ar nelielu akcentu.

Pa to laiku Mūrniece dzīvesbiedra pasi jau bija nodevusi lidostas darbiniecei, kura Abu Meri no lidojuma pasažieru saraksta izslēgusi, tomēr kopīgs ceļojums uz Milānu saderinātajiem nav gājis secen, jo zvans aviokompānijas «airBaltic» vadībai (vismaz tā šo notikumu gaitu »VZ« restaurēja pats apvainotais) nodrošinājis, ka Abu Meri sarakstā tiek atjaunots. Atgriezies no ceļojuma, viņš par notikušo uzrakstījis sūdzību gan «airBaltic», gan tiesībsargam.

Abu Meri Latvijā dzīvo kopš 1993. gada. Pabeidzis studijas Paula Stradiņa universitātē, viņš palicis dzīvot šeit un apguvis gastroenterologa specialitāti, kā arī atvēris savu privātpraksi. Paralēli tam viņš nodibinājis Arābu kultūras centru, bet 2007. gadā Abu Meri par īpašiem nopelniem piešķirta Latvijas pilsonība.

Viņš bija arī toreizējās iekšlietu ministres Mūrnieces ārštata padomnieks migrācijas jautājumos – šeit strādājot, abi arī satuvinājušies. Pērnā gada sākumā viņa pārdzīvoja problēmas laulības dzīvē ar Drošības policijas darbinieku Raimondu Mūrnieku, arī Abu Meri tolaik jau ilgāku laika sprīdi dzīvojis šķirti no sievas. Oficiāli Abu Meri un Mūrniece salaulājās 22. maijā, un abi grasās audzināt gan Abu Meri meitas, gan Mūrniecas atvases – dēlu Haraldu un meitu Helēnu.

Laulība ar bijušo iekšlietu ministri viņam ir trešā. Iepriekšējā laulībā ar sievu Antru dzimušas divas meitas – Sabīna un Adriana Anna, bet par šķiršanās iemesliem oficiāli nekas nav minēts. Tiesa, »VZ« informācijas avoti no nu jau bijušā laulātā pāra pietuvinātām aprindām minējuši, ka sabiedrībā un žurnālos sevi kā godavīru pozicionējušais Hosams Abu Meri mēdzot būt arī pavisam citādāks – iepriekšējai laulenei nācies ciest gan bērnu dēļ, gan arī tīri fiziski. Šāda informācija pavīd arī interneta komentāros, tomēr oficiāli tai, protams, apstiprinājuma pagaidām nav un, cerams, arī nebūs.”

Novērtē šo rakstu:

102
14

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...