Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis

13.05.2024. 12:36

Skaidrs ir tas, ka autors pats par tēmu neko nesaprot, tikai gari savārstījis kaut kādus savus uzskatus. Tas ka Vācija slēdz ciet savas AES tā ir viņu problēma, tajā pašā laikā Somija pagājušajā gadā atklāja jaunu, līdz šim Somijā jaudīgāko reaktoru.

Atbildēt

Zintis

13.05.2024. 10:54

Jā, diemžēl "Liepājas metalurga" izzadzējus neviens cietumā neielika, aizmugure laikam.

Atbildēt

Aucis_maucis

13.05.2024. 10:52

Agri, beidz ārdīties komentāru sadaļā! Ej un atstrādā savu saimnieku iedoto naudu.

Atbildēt

Pēterītis

13.05.2024. 07:36

Ak vai!
Autors pilnīgi iebraucis tēmā, kurā neorientējās. Puse Eiropas un ASV, Ķīna, u.c. valstis stipri investē modulāro AES attīstībā. Ceturtās paaudzes raktoros tehniski nav nekāds sprādziens iespējams. Desmit gadu laikā AI paņems 50% elektroenerģijas, bet cilvēkiem būs elektrības "bads"... Nekādi vēja ģeneratori te nelīdzēs... Tas ir drauds.
Un par dzīvības draudiem. Cik cilvēki gāja bojā Černobiļas un Fukusimas AES avārijā? Salīdzinijāmumam iegūglē HES dambju sabrukšanas dēļ bojā gājušo skaitu. HES nogalina daudzkārt vairāk!
Diemžēl, ar šo raksteli Lapsa ir zaudējis daudz maz nopietna informācijas avota reputāciju. Ja par citām tēmām tik pat tendenciozi sagroza info, kā sājā tēmā, tad ir bezcerīgi.

Atbildēt

Merde

11.05.2024. 08:35

»

Janka

Autors ir "zaļais" idiots


Piekrītu. Zaļais “woke” dalbajobs. Kamēr visā pasaulē ietekmīgi intelektuāļi runā par to ka droša kodolenerģija ir pagaidām vienīgais jēdzīgais risinājums globālajām ekonomiskajām un ekoloģiskajām problēmām un sāk ekopodarus likt pie vietas, mums wokisti vēl jūtas komfortabli un sajūsminās par tomātu biezeni uz mona lisa sejas

Atbildēt

Izbijusī Latvija

11.05.2024. 05:03

9.maija svinētāji

Atbildēt

Janka

10.05.2024. 20:03

Autors ir "zaļais" idiots.
Francijai viss ir OK ar industriju tieši tāpēc, ka tai ir desmitiem reaktoru.

Atbildēt

Jurka Banka

10.05.2024. 15:21

»

Janka

Kāpēc mīkstais kursa biedrs neatklāj savu vārdu


Tu jau arī slēpies aiz "Janka"...

Atbildēt

ūpis

10.05.2024. 12:19

»

harijs

pagaidām nekas efektīvāks par kodolenerģiju nav izdomāts. ķengu raksta autors ir nekompetents


68% no nepieciešamās elektroenerģijas Francijā nodrošina 56 aktīvie kodolreaktori. Latvijai, iespējams, pietiktu ar vienu un nebūtu vajadzības pēc vēja parkiem un saules paneļiem, kuru darbība ir atkarīga o laika apstākļiem.

Atbildēt

Kaut mietu tēs uz galvas

10.05.2024. 11:59

»

niansīte

tu, protams, biji abās vietās un piedalījies


Fokusimā sāka ražot autiņus ar Stenlija Maijera ūdeņraza ģeneratoriem un paspēja pārdot ap 11000,pēc tam pārdotos auto atpirka no īpašniekiem kā nedrošus,nu kāpēc neuznākt cunami?Starp citu,pagājušā gadsimta eptiņdesmitajos gados Kijevas ielās jau braukāja tāds moskvičs un autobuss LAZ,bet atkal nekā.

Atbildēt

Janka

10.05.2024. 11:44

Kāpēc mīkstais kursa biedrs neatklāj savu vārdu?

Atbildēt

Džons Perkins

10.05.2024. 11:44

»

Ignalinas AES aiztaisīja, no veicināja ekonomiku

Tagad cels jaunu Igaunijā - lai izsūknētu naudu no Igaunijas budžeta


Bet atkatus un kukuļus valdošie saņēma milzīgā daudzumā!

Atbildēt

harijs

10.05.2024. 11:09

pagaidām nekas efektīvāks par kodolenerģiju nav izdomāts. ķengu raksta autors ir nekompetents.

Atbildēt

pr

10.05.2024. 11:08

»

jr

Jāatdzīst, ka autoram īpatnēja izpratne par kodolenerģijas tehnoloģijām


Toties bārdainajam Agrim sajēgas vairāk! Kā jau puķu zēnam.

Atbildēt

niansīte

10.05.2024. 11:05

»

viena maza niansīte

Černobiļa un Fokusima bija apzinātas diversijas


tu, protams, biji abās vietās un piedalījies

Atbildēt

'zaļie' komunisti

10.05.2024. 09:40

»

jr

Jāatdzīst, ka autoram īpatnēja izpratne par kodolenerģijas tehnoloģijām


ja viņi dzīvotu zaru teltīs, varētu piedot, bet kaifo par zagtu naudu vienā mierā ar krievu gāzi sildītos dzīvokļos un krievu gāzi ražotu elektrību...svētie nekauņas

Atbildēt

grētas mīdīs dinamometrus un škles peisārņos pasauli ar torņiem par muļķlu naudu

10.05.2024. 09:36

tas viss nenodrošinās pieprasījumu...ko tālāk? visiem gudrajiem ir AES............mums kahovskij ges ko uzspridzināt..............................

Atbildēt

jr

10.05.2024. 09:24

Jāatdzīst, ka autoram īpatnēja izpratne par kodolenerģijas tehnoloģijām.

Atbildēt

Zinātnieks

10.05.2024. 08:58

Rakstā viss sajaukts putrā 1)Nepatika pret Agri 2)Nepatika pret Trampu 3)Nepatika pret A/Par 4)Maksātnespējas administratoru nepelnīti augstā vieta barības ķēdē- piekrītu 5)Nepatika pret AES-primitīva, patērētāja līmenī 6)Jebkuru projektu Latvijā var realizēt TIKAI, ja kāds no tā saņem otkatu- piekrītu 7)Mūsdienās t.s. zinātnieki var censties pierādīt jebkuru absurdu, jo ir atbildīgi nevis sabiedrībai, bet tikai saviem grantu devējiem- piekrītu.

Atbildēt

tas tāpat ir skaidrs !

10.05.2024. 08:51

Kārtējais melis, nelietis un korupcijas augonis uz Valsts ķermeņa kaut ko tur lobē tikai un vienīgi pašlabuma gūšanai. Lai tas siles suķis varētu piebāzt savas personiskās kabatas.

Atbildēt

Pilsonis

10.05.2024. 08:14

Blēžus bez prodesionālas kodolfiziķa izglītības pie kodolenerģijas projektiem nevajag laist - var sanākt kā Černobiļā krieviem vai Fukušimā japāņiem. Šai raksta autora domai varu piekrist, kaut gan otras puses viedoklis nav publicēts un tas raksts vairāk izklausās pēc vienas pagales degšanas. No pārējā raksta saprotams, ka autors mīl fantazēt pr “atjaunīgajiem” resursiem, bet neizprot cik ļoti nestabila patiesībā ir vēja un saules enerģija. Vējš un saule prasa ievērojamus resursus tādus kā zeme, darbs un materiāli. Saule vispār ir slikta ideja kā ražot strāvu tīklam, tā būtu jāatstāj kalkulatoriem un satelītiem. Vēja spēks ir varens tikai tad, kad tiek ierobežotā ātruma diapzonā lietots, bet slikta ideja uzticamai enerģijai. Latvijas platuma grādos saule vispār darbosies tikai 12% no visa laika gadā, bet elektrība vajadzīga visu laiku. Mums vajag atomstacijas, hidroelektrostacijas, ģeotermālās, biomasas un fosilā kurināmā stacijas. Mēs jau varam ieraudzīt, kā Eiropā sāk aptvert šo realitāti, meklējot jaunus dabas gāzes resursus un pārdomājot agrāko ateikšanos no kodolenerģijas. Fantāzija sabrūk, un ir bēdīgi, ka tik daudz cilvēkiem Eiropā bija jācieš, lai šo ANO kā pasaules gala sludinātāju sektas fantāziju izspiestu no Eiropas valstu līderu un pusdullo Grētu prātiem. Diemžēl Latvijas amatpersonas joprojām turpina muldēšanu par “atjaunīgajiem” resursiem.


Atbildēt

fakts

10.05.2024. 08:12

»

Brahmanis

Neko nezinu par raksta autoru, bet šķiet kaut kāds maniaks. Kur te ir kodolenerģijas lobijs? Ja mācās dabaszinības, tad skaidrs, ka kodolenerģija ir ekoloģiskāka un izdevīgāka par visām pārējām. Saules papaneļi un vēja ģeneratori - radīs nemanāmu un ilgstošu piesārņojumu. Protams - kodoreaktoram jābūt...


Eksistē tāda lieta kā aukstā kodolsintēze ko zinātnieciņi neatzīst bet viens otrs tādu uzparikti darbina.Ir arī Roša ģenerators,Maijera ģenerators,hidrotarans un daudzas citas lietas.Diemēl zināt nieciņi par to neko nezina bet mēs viņus barojam un ticam zinātnei.

Atbildēt

Хм

10.05.2024. 08:11

Такое ощущение, что автора герой статьи лично обидел, и тот анонимно его сейчас "обливает".
Хотелось бы подетальнее от автора про такие же надежные зеленые источники энергии как АЭС побольше услышать.

Atbildēt

Haralds Kalns

10.05.2024. 07:59

Oki - ja nav pilnīgas pārliecības, ka no neizbēgamas nāves spēj glābt (pasargāt) pilnīgi nekaitīgā (na haļavu) Covid pote, tad nu jau pamalē aust cerīga, reāla iespēja iešņaukt sevišķi ieteicamo radiācijas devu! Inače nam udači ņe vidaķ. Bet "Patiesībā" vadošie locekļi mēdz dzīvoties tikai pa bruģi (pilsētās), jo laukos tie tādi pat pimpji kā citi!

Atbildēt

Patiesībā

10.05.2024. 07:43

»

Brahmanis

Neko nezinu par raksta autoru, bet šķiet kaut kāds maniaks. Kur te ir kodolenerģijas lobijs? Ja mācās dabaszinības, tad skaidrs, ka kodolenerģija ir ekoloģiskāka un izdevīgāka par visām pārējām. Saules papaneļi un vēja ģeneratori - radīs nemanāmu un ilgstošu piesārņojumu. Protams - kodoreaktoram jābūt...


Savukārt, kā zināms: "Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpenzombiju "titulnācijas" izstrādājumi) ir pelnījusi tādu "valsti" un tādus "vadošos locekļus" (t.i pie valsts / pašval.d(au)ņu SILES tŗekni leksējošus "vienlīdzīgĀKos cūk.lopus"), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot."

Atbildēt

Brahmanis

10.05.2024. 07:29

Neko nezinu par raksta autoru, bet šķiet kaut kāds maniaks. Kur te ir kodolenerģijas lobijs? Ja mācās dabaszinības, tad skaidrs, ka kodolenerģija ir ekoloģiskāka un izdevīgāka par visām pārējām. Saules papaneļi un vēja ģeneratori - radīs nemanāmu un ilgstošu piesārņojumu. Protams - kodoreaktoram jābūt ar mūsdienīgām tehnoloģijām un drošības tehnoloģijām. Problēmas ir ar vecajiem reaktoriem. No naftas produktu piesārņojuma aiziet bojā vairāk dzīvības. Ja nu ir personiska nepatika pret tiem, kas iesaistīti, tad jāraksta par to, nevis klajas muļķības par tehnoloģijām. Izskatās pēc Olainfarm atriebes raksta vai kaut kā tamlīdzīga...

Atbildēt

Savādāk

10.05.2024. 06:16

»

valdis i

Spriedumi ir naivi un vietām klaji muļķīgi, kaut gan autora labo gribu grūti noliegt...


Ko vajag pārmest PSRS koloniālai pārvaldei, – to, ka "tautu draudzības" vārdā tika noslēpti katastrofas patiesie vaininieki,iemesli un mērķi,tā bija diversija pret cilvēci.Par tiem arhīvu materiāliem es nedotu pat vienu kapeiku jo Moiša Gārbers ko varēja to izveda uz Prinstonu un ko nevarēja izvest to sadedzināja.

Atbildēt

valdis i

10.05.2024. 06:08

Spriedumi ir naivi un vietām klaji muļķīgi, kaut gan autora labo gribu grūti noliegt.
1985. gadā pēc UPSR ministru padomes uzstājības PSRS Minātomproms nodeva Černobiļas kompleksa pārvaldību Ukrainas PSR. Pirmais, kas tur notika, bija vadošo un pēc tam visu pārējo kadru nomaiņa. Kā nākamais solis sekoja drošības protokolu vienkāršošana. Tas, cita starpā, ietvēra mērinstrumentu pirmspārbaužu derīguma termiņu pagarināšanu. Un tas izrādījās liktenīgais pēdējais piliens biksēs. Arhīvos ir kaudzēm ziņojumu un brīdinājumu par to. Ko vajag pārmest PSRS valdībai, – to, ka tautu draudzības vārdā tika noslēpti katastrofas patiesie vaininieki.

Atbildēt

Baltkrievijas augoni

10.05.2024. 05:55

»

aa

pareiza doma


drīz pārgriezīs un strutas nolaidīs. Nevar būt Eiropā tāds sociāls deģenerātu puveklis bez cilvēktiesībām.

Kartupeļu lukam jau uzcelta villa rašā.

Atbildēt

Dikļu defektīvais

09.05.2024. 22:10

»

hehe

Kārtējais pļutkinens vicei. klimaksa krīze hroniskā vecajai slorbai vicei


Dikļos, izpildoties pie kroga, dabūjis bietē un kaļ pantus par idiotu zemi.

Atbildēt

hehe

09.05.2024. 22:01

»

vice

Kārtējais tukšdirsējs...


Kārtējais pļutkinens vicei. klimaksa krīze hroniskā vecajai slorbai vicei

Atbildēt

Ignalinas AES aiztaisīja, no veicināja ekonomiku

09.05.2024. 21:00

»

??

Priekš kam mums kodolreaktorus Latvijas teritorijā, ja Baltkrievijā pie mūsu robežas jau ir? Pērc no Lukašenko lēto ātom -elektrību un dzīvosim zaļi! Lai mēs paši ko uzceltu! Tur būs atkati, zagšana, brāķis, ka beigās būs dārgāka elektrība, kā patreiz gāzi dedzinot tecos


Tagad cels jaunu Igaunijā - lai izsūknētu naudu no Igaunijas budžeta.

Vecs SVF/PB triks. Kā Ācrikā cēla hesus pēc SVF projektiem.

Ekonomikas slepkavas grēksūdze.

Atbildēt

Lobijs

09.05.2024. 20:56

igauņi noteikti šodien sajūsmā lauz krēslus, ka būs tikusi pie ietekmīgu un labi apmaksātu lobistu Fermi Energia izskata izsista lēmuma par aes https://rus.postimees.ee/7928839/zhurnalist-fermi-energia-propagandistskoe-uchrezhdenie-a-ne-tehnologicheskaya-kompaniya

Atbildēt

Labvēlis

09.05.2024. 20:39

Intereses pēc paskatījos, kas tas par tipu. Tur tiešām jābrīnās, kas un kāpēc viņu pie vārda kaut kur laiž. Tas tak Čuru Daiņa klons. Te tikai priekšā piekabināts Dr un dīvaini raksteli vēl dīvainakos medijos

Atbildēt

Marcis

09.05.2024. 19:08

Agris ir goda vīrs un īsts investors. Tik veiksmīgu un godprātīgu uznemeju, kurs katrā lietā atradis labuminj sev, būs grūti atrast.

Atbildēt

Kodols

09.05.2024. 19:00

Kārtējais politbizness. Aiz nacionāliem mērķiem uzbliezt miljardu projektu, kura uzvārīsies daži, bet maksas visi

Atbildēt

??

09.05.2024. 18:07

Priekš kam mums kodolreaktorus Latvijas teritorijā, ja Baltkrievijā pie mūsu robežas jau ir? Pērc no Lukašenko lēto ātom -elektrību un dzīvosim zaļi! Lai mēs paši ko uzceltu! Tur būs atkati, zagšana, brāķis, ka beigās būs dārgāka elektrība, kā patreiz gāzi dedzinot tecos.

Atbildēt

Naivs jautājums

09.05.2024. 17:59

Kāpēc netiek izskatīti videi draudzīgi un pašpietiekami enerģijas ieguves veidi?

Atbildēt

Oki

09.05.2024. 17:07

Mjā, nu kā var šādus rakstus publicēt ? Cik var slinkot un nīst ? Agris vismaz kaut ko dara lietas labā , izskatās - vienīgais vilcējspēks .

Atbildēt

Leopolds II

09.05.2024. 17:02

To, ka Tramps var nepatikt, saprotu, tā ir politika. Bet kāpēc aplikt kodolenerģiju un rakstīt dumjības, nesaprotu.

Atbildēt

oho

09.05.2024. 16:58

Nu šis, Pietiek lasītājs, ir tik gudrs, tik gudrs,... ka pelnījis Šņobeļa, vai vismaz Pulicera prēmiju!!!!

Atbildēt

vice

09.05.2024. 16:58

Kārtējais tukšdirsējs!

Apkārt Latvijai PILNĪGI VISAS VALSTIS domā un attīsta kodolenerģijas projektus!

PILNĪGI VISAS (acīmredzami "nesaprot" ko dara)!

Latvijai nav pat stratēģijas!

Un ar Agri Auci tam NAV NEKĀDA SAKARA!

Publisks "kursa biedra" aizvainojums un tukšpaurība jeb gāzes lobijs - kremļa intereses!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...