Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Cik zemesmērnieku no atmodas gadiem sazagušies

26.12.2020. 19:09

Drīz sāks izplatīt ziņas ka visa mērniecības shēma nekam neder. Un jāveic jauna instrumemtālā uzmērīšana. Valstij nav naudas un šis atkal būs jauns projekts kā papildināt biezo kabatas.

Atbildēt

Vai tu neko nejēdz?

25.12.2020. 11:10

»

millers,bt

arī bordeļa ģīmim saprāta sejā maz,bet,ko gan var gribēt no maza duraciņa


Ministrs ir vienīgi tāds "bandinieks"- visu nosaka nomenklatūras bosi - departamentu , pārvalžu, aģentūru vadītāji. Lai diktētu noteikumus nomenklatūrai, ministram būtu bijis ļoti daudz jāzina, būtu bijis jāizaug no parasta ierēdņa un jāpastrādā gadi par departamenta vadītāju, bet kur rodas ministri - jaunizcepts students, glups partijas boss, "šofera dēls". Vai ministram ir jābūt īstam despota, diktatoram, ar varu, bet ministram nav varas pat "bosus" atlaist bez sāpēm, bez tiesas, Tā viss sakārtots - tā ir sistēma, kas valda, ko neviens nevar satricināt.

Atbildēt

nu redz,

24.12.2020. 12:29

»

Tiesu eksperts

Pirmais; likums par zemes reformu lauku apvidos tika izstrādāts godīgi, kur ievēroja ēku un būvju tiesības saņemt zemi būves uzturēšanai - 2-3 ha, bet tad sekoja zemes reforma pilsētās, kur šo reformu noshēmoja - piešķīra neierobežotu varu amatpersonām izlemt pēc korupcijas principiem - atdot zemi natūrā...


kas patiesībā ir tie mūsu nacionāļi. Šī sistēma ir jāmaina ,tikai problēma ir tajā , ka ir milzīga armija parazītu , kuriem viņā ir ļoti komfortabli. Tapēc tai reformai vajadzīgs kaut kas extraoriģināls!

Atbildēt

Tiesu eksperts

24.12.2020. 12:18

»

Atbildīgi

Beidzot ir jārunā kāpēc denacionalizētie īpašumi masveidā nonāk pārpircēju rokās - vai tā ir mantinieku griba, vai arī likumā iestrādātas normas, kas turpina padomju laika attieksmi pret denacionalizētajiem īpašumiem un nu jau ar ekonomiskiem rīkiem spiež tos zemē - vai tie ir likumi, kas ir par labu...


Pirmais; likums par zemes reformu lauku apvidos tika izstrādāts godīgi, kur ievēroja ēku un būvju tiesības saņemt zemi būves uzturēšanai - 2-3 ha, bet tad sekoja zemes reforma pilsētās, kur šo reformu noshēmoja - piešķīra neierobežotu varu amatpersonām izlemt pēc korupcijas principiem - atdot zemi natūrā, ierādīt citā vietā vai izmaksāt kompensācijas sertifikātus. Un šie "varenie" zemes reformu samainīja ar denacionalizāciju - atdeva natūrā, ja maksāja kukuļus, zemi atdeva spekulantiem, bandītiem un zemesgrāmatas noziedzīgi pieņēma dokumentus bez zemes iemērīšanas, bez pirmpirkuma tiesību ievērošanas - ar kriminālām metodēm.

Mantinieki bija sajūsmā - zeme 1940. gadā nebija izpirkta no pašvaldībām (okupācija), bet saņemot to zem mājā - nesaprata jēgu un saradās krāpnieki no Maksātnespējas administrācijas, LNNK/TB bosi, zemi tūlīt atpirka pa daļām vai ar dāvinājumu (krimināls paņēmiens, bez daļas iemērīšanas, katru dienu reģistrējot zemesgrāmata pa vienam gabalam - pa ideālai daļai, kad bija jāiesniedz daļas zemes robežu plāns. ZG krāpniekiem tos neprasīja (krimināls, cietumā ZG tiesnešiem bija jābūt).

Atbildēt

millers,bt

24.12.2020. 12:12

arī bordeļa ģīmim saprāta sejā maz,bet,ko gan var gribēt no maza duraciņa?

Atbildēt

psihiatrs

24.12.2020. 11:53

Ja tā vērīgāk ieskatās Znotiņas sejā , var pamanīt visu Dauna slimības buķeti!

Atbildēt

Nemuļķo tautu

24.12.2020. 10:57

»

nepirkāt , 30 g nomu nemaksājāt

gaidījāt, kad jūsu vara atgriezīsies


Ne reizi vien šis "nepirkāt" musina un melo, jo visa afēra ar zemi zem daudzdzīvokļu mājām un citām būvēm (arī garāžām) notika slepeni, īrniekiem, tagad dzīvokļu īpašniekiem aiz īrnieku muguras, ar viņiem neviena iestāde valstī nerēķinājās un neko nejautāja, neko nepiedāvāja, tādēļ beidz sludināt murgus. Tu esi tas laupītājs, afērists, shēmotājs, krimināls zemes uzpircējs, tev pie labas varas būtu vieta aiz restēm par krāpšanos.

Atbildēt

Atbildīgi

24.12.2020. 10:53

Beidzot ir jārunā kāpēc denacionalizētie īpašumi masveidā nonāk pārpircēju rokās - vai tā ir mantinieku griba, vai arī likumā iestrādātas normas, kas turpina padomju laika attieksmi pret denacionalizētajiem īpašumiem un nu jau ar ekonomiskiem rīkiem spiež tos zemē - vai tie ir likumi, kas ir par labu pārpircējiem un pārstāv investoru intereses.

Atbildēt

Aita

24.12.2020. 10:25

IR ŠĶĪBA pati kadastrālās vērtēšanas formula, bet Bordāns to negrib mainīt, jo vienkāršāk ir paturēt dalīto NĪ nevis atzīt sava VZD kļūdas.

Atbildēt

atbalsts visiem parazītu utilizētājiem

24.12.2020. 10:14

»

Atbalsts Aivaram Lembergam

Ja Lembergs uzvares tiesa pret asv,tad bordana karjera beidzot bus beigusies uz visiem laikiem


viņi (parazīti) ir jau zaudējuši , talākais vairs ir tikai laika jautājums ...

Atbildēt

Atbalsts Aivaram Lembergam

24.12.2020. 09:46

Ja Lembergs uzvares tiesa pret asv,tad bordana karjera beidzot bus beigusies uz visiem laikiem.

Atbildēt

Dzintars Rasnačs

23.12.2020. 23:20

»

Z

Bordāna vadībā pat kolhozus jau sācis atjaunot! Likumā ,,iestrādājuši''- dzīvokļu mājās lēmumus par zemes izpirkšanu varēs pieņemt tikai kopīgi! Vieniem piešķīra uzreiz, par otriem ņirgājās 30 gadus piespiežot maksāt nomu, tad beigās vēl jāizpērk un visam pa virsu - jānoorganizē kolhozu, lai to varētu...


Es, es tas biju, kas kopā ar Raivi Kronbergu, vietnieku un zemes baroniem un Maksātnespējas administratoriem kopā izstrādājām likumprojektu, kurā nolēmām dzīvokļu īpašniekiem iesmērēt izpirkt zemi zem mājas. Tajā iestrādājām divus variantus- ka teica augsti godātais Normunds Šlitke – “nepārtrauktas šausmas vai šausmīgas beigas”, lai tas izskatītos kā demogrāfijas “veicināšanas” likumprojekts un iesniedzām Saeimā. Mani nu jau atstatīja no ministra, bet ministrijā strādā mūsu nomenklatūra, kura nostāda Jāni Bordānu savā vietā, lai daudz nepīkst. Mūsu kadri TM stāv sardzē un ieborēs jebkuram ministram, ka likums ir ļoti pareizs - kam vajag, kabatas piepildīsies. Ne jau ministri kaut ko sajēdz no likuma, tādēļ paraksta jebkuru dokumentu. Un ko Bordāns vairs var darīt, ka projekts jau manā laikā nonāca Saeimā, kur gan tiek muļļāts vairākus gadus. Bet mūsu draugi arī tur prot kontaktēties un palīdz, pamazām virza uz pieņemšanu. Misters gaida?!

Atbildēt

Z

23.12.2020. 21:52

Bordāna vadībā pat kolhozus jau sācis atjaunot! Likumā ,,iestrādājuši''- dzīvokļu mājās lēmumus par zemes izpirkšanu varēs pieņemt tikai kopīgi! Vieniem piešķīra uzreiz, par otriem ņirgājās 30 gadus piespiežot maksāt nomu, tad beigās vēl jāizpērk un visam pa virsu - jānoorganizē kolhozu, lai to varētu izdarīt. Faktiski tas nozīmē, ka arī tiesā var vērsties tikai kopīgi, t.i. kolektīvi - kolektīvi! Juridiskajā bordānkliķes stulbumā tālāk vairs nav kur iet! Līdz šim domāju, ka kolhozus likvidēja pirms 30 gadiem, izrādās - veiksmīgi atdzimst!

Atbildēt

Parazitē žīds

23.12.2020. 20:16

»

Ausma

Pietiek klaigāt un parazitēt uz privātīpašnieku rēķina


Normunc Šlitkē

Atbildēt

Tavs komentārs ir naida runa,

23.12.2020. 19:46

»

Naida runa

Tas ir nacionālās naida kurināšanas komentārs, darbs VDD. Atrodiet kaut vienu okupantu, kuri dzīvo denacionalizēto māju dzīvokļos. Diez vai atradīsiet kaut vienu no viņu paaudzes šajos dzīvokļos. Visi īrnieki 50 okupācijas gados un vēl vairāk - pēc neatkarības atjaunošanas, ir mainījušies...


jo ir pietiekami daudz faktu, kad ne tikai dzīvokļus bet arī veselus namu "mantoja" "likumīgie" "mantinieki" ar uzvārdiem, tipa, ivanovs, abdumuslimovs u.tml., kaut arī namu vecie iedzīvotāju, kas tur auguši no bērnu dienām vēl atceras, kas un kasm piederējis.

Atbildēt

Vorkuta

23.12.2020. 19:07

»

viedoklis

Sabrūkot PSRS pie varas nokļuva pašmāju alkatības un stulbuma pārņemtie izdzimteņi, kuri zem lozunga atgriest represētajiem viņu īpašumus, faktiski represēja savas valsts iedzīvotājus, kuri ne pie kā nebija vainīgi.Tikai pilnīgi idioti varēja iedomāties lietas sakārtot tā it kā nebūtu bijuši 50 PSRS...


Viņi nebija ne stulbi, ne varas pārņemti, bet kremļa cionistiem kalpojoši kolaboranti, kas turpināja PSRS iesākto genocīdu pret latviešiem. Talkā vēl ņemot ārzemju bankas un atstāto kolonistu varzu.

Atbildēt

viedoklis

23.12.2020. 18:02

Sabrūkot PSRS pie varas nokļuva pašmāju alkatības un stulbuma pārņemtie izdzimteņi, kuri zem lozunga atgriest represētajiem viņu īpašumus, faktiski represēja savas valsts iedzīvotājus, kuri ne pie kā nebija vainīgi.Tikai pilnīgi idioti varēja iedomāties lietas sakārtot tā it kā nebūtu bijuši 50 PSRS gadi, vēsturi nevar izlikties ka viņas nav bijis.

Atbildēt

Kas salīda zem daudzīvokļu mājām

23.12.2020. 16:29

»

atkal tie

kas salīda svešos dzīvokļos


Tie, kas sagrāba zemi zem daudzdzīvokļu mājām, salīda svešā zeme, to pārpērkot no mantiniekiem, faktiski viņus apkrājot, proti, pērkot par sviestmaizi un rupji, krimināli, noziedzīgi pārkāpjot dzīvojamo māju pirmpirkuma tiesības uz zemi, ir patiesie okupanti. Šo zemi ir jākonfiscē kā nelikumīgi iegūtu, tā arī 30 gados ir vairākkārt atmaksāta. Tieslietu ministrijas nomenklatūra, ar kuru drīzāk Jānis Bordāns netiek galā, kopā ar "zemes baroniem" turpina nostiprināt nelikumības un tyurpina ražot likumu, kurā raksta to pašu absurdu - "uz likuma pamata". Uz likuma pamata jāslēdz nomas līgumi ar māju, garāžu, un ar likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 12.panta otro daļu, jāizbeidz krāpšana un noziegumi,. naida kurināšana.

Atbildēt

Naida runa

23.12.2020. 16:05

»

atkal tie

kas salīda svešos dzīvokļos


Tas ir nacionālās naida kurināšanas komentārs, darbs VDD. Atrodiet kaut vienu okupantu, kuri dzīvo denacionalizēto māju dzīvokļos. Diez vai atradīsiet kaut vienu no viņu paaudzes šajos dzīvokļos. Visi īrnieki 50 okupācijas gados un vēl vairāk - pēc neatkarības atjaunošanas, ir mainījušies.

"Okupantu" armijas ģimenes uz līguma pamata ar Krieviju izbrauca un saņēma atstātā dzīvokļa kompensāciju , bet palikušie latvieši - īrnieki tiek aizvien spīdzināti un uzskatīti kā okupanti, kuri, kuri it kā ieņēma uz Sibīriju izsūtīto latviešu dzīvokļus. Ja kas, tie bija māju īpašnieki, kurus izsūtīja - viens dzīvoklis mājā.

Tāda ir šī klasiskā NACIONĀLĀ naida kurināšanas politika, ko sistemātiski izplata interneta komentāros un atsevišķos rakstos.

Atbildēt

LF-888

23.12.2020. 15:32

VDD pasūtījums liekēžu biedrībai.

Atbildēt

atkal tie

23.12.2020. 15:26

kas salīda svešos dzīvokļos

Atbildēt

Izraksts no biedrības "DOMA"

23.12.2020. 15:23

Biedrība "Doma", Juris Avotiņš, Ēveles ielā 6, raksta Saeimai:
"VI. Likuma grozījumu projekta problemātika.

Daudzus mazāk nozīmīgus un vieglāk risināmus problēmjautājumus šeit pat nepieminu. Manā skatījumā šim Grozījumu projektam ir trīs steidzami novēršamas problemātikas. Viena no tām sociāli-ētiska, otra - finansiāli-morāla, trešā politiski-praktiska.
Sociāli-ētiskā problemātika ir a) sociālā, b) nacionālā un c) reliģiskā naida kurināšana, ilgstoši uzturot samilzušu situāciju patiešām ar 3677 „nepabeigtas privatizācijas daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām”, kurās atrodas 110 970 dzīvokļu, no kuru īpašniekiem tā saucamie „zemes īpašnieki” cauri likumu caurumiem radījuši un izvilkuši pasaulē pretdabisku briesmoni „mītu par „dalītu īpašumu” un „piespiedu zemes nomu.” Tas kurina „sociālo naidu” starp divām ļaužu grupām un pastiprina jau tā krīzes radīto stresu sabiedrībā. Ētiskais aspekts ir valsts varas iestāžu nepārprotamā nostāja šīs problēmas nerisināšanā. Tas grauj sabiedrības uzticību valsts pārvaldei un likumdevējam.
Nacionālā naida kurināšana notiek ar ilgstoši kultivētu pastāstu, ka daudzdzīvokļu mājās dzīvo „padomju okupanti” (krievi), no kuriem zemes īpašuma tiesības atjaunojušajiem bijušo zemes īpašnieku mantiniekiem ir svēts pienākums, bauda un nauda no „trīs ādu novilkšanas” no šiem „okupantiem”.
Reliģiskā naida kurināšana pamatojas apstāklī, ka viens no lielākajiem „zemes baroniem” ir tieši vienas reliģiskās konfesijas „draudze”, ko gan daudzi dzīvokļu īpašnieki vēl nav uzzinājuši (nav pamanījuši). Tomēr, kad tas mērs būs pilns un tas vadzis lūzīs, tad šī naida veida izpausmes var izrādīties izšķirošais spēks dzīvokļu īpašnieku frontes pusē. Reliģiskajam naidam ir varens spēks.
Finansiāli-morāla problemātika ir dzīvokļu īpašnieku pazemojoša piespiešana maksāt „zemes nomas naudu” pēkšņi piedzimušiem „zemes baroniem”, kuri ar dažādām viltībām, caur likumu caurumiem un nepārprotamām (bet „likumiskām”) blēdībām saņēmuši savas „dzimšanas apliecības” (neatbilstoši likuma normām izrakstītas zemesgrāmatas) un „noslauc naudu” no dzīvokļu īpašniekiem krīzes apstākļos, kad dzīvokļu īpašniekiem stipri samazinājušies ienākumi. Morālā sāpe tautai ir tāda, ka visiem ir redzams un saprotams, kuras valsts institūcijas atbalsta šo „zemes baronu” jeb „zemes OIKu” shēmas mehānisma darbību, bet joprojām gadiem ilgi šīs shēmas darbību valsts iestādes joprojām atbalsta un stiprina.
Politiski-praktiskā problemātika ir tāda, ka valstī apzināti tiek traucēta 110 970 dzīvokļu privatizācijas pabeigšana, kas ilgst nu jau 30-gadus un šādā situācijā vismaz Mājā Ēveles ielā 6., Rīgā es tuvāko 10-20 gadu laikā nesaskatu kaut cik cerīgu prognozi tās pabeigšanai. Tāpēc, ka arī šis Grozījumu projekts ir virzīts uz situācijas iesaldēšanu, kas, piemēram, Mājā Ēveles ielā 6., Rīgā jau praktiski ir izslēdzis „Mājas privatizācijas pabeigšanu” likumā noteiktajā kārtībā. Izdarot plānotos grozījumus un tos izsludinot, katram šīs mājas dzīvokļa īpašniekam būs jāizdara izvēle, palikt pasīvam novērotājam, vai pievienoties kādai no uzskaitītajām grupām „frontē.” Un tie ir 110 970 dzīvokļi jeb ap 300 000 cilvēku. Liela armija" - citāta beigas.

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

23.12.2020. 15:19

»

Kulax uz acs

Daudzdzīvokļu māju kā apgrūtinājumu, kas ietekmē kadastrālo vērtību, var reģistrēt tikai pats zemes īpašnieks. To darīt, viņš, protams, nav ieinteresēts. Tāpēc loģiski būtu, ka māju kā apgrūtinājumu zemei var noteikt arī pašvaldība pēc ēkas (būves) pieprasījuma. Ēka uz zemes ir vēl lielāks apgrūtinājums...


Zīmīgi, ka Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma pārejas noteikumu 35.punkts vēl līdz 2019.gada decembrim skaidri noteica, ka "Saskaņā ar šā likuma 28.pantu Ministru kabinets nosaka DALĪTO ĪPAŠUMU kā nekustamā īpašuma objekta APGRŪTINĀJUMU zemes gabaliem līdz brīdim, kad saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" pārejas noteikumu 53.punktu tiks izbeigtas tiesiskās attiecības starp privatizētā objekta īpašnieku un tā zemes gabala īpašnieku, uz kura atrodas privatizētais objekts."

Turklāt šāda redakcija bija spēkā no 2015.gada 1.janvāra. Cits jautājums, ka Kadastrālās vērtēšanas noteikumos (kas ir MK noteikumi) šāds apgrūtinājums netika noteikts NEKAD un nav arī noteikts jaunajos vērtēšanas noteikumos. Lielais jautājums ir - KĀPĒC??? Te būtu darbs arī Tiesībsargam un Satversmes tiesai.

Atbildēt

Mafija

23.12.2020. 15:17

Ko atbildes Bordaniešu grupejums?

Atbildēt

Rīgas dome krāpj tautu

23.12.2020. 15:13

Paskaties ko saka likums un vai Rīgas namu pārvaldnieks (RNP), slēdzot piespiedu nomas zemes līgumus, to ievēro? Sagribēji, jo Latvijā nav ne likumu varas, ne valsts kontroles pār likumiem. RNP slēdz aplamus un netaisnīgus šo līgumus savā un zemes īpašnieka interesēs.
Rīgas namu pārvaldnieks krāpj rīdziniekus. lasi likumu: "Likuma "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās" 12.panta otrā daļa nosaka, ka "Ja bijušajiem zemes īpašniekiem vai viņu mantiniekiem atjaunotas īpašuma tiesības uz zemi, uz kuras atrodas šā likuma 12.panta pirmās daļas 3.punktā minētie objekti, kā arī valstij vai pašvaldībām piederoši ūdensapgādes, siltumapgādes un energoapgādes objekti, zemes nomas maksu nosaka, pusēm rakstveidā vienojoties. Ja puses nevar vienotie..."- vai esi manījis, ka kaut vienā gadījumā RNP ievērotu šo likumu!
Labi, saprotu Ušakova ēras nelikumības, kurām nebija izmēra, bet vai jaunā Rīgas dome ņems vērā un pieprasīs RNP ievērot un cienīt Latvijas valsts likumus?

Atbildēt

Kulax uz acs

23.12.2020. 14:54

Daudzdzīvokļu māju kā apgrūtinājumu, kas ietekmē kadastrālo vērtību, var reģistrēt tikai pats zemes īpašnieks. To darīt, viņš, protams, nav ieinteresēts. Tāpēc loģiski būtu, ka māju kā apgrūtinājumu zemei var noteikt arī pašvaldība pēc ēkas (būves) pieprasījuma. Ēka uz zemes ir vēl lielāks apgrūtinājums, nekā augstsprieguma līnijai, kas iet pāri zemei. Tas gan būtu jāņem vērā.

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

23.12.2020. 14:47

Ausmai vajadzētu paņemt savas acis pierē un pakustināt arī smadzenes. Kadastrālo vērtību bāzi izstrādā TM (kas gan ir muļķīgi, jo to loģiskāk būtu darīt EM), bet NĪN vērtības nosaka FM. Ja šīs abas lietas netiek vērtētas kontekstā, tad nekas tur beigās nesanāk. Jau iepriekš vairākkārtīgi tika uzsvērts, ka BEZ NĪN pārskatīšanas jaunās kadastrālo vērtību bāzes spēkā nestāsies!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...