Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Marta vidū plašsaziņas līdzekļos parādījās ziņa, ka visus svarīgos un mazāk nozīmīgos ierēdņus apmācīs īpašos izaugsmes jeb, kā tagad moderni saka, koučinga kursos. Kā bijušajam ierēdnim, kurš ticis izēsts no amata, lasot šo, man radās ierosinājums, ko diemžēl varu paust tikai anonīmi, lai nepiedzīvoju jaunas represijas un izrēķināšanos medijos.

Manuprāt, par kursiem vajag nevis maksāt kādam cilvēkam ar kouča sertifikātu vai kārtējam politiķu noalgotajam kantorim “no malas”, bet izmantot iekšējos resursus – ministru biroju algotņus, kuri māk ne tikai naudu nopelnīt, bet arī procesus “sabīdīt”, ierēdņus pārmācīt un savu ietekmi saglabāt. Mans personīgais kandidāts numur viens noteikti ir izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas padomnieks procesu un pārvaldības jautājumos Raivis Bergs.

Tiem, kuri par Raivja Berga darbaspējām ir mazāk dzirdējuši, sniegšu trīs iemeslus, kādēļ tieši viņš būtu pelnījis būt galvenais ierēdņu koučs un ko viņš ierēdņiem var iemācīt darīt citādāk un efektīvāk. Ak, jā, šīs zināšanas noteikti noderēs arī citām organizācijām, kas grib ar valsts naudu un resursiem veidot savu ietekmi biznesā, sabiedrībā un medijos.

Bet, atgriežoties pie Raivja Berga. Ko viņš var iemācīt ierēdņiem un citiem izaugsmes kursus alkstošajiem mūsu valsts pilsoņiem?

1. Palikt sausām kājām

No publiski pieejamās informācijas var uzzināt, ka Raivim Bergam ir nācies iziet maksātnespējas procesu. Šajā gadījumā laikam nav pat būtiski, kādēļ šāda situācija kungam ir radusies. Par to ikviens, kuram ir laiks un interese, var noskaidrot oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Svarīgs ir rezultāts.

Lielākā daļa cilvēku, kuri gājuši cauri šim procesam, noteikti neļaus sameloties, ka maksātnespējīgais pēc tā īpaši turīgs nepaliek, lai neteiktu vairāk – izģērbts pa pliko, atstājot tikai pašu dzīvošanas minimumu. Tas gan neattiecas uz Raivi Bergu, kuru nevar ierindot kategorijā “pilsonis parastais” vai pat amatpersona parastā.

Kā liecina informācija paša iesniegtajā valsts amatpersonas deklarācijā, viņu par nabadzīgu nosaukt grūti – vairāki zemes gabali, trīs dzīvokļi Rīgā un bezskaidras naudas uzkrājumi teju 65 000 eiro apmērā, skaidrā glabājas vēl 22 500 eiro. Īpašumā esošais 2018.gada transportlīdzeklis AUDI Q8, pēc ss sludinājumiem, arī velk uz skaistiem 60 000 eiro. Iespējams, mantojis no tantes Austrālijā vai partijas biedru onkuļiem Libānā. Taču šāda versija ir maz ticama.

Bet kopumā –  pieklājīgs komplekts pēc maksātnespējas procesa valsts amatpersonai palicis. Tad nu mācība, ko dot citiem ierēdņiem un ieinteresētajiem – lietas vienmēr ir jāmāk sakārtot par labu sev. Kā to izdarīt? Tas ir nākamais punkts.

2. Pareizie draugi

Pareizie sakari un draugi visos laikos ir bijuši “zelta vērtē”. To apzinās arī, cerams, nākamais ierēdņu izaugsmes apmācītājs un koučs Raivis, kurš savas prasmes jau pierādījis, izrēķinoties ar sev netīkamiem un nepaklausīgiem ierēdņiem vairākkārt.

Visaugstākā novērtētā spēja ierēdņos ir nevis laba reputācija, profesionalitāte un valsts interešu aizstāvība, bet gan spēja “pakampt” lielāko kumosu un dot tiem, kuriem Raivis liek.

Viens no šādiem Raivja un viņa ģimenes draugiem vai darījumu partneriem (konkrēto attiecību statusu komentēt nemācēšu) ir slavenais “Ļimončiks” jeb Jānis Dūklavs. Saistība ar ZZS Raivim nav traucējusi, bet gan drīzāk palīdzējusi “ieriktēties” siltā vietiņā pie izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas.

Ministrijā gan runā, ka atceļoja viņš pie mums kopā ar Čakšu no Lembergam pietuvinātās ZZS vēl no laika, kad Čakša pati bija ZZS seja un politiķe. Tam ir tikai divi izskaidrojumi. Vai nu viņš ir ārkārtīgi kompetents, ko gan mana darba pieredze liek apšaubīt, vai vienkārši ir pietiekami slidens, lai spētu, tirgojoties ar ietekmi, iegūt “draugus” visur un sakārtot lietas savā labā.

Vēl viena pieminēšanas vērta persona ir Ilze Bagatska, kas oficiāli ministrijā nemaz nav amatā, bet ir Berga labā roka, turklāt ar pieredzi maksātnespējas procesu organizēšanā un valsts kapitālsabiedrību valdēs. Kā viena no valdes loceklēm notiesāta arī bēdīgi slavenajā “Latvijas Krābankas” lietā par 15 miljonu piedziņu, kur tiesas spriedumā noteikts, ka nav rīkojusies kā atbildīgs saimnieks.

Un šī kundze, kuras bijušais vīrs nejaušas sakritības rezultātā ir ministres ārštata padomnieks, kopā ar jau minēto Bergu dala izglītības budžetam paredzēto naudu un sakārto lietas vajadzīgajā virzienā. Skolotāju algas grūti pārdalīt sev vēlamiem sponsoriem un draugiem, bet sporta aptuveni 40 miljonus eiro jau vieglāk, jo skaidru kritēriju nav un varam darīt, kā gribam, uzrakstot tikai nepieciešamo anotāciju valdības lēmumam.

Vērojot publiskajā telpā notiekošo un skaidri redzot Berga rokrakstu, esmu šokā, ka uz šo visu pasīvi noraugās arī premjere. Par Čakšu pārsteigumu nav, jo tieši ar viņas ziņu un padoto rokām šobrīd tiek grauta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un caur to arī viens no valsts galvenajiem pīlāriem – izglītības sistēma kopumā.

Tieši cīņa par naudu ir galvenais iemels, kādēļ ar dažādu mediju un “draugu” palīdzību tiek medijos publiski risināti konflikti un ar draudzīgo mediju atbalstu tiek veidoti tendenciozi stāsti un atentāti pret citiem, kas gluži nav mierā ar IZM pārvaldību. Jau divi ministrijas valsts sekretāri un Sporta departamenta vadītāji ar bosinga, mobinga un citām Jaunās vienotības (JV) funkcionāru iecienītām metodēm ir bijuši spiest atstāt amatu, jo iebilduši Berga iecerēm naudas sadalē un varas kārē.

Ietekmes veidošanā lieti noder arī pazīšanās medijos. Pats minētais kungs savā „Facebook” profilā ir norādījis, ka bijis padomnieks izdevniecībā “Rīgas viļņi”. Gribētos gan zināt, kādus padomus viņš ir devis Šmidru ģimenei, kas savā dzimtas vēsturē noteikti var lepoties ar ne vienu vien skaistu biznesa un naudas apgūšanas stāstu.

Vēsture gan neklusē par to, ka izdarīgā ierēdņa māsa Elīna Berga ir izdevniecības operatīvā vadītāja. Vai tāpēc šajā portālā nav atrodama neviena ziņa par izrēķināšanos ar IZM ierēdņiem, bet aktīvi tiek publicēts Čakšas PR saturs? Galvenais, ka ir pazīšanās un caur IZM kontrolētām sporta iestādēm tiek nodrošināta finansiāla piešprice medijos, un līdz ar to atkrīt arī problēmas meklēt dzirdīgas ausis, ja ir jānomelno kāds cilvēks vai organizācija, kas kādā brīdī ir traucējis vai var traucē “kampt”.

Iespējams, tieši šīs pazīšanās dēļ mediji šo izcilo biroja darbinieku nav pietiekami izcēluši, jo neies jau apšaubīt naudas devēju un tā protežē ministres izskatā. Manuprāt, tautai gan ir jāzina savi varoņi un “know-how”, kā pēc maksātnespējas palikt pārtikušam un kā vislabāk apmācīt ierēdņus paklausībā, bet klusi un bez lieka trokšņa sodīt tos, kas nav gatavi valsts naudu izsaimniekot privātu personu un partiju interesēs.

3. Valsts nauda kā paša nopelnīta

Būt par uzņēmēju nav viegli, pat ne tik izdarīgam indivīdam kā Raivis Bergs, kurš prasmes apguvis ar dažāda līmeņa Latvijas politbiznesmeņiem.

Kā liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, pirms darba valsts maizē Raivis Bergs ir mēģinājis būt uzņēmējs. Tiesa gan, ne tik sekmīgi, kā pašam gribētos, jo netrūkst arī informācijas par parādu piedziņas procesiem, un kur tad nu vēl minētais maksātnespējas process. Tieši tāpēc šobrīd viņa vienīgais kreditētājs ir valsts budžets un sponsori, jo neviena banka šādiem personāžiem aizdevumus neizsniedz.

Visticamāk, tieši ietekmīgi draugi un spēja šiverēt ar valsts naudu kā paša nopelnīto ir atslēgas vārds, lai Raivis nepazustu un varētu audzēt savu kapitālu jau kā valsts amatpersona. Arī citi ministrijas bijušie un esošie darbinieki neļaus samelot, ka ministrijā darba ir patiesi daudz, bet arogance, bosings, represijas, draudi un mobings ir tie, kas šobrīd valda ministrijā. Ierēdņiem patiesi noderētu koučings, kā to visu pārdzīvot.

Rezumējot – ja nepieciešams paveikt kādu netīru darbiņu, sadalīt valsts naudu pareizajiem, kādu nomelnot vai atlaist, droši, vērsieties pie Raivja, jo, pateicoties arī viņam, ministrijā ir brīvas štata vietas, lai to kopā ar viņu paveiktu. Noteikti būs iespēja arī “sarunāt” publikācijas, slavinājumus un atbalstu svaigi rebrendotā portālā. Bet tiem, kuriem naudas nav, – mācieties, mācieties un vēlreiz mācieties no Raivja, kā lietas jākārto politiķu ielikteņiem, kuri grib dzīvot kā bajāri un valdīt ministrijā kā savā kņazistē.

Novērtē šo rakstu:

154
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...