Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No 2011.gada 14.jūlija Salacgrīvas pludmalē ievēroju, ka tiek sākti kaut kādi būvdarbi blakus, tā sauktajai, par Eiropas naudu būvētajai – glābšanas stacijai, kurā visu nedēļas nogali mums bija iespēja vērot kā atsevišķa cilvēku grupa nevis nodarbojās ar iesaistīšanos glābšanas darbos, bet, vairākkārtīgi iebraucot kāpās pie pludmales ar baltu džipu, bija izlikuši galdiņu un svētlaimīgi baudīja jūru, dabu, dzērienus. Brīnišķīgi, ja neskaita to, ka nebija saprotams, no kurienes šāda privilēģija dažiem izredzētajiem. Teiksiet, ka skaudība no manas puses – nē, absolūts sašutums par dažu personu iedomību un uzskatīšanu sevi par pārākiem un uz kuriem neattiecas nekādi likumi un pašas Salacgrīvas novada domes (turpmāk tekstā - Dome) pieņemtie noteikumi.

Protams, ka pirmdien, 18.jūlijā sazinājos ar Domi un lūdzu paskaidrot, kas notiek pludmalē. Tiku savienota ar Domes izpilddirektoru Cīruļa kungu, kurš paskaidroja, ka it kā tiks slēgts līgums par apsaimniekošanu, jo Domei tā pagājušajā gadā esot izmaksājusi ļoti, ļoti lielu naudu un tāpēc tiek iesaistītas citas personas (kā tas tika izvēlēts?), bet līgums nav noslēgts, to vēl gatavojot. Man, protams, radās jautājums – kā var uzsākt jelkādus darbus objektā, pie tā vai kā citādi, ja vēl nav noslēgts līgums par apsaimniekošanu? Atbilde – līgums tiekot gatavots un man būšot iespēja iepazīties ar visu, kas ar to saistīts. Atstāju savu mobilā telefona Nr. un lūdzu ar mani sazināties, kad man būs iespēja iepazīties ar līguma nosacījumiem.

Nav saprotams – ja jau ar šo Nodibinājumu Aktīvās atpūtas centrs Salacgrīva (turpmāk tekstā – Nodibinājums) ir vēlme slēgt līgumu, tad kā gan tika pieļauts, ka viena no „nākamo” nomnieku vai apsaimniekotāju piederošajām automašīnām – baltais džips bez jelkādām ceremonijām atradās likumpārkāpēja statusā, t.i., iebrauca kāpu aizsargjoslā, tādējādi „aktīvi līdzdarbojoties videi nelabvēlīgu faktoru minimizēšanā un popularizējot videi draudzīgu pārvietošanās līdzekli.” Vai tā sākās apsaimniekošana? Laikam man īsti nav saprotams, bet nu Domei noteikti tas ir labāk zināms, jo Cīruļa kungs paskaidroja, ka tas vairs neatkārtosies un īpašnieks esot brīdināts, ka tā darīt nedrīkst...

Šķiet, ka tā ir klaja ņirgāšanās par spēkā esošajiem likumiem, noteikumiem, ar to tiek parādīta attieksme pret iedzīvotājiem un pašas Domes uzstādītajām informācijas zīmēm. Jā, varbūt brilles nebija šoferim līdzi un nedaudz prāts sašķobījies tāpēc, jo migla acīm priekšā un tad šādas brīdinājuma zīmes īsti neredz un tad jau var tīri cilvēciski vairākas reizes dienā braucot apjukt, vai ne?  Tad jau, protams, iepriekš atvainojos!!! Bet visticamāk, ka ir cilvēki, kam likumi nav rakstīti, noteikumi nav jāievēro un brīdinājuma zīmes jāredz. Vai Dome arī šo ir ņēmusi un ņems vērā slēdzot nākotnē līgumus un izdodot atļaujas vietā, kuru, lai aktīvi apsaimniekotu, ir sistemātiski nepieciešams izbraukāt kāpu aizsargjoslas zonu?

Nodibinājuma ideja un mērķi paši par sevi – „super”, atbalstu, visu cieņu Uvim Avenam par ideju, bet vieta, laiks, apstākļi un situācija, kas izvērsīsies šajā rajonā nu nekādi nav atbalstāmi ne no cilvēciskā, ne likumiskā viedokļa un to nav iespējams nekādā veidā kompensēt.

2011.gada 22.jūlijā uz atstāto mobilā telefona Nr. man piezvanīja Cīruļa kungs un darīja zināmu, ka līgums esot noslēgts un tātad tiks sākti rīkot pasākumi. Tātad - apsaimniekošana, noma vai kas tml., var sākties, lai gan reāli viss sākās jau nedēļu atpakaļ bez nekādiem līgumiem, atļaujām. Esot bijusi mutiska vienošanās, atļauja??? Un visiem jau mums kaut kā būs jāmēģina sadzīvot, jo tas viss esot sabiedrības labā. Apsaimniekotāji – nodibinājums „Aktīvās atpūtas centrs Salacgrīva”, kas dēļu grīdas un uz tā atrodošā bāra būvi uzsāka jau nedēļu iepriekš bez līguma. Vai arī – Salacgrīvas novada Dome par saviem līdzekļiem šo vietu izbūvēja, lai varētu izsniegt atļauju rīkot šeit pasākumus? No likumības viedokļa, manuprāt, ir pārkāpts jau viss iespējamais.

      2011.gada 5.augusta vakarā, ierodoties Salacgrīvā atpūsties pēc garās darba nedēļas, devos apskatīt uzcelto „brīnumu”, kas Salacgrīvas iedzīvotājiem dos brīnišķo iespēju aktīvi atpūsties, sportot. Rezultāts - koka grīda, pāris galdiņi un pats galvenais - bārs – nu īsta aktīvā atpūta! Prieks neviltots!!! Iepazīstoties ar Nodibinājuma darbības mērķiem – secinu, ka ļoti pozitīvi, bet tikai rakstītais nesaskan ar darbiem – tātad, ja šo nedēļu laikā vienīgais, kas aktīvi darbojas, ir bārs piektdienu un sestdienu vakaros, kurā alkohols tiek tirgots, neskatoties uz pircēju vecumu, lai gan pārsvarā publika alkoholu ņemot līdzi un tad arī turpat kāpās izlietojot (informācija no septiņpadsmitgadīga apmeklētāja, kam tika pārdots speciālais vakara kokteilis bārā vodka + sula), jo nav jau apsardzes vai policijas, vai Domes atbildīgo amatpersonu, kas sodītu šo likuma pārkāpumu, par kuru pēc pašas Domes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Nr. 15 „Par sezonas tirdzniecību Salacgrīvas novada administratīvajā teritorijā” – nepārprotami ir jāanulē tirdzniecības atļauja. Tāpat saskaņā ar šo saistošo noteikumu 12.3. punktu netiek ievērotas sanitārās, ugunsdrošības, darba drošības un vides aizsardzības prasības. Lūdzu Domes komentāru par šo punktu!!!

„Iepriecināja” arī otrā rīta „brīnišķīgais” rezultāts – pludmale ar alus plastmasas glāzēm, pudelēm un drazām joprojām nebija novākta vēl ap plkst. 12.

Atkārtošos - Nodibinājuma viens no izvirzītajiem darbības mērķiem – veikt saimniecisko darbību, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus, nodrošinot tam nodotā īpašuma uzturēšanu un efektīvu izmantošanu, kā arī aktīvi līdzdarbojoties videi nelabvēlīgu faktoru minimizēšanā un popularizējot videi draudzīgu pārvietošanās transportlīdzekli.

Brīnišķīgi uzrakstīts..., bet diemžēl atkal vārdi nesaskan ar darbiem – saimnieciskās darbības veikšanai nepārtraukti tiek un arī tiks izbraukāta kāpu aizsargjosla līdz bāram, jo viss taču ir tik smags – dīdžejam ar savu melno mašīnu jāpiebrauc, jo aparatūra taču tik smaga, 7.augusta dienā automašīna Renault Trafic ar valsts Nr. GJ 7678, neko neizkraujot vai iekraujot braukāja pa šo jau iebraukto ceļu bez nekādām šaubām. Sašutums šoferim uz manu reakciju bija neaprakstāms – ko tad gan es te fotografēju?

2011.gada nakts uz 7.augustu man kā Jūrmalas ielas iedzīvotājai pagāja „vienos priekos” – atbrauca dīdžejs no Rīgas un atveda lielo, smago aparatūru, un tad, to visu uzlicis, „deva vaļā” līdz trijiem naktī, un Jūrmalas ielas, un arī tālāko ielu iedzīvotājiem bija tāds „prieks”, tāda „laime” un „miers”, ka varēja vasaras laikā aiztaisīt naktī logus, nedaudz nosmakt, bet tas jau Domi neinteresē, jo viss taču ir kārtībā un sabiedrības labā un, kā Cīruļa kungs teica, – ir noteikts, ka tumbas taču pēc vienpadsmitiem ir jāpagriež uz jūras pusi, lai apkārtējo māju iedzīvotājiem netraucētu mūzika. Interesanti, kas viņas pagrieza, uz kurieni pagrieza un kas to kontrolēja, lai tiktu ievērotas apkārtējo iedzīvotāju tiesības uz mieru, lai gan no otras puses – „izgulēties pagūsim taču kapos” - tas ļāva „aktīvi” piedalīties tai visā, neizejot no mājas un līdz pat trijiem naktī. Jaunībā taču neguļ. Līksmība neaprakstāma! Un vēl, protams, pagalmu izsaimniekošana.

Varu to ieteikt arī Salacgrīvas novada Domes atbildīgajiem darbiniekiem, kas šādas atļaujas ir devuši, lai brīvdienās šādā veidā paši atpūšas pēc smagās darba nedēļas un iemieg šī radītā trokšņa, mašīnu braukāšanas un kliedzienu, spiedzienu rezultātā. Vai vēl labāk, es varētu noorganizēt ko tādu viņu apdzīvoto māju rajonā, jo kā izskatās, tad atļaujas šādu publisko pasākumu rīkošanai ir elementāri dabūt, skici arī būvvaldei iesniegšu – gribētu redzēt, cik daudzi teiktu „paldies” par šādu pašu izdotu atļauju tik tuvu dzīvojamajām mājām rīkot diskotēku, kuru neviens nekontrolē. Vēl noteikti varētu ierīkot bāru, kas tirgo aktīvās atpūtas cienītajiem vienīgi alkoholu. Un mašīnu novietot kādā pagalmā, tad „aizņemties” svešu bumbu, „izpētīt” kādā citā pagalmā uzslietu nojumi vai telti, kaut ko atkal „aizņemties” un, protams, spiegt, spiegt un spiegt aiz sajūsmas par izdevušos vakaru un sagādāto prieku un atpūtu apkārtējo māju iedzīvotājiem.

Jā, žēl, ka tuvojas Saeimas ārkārtas vēlēšanas, nevis pašvaldības vēlēšanas – tad gan mēs naski redzētu „kociņu stādītājus” un „pludmales tīrītājus”, kā jau tas vienmēr pirms šī „humora” laika ir pieņemts. Kā Jums ideja, cienītie Domes atbildīgie darbinieki, kas šo visu pieļāva, pieņēma, atrada tik uzticamus un labus cilvēkus, iespējams, bijušos klasesbiedrus, kas vienīgie ko tādu varēja izdomāt un realizēt, izveidojot man un apkārtējo māju iedzīvotājiem nepanesamus apstākļus visas vasaras garumā, t.i., tieši piektdienās, sestdienās izsniedzot nesaprotamas atļaujas rīkot šādus pasākumus un līdz ar to brīvdienās nedodot iespēju atpūsties. Viss neskaidru iemeslu dēļ tiek atļauts īpaši izredzētajiem, lai gan kaut kāda skaidrība mums par to visu ir radusies...

„Zivs pūst no galvas” ...

2011.gada 8.augustā, sazinoties ar izpilddirektoru Cīruļa kungu, mani iepriecināja vēl kāds fakts – līgums izrādās par apsaimniekošanu vispār neesot vēl noslēgts. Cik man zināms, tad Dome joprojām algo darbiniekus, kas uzkopj Salacgrīvas pludmales teritoriju, publiskās labierīcības. Jautājums – kas tad te notiek un cik ilgi kāds uz savstarpējo simpātiju, mutisko apsolījumu pamata turpinās savu balagānu uz parasto cilvēku rēķina? Te ir noslēgts, te nav noslēgts, te ir atļauja, te atkal nav atļauja.

Vēlreiz atkārtošu - pati par sevi ideja rīkot pasākumus aktīvai atpūtai, izklaidei, 100% atbalstāma, tikai nepārprotami šeit rodas daudzi jautājumi, kas sekos arī tālāk, tikai nedaudz nopietnākā izklāstā un tātad, ņemot vērā visu augstāk uzrakstīto un ne tikai to,

lūdzu Salacgrīvas novada Domi Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, sniegt man uzziņu par šādiem jautājumiem:

1. Vai, lai noslēgtu līgumu ar Nodibinājumu Aktīvās atpūtas centrs Salacgrīva (turpmāk tekstā – Nodibinājums), Salacgrīvas novada domei nebija iepriekš jāizsludina konkurss, lai nodotu apsaimniekošanā Salacgrīvas publiskās pludmales teritoriju? Ja sludinājums bija - cik pretendenti pieteicās pēc šī sludinājuma? Kādas prasības tika izvirzītas, un kas šajā piedāvājumā bija galvenais nosacījums, lai saņemtu tik ātru Domes akceptu? Kādi normatīvie akti to regulē?

2. Vai, lai noslēgtu līgumu ar Nodibinājumu, nebija iepriekš jāveic ietekmes uz vidi novērtējums, lai nodotu apsaimniekošanā Salacgrīvas publiskās pludmales teritoriju? Kādos normatīvajos aktos tas ir vai nav noteikts?

3. Kad minētais Nodibinājums izteica savu priekšlikumu apsaimniekošanas vai kāda cita līguma noslēgšanai un kādu piedāvājumu izteica, kas to izvērtēja un pieņēma lēmumu jebkuru atļauju izsniegšanai?

4. Kādi līgumi ir noslēgti par Salacgrīvas pludmales uzkopšanu, un kādi ir šo personu darba pienākumi, un vai tāpēc Nodibinājumam pēc rīkotajiem publiskajiem pasākumiem nav pašiem jāsaved kārtībā apkārtējā teritorija, jo ar šo līgumu tas ir uzlikts par pienākumu Domes algotajām personām?

5. Kādas atļaujas minētajam Nodibinājumam ir reģistrētas, izsniegtas? Kādi normatīvie akti to regulē?

6. Vai tiešām Salacgrīvas novada dome ir izsniegusi atļaujas iebraukt kāpu zonā jebkurām automašīnām, ko Nodibinājums uzskata par vajadzīgu? Vai ir izsniegtas atļaujas iebraukt kādām atsevišķām automašīnām, un cik bieži to drīkst darīt, jo, ņemot vērā Nodibinājuma darbības mērķus – jebkuru aktīvo aktivitāšu rīkošanai būs nepieciešams piebraukt ar automašīnām un tas tātad notiks regulāri? Kādi normatīvie akti to regulē?

7. Vai Salacgrīvas novada domes administratīvā komisija, kurai vienīgajai iedzīvotājiem ir iespējams paziņot par notikušajiem pārkāpumiem, strādā tikai darba dienā un brīvdienās, tātad nav iespējams par to paziņot, jo 7.augustā es vēlējos ziņot par automašīnu Renault Trafic ar valsts reģistrācijas Nr. GJ 7678 pārkāpumu, kas bez nekādām ceremonijām vairākkārtīgi iebrauca kāpu zonas aizsargjoslā, bet neviens uz mājas lapā www.salacgriva.lv minēto telefonu neatbild? Kādas vispār ir iedzīvotāju iespējas aizstāvēt savas tiesības un ziņot par likumpārkāpējiem?

8. Kas devis tiesības Nodibinājumam, ņemot vērā to, ka joprojām nekāds apsaimniekošanas līgums nav noslēgts, veikt jelkādus būvdarbus sabiedriskās pludmales teritorijā pie vēl joprojām nefunkcionējošās glābšanas stacijas, t.i., izbūvēt dēļu grīdu un uzcelt uz tās bāru? Kā arī, kas ir devis atļauju izmantot glābšanas staciju par noliktavu (piektdienu un sestdienu vakariem barā izmantojamās mēbeles), atpūtas vietu atsevišķām personām? Kam ir izsniegtas atslēgas un uz kāda pamata? Kas ir iekārtojis un uz kāda pamata iekštelpas? Kad ir pieņemta darbā kāda no personām un tieši kura, kurai ir tiesības iekļūt šajās telpās un uzņemt tur citas personas? Vai un kad ir noslēgta jelkāda vienošanās par šādu vēl nefunkcionējošas glābšanas stacijas izmantošanu un kas apmaksā jebkādus maksājumus, nodokļus, nomas maksu par izmantošanu? Vai ir manīti glābšanas stacijas sākotnējie izbūves un izmantošanas mērķi, un funkcijas? Kādi normatīvie akti to regulē?

9. Kādus dokumentus un kad Nodibinājums Salacgrīvas novada domei ir iesniedzis, lai saņemtu tirdzniecības atļauju/as tirgot alkoholu un rīkot publiskos pasākumus Salacgrīvas pludmalē uz pašrocīgi un nelikumīgi uzbūvētās dēļu grīdas un atvērtajā bārā? Kādi normatīvie akti to regulē?

10. Vai joprojām jebkura persona var saņemt atļauju Salacgrīvas pludmalē rīkot publisko pasākumu, tirgot alkoholu, izbūvēt dēļu grīdu un ierīkot bāru, saņemot atļauju skices metam būvvaldē, kā arī iesniedzot nepieciešamos dokumentus?

11. Kas kontrolē un veic uzraudzību šādu publisko pasākumu laikā? Ar ko ir noslēgts apsardzes pakalpojumu līgums? Kādi normatīvie akti to regulē?

12. Kad Salacgrīvas būvvalde ir saskaņojusi Nodibinājuma iesniegto metu un uz kāda likumīga pamata tas vispār ir iespējams, ņemot vērā, ka pludmale nepieder pašvaldībai? Kādi normatīvie akti to regulē?

13. Kas ir izsniedzis Nodibinājuma mazumtirdzniecības novietnes izvietojuma teritorijas lietošanas tiesību apliecinošus dokumentus, ja pludmale nav pašvaldības īpašums? Cik lielā pludmales teritorijā ir dota atļauja rīkoties un kāds dokuments un normatīvais akts to apliecina?

14. Vai automašīnas ar valsts reģistrācijas Nr. LR-1 īpašniekam 7.augustā bija izsniegta kāda atļauja, noslēgts līgums, vienošanās, kas deva atļautu rīkot publisku pasākumu dienas laikā? Kādi normatīvie akti to regulē?

15. Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem Nr. 2 „Par Sabiedrisko kārtību Salacgrīvas novadā”, cik reizes, ņemot vērā apmeklētāju vecumu un to, ka pludmales bārā tiek tirgots alkohols arī nepilngadīgajiem, ir veikta kontrole šajos publiskajos pasākumos no Salacgrīvas novada domes amatpersonu puses kā to paredz Domes pieņemtie noteikumi?

16. Vai Salacgrīvas novada dome uzskata, ka Nodibinājums nepārkāpj Aizsargjoslu likumu? Lūdzu pamatot.

17. Vai Salacgrīvas novada domei ir tiesības nodot apsaimniekošanā glābšanas staciju, kas būvēta par Eiropas projekta naudu, vai šajā gadījumā netiek pārkāpts līgums par Eiropas piešķirtās naudas izlietošanu noteiktam mērķim? Kādi normatīvie akti vai noslēgtie līgumi, vienošanās, protokoli vai citi dokumenti to regulē?

18. Kāpēc glābšanas stacija netika nodota šogad ekspluatācijā kā tas paredzēts šajā rakstā http://www.salacgriva.lv/lat/salacgrivas_novads/projekti/pludmale/?text_id=5273?

19. http://www.salacgriva.lv/lat/salacgrivas_novads/?text_id=9590 publicētajā informācijā ir norādīts, ka notiek pludmales apsaimniekošana un atvērts bārs pludmale – jau kuru reizi lūdzu sniegt skaidrojumu, kad ir noslēgts apsaimniekošanas līgums? Vai Salacgrīvas novada domē ir izveidota prakse vienošanās un līgumus slēgt mutiski vienojoties? Kādi normatīvie akti to regulē?

Novērtē šo rakstu:

47
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Motivācija celt labklājību vai ņemt kukuli?

FotoLatvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā.
Lasīt visu...

21

Valstiskuma metabolisms un kultūras liekulība

Foto2017.gada vasarā „Rīdzenes sarunas” sašūpoja latviešu vislielāko politisko grēku – LR krimināli oligarhisko valsts iekārtu. Tika sašūpots valstiskums visaugstākajā līmenī. Tāpēc pret “Rīdzenes sarunām” ir jāizturas ļoti nopietni. Patiesībā ir jāizturas maksimāli nopietni. Latvijas Republikā nekas nopietnāks vairs nevar būt. “Rīdzenes sarunas” attiecas uz LR valsts iekārtu. Tātad attiecas uz valsts pamatiem, valstiskuma pamatformu, valsts pastāvēšanas visbūtiskākajiem nosacījumiem. Valsts iekārta vitāli skar katru pavalstnieku, kura apziņā valsts figurē kā dzīves nepieciešamība, dzīves garants, dzīves patrons, dzīves lepnums.
Lasīt visu...

12

Par manis paša kļūdām es pats esmu maksājis, maksāju un turpināšu maksāt

FotoTe manas pārdomas, kuras rakstīju reiz, kad pēc kārtējās, enerģētiski, intelektuāli un sirdsgudri piesātinātās intervijas (ja nemaldos - tā bija nra.lv) komentāros un citur soctīklos tika „apd...ts” Ēriks Stendzenieks.
Lasīt visu...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

Šodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt...

Foto

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

Lai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un...

Foto

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi...

Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...