Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Mazais meźsaimnieks

10.09.2019. 20:02

Nevaig musu meźus izstirgot arzemju fodiem, tad butu ko cirst vairak pašiem, valsts meźiem vaidzeja nepieĺaut meźu izstirgošanu zviedriem ,utt, un pirmtiesibas tapat bija valstij.

Atbildēt

kailcirtes posta

11.08.2019. 22:23

Racionāla mežu apsaimniekošana, kā piem. Vācijā, mūsu padomiskajiem kungiem nav pa spēkam.

Atbildēt

Vikings

08.08.2019. 05:05

Ja trūkst platību ko izcirst, tad jādodas iekarot kādu guberņu, kamēr nav nodedzinājuši visu.

Atbildēt

100% taisnība

07.08.2019. 17:25

»

nu

jā, mums kā primitīvam proletariātam,vecas alejas ir kā dadzis acīs, var tak nocērtot kādu kapeiku sev dabūt.Nekas, brauks uz Franciju un Angliju skatīties vecās alejas, var jau arī filmās paskatīties, vai ne?Priekš kam mums vecie koki.Pat Meksikā, kur pasaulē skaitās ar vienu no lielākajiem analfabētu...


un tie tupie sasēduši Zemkopības ministrijā, VMD, LVM, visādās mežu padomēs, sashēmojuši visvisādus naudas pumpjus savām organizācijām ar vienu mērķi - izlaupīt vēl atlikušo.

Atbildēt

nu

07.08.2019. 10:42

»

Baba Miļja

Ciršanas intensitātei, apjomiem, kā arī kokaugu izvēlei var labi izsekot, ja vismaz vasaru pavadāt, iepazīstot Latvijas āres. Koku ciršanai var izsekot ne tikai pēc tā, ka ievērojiet ceļa malā koku krāvumu vai arī iepriekš mežu klājušais, ceļam piekļaujošais posmiņš pēkšņi palicis pliks un apkaunējies...


jā, mums kā primitīvam proletariātam,vecas alejas ir kā dadzis acīs, var tak nocērtot kādu kapeiku sev dabūt.Nekas, brauks uz Franciju un Angliju skatīties vecās alejas, var jau arī filmās paskatīties, vai ne?Priekš kam mums vecie koki.Pat Meksikā, kur pasaulē skaitās ar vienu no lielākajiem analfabētu daudzumu, kūrorta zonās kokam vecam taisa apkārt ceļu. Padomju iekārta radīja tupu pūli, bez empātijas, dabas mīlestības, un tas pūlis turpina ražot tādus pašus.

Atbildēt

Tad gan

07.08.2019. 07:51

»

Autoram

Bravo! Nav nekāds "murgu rakstsOpiāti ?

Atbildēt

....

06.08.2019. 18:41

Bandītu Norupei vairs nav ko cirst, tāpēc jau Vaikulis spirinājās un lēja čugunu Rīga TV24

Atbildēt

phe

06.08.2019. 16:01

»

zinātājs

jā, tai skaitā


Dižozols nekaunās reklamēties uz pilnu klapi arī LR1. Iegrūdis savu naudu visos caurumos, pērk gan 'kanalizācijas caurules' gan sabiedriskos.

Atbildēt

zinātājs

06.08.2019. 15:57

»

modris

vai šo lietu virza Dižozola uzņēmuma pārstāvji


jā, tai skaitā

Atbildēt

modris

06.08.2019. 14:58

vai šo lietu virza Dižozola uzņēmuma pārstāvji?

Atbildēt

Par izciršanu

06.08.2019. 13:47

Latvijas valsts mežu (puse no mežiem) apsaimniekotāja AS "Latvijas valsts meži" (LVM) pagājušo gadu noslēgusi ar 333,191 miljona eiro apgrozījumu un 109,116 miljonu eiro peļņu, uzņēmuma apgrozījums 2018.gadā audzis par 20,8%, bet peļņa pirms UIN nomaksas augusi par 58%.
Skaidrs?

Atbildēt

Par zaļu Pierīgu

06.08.2019. 13:10

https://www.videsportals.lv/lv/article/komentari-par-viestura-kerusa-rakstu-kapec-grib-grozit-koku-cirsanas-noteikumus/?fbclid IwAR3-I-THgxzQ8D1_0bDC5w9wVBs62ayPuQaqZD1y6FGp6CnZ9MEV6bmp4Qo

Atbildēt

paklau

06.08.2019. 12:24

»

lauķis

Vēl viens kam propaganda izkastrējusi smadzenes


tev prāta nav pat tie 12%

Atbildēt

lauķis

06.08.2019. 11:44

»

Zaļais

Pamuļķis. Meži ir dažāda vecuma, jaunaudzes izaug. Ja būtu vienāda vecuma, tad


Mežā vajadzētu būt dažāda vecuma kokiem,mežs nevar būt dažāda vecuma.Latvijā vecāku mežu par 200 gadiem neatrast. Kāpēc?Tas jau ir cits stāsts.
Mežs sākas tikai no 100 gadiem.

Atbildēt

mjā

06.08.2019. 10:43

»

ļoti precīzi

tikai vēl citi zinātāji teiktu


biatlonu un ar zēzēesieti Bergmani saistītos

Atbildēt

Noskatīsimies???!!!

06.08.2019. 09:31

Rakstā atklāti pateikts, ko dara šobrīd Zemkopības ministrija. Lai varētu panākt savu noziedzīgo plānu – to, ko jau noraidīja visa sabiedrība, būtu jāgroza Meža likums, bet Zemkopības ministrija, cietusi neveiksmi iepriekš, nu izvēlējusies citu – jau apgūto un ierasto viltus ceļu - ar GROZĪJUMIEM koku ciršanas noteikumos panākt savu iepriekš neizdevušos plānu - tievāku koku ciršanu arī tad, ja tie nav sasnieguši likumā noteikto vecumu. Tā ir reāla KRĀPŠANA, valsts varas izmantošana viena grupējuma interesēs. Reāls valsts varas korupcijas gadījums. Sabiedrības uzticētās varas ļaunprātīga izmantošana.

Atbildēt

...

06.08.2019. 09:26

»

Ādolfs

Uz priekšu


Nevar! Konstitucionālai sūdzībai nebūs pamata. Un Satversmes 115.pants nav nekāds pamats, jo vienīgais, ko tas konstitucionāli aizsargā, tiesības uz informāciju par vidi, jo tā, redz, būs aizsargāta vide. Rīgā nevar uzzināt, cik ostas piesārņojums ik gadu saindē un nobeidz cilvēkus Sarkandaugavā, Mangaļos, Vecmīlgrāvī, Rīnūžos. Ja noskaidrotos, tad sūdzētos par tiesībām uz dzīvi. Bet koku ciršanas sakarā izsaukts tiešs dzīvības apdraudējums būs grūti pierādīt. Čepānes norma nav pilnīga, tāpēc iznāk cīnīties MK un Saeimā, jo citur bezcers.

Atbildēt

ZM ZIEPĒS!

06.08.2019. 08:54

Ieaudzēt mežus lauksaimniecības zemēs, un par to vēl masāt subsīdijas, ir noziegums. Un vēl pēc tam bļaut no ZM skābbarības torņa, ka, mums trūkst lauksaimniecības zemes, ir vēl kriminālāk.

Atbildēt

Pilsonis

06.08.2019. 08:37

Ir nepieciešamas radikālas izmaiņas pašā sistēmā - Zemkopības ministrijas un dabas aizsardzības sektoros – tam, kas skar visas sabiedrības dabas resursu un tā apsaimniekošanu.

Atbildēt

Kārlis

06.08.2019. 08:29

Kādi ir mūsu meži, kas un kā tos apsaimnieko, cik noplicināta ir ekosistēma, cik nenormāli tiek izšauti lielie plēsēji, ir sekas, kā cenzētā zinātne ietekmē mūsu dzīvi. LVMI Silava to uzskatāmi pierāda pa visām līnijām.

Atbildēt

Zaļais

06.08.2019. 08:02

»

lauķis

Vēl viens kam propaganda izkastrējusi smadzenes


Pamuļķis. Meži ir dažāda vecuma, jaunaudzes izaug. Ja būtu vienāda vecuma, tad...

Atbildēt

lauķis

06.08.2019. 05:46

»

Jānis

Labajos ulmaņlaikos meži klāja 30+% Latvijas. Komunisti, izsūtot uz Sibīriju, saimniekojot kolhozos, laukus aizaudzēja ar mežu lidz 50+% no teritorijas. Idioti kā ķerusi un joži tikai maļ - mežus pārcērt


Vēl viens kam propaganda izkastrējusi smadzenes.
Kuiti,izcirtumi un jaunaudzes nav mežs,meži Latvijā palikuši mazāk par 12%.

Atbildēt

Autoram

05.08.2019. 21:59

»

Rotbergs

Murgu raksts


Bravo! Nav nekāds "murgu raksts" !

Atbildēt

Baba Miļja

05.08.2019. 21:44

Ciršanas intensitātei, apjomiem, kā arī kokaugu izvēlei var labi izsekot, ja vismaz vasaru pavadāt, iepazīstot Latvijas āres. Koku ciršanai var izsekot ne tikai pēc tā, ka ievērojiet ceļa malā koku krāvumu vai arī iepriekš mežu klājušais, ceļam piekļaujošais posmiņš pēkšņi palicis pliks un apkaunējies par to, ka pieķerts gluži nepiemērotā skatā. Vēl labi var ievērot meža ciršanas darbus pēc ceļu seguma, bet pēc Valsts meža dienesta darbu vai jau jāteic "nedarbu" veikšanas jauna ceļa uz nekurieni ar skaistu nosaukumu un plāksnīti, varbūt pat kādu lapenīti un vietu atpūtai, kur iepriekš Valsts meža dienesta ļaudis svinējuši kādu nozīmīgu svinamdienu vai svinamgadījumu, uzrašanos. Meža vedēji sagandē tā grants vai meža ceļu, ka citam braucējam jāiejūtas Kambodžas šofera ikdienā - bedrē iekšā, no bedres ārā, un tā lēnītēm stundu pa stundai, lai veiktu nu jau nenosakāmu kilometrāžu, jo ir taču jāpieskaita iebrauciens bedrē un izbrauciens no tā. Tā ap Jāņiem pie Īdeņas dambis bija tā uzraksts, ka varētu domāties, ka ir raksts jauns grāvis pāri dambim, un atliek vien lekt vai mēģināt pa vienu maliņu "grāvja rakšanas darbus" apbraukt. Laikam jau apkaunējās vai drīzāk bija kārtīgi vainīgais nokaunināts, varbūt pat ar airi pēc senas Lubāna klānu tautiņas tradīcijas noslānīts, jo nedēļas laikā "cūku rakumi" pazuda.

Vēl meža ciršanai var labi izsekot pēc meža zvēru sastapšanas intensitātes. Klasika! Rīgas apkārtnē cērt mežus, mežacūkas nāk uz Rīgu viesoties. Carnikavas apkārtnē cērt mežus, ne tikai mežacūkas, pat lācis esot redzēts klajā laukā. Nevajag apmeklēt zooloģisko dārzu, izbrauc pa šoseju un redzi praktiski visus Latvijas Sarkanās grāmatas iemītniekus. Šodien no debesīm pat zivs nokrita. Uz mašīnu netrāpīja, nokrita blakus. Izkrita no milzeņa nagiem, kuru no pakaļas, piedodiet, nespēju atšķirt. Nu, ko gan es varu pārmest, ja gribas uz ceļa notiesāt, bet tur gadījies kāds, kas pat no pakaļas putnu neatšķir. Un tad vēl baru bari ar sīkiem putniem, kas savairojušies gluži kā mušas. Tikai viņu gadījumā laikam trūkst plēsēju, bet kur tad tie parādīsies, ja vecos kokus cērt. Brauc uz Barkavu, Murmastieni - vecos ozolus cērt pamazām "satiksmes drošības dēļ", bet jaunus vietā nestāda. Un ir taču vietas, kur ozolu alejas pazūd, jo Latvijā atšķirībā no Eiropas domā, ka alejas traucē braucējiem, nevis palīdz.

Medīt ļūbētojiem arī jaunas tradīcijas. Ceļa malā piestāj, lai t.s. padomātu par pasaulīgo, un tad noskand gaišas dienas laikā šāviens. Un kur? Ne jau nekurienē, kur būtu izlīmētas lapeles ar uzrakstiem - šodien notiek medības - vai kur redzat tornīšus. Nē - šāviens nogrand pie pašas ciema robežas. Prātā iešaujas doma par to, ka, ja atradīs un neatpazīs, tad turpat pāri ceļam ir kapi. Ko var pārmest medniekiem? Mežu maz. Tad jau nekas cits neatliek kā medību platībās iekļaut visu - ceļmalas, laukus, ganības un pat kaimiņa dārziņu, ja viņam gadās biežāk aizkavēties vakaros.

Palūkojieties un padomājiet! Atļauja cirst vēl jaunākus un mazāka izmēra kokus nozīmē tikai to, ka vairs nevarēsiet baudīt Latvijas dabu, pa ceļiem būs bīstami braukt, būs jāteic ardievas mazdārziņiem un lielākiem sējumiem, bet uz reģistrētu vai nereģistrētu mazmājiņu būs jāiet bruņojumā, jo, lai izdzītu vilku no meža, kur stirnu vairāk nekā jēgas, ir taču mežam jāpazūd ar visām stirnām.

Atbildēt

Kika

05.08.2019. 21:24

Şos MK noteikumus kadai vides organizacijai vahadzetu apsttidet Satversmes tiesă. Šie MK noteikumi ir neatbilstoši Meža likumam un Satversmes 115.pantam

Atbildēt

Jānis

05.08.2019. 21:14

»

Jozis

Jau labu laiku vēroju V.Ķerus cīņu pret vējdzirnavām. Gandrīz viss par ko Viesturs raksta ir vērtējams kā objektīva patiesība. Meži tiek pārcirsti, diezin vai ir jēga par to diskutēt, īpaši tad, ja ir pienākusi vajadzība cirst ciršanas vecumu vēl nesasniegušas mežaudzes. Šī vajadzība varētu būt pienākusi...


Labajos ulmaņlaikos meži klāja 30+% Latvijas. Komunisti, izsūtot uz Sibīriju, saimniekojot kolhozos, laukus aizaudzēja ar mežu lidz 50+% no teritorijas. Idioti kā ķerusi un joži tikai maļ - mežus pārcērt...

Atbildēt

janis

05.08.2019. 21:03

Par visu bija,ir un būs jāmaksā,naivie.

Atbildēt

Kaut kas pazīstams

05.08.2019. 20:33

Ciršanas vecums nosaka tikai to,ka kādreiz tālajā laimīgajā pagātnē kādam likās, ka to vajag regulēt, tāpat kā tāmi piecos gados. Lai kaut cik ieviestos tirgus ekonomika, izdomāja cirti pēc caurmēra. Bet kopumā mežsaimniecībai nav nekāda sakara ar kapitālismu un tirgus ekonomiku. Meža īpašniek, mosties, celies, viesturi grib saimniekot tavā mežā!

Atbildēt

Eva

05.08.2019. 20:22

»

fakts

Arī zviedriem meži ir ļoti stipri izcirsti,šitā sērga turpināsies līdz mežu vairs nebūs


Kā zviedri brīnītos par šitādām stulbībām. Atšķirībā no zaļajiem Briseles kāposta diedelētājiem, privātie īpašnieki nenodzīvojas līdz klinķim un neizcērt vairāk kā vajag, bet atstāj bērniem arī.

Atbildēt

h20

05.08.2019. 20:20

»

lauķis

Labāk salīdzini cik Latvijā mežu palicis


Vai tomēr, par cik vairāk, salīdzinot ar ulmaņlaikiem?

Atbildēt

Pontuss

05.08.2019. 20:18

Mežu platības palielinās, tāpēc ķerusa kungs uzskata, ka cērt pārāk saudz. Ulmanis viņam būtu ierādījis vietu...

Atbildēt

gribu redzēt vilku

05.08.2019. 19:45


"Šā vai tā no šiem datiem skaidri redzams, ka Latvijas mežu apsaimniekošanu nekādi nevar nosaukt par ilgtspējīgu pat tad, ja skatāmies tikai no koksnes ieguves viedokļa. No šī viedokļa raugoties, ciršanas vecumu sasniegušām mežu platībām, kurās atļauta galvenā cirte, vajadzētu būt nemainīgām, taču šīs platības samazinās,..."
-------------------------
Te nu autors nejēdz ko raksta. Latvijā meža vecuma struktūra nav viendabīga. Līdz ar ciršanas vecumu saniegušo audžu platība nav nemainīga. Jau pagājušā gadsimta 80-os gados prognozēja, ka pēc 40 gadiem būs pieaugušo mežu platību samazinājums, jo meža vecuma struktūra tika sagrauta 67 un 69-o gadu lielajās vējgāzēs.

Atbildēt

Jozis

05.08.2019. 19:30

Jau labu laiku vēroju V.Ķerus cīņu pret vējdzirnavām. Gandrīz viss par ko Viesturs raksta ir vērtējams kā objektīva patiesība. Meži tiek pārcirsti, diezin vai ir jēga par to diskutēt, īpaši tad, ja ir pienākusi vajadzība cirst ciršanas vecumu vēl nesasniegušas mežaudzes. Šī vajadzība varētu būt pienākusi totālajā naudas trūkumā valdībai, un tad vairs jautājums cirst vai necirst nav apspriežams. Ir jācērt - jo nav naudas. Grūti tikai saprotams, kāpēc nevar ierobežot to nesaimnieciski izniekoto naudas plūsmu, par kuru raksta Valsts Kontrole, knābis un prese. Ja to izdarītu, tad jau, iespējams, nebūtu jau nemaz jāpārcērt meži. Mans naivums - varbūt...

Atbildēt

Rotbergs

05.08.2019. 19:30

Murgu raksts

Atbildēt

Padomājiet paši

05.08.2019. 18:06

Ja kāda nozare ir paredzēta izlaupīšanai, tad pirmkārt tiek realizēta štatu samazināšana un atlaisti visi darbinieki virs 40 gadiem, kas nav lojāli izsaimniekotājiem. Jaunos speciālistus sagatavo pēc jaunām programām un tiem nav ne jausmas, ka saimniekot var citādi, bet ja kāds atrodas ar citiem uzskatiem, tad viņa ceļš ir zemeņu lauki ārvalstīs. Tas faktiski noticis visās nozarēs, bet valsts meži ir visuzskatāmākais piemērs. MRSi tika iznīcināti mākslīgi un tādā veidā valsts atbīdīta no miljardiem peļņas nonākšanas budžetā. Tāpat akohola nozare ir privātās rokās un peļņa nenonāk valsts budžetā, bet tikai nožēlojamas kapeikas nodokļu veidā, kas arī protams sastāda miljonus, no kuriem iespējams sponsorēt visādus pietuvinātos sportus un izklaides "savējiem", kā arī demogoģiski aizstāvēties no taisnības meklētājiem.

Atbildēt

seši

05.08.2019. 17:03

zaļie murgotāji atkal savus pekstinus te tiražē... rudens nāk, naudiņu ziemai vajag ievākt. Ar galviņu labāk nav palicis, joprojām nesaprot, ka vajag salīdzināt līdzīgas valstis....... jebkuri salīdzinājumi ar Skandināviju pēc gadiem 30-50 un arī tad, ja zaļā plānprātība rimsies... Pagaaaidam droši stūrējam uz nabadzīgāko ES valsti un zaļie te ir izcili bijuši. Protams ir joprojām dazās āfrikas valstis, kur IKP ir vēl zemāks un tas jau tas mērķis,ko zaļie novēl savai atautai, kamēr to darbošanos apmaksā'svešie

Atbildēt

Secinājums

05.08.2019. 16:42

Bet draugi zviedri ilgtspējīgi saimnieko vispār bez ierobežojumiem, jo lūk viņiem nav sociālisma palieku, visādu regulējumu un kur vēl kronis visam -piecu gadu ciršanas tāme, kas nekādi neļauj aizmirst cīņu par piecgades izpildi un valsts pasūtījumu. Šķiet, daži grib to laiku atgriešanos...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....