Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir pagājušas trīs nedēļas kopš Krievijas agresijas sākuma, un agresora militārie “panākumi” daudzos izraisa neizpratni un pat šoku. Turklāt brīnās ne vien ierindas pilsoņi, kuri seko notikumiem, bet pat augsta ranga militārpersonas, kam informācijai par potenciālā pretinieku un tā kaujas spējām ir jābūt pieejamai ievērojami lielākā mērā nekā ierindas pilsonim.

Tā, piemēram, ASV četrzvaigžņu ģenerālis Barijs Makaffrijs (Barry McCaffrey) ar kaujas pieredzi Irākā (viņā komandētā 24. mehanizētā kājnieku divīzija “Tuksneša vētras” laikā veica operāciju “left hook”, kas lielā mērā noteica Persijas līča kara iznākumu), kurš līdz šim ir bijis visai piesardzīgs savos izteikumos par iespējamo NATO un Krievijas konfliktu, tagad izsakās par iejaukšanos Ukrainas konfliktā. Pēc viņa teiktā, pašreizējā situācijā ASV ar triecieniem no gaisa satriektu Krievijas Bruņotajiem spēkiem (BS) trīsdesmit dienu laikā. Līdzīgi izsakās bijušais NATO spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Veslijs Klarks (Wesley Clark).

Tas viss raisa neizpratni - vai tiešām Kremļa žurkas dusmīgi piepūstie vaigi un draudīgi savilktās dūrītes, kad viņš neilgi pirms iebrukuma Ukrainā draudēja Rietumiem “iemaukt tā, ka maz neliksies”, ja šie mēģinās iejaukties, atstāja tādu iespaidu uz pieredzējušiem ģenerāļiem?

Pazīmes tam, ka ar Krievijas BS kaut kas nav kārtībā, varēja manīt jau Sīrijas kampaņas laikā. Prātā nāk izslavētie pretgaisa aizsardzības kompleksi S-400, kuri nevarēja notriekt nevienu no 59 ASV izšautajām spārnotajām raķetēm Tactical Tomahawk pa Asada aviācijas bāzi, toties ar S-200 Asadam izdevās veiksmīgi notriekt krievu radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīnu IL-20 ar 15 militārpersonām uz borta. Krievu ģenerāļi kaut ko buldurēja par zemeslodes izliekumu, kas neļāva. precīzi notēmēt. Tad vēl traģiskais incidents virs Doņeckas 2014.gadā, kad ar kompleksu Buk tika notriekts pasažieru Boeing. Ir pierādīts, ka šo zenītraķešu kompleksu apkalpoja militārpersonas no Krievijas BS.

Un kā šeit lai nepiemin draudīgi dūmojošo Krievijas militārās varenības simbolu „Admirāli Kuzju”, ar kura parādīšanos Vidusjūrā vien vajadzētu pietikt, lai liktu ASV 6.flotei paniski bēgt uz savu bāzi. Nu jā, “Kuzjam” izdevās nogremdēt pašam savas ļotenes šī episkā reisa laikā, bet kam negadās.

Tīri hipotētiski pieņemot, ka, ja Kremļa žurka nolemtu veikt mazas jaudas kodoltriecienu pa Kijevu, bet “zemeslodes izliekuma dēļ” raķete trāpītu pa Kremli, tad atzīšos godīgi – es nesērotu.

Un tagad par galvenajām krievu kļūdām un to cēloņiem Ukrainā.

Sākumā atzīmēšu, ka, veicot šo īso analīzi, centos vadīties pēc informācijas no pirmavotiem. Viens no tādiem ir prezidenta Zeļenska administrācijas vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs (Олексій Миколайович Арестович). Tas ir cilvēks ar militāru izglītību un loģisku spriešanas spēju.. Laika posmā no 1994. līdz 2005. gadam bija Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes štata darbinieks un viens no tiem retajiem, kurš vēl 2014.gadā paredzēja pilna mēroga karu ar Krieviju. Pašreiz viņš faktiski pilda Zeļenska administrācijas runas vīra funkcijas, ik dienu sniedzot operatīvo informāciju. Viņam ir savs kanāls YouTube, tāpat arī sniedz intervijas citiem blogeriem, piemēram, Markam Feiginam.

Protams, ka arī tur saņemtā informācija ir jāfiltrē, jo ir karš un katra puse cenšas pasniegt savus zaudējumus kā mazākus, bet pretinieka lielākus, tomēr atzīšos, ka daudz kas no Arestoviča teiktā sakrīt ar manām atziņām, pie kurām esmu nonācis patstāvīgi. Ja runā par Kremļa kontrolētajiem ziņu avotiem, tad tos izmantoju tikai informācijas iegūšanai par potenciālā pretinieka bruņojuma tehniski taktiskajiem rādītajiem, viss pārējais tur ir 90% meli.

Un tagad pie konkrētām lietām. Kā tas būs redzams tālāk, tad Krievijas politiskā un militārā vadība neko daudz nav mācījusies no ne tik senās vēstures, un šeit ir runa par WWII - kļūdas notikumu prognozēšanā, pretinieka spēku novērtēšanā, plānošanā un BS vadībā.

Kļūda Nr.1 - maldīga informācija par pretinieka reālām kaujas spējām.

Tas attiecas gan uz Ukrainas BS bruņojumu, apmācību līmeni, gan uz motivāciju pretoties agresoram. Par to liecina tas, ka tā saucamā “specoperācija” tika plānota uz dažām dienām - ieņemt Kijevu un lielākās pilsētas ar sekojošu valdības nomaiņu. Sākotnēji tika plānots ar artilērijas apšaudi un aviācijas uzlidojumiem komandcentriem, militārām bāzēm un pretgaisa aizsardzības pozīcijām neitralizēt Ukrainas BS vai vismaz nodarīt tiem nozīmīgus zaudējumus. Tam sekotu diversantu aktivizācija Kijevā, lai radītu paniku, un desanta operācija ar mērķi sagrābt valdības ēkas un stratēģiskos objektus pilsētā ar sekojošu pamatspēku pievilkšanu.

Kā zināms, tad plāns izgāzās, un atbilde, kāpēc izgāzās, ir pašsaprotama, - informācija, kas bija pieejama valsts galvenajam lēmumu pieņēmējam, bija maldīga. Jāpiezīmē, ka pirms kara Ukrainā bija plašs Krievijas aģentūras tīkls - gan labi atalgoti ietekmes aģenti valsts varas ešelonos, gan informatori no 5.kolonnas vidus. Tātad informācija Krievijas izlūkdienestiem bija. Tad kur problēma?

Un šeit laiks atcerēties 1941.gada jūnija notikumus, kad PSRS vadonis Josifs Staļins līdz pēdējam brīdim nespēja noticēt tam, ka Hitlers ir uzsācis pilna mēroga karu, un bija tādā šokā, ka uz vairākām dienam pazuda sava dāčā. Kā atceras savos memuāros Ņ.Hruščovs, bandas (politbiroja) locekļiem ierodoties pie sava šefa, pēdējais bailēs ierāvās krēslā, domādams, ka atnākuši arestēt.

Informācijas par Hitlera plāniem toreizējiem Krievijas izlūkdienestiem bija pietiekoši un no dažādiem avotiem, bet šī informācija tā arī palika šo dienestu zemākajā līmenī, un līdz vadonim nonāca tas, ko viņš gribēja dzirdēt un kas atbilda dižā stratēģa plāniem. Izlūkdienestu vadītāji banāli baidījās izraisīt vadoņa dusmas, ziņojot par reālo situāciju. Piemērojot šo situāciju šodienas Krievijai, iepriekš teikto var papildināt ar korupciju visos līmeņos.

Klūda Nr.2 - Ukrainas iedzīvotāju kopējā noskaņojuma maldīgs vērtējums.

 Šeit pietiks ar vienu piemēru - Harkivas pilsēta, kur liela daļa iedzīvotāju ir etniskie krievi, bet kur, kā zināms, ziedi okupantam izpalika un pilsēta arvien nav ieņemta. Iemesli šai kļūdai ir identiski iepriekš minētajam.

Klūda Nr.3 - neefektīva BS vadība un kļūdaina taktika.

Ka atzīmē Arestovičs, tad Krievijas BS vadība ir stingri centralizēta visos līmeņos un augstākstāvošās priekšniecības pavēles tiek pildītas, neskatoties ne uz ko, pat tad, ja taktiskā situācija rāda, ka to izpilde var novest pie katastrofālām sekām. Un atkal asociācijas ar ne tik seno vēsturi. Vērmahta vadība arī bija centralizēta, bet vienlaicīgi arī elastīga visos līmeņos, Tas nozīmē, ka konkrētas apakšvienības komandieris bija tiesīgs atkāpties no saņemtas pavēles un pat nepildīt to, ja konkrētajā situācijā tas bija nepieciešams.

Kā zināms, tad “ģeniālais” karavadonis jefreitors Hitlers arī jaucās savu ģenerāļu plānos, un vēl nav zināms, kā viss beigtos, ja tas tā nebūtu. Tomēr neviens Vērmahta ģenerālis par fīrera pavēles nepildīšanu kaujas laukā nošauts nebija. Citādāk bija ar Sarkano Armiju. Labi zināma ir Staļina pavēle “Ne soli atpakaļ”, pretējā gadījumā arests, tribunāls un nošaušana neatkarīgi no pakāpes un amata.

Par taktiku. No reportāžām redzams, ka uz galvenajiem Ukrainas ceļiem lēni pārvietojās vai stāvēja krievu tehnikas kolonnas pat vairāku desmitu kilometru garumā bez pienācīgas pretgaisa aizsardzības un flangu nodrošinājuma, kļūstot par labu mērķi ukraiņu artilērijai un aviācijai. Loģistika ir traucēta, trūkst degvielas un munīcijas. Pienācīgi neapsargātos degvielas vedējus nosvilina ukraiņu teritoriālie spēki.

Pavisam nav skaidrs, kāpēc nepieciešama tāda spēku koncentrācija viena vietā, ja jau netiek plānota episka tanku kauja ar ukraiņiem. Un vai tad nav iespējams šīs kolonas saskaldīt mazākās, novirzot tās pa lauku ceļiem, vienlaicīgi nodrošinot flangus? Visu ačgārnību operāciju plānošanā vienā īsā raksta aprakstīt nav iespējams.

Slava Ukrainai!

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

163
59

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....