Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata
Foto

Kāpēc Latvijas Vienotībai neinteresē Ventspils Vienotība

Aivis Landmanis, iepriekšējā sasaukuma Ventspils domes deputāts
01.01.2011.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie partiju apvienības Vienotība pārstāvji! Visupirms vēlos Jums novēlēt panākumiem bagātu nākamo 2011. gadu un ceru, ka Vienotības pārstāvji Saeimā un valdībā 2011.gadā uzsāks konstruktīvu dialogu, sadarbību ar Vienotības pārstāvjiem Ventspils pilsētas domē.

Diemžēl pēdējo sešu gadu laikā neesam spējuši viens otru sadzirdēt. Vienotības pārstāvji valdībā un Saeimā pieņem lēmumus un likumus, kas vistiešākā veidā ietekmē mūsu darbu Ventspils pilsētas domē, pilnībā ignorējot Vienotības pārstāvju Ventspils pilsētas domē esamību, nemaz nerunājot par šo pārstāvju viedokļu uzklausīšanu un respektēšanu.

Tieši ar Vienotības pārstāvju balsīm 2010. gada vasarā tika apstiprināti grozījumi Likumā par ostām, kuri pilnībā padarīja slepenu jau tā rūpīgi slēpto Ventspils brīvostas darbību. Mūsu iesniegtie likuma grozījumi pat netika izdiskutēti. Tieši tādu pašu likteni piemeklēja mūsu rakstiskie ieteikumi, kas bija vērsti uz likumu Par pašvaldībām un Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums uzlabošanu.

Jā, uzskatām, ka ir jāmaina likumi, jo esošie netiek ievēroti pēc būtības, jo ir neprecīzi. Pats bēdīgākais ir tajā, ka, gadiem ilgi griežoties pie saviem kolēģiem, kuri ik pa laikam ieņem augstus amatus valdībā vai Saeimā, nekas nemainās. Mums nepietiek, ka mūsu partiju pārstāvošās ministrijas, Saeimas deputāti atraksta: "Jums taisnība, informācija Jums pienākas.” Mēs paši zinām, kas mums pienākas un kas ne, bet problēma ir tajā, ka mūsu tiesības tiek ignorētas, bet no mūsu partiju biedru puses Rīgā nekas netiek darīts, lai tās tiktu ievērotas.

Ir dzirdēts: "Ko viņi tur ņemas. Tas nevar būt, ka viņi nekur netiek pielaisti, ka netiek dota viņiem informācija utt." Protams, vieglāk ir izlikties nedzirdam un paklausīt labi sasukātos partijas Latvijai un Ventspilij demagogus kā Lembergs, Blumbergs, Daudze utt., un kopā ar šiem kungiem lemt par lietām, kas ir klajā pretrunā ar Vienotības izsludinātajiem principiem un Vienotības pārstāvju viedokļiem Ventspils pilsētas domē. Uz koalīcijas sēdēm tiek uzaicināts Lembergs un citi partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvji. Diemžēl, apspriežot Ventspils lietas, tiek aizmirsts, ka Ventspils pilsētas domi pārstāv arī Vienotības pārstāvji, kuriem ir atšķirīgs viedoklis.

Kā gan citādi var izskaidrot 2010.gada 28.decembra valdības lēmumu – „Valdība otrdien atbalstīja kopumā 4,5 miljonu latu valsts dotācijas piešķiršanu Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) Ventspils Olimpiskā centra infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai, kurā paredzēta gan centra rekonstrukcija, gan BMX halles būve”.

Interesanti, kāpēc pirms lēmuma pieņemšanas Vienotības valdības pārstāvji nepainteresējās, ko domā Vienotības pārstāvji Ventspils pilsētas domē. Starp citu, mēs, Vienotības pārstāvji Ventspils pilsētas domē, uzskatām, ka jebkāda līdzekļu iedalīšana sabiedrībām, kuru finanšu un cita informācija ir padarīta slepena tās kapitāla daļu turētāju pārstāvjiem, šajā gadījumā Ventspils pilsētas domes deputātiem, ir, maigi sakot, bezatbildīga rīcība. Mēs gadiem, diemžēl nesekmīgi, iniciējam pārbaudes, vēlamies iepazīties ar SIA Olimpiskais centrs finanšu dokumentiem utt.

Uzskatām, ka, tā kā mums jebkādu informāciju liedz partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvji, ir pamatotas aizdomas, ka Ventspilī ir jau tā sacelti pārāk daudz sporta un kultūras infrastruktūras objekti, kas 40 000 pilsētai ir vairāk kā pietiekami un ka jaunu šādu celtņu atbalstīšana ir jāizvērtē īpaši rūpīgi, visupirms iepazīstoties ar līdzšinējo objektu noslodzi un uzturēšanas izdevumu struktūru.

Jau tagad, pat neiepazīstoties ar dokumentiem, izjūtam iepriekš pieņemto neapdomīgo lēmumu sekas: vāji noslogotu, nekvalitatīvi apsaimniekotu un diemžēl no valsts budžeta tieši un pakārtoti dotējama objektu uzturēšanas izmaksu palielināšanās tendence pieaug, jo pašvaldībai sāk pietrūkt resursu objektu un tajos notiekošo pasākumu dotēšanai un kompānijas, kurām Ventspilī piespiedu kārtā liek finansēt šo objektu un tajos notiekošo pasākumu izmaksas, arvien vairāk pretojas, no gada uz gadu samazinot izdalāmo resursu apjomu.

Pirms atbalstījāt slēgto BMX trasi, manuprāt, vispirms vajadzēja izvērtēt, vai šāda trase Ventspilī ir nepieciešama, jo Ventspilī piedāvājums jau uzkrītoši pārsniedz pieprasījumu. Ventspilī dzīvojošiem ~ 6000 bērniem un jauniešiem ir piedāvātas tik lielas iespējas nodarboties dažādos sporta un kultūras pulciņos bez maksas, ka drīz būs jāpiemaksā, lai šos bērnus dabūtu uz šīm nodarbībām. Diemžēl citviet Latvijā nav pat elementāras sporta zāles. Vai tā ir vienmērīga, sabalansēta valsts attīstība?

Patreiz notiek tas, ko jau paredzējām un par ko brīdinājām arī savus kolēģus Rīgā. Ventspils ir pārāk maza lai tiktu galā ar sarūpētās infrastruktūras uzturēšanu un kvalitatīvu tās aizpildīšanu. Ir nepieciešams valsts atbalsts, ko Vienotības koalīcijas partneris ZZS visiem spēkiem cenšas sarūpēt, jo pretējā gadījumā Ventspils pašvaldībai būs jābankrotē. Diemžēl šīs darbības notiek uz pārējo Latvijas iedzīvotāju rēķina.

Ļoti ceru, ka 2011.gadā kaut kas mainīsies un mēs, Vienotības pārstāvji Saeimā, valdībā un Ventspils pilsētas domē, uzsāksim pilnvērtīgu sadarbību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft