Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022.gada 4. janvāra pēcpusdienā mana sieva ar trim nepilngadīgajiem bērniem apmeklēja Rīgas Zoodārzu, atstājot savu automašīnu Citroen Berlingo Rīgas Zooloģiskā dārza maksas autostāvvietā, kas atrodas pie ēkas Meža prospektā 1, Rīgā.

Atgriežoties no Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējuma, sieva konstatēja, ka automašīnai ir nodarīti bojājumi – iebuktētas un noskrāpētas kreisās, priekšējās durvis un kreisais spārns.

Saprotams, ka sieva izsauca policiju, un par notikušo tika ierosināts administratīvā pārkāpuma process.

Kamēr tika gaidīta policija, Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas apsargs manu sievu informēja, ka autostāvvieta ir aprīkota ar novērošanas kamerām un ka to ierakstā noteikti ir redzams ceļu satiksmes negadījums, un ka arī pie iebrauktuves autostāvvietā ir novietota novērošanas kamera, kuras ierakstā noteikti ir redzama vainīgās personas automašīna un tās valsts reģistrācijas numurs.

2022. gada 20. janvārī manai sievai piezvanīja AAS “Balta” darbiniece un telefona sarunā informēja, ka Valsts policijai neesot izdevies noskaidrot vainīgo personu.

Tajā pat dienā mana sieva uzrakstīja vēstuli policijai, kurā informēja par Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas apsarga teikto un lūdza sniegt rakstiski informāciju par administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanas gaitu.

Tā kā atbilde pēc būtības netika saņemta, tad 2022. gada 7. februārī policijai tika nosūtīta vēl viena vēstule.

2022. gada 3. martā sieva saņēma atbildi no Valsts policijas, ka videoieraksti no Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas novērošanas kamerām tika pieprasīti, taču nebija vairs pieejami, jo izrādās, ka tie tiek glabāti vienu nedēļu.

Tā kā es šajā pasaulē dzīvoju jau pietiekami ilgi, tad fakts, ka policija 7 dienu laikā kopš satiksmes negadījuma norises brīža nevarēja pieprasīt un izņemt autostāvvietas novērošanas ierakstus, mani nepārsteidza.

Pārsteidza, kas cits – 2022. gada 3. marta vēstulē un 2022. gada 4. marta lēmumā par administratīvā pārkāpuma procesa izbeigšanu, kuru sieva saņēma nākamajā dienā, rakstītais, citēju:

“Informējam, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols 2022.gada 5.janvārī administratīvās lietvedības ietvaros bija ieradies Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Apsardzes nodaļā Rīgā, Meža prospektā Nr.1, lai veiktu video novērošanas ierakstu apskati.

Veicot video ieraksta apskati, konstatēts, ka laika posmā, kad transportlīdzeklis Citroen Berlingo, valsts reģistrācijas numurs …, tiek novietots stāvēšanai Rīgā, Meža prospektā Nr.1 stāvlaukumā, neviens cits transportlīdzeklis ar to neizraisa sadursmi. Transportlīdzeklis Citroen Berlingo, valsts reģistrācijas numurs …, bojāts citā vietā”.

Kāpēc es uzskatu, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols melo?

Tāpēc, ka mana sieva, mani trīs bērni un es zinām, ka mūsu automašīnai līdz tās novietošanai Zooloģiskā dārza autostāvvietā nebija neviena bojājuma. Mēs nemelojam. Un, ja nemelojam mēs, tad melo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols.

Otrkārt, to, ka U.Ozols melo, netieši pierāda fakts, ka videonovērošanas kameru ierakstu lietā nav. Jo, ja U.Ozols tik tiešām būtu noskatījies šo ierakstu un konstatējis, ka sadursme nav notikusi, viņš noteikti šo ierakstu būtu izņēmis un pievienojis lietai. Tas, ka šādā ieraksta lietā nav, visdrīzāk norāda uz to, ka šajā ierakstā bija redzams un bija identificējams vainīgais transportlīdzeklis un varbūt arī tā vadītājs.

Kāpēc Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols melo?

Tam var būt vairāki iemesli. Varbūt tā viņš piesedz savu neizdarību? Varbūt ierakstā viņš atpazina kādu sev pazīstamu personu, draugu vai radinieku? Bet varbūt viņš, identificējis vainīgo personu, sazinājās ar viņu, izspieda no viņa kukuli un tāpēc izdzēsa ierakstu?

Tie ir tikai mani pieņēmumi, jo, tā kā videonovērošanas ierakstu lietā nav, tad arī nav pierādījumu. Taču man ir pārliecība, ka U.Ozols par notikušo melo, un vēl vairāk – viņš prettiesiskā rīcībā un melos apvaino manu sievu, tādējādi aizskarot viņas godu un cieņu.

Es varu U.Ozolam piedot, ka viņa rīcības dēļ mums bija jāsamaksā 140 EUR pašrisks, droši vien AAS “Balta” var piedot to, ka viņa rīcības dēļ AAS “Balta” tika nodarīti zaudējumi saistībā ar automašīnas remontu, taču es nevaru un negribu U.Ozolam piedot manas sievas apmelošanu!

Protams, ka par notikušo es informēšu Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas vadību.

Red. piez. Raksta autors vēl nezina neapšaubāmi interesanto faktu, ka policists Uldis Ozols vismaz 2020. gadā ir piepelnījies apsarga amatā SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”, tur saņemot 7183 eiro.

Novērtē šo rakstu:

229
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts "Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

Nesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu....

Foto

Kluso apvērsumu mehānisms

Likumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas...

Foto

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

Tik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot...

Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...