Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022.gada 4. janvāra pēcpusdienā mana sieva ar trim nepilngadīgajiem bērniem apmeklēja Rīgas Zoodārzu, atstājot savu automašīnu Citroen Berlingo Rīgas Zooloģiskā dārza maksas autostāvvietā, kas atrodas pie ēkas Meža prospektā 1, Rīgā.

Atgriežoties no Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklējuma, sieva konstatēja, ka automašīnai ir nodarīti bojājumi – iebuktētas un noskrāpētas kreisās, priekšējās durvis un kreisais spārns.

Saprotams, ka sieva izsauca policiju, un par notikušo tika ierosināts administratīvā pārkāpuma process.

Kamēr tika gaidīta policija, Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas apsargs manu sievu informēja, ka autostāvvieta ir aprīkota ar novērošanas kamerām un ka to ierakstā noteikti ir redzams ceļu satiksmes negadījums, un ka arī pie iebrauktuves autostāvvietā ir novietota novērošanas kamera, kuras ierakstā noteikti ir redzama vainīgās personas automašīna un tās valsts reģistrācijas numurs.

2022. gada 20. janvārī manai sievai piezvanīja AAS “Balta” darbiniece un telefona sarunā informēja, ka Valsts policijai neesot izdevies noskaidrot vainīgo personu.

Tajā pat dienā mana sieva uzrakstīja vēstuli policijai, kurā informēja par Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas apsarga teikto un lūdza sniegt rakstiski informāciju par administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanas gaitu.

Tā kā atbilde pēc būtības netika saņemta, tad 2022. gada 7. februārī policijai tika nosūtīta vēl viena vēstule.

2022. gada 3. martā sieva saņēma atbildi no Valsts policijas, ka videoieraksti no Rīgas Zooloģiskā dārza autostāvvietas novērošanas kamerām tika pieprasīti, taču nebija vairs pieejami, jo izrādās, ka tie tiek glabāti vienu nedēļu.

Tā kā es šajā pasaulē dzīvoju jau pietiekami ilgi, tad fakts, ka policija 7 dienu laikā kopš satiksmes negadījuma norises brīža nevarēja pieprasīt un izņemt autostāvvietas novērošanas ierakstus, mani nepārsteidza.

Pārsteidza, kas cits – 2022. gada 3. marta vēstulē un 2022. gada 4. marta lēmumā par administratīvā pārkāpuma procesa izbeigšanu, kuru sieva saņēma nākamajā dienā, rakstītais, citēju:

“Informējam, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols 2022.gada 5.janvārī administratīvās lietvedības ietvaros bija ieradies Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Apsardzes nodaļā Rīgā, Meža prospektā Nr.1, lai veiktu video novērošanas ierakstu apskati.

Veicot video ieraksta apskati, konstatēts, ka laika posmā, kad transportlīdzeklis Citroen Berlingo, valsts reģistrācijas numurs …, tiek novietots stāvēšanai Rīgā, Meža prospektā Nr.1 stāvlaukumā, neviens cits transportlīdzeklis ar to neizraisa sadursmi. Transportlīdzeklis Citroen Berlingo, valsts reģistrācijas numurs …, bojāts citā vietā”.

Kāpēc es uzskatu, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols melo?

Tāpēc, ka mana sieva, mani trīs bērni un es zinām, ka mūsu automašīnai līdz tās novietošanai Zooloģiskā dārza autostāvvietā nebija neviena bojājuma. Mēs nemelojam. Un, ja nemelojam mēs, tad melo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols.

Otrkārt, to, ka U.Ozols melo, netieši pierāda fakts, ka videonovērošanas kameru ierakstu lietā nav. Jo, ja U.Ozols tik tiešām būtu noskatījies šo ierakstu un konstatējis, ka sadursme nav notikusi, viņš noteikti šo ierakstu būtu izņēmis un pievienojis lietai. Tas, ka šādā ieraksta lietā nav, visdrīzāk norāda uz to, ka šajā ierakstā bija redzams un bija identificējams vainīgais transportlīdzeklis un varbūt arī tā vadītājs.

Kāpēc Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja Meklēšanas nodaļas priekšnieks U.Ozols melo?

Tam var būt vairāki iemesli. Varbūt tā viņš piesedz savu neizdarību? Varbūt ierakstā viņš atpazina kādu sev pazīstamu personu, draugu vai radinieku? Bet varbūt viņš, identificējis vainīgo personu, sazinājās ar viņu, izspieda no viņa kukuli un tāpēc izdzēsa ierakstu?

Tie ir tikai mani pieņēmumi, jo, tā kā videonovērošanas ierakstu lietā nav, tad arī nav pierādījumu. Taču man ir pārliecība, ka U.Ozols par notikušo melo, un vēl vairāk – viņš prettiesiskā rīcībā un melos apvaino manu sievu, tādējādi aizskarot viņas godu un cieņu.

Es varu U.Ozolam piedot, ka viņa rīcības dēļ mums bija jāsamaksā 140 EUR pašrisks, droši vien AAS “Balta” var piedot to, ka viņa rīcības dēļ AAS “Balta” tika nodarīti zaudējumi saistībā ar automašīnas remontu, taču es nevaru un negribu U.Ozolam piedot manas sievas apmelošanu!

Protams, ka par notikušo es informēšu Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas vadību.

Red. piez. Raksta autors vēl nezina neapšaubāmi interesanto faktu, ka policists Uldis Ozols vismaz 2020. gadā ir piepelnījies apsarga amatā SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”, tur saņemot 7183 eiro.

Novērtē šo rakstu:

230
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...