Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Latvijas pilsoņiem un pilsonēm

27.12.2015. 12:14

Aicinām par gadījumiem, kad nevar parakstīties par 12.Saeimas atlaišanu, informēt zvanot vai rakstot uz biedrības "VLT"(kura iesniedza dokumentus Centrālā Vēlēšanu komisijā par 12.Saeimas atlaišanu) valdi, norādot datumu, vēlēšanu iecirkni, novadu un konkrētu personas uzvārdu, kas traucēja parakstīties par Saeimas atsaukšanu.
Zvaniet un sagatavosim sūdzību ģenerālprokuroram. Tālruņi: 29119996; 26347783, fakss: 67379890


90.pants. Kavēšana realizēt vēlēšanu tiesības, tiesības piedalīties likuma ierosināšanā, tautas nobalsošanas ierosināšanā, tautas nobalsošanā un Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanā
(1) Par apzinātu kavēšanu personai brīvi piedalīties saskaņā ar Latvijas Republikas likumiem rīkotajā parakstu vākšanā likuma vai tautas nobalsošanas ierosināšanai vai Eiropas pilsoņu iniciatīvas atbalstīšanai, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
…Info avots: http://likumi.lv/doc.php?id=88966


Atbildēt

cik

25.12.2015. 16:34

Cik izmaksāja tāds Spriedums? Citās tiesās, arī policijā, prokuratūrās utt. cenas no amatpersonu nosauktiem skaitļiem ir aptuveni jau izkristalizējušās. Varbūt šos izcenojumus var apstiprināt ar MK noteikumiem un nevienam ne par ko vairs nebūs zilu zaļu rižu brīnumu?

Atbildēt

administrators

25.12.2015. 12:12

Maksātnespējas likums nosaka, kādas prasības ir maksātnespējas administratoram. Kā viena no tām ir - kura ir saņēmusi valsts atzītu izglītības dokumentu par 2.līmeņa augstākās prof.izglītības apgūšanu tiesību zinātnēs un ieguvusi jurista kvalifikāciju vai ieguvusi zinātnisko grādu ties.zinātnēs.
Administratori, kuri nav advokāti, bet ir piemēram, nodokļu speciālisti, juristi, valdes locekļi uzņēmējsabiedrībās u.c., ar minēto Satversmes tiesas spriedumu nostādīti zemākā,diskriminējošā, nevienlīdzīgā statusā attiecībā pret advokātiem.
Nevar tikt radīta situācija, kad vieniem jāiesniedz deklarācijas VID, bet advokātiem nav. Vieni publiskos info par saviem maksātnespējīgajiem, bet advokāti nepubliskos. vieni būs pakļauti KNAB ( Interešu konfl.nov.likums),advokāti nē. Uz vieniem attieksies interešu konflikta nov.likums, uz otriem nē. Arī jursiteim, kuriem nav advokāta titula, ir klienti, kuri līgumos ir paredzējuši konfidencialitātes klauzulu!!!
Tiesību norma, kas izriet no Grozījumiem Maksātnespējas likuma 2.panta un Interešu konfl.likuma ir atzīstamas par pretēju Satversmei un spēkā neesoša attiecībā pret visiem administratoriem! Citādi atliek ECT!!!

Atbildēt

Janks

24.12.2015. 01:38

ar vienu tirsu uz diviem podiem gribas - varbūt jāizvēlas - būt advokātam vai nespējnieka administratoram?

Atbildēt

Man liekas

24.12.2015. 00:12

Satversmes ties (ST), man liekas, kuriozāku spriedumu pieņemt nespēja - (1) "iespējasms", tā teica ST priekšnieks, ka "likumdevējs nav ņēmis vērā iespējamos ..."- tā otrā daļa aptuveni. Tā ST operē ar zīlēšanu KAFIJAS biezumos. (2) Advokāti, kas pilda Maksātnespējas administratora pienākumus, nevar būt valsts amatpesonas, viņi nevarēs realizēt savas tiesības klientu labā - tā aptuveni, saturs tāds.SMEJIES vai RAUDI par šādu ST spriedumu. Advokāts pilda adsvokāta pienākumus slēdzot līgumu un te nav runas par nespēju realizēt savas advokāta funkcijas. Ja pilda Maksātnespējas funkcijas - viņš nav advokāts, uz laiku viņam jānoliek savas pilnvaras, jo citādi ar "dubulutu morālai" slēpj savus ienākumus aiz advokāta statusa, slēpj naudas atmazgāšanu. Vau šos "mēslus"netaisa Ineta Ziemele, kā gudriniece no Eiropas, kura, manuprāt, izpelnījās varas labvēlību ECT, neaizstāvēja Latvijas tautu ECT un ika ievēlēta ST.

Atbildēt

brrr

23.12.2015. 23:29

interesanti, vai pērkamie ST tiesneši mierīgi guļ pēc šī marasma, ko tikko pieņēmuši? sirdsapziņa nenomoka?

Atbildēt

Ainis

23.12.2015. 16:30

REDZĒSIM GAN. To administratoru deklarācijas, kuri nav advokāti. ST spriedums attiecas tikai uz administratoriem, kuri reizē ir advokāti. PĀRĒJIEM ADMINISTRATORIEM NO 1.JANVĀRA IR PIENĀKUMS IESNIEGT DEKLARĀCIJAS.

Atbildēt

zutis

23.12.2015. 07:49

Satversme ka miskaste, pienema ,pec stundas atcela. Groza likumus kam nav slinkums.

Atbildēt

Praatniex

22.12.2015. 22:26

Saskaņā ar PĒRKAMĀS satversmes tiesas loģiku sanāk, ka jebkuram LV pilsonim (t.sk. tiesnesim, prokuroram, Saeimas deputātam) neviens nevar liegt paralēli pamatdarbam uzņemties jebkādu citu nodarbošanās veidu pēc savas patikšanas. Nost ar jebkādiem ierobežojumiem!

Atbildēt

vista

22.12.2015. 21:27

No 2 x 2 = 4 tika izsecināts, ka nevienam vairs deklarācijas nav jāiesniedz

Atbildēt

Pēteris

22.12.2015. 19:09

Jenots Judins Jaunu Juridisko Jezgu Jundī

Atbildēt

asais

22.12.2015. 15:47

Plebejiskā ST. Kāpēc par administratoru nevar būt Saeimas deputāts vai ministrs? Varbūt arī viņiem vajadzīgas kaut kādas citas normas kā glumajiem tēvzemiešu administratoriem? Labi jau ir nospriest, ka jāizdomā kaut kas jauns, tikai pati ST nezina kas. Kas ST pārstāvēja valsti? Tieslietu ministrija, kuru vada jurists bez prakses vai viņu pieaicināts tēvzemiešu advokātiņš?

Atbildēt

Pilsonis

22.12.2015. 10:39

Vai tad šo grozījumu mērķis ir redzēt cik pelna administratori?
Tad jau nav brīnums, ka ST pieņēma šādu un nevis citu spriedumu!
Lai uzlabotu maksātnespējas procesu, tad mērķiem ir jābūt citiem

Atbildēt

tm

22.12.2015. 10:17

Cik par to samaksāts?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

21

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

FotoJau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka un viņa “brigādes” dzīres LU varēs turpināties. Lai arī pēdējā laikā LU aktualitātes ir pazudušas no sabiedrības dienaskārtības, pašā Universitātē notiek čakla rosīšanās.
Lasīt visu...

21

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

FotoCeturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju. Šie protesti skaidri rāda, kādas sekas ir nepamatotiem un bezatbildīgiem politiķu lēmumiem, kuri ir aizrāvušies ar populistiskiem saukļiem un sola pienest uz paplātes visu visiem uz brokastlaiku.
Lasīt visu...

21

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

FotoReti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā daļa, un atļaušos sacīt, ka sabiedriskie mediji vēl atrodas gluži labā situācijā, jo viņi vienmēr var aiziet pie valdības un, apelējot uz savu ārkārtīgi lielo nozīmīgumu nacionālajā drošībā, pieprasīt no valsts budžeta papildu naudu.
Lasīt visu...

6

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

Foto2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas toreizējā ministra Edmunda Sprūdža izteikumiem LNT raidījuma “900 sekundes” diskusijā (16.10.2012.), kuras laikā toreizējais ministrs pauda pārliecību par manu atstādināšanu no Ventspils domes priekšsēdētāja amata, cita starpā sakot: „Jums ir jāsaņem [..] taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā”; „un tieši, pateicoties tai Jūsu nesodāmībai, kuru Jūs pērkat par publisku nodokļu maksātāju naudu, tajā skaitā par Ventspils iedzīvotāju naudu.”
Lasīt visu...

21

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

Foto1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests esošajā sastāvā.
Lasīt visu...

12

Unikālais izaicinājums

FotoVai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku izaicinājumu? Ja ne visā mūžā, tad tikai pēcpadomju gados. Ja ne no katra cilvēka, tad no valsts visaugstākās amatpersonas. Vai Latvijā ir kāds precedents fotogrāfijā fiksētajam izaicinājumam?
Lasīt visu...

3

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

FotoLatvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas tiesas izveide ir sasteigta, nav pietiekami izvērtēti visi ar to saistītie faktori, kā arī nav ņemtas vērā citas iespējas, kas lietu izskatīšanu padarītu efektīvāku.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...