Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vigo

16.09.2014. 19:14

»

Igo

viedokļi, viedokļi... No savas personigās prakses izjutu to, ka tiesās notiek savdabīgas sacensības: ja pirmās instances tiesā tevi atzīst par nevainīgu, tad apgabaltiesā tu daudzā ziņā būsi vainigs, un otrādi. Vismaz tā ir bieži Latgalē


Tā ir arī Valmieras rajona tiesā un Vidzemes apgabaltiesā. Ko tas nozīmē? Ka viens no tiesnešiem ir pilnīgi nezinošs?
Tad viņš no darba būtu jāatlaiž un gudrāks jāpieņem, bet nē, cilvēkam atkal jāmeklē nauda, jāiesniedz AT, tādēļ, ka kāds tiesnesis korumpēts vai pilnīgi infantils.

Atbildēt

no juridiskā viedokļa

16.09.2014. 09:19

Zaudējumu atlīdzināšanas lietas ir visai komplicētas, lai neteiktu vairāk (to pamatā jāpierāda 3 elementi: prettiesiskā rīcība, zaudējumi un cēloņsakarība starp pirmo un otro elementu)
Lai gan Aigara spriedumā esošā motīvu daļa ir tik tiešām steigā rakstīta, nevisai veiksmīgi argumentēta un, iespējams, nolobēta, tomēr jāsaka, ka pieņemtais spriedums ir visnotaļ loģisks.
Kāpēc?
pirmkārt, darbiniece bija pieņemta darbā kā attiecīgās specialitātes profesionālis. proti, tas dod pamatu uzskatam, ka darbiniece pieprot savu amatu un tai ir jāapzinās iespējamās sekas. Ja darbiniece tīra slapjas grīdas tad kā atbilstošam speciālistam tai būtu bijis jāapzinās, ka slapjas grīdas ir slidenas un uz tām var paslīdēt. tāpēc darbiniecei kā jomas speciālistam ir jāpārvietojas piesardzīgi.
otrkārt, 20 gadu laikā novērotais saslimšanas risks, kura pamatā ir bijuši vairāki kritieni un citi momenti, ir par pamatu tam, lai nevarētu cēloņsakarību sasaistīt ar mc donalds bezdarbību un nodarītajiem zaudējumiem. tas ir pamats arī uzskatam, ka zaudējumi ir pārāk attālināti no mc donalds bezdarbības, jo tieši darbiniece bij tā, kuras pienākumos tai bija nodrošināt, ka mc donalds ievēro sausas grīdas principu. attālinātība un paredzamība ir modernās Eiropas jaunie zaudējumu atlīdzināšanas stūrakmeņi, kuri tiek ņemti vērā šāda tipa lietās (draft common frame of reference)
treškārt, nav tik lielas nozīmes tam, ka darbiniece neparakstījās žurnālos utt, jo darbiniecei kā amata speciālistam bija jāņem vērā iespējamie paslīdēšanas riski. tas ir tāpat, kā ugunsdzēsējam ir jāapzinās, ka ejot iekšā degošā mājā, tas var apdedzināties vai, strādājot galdniecībā, var gadīties iesist ar āmuru pa pirkstiem. tie ir tieši amata riski, kas attiecīgās jomas speciālistam ir jāņem vērā un jādara viss, lai no tiem izvairītos vai mazinātu. Tā kā iztrūkst mc donalds prettiesiskās rīcības pamatojuma un cēloņsakarības pierādīšanas, prasība ir noraidāma.

Atbildēt

bimslis

15.09.2014. 19:08

Izlasīju,,, ahujel :D baltu var pataisit par melnu :D

Atbildēt

Ome 69

13.09.2014. 20:01

Divaini , divaini kadeļ so rakstu nevar ieteikt talak draugiem.. bet citus var..

Atbildēt

nezina

12.09.2014. 09:21

M-Donam ir vieglāk iesmērēt Aigaram 10.000,nekā maksāt pilnu summu-šakāļi,ne tieneši

Atbildēt

hmmm

11.09.2014. 11:04

nesmuki izskataas pastaasts par gjimenes aarstu, rezgju teema un pati situaacija, kuraa cilveekam pasham taa grida bija jaauzkopj. shoreiz gan cietusho baigi neaizstaaveeeshu.

Atbildēt

Ex verbis

11.09.2014. 10:51

Manuprāt, G.Aigars ir viens no lielākajiem blēžiem AT ! Nav brīnums, ka tiks pretrunīga sprieduma motīvu daļa taisīta, pensijas vecums un viņa aizspriedumainība par tiesībām uz taisnīgas tiesas spriešanu ir sen pamanāma.
100% nolobēts spriedums no McDonald puses.

Atbildēt

njā

11.09.2014. 10:24

Pareizākais šajā situācijā būtu neizdarīt kategoriskus secinājumus par sprieduma pareizību, jo spriedumā visu nevar ierakstīt. Tad vajadzētu izlasīt visus lietas materiālus.
Vienīgais - piekrītu, ka akli paļauties uz ārsta ierakstu kaut kādā ārsta papīrā nav īsti pareizi, to zinu no paša pieredzes - man dēls piedzima normālā laikā (t.i., klasiskajā 9 mēnesī), bet izrādās, ka viens ārsts dokumentos ierasktījis, ka dēls esot piedzimis 7 mēnesī! Vēl šobrīd smejos par šādu ierakstu, jo no tā sanāk, ka es dēlu pirmo reizi ieraudzīju divus mēnešus pēc viņa piedzimšanass :))

Atbildēt

Lauku pāķis

11.09.2014. 07:20

»

ņufaundlends

makdnalds ir mūsu drošibas garants ģeopolītiskajā situācija


Gan jau ka kāds/a no AT iespējams regulāri apciemo visuma vēstniecību ar atskaitēm un saņem vadošus norādijumus...

Atbildēt

ņufaundlends

10.09.2014. 21:44

makdnalds ir mūsu drošibas garants ģeopolītiskajā situācija ...

mēs nekad pret to neiesim ...

pat ja kotletēs maltu mazus latviešu šķirnes bērnus ...

Atbildēt

ņufaundlends

10.09.2014. 21:44

makdnalds ir mūsu drošibas garants ģeopolītiskajā situācija ...

mēs nekad pret to neiesim ...

pat ja kotletēs maltu mazus latviešu šķirnes bērnus ...

Atbildēt

nu jau

10.09.2014. 20:52

»

A

Lai cik tas nebūtu bēdīgi, liekas AT ir pareizi izspriedusi. Viens ieraksts ģim.ārsta kartiņā" palicis slikti, noģībusi", liecības, ka neviens nav redzējis kā prasītāja tieši nokrīt. Ir jau arī taisnība par viltoto parakstu un cēloņsakarību: ja viņa būtu pati parakstījusi, vienalga būtu nokitusi. Paraksts...


Ja liekas, var sasities. Tiesas prātojums par ģimenes ārstu vispār neiztur kritiku. Tas ir pieņēmums, ko neapstiprina neviens cits pierādījums, ne ārsta liecība, ne citi dokumenti. Tas, ko ģimenes ārsti saraksta kartiņās, dažu labu novestu šoka stāvoklī. Bet tas, kā šos murgus spēj izinterpretēt tiesneši aigari, tas jau ir no psihiatrijas jomas. Jums NAV jāstrādā tiesā, jo esat stulbs kā zābaks, un to es saku ar pilnu atbildību. Atdodiet no valsts saņemto algu, jo par šādiem murgojumiem nedrīkst tērēt nodokļu naudu.

Atbildēt

stiklavate & ķieģelis

10.09.2014. 20:44

»

skaidām galvā un citur

Jābūt cēloniskajam sakaram starp paraksta neesamību/viltošanu instruktāžas žurnālā un sekām. Ja tāda nav, tad sorry...


Cēloniska sakarība starp paraksta neesamību un d.devēja atbildību ir tāda, ka darbinieks parakstoties apliecina, ka instruktāžu d.devējs ir veicis, pretējā gadījumā apkopēja var mazgāt grīdu ar benzīnu un smēķēt. Bez paraksta instruktāžā d.devējs nemaz nedrīkst pieļaut, ka darbinieks tiek pielaists un pilda darbu. Otrkārt, cēloniskā sakarība izriet no tā, ka instruktāža nav tikai paraksts, bet paredz darbinieka iepazīstināšanu ar visiem d.drošības nosacījumiem. Un tā ir vesela grāmata vai lekcija. Kā nu kurā iestādē pieņemts. Ja d.devējs darbinieku nav instruējis par d.dr., tad darbinieks nemaz nevar būt atbildīgs par d.drošības ievērošanu. Iesp., ka tas atrunāts darba līgumā, bet maz ticams, jo d.līg. vnk norāda, ka darbinieks ievēros d.drošību, bet kamēr instruktāža nav veikta, d.devējs uzņemas atbildību pats. Šajā gad. tiesa ir šķība. Lai gan tur tikai šķībie darbojas. Bez tam tiesas pieņēmumi, ka cietusī ģimenes ārstam teikusi to un to, visp. ir no an.atveres izvilkti. Kas tad to pierāda, tikai tiesnešu tukšie prātuļojumi?
Drīz būs Zolitūdes lieta, ja to skatīs tāpat kā šo, tad vainīgi būs cietušie, kas savas neuzmanības vai vieglprātības dēļ nepameta veikalu, lai gan kauca sirēnas.

Atbildēt

Nemo

10.09.2014. 20:31

gribu ieteikt so rakstu draugiem , neizdodas. parejos varu bez problemam, vai sazverestiba??? vai jus to varat izdarit>??

Atbildēt

?

10.09.2014. 20:13

»


Kas nav kārtībā? Ko rāda šī lieta? Tā ir pilnīgi normāla lieta, ka dažādas tiesas pieņem dažādus lēmumus pretējā gadījumā nebūtu nekādas jēgas pārsūdzēt tiesu spriedumus. Bet vispār lai varētu kaut ko spriest būtu jāizlasa nevis tikai 20 lapas Augstākās tiesas sprieduma, bet pilnīgi visi lietas materiāli- liecinieku liecības, slimības vēstures, ekspertu slēdzieni utt. Vienīgais kas ir acīmredzams sviests ir Valsts darba inspekcijas nelaimes gadījumu izmeklēšana, kura divus gadus pēc notikuma uzzinot, ka viltots paraksts, konstatē, ka grīda bijusi slapja.

Atbildēt

A

10.09.2014. 16:30

»

aigars

Tiešām izlasīju spriedumu! Un fakti paliek fakti. Apkopēja, kas tīra grīdu, pati paslīd uz šīs grīdas. Vainīgi protams visi citi, jo nebija vēl 20 apkopējas, kas nekavējoties susinātu grīdu. Plus vēl mazie meliņi par to, kas tad notika (piem. stāsts ģimenes ārstam atšķiras no stāsta VDI, piemirstā slimības...


Lai cik tas nebūtu bēdīgi, liekas AT ir pareizi izspriedusi. Viens ieraksts ģim.ārsta kartiņā" palicis slikti, noģībusi", liecības, ka neviens nav redzējis kā prasītāja tieši nokrīt. Ir jau arī taisnība par viltoto parakstu un cēloņsakarību: ja viņa būtu pati parakstījusi, vienalga būtu nokitusi. Paraksts jau nav nekādas stalažas, kas darbinieku turēs vertikāli.

Atbildēt

bite

10.09.2014. 15:55

Neņemos spriest pēc būtības, bet valoda ir briesmīga....Pat pieņemot, ka kaut kas spriedumā var kopēt, tomēr vajadzētu izlasīt, lai teikumam un rindkopai ir kaut kāda jēga..

Atbildēt

Kumoss

10.09.2014. 15:36

Sveicieni Innai dzimšanas dienā!

Atbildēt

Igo

10.09.2014. 14:29

viedokļi, viedokļi... No savas personigās prakses izjutu to, ka tiesās notiek savdabīgas sacensības: ja pirmās instances tiesā tevi atzīst par nevainīgu, tad apgabaltiesā tu daudzā ziņā būsi vainigs, un otrādi. Vismaz tā ir bieži Latgalē

Atbildēt

skaidām galvā un citur

10.09.2014. 14:15

»

skaidas golvā

Man gan nešķiet loģisks, jo 1) negadījums notika darbā, lai kādi iemesli krišanai, 2) parakstu uz instruktāžām nebija. Instruktāžai jābūt reālai, ja tāda nav bijusi, prezumējama darba devēja vaina, bet trīs biedri bisteri-aigari no AT to ir palaiduši garām. Nezinu par pirmo spriedumu, bet šis ir glupas...


Jābūt cēloniskajam sakaram starp paraksta neesamību/viltošanu instruktāžas žurnālā un sekām. Ja tāda nav, tad sorry.
Par to cēlonisko sakaru piemērs iz dzīves. Tu, nevienu netraucējot, brauc ar savu autiņu, kuram nav tehniskās apskates. Brauc un nevienu netraucē, līdz pēkšņi Tavā joslā iebrauc kāds cits autiņš, kura šoferītis Tev klūp krāgā un vaino Tevi avārijas izraisīšanā, jo redz, Tavam auto nebija apskates un Tu vispār nedrīkstēji piedalīties satiksmē. Kā ir, vai piekritīsi būt vainojams avārijā, vai tikai tajā, ka brauci bez apskates? Jo apskates neesamība taču nav avārijas cēlonis, ko?

Atbildēt

skaidas golvā

10.09.2014. 13:49

»


Man gan nešķiet loģisks, jo 1) negadījums notika darbā, lai kādi iemesli krišanai, 2) parakstu uz instruktāžām nebija. Instruktāžai jābūt reālai, ja tāda nav bijusi, prezumējama darba devēja vaina, bet trīs biedri bisteri-aigari no AT to ir palaiduši garām. Nezinu par pirmo spriedumu, bet šis ir glupas un pērkamas tiesas izcils paraugs. Bet nu pietiek.comam tiesās savas simpātijas, parasti tās no tās pašas m.mājas, kurā tusē lēti pērkamie pietiekieši.

Atbildēt

aigars

10.09.2014. 13:15

Tiešām izlasīju spriedumu! Un fakti paliek fakti. Apkopēja, kas tīra grīdu, pati paslīd uz šīs grīdas. Vainīgi protams visi citi, jo nebija vēl 20 apkopējas, kas nekavējoties susinātu grīdu. Plus vēl mazie meliņi par to, kas tad notika (piem. stāsts ģimenes ārstam atšķiras no stāsta VDI, piemirstā slimības vēsture, kur trauma sākusies 15 gadus pirms šī kritiena utt).
P.S. 1500 EUR advokāta honorārs liekas smieklīgs, par tāda apjoma lietu

Atbildēt

JA

10.09.2014. 13:14

Jūtu līdzi I.Timofejevai, taču, manuprāt, AT spriedums ir pamatots, neredzu iemeslu sašutumam par tiesas (it kā) neobjektivitāti.

Atbildēt

BA

10.09.2014. 12:59

Patiesi labs jautājums! Arī manā pieredzē ir ļoti dīvainas tiesu spriešanas dažādās tiesu instancēs.

Atbildēt

janka

10.09.2014. 12:58

Valstī arodinvalīdi,sevišķi pensionētie,tiek atklāti un bezkaunīgi diskriminēti jau no 2009.gada.Šeit īpašu centību izrāda Vienotība,ZZS,tiesas,arodbiedrības.ST Kūtra personā akceptēja pusaudžu darbu okupācijas perioda neiekļaušanu pensijas aprēķinos.Tas viss kopuma ir klaja pretvalstiska darbība bijušo okupantu aktīvistu izpildījumā,bet tiek akceptēta visaugstakajā līmenī.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Levita jaunvārdi un to tulkojums

FotoLevita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums, Latvijas valsts ceļš.
Lasīt visu...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...