Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Biedri Staļin, laiks tikt galā ar tautas ienaidniekiem!

Šis Solovjovs brunčos ir Latvijas radio galvenā redaktore, kas aicina beidzot tikt galā ar “ķengu portāliem”, kuri, lūk, atļaujoties diskreditēt augstākās amatpersonas, izmeklētājus un prokurorus.

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu pret karu, bet tas nenozīmē, ka šis būs aicinājums necīnīties, gluži pretēji, šis ir aicinājums cīnīties, bet ar citām metodēm.

Gan ieroču, gan karavīru pamatmērķis kara apstākļos ir nogalināt, lai gan gandrīz katrs no karavīriem, ja neskaita atsevišķus izņēmumus, neatkarīgi no tā, kurā pusē viņš karo, vēlas mieru un to, lai karš pēc iespējas ātrāk beigtos. Ieroči bez karavīra ir metāllūžņu vērti.

Daži priekšlikumi, kā citādi varētu izmantot finansējumu kara perspektīvu mazināšanai kara apstākļos:

1. Veicinot mobilizācijai pakļauto iedzīvotāju un dienējošā personāla emigrāciju.

Nevis slēgt robežas, bet tieši otrādāk - izveidot maksimāli atvieglotu īpašu kara vīzu izsniegšanas režīmu uz robežas pretinieka valsts mobilizācijai pakļautajiem pilsoņiem no 17 gadu vecuma (gadu pirms karaklausības) līdz 45 gadu vecumam, dodot uzturēšanās atļaujas līdz 6 mēnešiem ar iespējām tās pagarināt līdz kara beigām.

Papildus katram pārbēdzējam, kas atrodas aktīvajā dienestā, izmaksāt vienreizēju pabalstu atkarībā no dienesta pakāpes: nu, piemēram, karavīram - 1000 EUR, kapteinim – 5 000 EUR, ģenerālim – 20 000 EUR (par summām un pakāpēm es vien improvizēju), šo pabalstu izmaksājot valstī, kurā viņš nolēmis uzturēties, un izmaksājot pakāpeniski, sadalot to pa mēnešiem.

Šāds priekšlikums dos efektu ne tikai ar to, ka, pateicoties kara vīzai pasē, atgriezties Krievijā kara laikā nebūs prātīgi, jo tur tā tiks pielīdzināta dezertiera apliecībai, - tas būtiski iedragās pretinieka kara personāla rindas un kvalitāti jau esošā kara laikā, turklāt arī atvērs daudziem acis, jo, padzīvojot citā civilizācijā, kāds sāks apjaust, ka bijis zombēts ar pārliecību, ka vienīgi Krievija un tās sistēma, kas nav būtiski mainījusies no Bizantijas laikiem, ir labākā pasaulē. Atgriežoties šiem cilvēkiem, visai iespējams, būs citāds skats uz dzīves kvalitāti, kas savukārt var dot iemeslu Krievijas integrācijai un vēlmei mainīt politisko sistēmu Krievijā no iekšpuses.

2. Kara tehniku un personālu, īpaši kara laikā, lētāk no pretinieka ir nopirkt nekā iznīcināt kopā ar pretinieku.

Vēsture parāda, ka bieži vien iekarotāji tiek sagaidīti ar ziediem kā atbrīvotāji vai arī kā nelabvēļi, kuriem vara gūstama ar vairāk vai mazāk sīvām cīņām, bet katrā ziņā tas, kas nav iegūts ar pārliecināšanu, nav lojāls, jo tas, kas iegūts ar varu, ir grūti valdāms vai nevaldāms, - Napoleona gājiens uz Maskavu tam ir labs piemērs.

Tomēr globalizācijas sekas, mūsdienās dod arī trešo variantu, kas iepriekšējos karos nebija realizējams.

Ja Jūs būtu valdnieks, kas nolēmis karot, kāda valsts Jums šķistu bīstamāka? Tā, kas ir bruņota un pretosies, vai tā, kur jebkurš karavīrs jebkurā brīdī droši var padoties gūstā, pārdot Jūsu tanku, raķeti vai kuģi ar visu personālu vai nodot par labu samaksu savu pulkvedi pretiniekam dzīvu vai mirušu?

Ja katrs Ukrainas pilsonis, kurš kara apstākļos pierunājis brīvprātīgi padoties Krievijas karavīru, ar garantiju saņemtu par katru nogādāto 100 EUR, savukārt karavīrs pēc padošanās saņemtu kompensāciju, kā tas norādīts, 1. punktā un papildus saņemtu par nodotajiem ieročiem un tehniku, piemēram 50 EUR par automātu, par tanku – 5000 EUR, bet par kuģi vai lidmašīnu 200 000 EUR, un papildu bonusu saņemtu par katru sagūstīto virsnieku kurš pats labprātīgi nepadodas, un šī informācija ar kontaktiem, būtu ievērojama izmēra reklāmas plakātos katra lielākā ceļa malā, tad armijas virsnieki nevarētu atļauties mierīgi aizmigt, jo ne vien ienaidnieks, bet ikkatrs viņa paša kareivis vai ukraiņu tantuks varētu viņu pārdot aizmigušu. Šī mērķa realizācijai būtu jāiesaista vietējie uzņēmumi, kas varētu saņemt starpniecību vai komisiju.

3. Jānodrošina inkognito sakari ar pretinieku.

Ir zināms, ka Krievijas armijas karavīriem ir noņemti dokumenti (izņemot karaklausības apliecību) un mobilie telefoni, lai viņiem nebūtu iespēju sazināties no Ukrainas. Mūsdienās mobilie sakari caur satelītiem ir nodrošināmi pat tur, kur to nav, līdz ar to ir jāatrod veids, kā pretinieka karavīrus nodrošināt ar sakariem (telefoniem).

Šiem telefoniem ir jābūt maksimāli primitīviem un ļoti maza izmēra, jānodrošina vien izejošo zvanu funkcija ar iespēju sazināties vienīgi ar Krievijas mobilajiem tīkliem, lai viņi varētu sazināties vienīgi ar mājām, un Ukrainas dienestiem, lai saņemtu instrukcijas un varētu padoties, kā arī ir nepieciešama SMS funkcija bez skaņas signāla. Tas dos daudz priekšrocību, pirmkārt, jau to, ka ikkatra telefona atrašanās vieta ir izsekojama ar apbrīnojamu precizitāti, otrkārt, noklausoties sarunas, var uzzināt ikkatras konkrētās kolonnas vai grupas morālo noskaņojumu un citu stratēģiski vērtīgu informāciju, tajā skaitā to, vai ir pietiekams degvielas un munīcijas nodrošinājums.

P.S. Karu publiskais mērķis ir varas iegūšana pār teritorijām un resursiem, tai skaitā cilvēkresursiem, bet slēptie mērķi ir to superaizdevējiem, kuriem ir tiesības radīt naudu, šiem kreditoriem neatkarīgi no karu iznākuma karš ir fantastiskās peļņas laiks un vienreizējas iespējas konkurentu iznīcināšanai, to skaitā miera laikos lieki sadrukāto un apritē laisto līdzekļu norakstīšanai.

Kara apstākļos ir izdevīgi finansēt abas puses, un naudas radītāji ir ieinteresēti, lai karš patērētu pēc iespējas vairāk resursu un līdzīgi, kā tas notika Cmovid atbalstu laikā, arī tad, kad notiek reālā karadarbība vai bruņošanās aizsardzības nolūkos, līdzekļi tiek “drukāti”, aizdoti un norakstīti bez peļņas pierādīšanas nepieciešamības, jo valstis būs spiestas tos kompensēt.

Novērtē šo rakstu:

38
42

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

12

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc kulturālas spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas, ka cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...