Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada 30. jūlija Ministru kabineta sēdē Jūsu valdība ir apstiprinājusi Veselības ministrijas gatavoto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas paredz šīs loterijas īstenošanai iztērēt 1 218 000 eiro nodokļu maksātāju naudas. Tāpat ir paredzēts šo loteriju reklamēt plašsaziņas līdzekļos.

Diemžēl valdība tā arī nav sniegusi nekādu skaidrojumu šāda vakcinācijas stimula pamatotībai un lietderībai šajā vakcinācijas procesa stadijā, - vienīgais arguments, kas tika pausts valdības preses konferencē, ka ir nepieciešams jauns motivācijas instruments, jo esošie nestrādā.

Lai pārliecinātos, vai tas atkal nav kārtējais nepārdomātais valdības lēmums, ar kuru tā cenšās slēpt savu mazspēju, lūdzam Jūs atbildēt uz sekojošiem jautājumiem:

1. Kādēļ no visām iespējām, kā veicināt valdības neveiksmīgi īstenoto vakcinācijas procesu, valdība izšķīrās tieši par vakcinācijas loterijas īstenošanu?

2. Kādus vēl vakcinācijas veicināšanas pasākumus valdība ir apsvērusi, lemjot par vakcinācijas loteriju?

3. Vai valdības rīcībā ir jelkāds pamatojums, kādēļ tieši vakcinācijas loteriju būtu lietderīgi īstenot šajā vakcinācijas procesa stadijā, iztērējot šai loterijai vairāk nekā miljons eiro nodokļu maksātāju naudas? Ja šāds pamatojums ir - lūdzam to iesniegt.

4. Vai valdības rīcībā ir jelkāda informācija, veikts jelkāds pētījums par to, kāda ir motivācija tiem cilvēkiem, kuri pretēji vakcinācijas pieejamībai, tomēr joprojām nav vakcinējušies? Ja šāda informācija Jums ir, - lūdzam to iesniegt. Ja šādas informācijas Jums nav, - lūdzam paskaidrot, balstoties uz kādiem apsvērumiem, Jūs pieņēmāt lēmumu, ka vakcinācijas loterija ir iespējami lietderīgākais veids kā iztērēt vairāk nekā 1,2 miljoni eiro, lai veicinātu vakcinācijas procesu?

5. Lūdzam sniegt pamatojumu, kādēļ Jūs uzskatāt, ka materiālie stimuli nevakcinētajiem šajā vakcinācijas procesa stadijā ir pietiekami būtiski, lai radītu tiem motivāciju vakcinēties?

Vai Jums ir jelkādas aplēses, cik lielā mērā šāda loterija varētu veicināt vakcināciju? Ja ir, - lūdzam tās iesniegt! Ja nav, - lūdzam paskaidrot, kāpēc loterijai tiek paredzēts iztērēt vairāk nekā 1,2 miljoni eiro?

6. Lūdzam izsniegt izdevumu tāmi, saskaņā ar kuru ir paredzēts iztērēt vakcinācijas loterijai paredzētos 1 218 000 eiro.

7. Cik lielu finansējumu kopumā ir paredzēts tērēt vakcinācijas loterijas reklamēšanai un virzīšanai? Kādā veidā ir paredzēts izvēlēties vakcinācijas loterijai paredzētos reklamēšanas un virzīšanas kanālus (medijus, mediju kompānijas)?

8. Vai un kādā veidā ir paredzēts nodrošināt, lai šī vakcinācijas loterijas reklamēšana atbilstu Latvijas likumdošanas prasībām un noteiktajiem ierobežojumiem - attiecībā uz valsts pārvaldes iestādēm un medikamentu reklāmu?

Aicinām sniegt savlaicīgas atbildes, lai nodrošinātu tautas priekšstāvjiem iespēju kompetenti un atbildīgi izvērtēt Jūsu valdības sagatavoto likumprojektu, ņemot vērā, ka to ir paredzēts izskatīt jau tuvākajā Saeimas sēdē.

Aicinām iesniegt izsmeļošas, pamatotas un skaidras atbildes uz katru jautājumu Deputātu jautājumu procedūras ietvaros, lai nebūtu jāpiemēro citas parlamentāras uzraudzības procedūras šīs informācijas iegūšanai.

Novērtē šo rakstu:

134
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...