Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis raksts ir iecerēts kā nobeigums 27. un 28. februārī šajā portālā publicētajiem. Kā tas bija iepriekš pieteikts, šeit tiks apskatīts iespējamais notikumu scenārijs, kad dažādu iemeslu dēļ NATO ātrās reaģēšana spēki netiek nosūtīti un 5. pants netiek iedarbināts vai iedarbināts daļēji, neparedzot NATO tiešu militāru iejaukšanos. Neplānoju šeit apspriest šāda scenārija varbūtību, tomēr, pat ja šāda varbūtība sastāda 1%, arī tad nepieciešams tam gatavoties.

Un tā, Latvija ir palikusi viena pārspēka priekšā. Ko darīt? Varbūt vienoties kopīgā spēka dziesmā, cerot, ka naidnieks nodrebēs? Laikam ir vajadzīgs vēl kaut kas. Moderns bruņojums, augsts personālsastāva sagatavotības līmenis, kompetenta militārā vadība, rūpīgi sagatavoti aizsardzības operatīvie plāni - būtiskas lietas, bet ir vēl kaut kas būtiskāks - motivācija aizstāvēt valsti.

Ukraiņiem tā ir atbilstošā līmenī, bet kā ir Latvijā? Gribētos kļūdīties, bet tomēr - no 25 līdz 30% pasīvi vai aktīvi atbalstīs okupantus, 10% būs gatavi aktīvai pretestībai, bet pārējie vai nu pametīs valsti, ja būs tāda iespēja, vai pielāgosies, kā jau ierasts.

Būs tādi, kas muldēs par nācijas izdzīvošanu. Citi teiks, ka galvenais ir ekonomika un pārējais ir pupu mizas. Blēņas un pīlīšu pūšana. Ir veikti pētījumi - tikai viens no katriem trīs krīzes situācijā aizbraukušajiem atgriežas. Tie, kas pacels balsi pret okupantiem, tiks pasludināti par teroristiem vai nodokļu krāpniekiem ar iespēju pārdomāt savu rīcību turpmākos 10 - 15 gadus aiz restēm, savukārt pārējie tiks vienkārši izšķīdināti “draudzīgā tautu saimē”. Kur te nācijas saglabāšana?

Ja runa par ekonomiku, tad cerēt uz to, ka veikals plauks sistēmā, kur valda “kapitālisms savējiem”, varēs tikai varai pietuvinātie un arī līdz noteiktam brīdim. Pieskaitiet pie tā reketu no spēka struktūru puses un varas kontrolētu tiesu sistēmu. Vai arī varbūt kāds domā, ka šeit būs kāda īpaša zona, atšķirīga no Krievijā esošās sistēmas?

Un ir vēl viena lieta, vēl būtiskāka. Dzīvojot noziedznieku pārvaldītā valstī, kur viss balstīts uz meliem un netaisnību, Tu būsi spiests pielāgoties, pieņemot šo realitāti, un agri vai vēlu Tava vērtību skala tiks sačakarēta, iespējams, pat vairākas paaudzes uz priekšu un piemēru tam nav jāmeklē tālā pagātnē. Nu tad, ja jau nācijai jāpazūd šā vai tā, tad varbūt paņemt par to maksimālo maksu no agresora?

Tālāk šeit sarakstītais ir domāts tiem 10 procentiem, bet pārējie var netērēt laiku un nelasīt. Arī nedraugi neatradīs tur neko slepenu un viņiem noderīgu.

Katram skaidrs, ka salīdzināt Ukrainas aizsardzības potenciālu ar mūsu ir nevietā. Attiecīgi arī aizsardzības taktikai ir jābūt atšķirīgai. Pareizāk to būtu saukt par aizkavēšanas un maksimāli iespējamu zaudējumu nodarīšanas taktiku. Tas nozīmē nevis plānot kaut kādu pozīciju noturēšanu, bet rīkoties pēc principa “negaidīts uzbrukums un ātrā atkāpšanās”.

Attiecīgi uzsvars jāliek nevis uz smago bruņojumu un lielākām apakšvienībām, kas ļaus pretiniekam tos ātri atklāt un iznīcināt, bet gan nelielām (līdz vadam) un mobilām vienībām, kas bruņotas ar pārnēsājamiem prettanku ieročiem un zenītraķešu kompleksiem - Javelin, Stinger vai ekvivalentiem. Atbilstošiem ir jābūt arī transporta līdzekļiem: bruņmašīnu vietā - džipi un kvadracikli, ko vieglāk nomaskēt un paslēpt.

Ir jārēķinās ka pretinieka bruņu tehnika un kaujas helikopteri būs apgādāti ar termovizoriem un nakts redzamības ierīcēm, attiecīgi ir jāpadomā par atbilstošiem individuālajiem un transporta līdzekļu maskēšanas līdzekļiem. Šādas vienības var būt visai efektīvas, darbojoties uz pretinieka komunikācijām. Ka rāda ukraiņu pieredze, tad degvielas vedēji, kas parasti atrodas armijas kolonnas beigās, skaisti deg pat no Molotova kokteiļa.

Agresijas sākuma stadijā, kad pretinieks mēģinās izsēdināt desantu, lai sagrābtu lidlaukus, vai izsēdināt to galvaspilsētas tuvumā ar mērķi neitralizēt valdību un NBS vadību, ir laikus jāparedz pasākumi, kas ļautu desantlīdzekļus iznīcināt - vai tie būs transportlidmašīnas vai helikopteri - vēl tad, kad tie būs gaisā un labi sasniedzami stingeriem. Pašsaprotami, ka lidlauku un lidostu infrastruktūrai un skrejceļiem ir jābūt laikus sabojātiem, tāpat kā jābūt mīnētiem vai uzspridzinātiem tiltiem un ceļu pārvadiem uz galvenajiem ceļiem.

Nodrošināt ostu aizsardzību būs problemātiski, jo pretinieka desantoperācija, visticamāk, tiks piesegta ar kaujas kuģiem, turklāt jārēķinās, ka pretinieka rīcībā ir peldlīdzekļi, kas ļaus izsēdināt dzīvo spēku un tehniku jebkurā vietā 500 km garajā piekrastē. Tomēr laikus nosprostot ostu akvatorijas un Daugavgrīvu ar nogremdētiem peldlīdzekļiem tāpat kā mīnēt piekrasti pie Liepājas, Ventspils un Bolderājā ir iespējams.

Neņemos apgalvot, cik laika paies, līdz agresors spēs sakoncentrēt spēkus pie Rīgas, bet galvenā pretestība ir jāplāno tieši tur. Nedaudz ieskicēšu iespējamo aizsardzības taktiku, par piemēru ņemot Groznijas aizsardzību pirmā Čečenijas kara laikā. Čečeni izveidoja kaujas grupas 3 - 4 cilvēku sastāvā, kurās tika iekļauti – kaujinieks ar granātmetēju, ložmetējnieks, munīcijas pienesējs un snaiperis. Savukārt šīs grupas apvienojās lielākās pa 15 - 20 kaujiniekiem, un katra no tām „pavadīja” krievu bruņutehnikas kolonnu visa tās pārvietošanās maršrutā, līdz, kolonnai nonākot apšaudei izdevīgā vietā, pēc signāla tika iznīcināta priekšējā un aizmugurējā tehnikas vienība, kam sekoja plānveidīga pārējo tehnikas vienību iznīcināšana.

Čečeni bija izvēlējušies tā saucamo „aizsardzību bez aizsardzības”, tas ir, koncentrējās nevis uz atsevišķu pozīciju noturēšanu, bet patstāvīgi manevrēja, ienaidniekam uzbrūkot izdevīgā vietā. Vienlaicīgi kaujinieki sekmīgi izmantoja maskēšanos par mierīgiem iedzīvotājiem. Plaši tika izmantotas mīnas, fugasi un mīnas – slazdi, slēpti mīnējot ienaidnieka blokposteņus un dislokācijas vietas.

Protams, cerēt, ka krievi pielietos bruņutehnikas frontālu iebrukumu bez iepriekšējas izlūkošanas un kājnieku nodrošinājuma, kā tas bija aprakstītajā gadījumā, nenākas. Sākuma posmā pilsēta tiks pilnībā ielenkta, un tiks nogriezta vai iznīcināta tās infrastruktūra - elektroapgāde, sakari, ūdensapgāde. Pilsētā tiks iesūtītas diversantu un izlūku vienības ar uzdevumu izlūkot mērķus un neitralizēt aizsardzības vadību. Pa izlūkotiem mērķiem tiks veikts artilērijas un aviācijas trieciens. Tam sekos kājnieku triecienvienību iebrukums, ar bruņutehnikas atbalstu metodiski ieņemot un nodrošinot māju pēc mājas, kvartālu pēc kvartāla.

Viss tas neizslēdz iepriekš aprakstītās aizsardzības taktikas pielietošanu ar atbilstošām korekcijām, un šeit darbs NBS operatīvo plānu izstrādātājiem. Nedaudz par plānošanu. Operatīvajiem plāniem ir jābūt izstrādātiem jebkuram scenārijam. Tomēr ir jāņem vēra, ka nodrošināt NBS centralizētu vadību apakšvienībām, it īpaši teritoriālajām, kas darbosies ārpus Rīgas, šādos apstākļos būs problemātiski.

Tas nozīmē, ka katram apakšvienības komandieriem, kas darbojas patstāvīgi, ir jābūt tiesīgam nepieciešamības gadījumā koriģēt plānu vai iepriekš saņemto pavēli atbilstoši apstākļiem. Turklāt viņam ir jābūt ne vien tiesīgam, bet arī spējīgam pieņemt pareizo lēmumu. Teritoriālo apakšvienību komandieri acīmredzot būs zemessargi, kas labi pārzina vietējos apstākļus, tomēr saprotamu iemeslu dēļ ārrindas ZS virsnieka vai apakšvirsnieka kompetence, visticamāk, nebūs tāda kā profesionālam karavīram. Tādēļ ieteicams par teritoriālās apakšvienības komandiera vietnieku, sākot no nodaļas un augstāk, nozīmēt attiecīga līmeņa profesionāli. Savstarpēja sadarbība ir jāatstrādā mācību gaitā.

Nu, tā, okupācijas aktīvā fāze ir pabeigta. Ko tālāk? Bet tālāk atkal pēc iepriekš sagatavota plāna un atkal pēc teritoriāla principa - bruņojums un ekipējums iepriekš sagatavotos atbalstpunktos (konspiratīvie dzīvokļi, lauku mājas, meža bunkuri). Turklāt partizānu karš nevis klasiskā izpratnē, kur bārdaini veči sēž meža bunkurā un štuko, kā novākt vietējas varas pārstāvi vai rekvizēt produktus ciema veikalā, bet apmēram tā - pa dienu varai lojāls klerks vai laukstrādnieks, bet, kad pienāk pavēle, tad kaujas grupa sapulcējas noteiktā laikā un vietā, kur sagatavots bruņojums un ekipējums konkrētam uzdevumam, piemēram, sprieduma izpilde kolaboracionistam vai kāda diversija. Pēc uzdevuma izpildes atkal atpakaļ pie ikdienas pienākumiem. Un šāds karš var turpināties gadiem.

 * Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

79
33

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...