Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas ir mežs?

Viesturs Ķerus
31.03.2018.
Komentāri (30)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kalna ielas samurajs

10.04.2018. 01:06

Krutākais ko no meža izsaimniekotājgrupējumiem nācies dzirdēt, ka mežu jāvērtē pēc tā platības nevis lietkoksnes m3. Pēc viņu saimniekošanas drīz kurināsim krāsnis ar krievu gāzi, lai glābtu valdošo noziedzīgi noslēgtos līgumus.

Atbildēt

Kalna ielas samurajs

10.04.2018. 00:54

Meži jāapsaimnieko saimniekiem (vēlams induvidālā pārziņā pēc Ulmaņlaika parauga), nevis izsaimniekotājiem pēc ārvalstu speciālistu sagatavota plāna ar lopisku tehniku. Ņemiet vērā, ka darba vietas šajā gadsimtā paliks aizvien mazāk un kas vainas, ja ģimene ar zirgu vai nelielu traktoriņu apsaimnieko pārdesmit ha meža. Pašiem iztikšana valstij pabalstus neprasa, bet mērķis un lobijs redzams nav galīgi ieinteresēts tādā modelī, kur nespēj plānveidīgi izvest koksni.

Atbildēt

Deputants Asteszvaigzne

06.04.2018. 06:41

»

deputāCs zzs

Kunki , mešs ir tad , kad braucot var apstātiesa un iejiet palmās pacjurāt


Na'a palmās ir ērces, mama piekodināja nelīst, un'a ceļmala dupļaina tā kā jāmeiz no brauktuves malas tas i' kūūl.

Atbildēt

Ornitologs

03.04.2018. 19:14

Ķerusa k-gam atkal vajag miljonu? Par 1 500 000 Kerus saskaitīja 15.pupuķus.Iespējams, no sešpadsmitā izgatavoja bildē redzamo pupuķa izbāzni.
Tagad caur mežirbes sugas aizsardzības plānu, kopā at kolēği Strazdu ieplānojuši sev tērēšanai 1 575 000 nodokļu maksātāju naudas.
2 200 000 šobrīd izlieto ērgļu pētīšanai.Vēl miljoni ir projektos dzeņu, pūču,sikspārņu u.c. lidoņu pētīšanai.
Diemžēl nauda tiek izlietota paša PR "skarbā veča" tēla veidošanai,brīžiem ar bārdu, brīžiem bez tās.
Dīvains jauneklis.

Atbildēt

šitos

02.04.2018. 09:53

ragavās UN.. no meža ārā! atpakaļ neskatoties

Atbildēt

šitā varza mums norāda KAS IR MEŽS?

02.04.2018. 09:02

publisko un privāto mežu īpašnieku pārvaldītāju interešu grupas, kokmateriālu pārdevēju biedrība, zinātniskās izpētes interešu grupa, apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju interešu grupas, nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa, kokmateriālu ražotāju un tirgotāju interešu grupas...

Atbildēt

vienkāršais sēņotājs

01.04.2018. 20:52

Kas ir šis veidojums?
(meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Meţizstrādātāju savienība;
(kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis) Latvijas Kokmateriālu raţotāju un tirgotāju asociācija; (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis Asociācija „Latvijas Koks”;
(valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis) SIA „Rīgas meţi”;
(meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas pārstāvis), Latvijas Mednieku asociācija
(meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība

Padomdevēji:
(darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Meţa nozaru arodu biedrība,..

Ieinteresētie un Lietpratēji, kas šoreiz nepiedalās:
Roberts Strīpnieks – a/s „Latvijas valsts meţi”, valdes priekšsēdētājs (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Aivars Einauss – Asociācija „Latvijas Mēbeles”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Māris Liopa – Latvijas meţa īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Jurģis Jansons – Latvijas Valsts Meţzinātnes institūts „Silava”, direktors (zinātniskās izpētes grupas pārstāvis); Arnis Muižnieks – Meža īpašnieku biedrība, valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Andrejs Domkins – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Jānis Priednieks – Latvijas Dabas fonds, meža eksperts (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Antons Orinskis – Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība, prezidents (meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis); Jānis Ķuze – Latvijas Ornitoloģijas biedrības padomes loceklis (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Juris Spāre – Latvijas Meža nozaru arodu biedrības priekšsēdētājs (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis); Valdis Līdaka – Zemkopības ministrija, Meža departamenta Meža apsaimniekošanas un medību nodaļas vadītājs; 3 Dagnis Dubrovskis – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte, dekāns (izglītības grupas pārstāvis); Jānis Kinna – Valsts meža dienests, ģenerāldirektors

Atbildēt

Qwerty

01.04.2018. 20:25

Mežu nav,pat malku ir grūti apkurei nopirkt,uzsveru uz vārdiem nopirkt,jo nav.Cirtēs visu izgrābj kā ar grăbekli,lai šķeldā notirgotu zaļo zaru masu.Granulu cena dubultojusies,zemes pārpurvojas,jo nav koku kas mitrumu patērē-būs ekoloğijas un klimata pārmaiņas pavisam drīz.

Atbildēt

man interesē

01.04.2018. 17:32

»

vunderbar

Meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa


kāpēc tur tajā meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupā nav aveņu un melleņu patērētāju pārstāvju???

Atbildēt

ZM ministri no ZZ$

01.04.2018. 14:41

Kas bija mežs?

Atbildēt

angel

01.04.2018. 09:01

Mežus izcērt 24 stundas diennaktī un 25 gadu garumā. Krūmi aug griezdamies.

Atbildēt

vunderbar

01.04.2018. 07:09

Meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa:))
Nezināju, ka kaut kas tāds pastāv.

Atbildēt

Žulis

01.04.2018. 06:48

Nevajag spriedelēt par to, kas ir, vai kas nav mežs, bet gan par to, kādēļ tie koki šeit tiek tā izcirsti. Kādēļ zemnieki ir spiesti tos savus mežus pastiprināti izcirst? Kādēļ "Valsts meži" pastiprināti cērt valsts mežus? Kādēļ koksne no mežiem tā vietā, lai pārtaptu šeit Latvijā ražotās mēbelēs un būvmateriālos apaļkoku veidā tiek izvesta no Latvijas? Kur paliek tā peļņa no tās koku izciršanas, ja valsts ir gandrīz desmit miljardu liels ārējais parāds un arī lielākā daļa zemnieku nīkst parādu jūgā?
Ja runājam par mežu ciršanu valsts mērogā, tad šī ciršana izskatās pēc "krievu biznesa"(nozagt šnabja kasti, pa lēto izpārdot un naudu nodzert)Šeit Latvijas dabai tiek nozagti mežu resursi, pa lēto apaļkoku veidā izpārdoti uz ārzemēm un pēc tam no ārzemēm tiek pirktas mēbeles, būvmateriāli un papīrs. Nu ļoti "ekonomiski"!
Kas attiecas uz zemniekiem, tad neviens zemnieks sev piederošos mežus pastiprināti necirtīs un pa lēto netirgos, ja vien nebūs iedzīts stūrī ar valstī pastāvošo nodokļu politiku, cenu politiku un dažādajiem birokrātiskajiem ierobežojumiem un prasībām.
Šajā un arī citos rakstos par šo tēmu visu laiku tiek pretnostatīti it kā labie dabas draugi un sliktie mežu cirtēji.Īstenībā ar to mežu izciršanu ir līdzīgi kā ar kontrabandu. Tā rodas tur, kur priekš tās ir radīti apstākļi. Ja kādā valstī kādām precēm ir nenormāli sakāpinātas cenas, dabīgi, ka šīs preces šajā valstī cilvēki cenšas ievest kontrabandas ceļā un ar to pelnīties. Un tad sākas cīņa starp labo policiju un sliktajiem kontrabandistiem. Likvidējiet nenormālos uzcenojumus precēm un nekādas kontrabandas nebūs! Likvidējiet valstī tos iemeslus, kas rada šo pastiprināto mežu izciršanu un nebūs "labajiem dabas draugiem" jācīnās ar "sliktajiem mežu izcirtējiem".

Atbildēt

Tàdèł visa veida parazīti

01.04.2018. 04:29

»

Noteikts, ka mežs

sākas ar 7 m augstu jaunaudzi. Ja pag. gad. tev izauga 6.5 tas nebija vēl mežs, bet šogad sasniedza 7 m tad tas jau ir mežs, kurš vnk nav aktualizēts kā mežs, ja neviens to nav aktualizējis


aplipuši ap Latvijas mežu un plāno savu ciršanas labumu. Jo mūsdienās mežs ir tikai tas, kas valsts zemes kadastrā aktualizēts kā mežs un tikai uz to attiecas visa likumdošana, ko var attiecināt uzmežu. Visas zinības un zināšanas par mežu ir mežu speciālistu zinības, nevis meža produkcijas realizētāja un patērētāja zinības.

Mežam vēl piemīt īpaša nozīme- pie katra koka mežā sargu un zinātnieku nenoliksi. Kur cērt mežu, tur skaidas lec. Skaidas nav uzskaitāmas...

Atbildēt

Mežinženieris

31.03.2018. 21:33

Kādreiz, kad zāle bija zaļāka, un LLA Mežsaimniecības fakultātes dekāns bija P.Mūrnieks, docents P. Banders lieliski savās lekcijās formulēja to, kas ir mežs, tā ietekmi uz vēju, ūdensregulāciju, vides temperatūru un ko tik vēl citu.
Tagadējie, gan esošie, gan bijušie dekāni, Silavas zinātnieki, un arī citi LLA un LLU meža fakultāšu beidzēji, izskatās, ka neko par to, kas ir mežs, tajā skaitā, paauga, pamežs, valdošā audze, un vēl - nemaz nav dzirdējuši.
Tas viss kopā tikai ir mežs, trūkstot kādai sastāvdaļai, to vairs par pilnvērtīgu mežu nesauc.
Ja sanāk kopā un spriež par meža likteni lielākā daļa tādi, kuru mērķis ir tikai cirst, tad ko brīnāmies par pieņemtajiem lēmumiem?
Tā būs vienmēr, kamēr kaut 1 koks būs kuru varēs nocirst, un tikko nocirstu cirsmu arī turpmāk sauks par mežu, lai gan no meža tur vēl ilgu laiku pat smaka nebūs.
Tā tik turpināt zēni, nepaies sevišķi ilgs laiks, kad varēsim sākt cirst 15 - 20 gadīgas jaunaudzes. Tas tik būs mežs!

Atbildēt

mezinieks

31.03.2018. 21:29

4.maija rezims sanema no okupantiem Latviju ar vienu tresdalu normaliem meziem . Tagad mezu vieta palikusi tuksnesi . Cik var nirgaties saucot metru garus kocinus par mezu.FUI!

Atbildēt

skaties "zinošais" labi uzmanīgi, kas tajā izcirtēju brandžā sevi nosaukuši par "meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupu" !!! TIE NAV AVEŅU LASĪTĀJI !!!

31.03.2018. 19:49

»

Zinošais

Domāju ka problēma ir tajā ka reāli jau nav institūcijas kur šīs tik dažādās un bieži pretrunīgās intereses saskaņot un vienoties par kopēju rīcību...


Meža konsultatīvās padomes sēde
Nr. 7
Sanāksme notiek 2010.gada 7.jūlijā Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē
Sanāksmi vada: Jānis Dūklavs – zemkopības ministrs
Piedalās: Meža konsultatīvās padomes locekļi: Jānis Vazdiķis – SIA „Rīgas meţi”, valdes loceklis (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis);
Juris Biķis – Asociācija „Latvijas Koks”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis);
Kristaps Klauss – Latvijas Kokmateriālu raţotāju un tirgotāju asociācija, izpilddirektors (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis);
Andrejs Cunskis – Latvijas Meţizstrādātāju savienība, izpilddirektors (meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis);
Uģis Rotbergs – Pasaules dabas fonds, direktors (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Ainārs Zvejnieks – Latvijas Mednieku asociācija, pilnvarotais valdes loceklis (meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas pārstāvis);
Leonards Līpiņš – Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība, valdes loceklis (meţa apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis).
Padomdevēji: Arvīds Ozols – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta direktors; Jānis Birģelis – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta direktora vietnieks; Sniedze Sproģe – Latvijas Pašvaldību savienība, padomniece. Meža konsultatīvās padomes locekļu un padomdevēju aizvietotāji: Viesturs Ķerus – Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Valdes priekšsēdētājs (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis, aizvieto Jāni Ķuzi); Aivars Sīmansons – Latvijas Meţa nozaru arodu biedrība, priekšsēdētāja vietnieks (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis, aizvieto Juri Spāri); Rita Benta – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta nodaļas vadītāja vietniece (aizvieto Valdi Līdaki); Baiba Rotberga – Valsts meţa dienests, departamenta direktore (aizvieto Jāni Kinnu).
2 Pārējie sanāksmes dalībnieki: Andris Plezers – asociācijas „Latvijas Mēbeles” izpilddirektors; Oģerts Nikodemus – Latvijas Universitātes profesors; Āris Jansons – LVMI „Silava” vadošais pētnieks; Agnis Šmits - LVMI „Silava” pētnieks; Jānis Rozītis – Pasaules dabas fonds, pārstāvis; Normunds Knēts – Valsts meţa dienesta Meţsaimniecības daļas vadītājs; Pēteris Sāmītis – MĪB „Dundegas Meţaudze”; Aija Budreiko – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Agrita Karlapa – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Ilze Silamiķele – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta nodaļas vadītāja; Daiga Zute – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Inga Ţagare – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Lāsma Āboliņa – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente.
Nepiedalās: Roberts Strīpnieks – a/s „Latvijas valsts meţi”, valdes priekšsēdētājs (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Aivars Einauss – Asociācija „Latvijas Mēbeles”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Māris Liopa – Latvijas meţa īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Jurģis Jansons – Latvijas Valsts Meţzinātnes institūts „Silava”, direktors (zinātniskās izpētes grupas pārstāvis); Arnis Muiţnieks – Meţa īpašnieku biedrība, valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Andrejs Domkins – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Jānis Priednieks – Latvijas Dabas fonds, meţa eksperts (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Antons Orinskis – Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība, prezidents (meţa apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis); Jānis Ķuze – Latvijas Ornitoloģijas biedrības padomes loceklis (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Juris Spāre – Latvijas Meţa nozaru arodu biedrības priekšsēdētājs (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis); Valdis Līdaka – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta Meţa apsaimniekošanas un medību nodaļas vadītājs; 3 Dagnis Dubrovskis – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meţa fakultāte, dekāns (izglītības grupas pārstāvis); Jānis Kinna – Valsts meţa dienests, ģenerāldirektors.

Atbildēt

Zinošais

31.03.2018. 18:59

Domāju ka problēma ir tajā ka reāli jau nav institūcijas kur šīs tik dažādās un bieži pretrunīgās intereses saskaņot un vienoties par kopēju rīcību !
Tipiska ierēdņa motivācija ir neko nedarīt un tāpēc velti gaidīt no viņiem kādu reālas darbības iniciatīvu un viņiem ir pat izdevīgi, ka interešu grupas savā starpā plēšas.
Manuprāt autoram arī vajadzētu kritiskāk pavērtēt savus izteikumus, piemēram:
tepat tiek pieminēti ...ekosistēmu pakalpojumiem un nekoksnes meža produktiem...
Tāds "meža nekoksnes produkts" kā meža avenes aug tieši izcirtumā !

Atbildēt

naudu-šodien

31.03.2018. 17:39

Cirvi,zāģi ratos,pats par naudu - kratos

Atbildēt

deputāCs zzs

31.03.2018. 17:04

Kunki , mešs ir tad , kad braucot var apstātiesa un iejiet palmās pacjurāt .

Atbildēt

Noteikts, ka mežs

31.03.2018. 16:54

sākas ar 7 m augstu jaunaudzi. Ja pag. gad. tev izauga 6.5 tas nebija vēl mežs, bet šogad sasniedza 7 m tad tas jau ir mežs, kurš vnk nav aktualizēts kā mežs, ja neviens to nav aktualizējis.

Atbildēt

lauķis

31.03.2018. 15:57

Tur jau tā nelaime ka nav precīzas meža definīcijas.Diemžēl meži ir tikai kādi 12% no visām mežu platībām.

Atbildēt

Uzraksti LRTT

31.03.2018. 15:56

L. Grantiņš, kurš nolādējis hazārus, viņus visus pakārs Jēkaba lelas laternās, Vecrīgā.

Atbildēt

kāds var pateikt

31.03.2018. 15:50

kas apmaksā Arvīda Ozola atrašanos Meža departamenta direktora amatā?

Atbildēt

ko iesāksim ar ZM?

31.03.2018. 15:36

"Un tieši tādas "aplamas un neplānotas sekas" ir tam, ka arī Latvijas Meža likumā mežs definēts lauksaimnieciskā izpratnē - kā zeme, kur var augt koki. Saskaņā ar šo definīciju Latvijas mežus varētu izcirst līdz pēdējam kokam, bet oficiālā meža platība nesamazinātos pat par vienu hektāru, ja vien mēs apņemtos šajās teritorijās atkal iestādīt kokus vai ļaut tiem izaugt. Meža nozare varētu aiznaglot durvis, meža augu un dzīvnieku vairs Latvijā nebūtu, bet mēs joprojām varētu lepni sludināt, ka mežu platība Latvijā ir daudz lielāka nekā ulmaņlaikos.."

Atbildēt

no Jūrmalas

31.03.2018. 15:28

Kokrūpnieki aiz jēdziena 'mežs' redz galvenokārt tikai baļķus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...

Foto

Postcilvēku logoss un atavisma dumpis

Šis teksts ir domāts cilvēkiem. Tāpēc lietoju cilvēkiem saprotamus vārdus arī tajos gadījumos, kad tiek aprakstīts kaut kas pilnīgi pretējs cilvēku...

Foto

Līgo svētkus gaidot

Latvieši pēc savas attieksmes pret tautību daloties trīs grupās. Pirmā grupa uzskata, ka esam maniakāli pārņemti ar savu mākslīgi konstruēto unikalitāti, otrā –...

Foto

"Vienotības" Kariņš un KGB boss Andropovs: negaidītas līdzības

Saprotams, ka gadiem ilgi ar manipulatīvām viltus ziņām apdullinātu labticīgo “Vienotības” vēlētāju šāds salīdzinājums varētu šokēt. Vēl pirms...

Foto

Dzīvesbiedru likums – kāda jēga?

Kāpēc es priecājos, bet nelecu no sajūsmas gaisā par Dzīvesbiedru likuma projektu? Īsi un konkrēti – tas ir pilnīgi bezzobains attiecībā...

Foto

Kas traucē latviskajām partijām pārņemt varu Rīgas domē? Atbilde: latviskajām partijām traucē... latviskās partijas

Saskaņas un GKR kontrole pār Rīgu izgaisusi nedēļas laikā pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām,...

Foto

Mēs esam īpaši, un mūsu situācija ir īpaša, samaksājiet mums, un raudzīsimies uz priekšu

Pēdējo dienu laikā sabiedrībā, tostarp sociālajos medijos, plaši tiek apspriesta labas gribas...

Foto

Mēs ļoti vēlamies, lai nodokļu maksātāji sniedz 40 miljonu finansiālu atbalstu Latvijas ebreju kopienai

Likumprojekta “Par labas gribas atlīdzinājumu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā...

Foto

Speciāli visiem manipulatoriem ar „politkorektumu” un „taisnīgumu”

1. Cilvēki, kuri kritizē Rīgas Domi, Ušakovu un "Saskaņu" par iespējamo liela mēroga korupciju, automātiski nav "rusofobi" vai "naciķi."...

Foto

Manabalss.lv iniciatīva “Latvija nosoda komunistisko režīmu noziegumus. Bez izņēmumiem”

Latvija līdz šim nav publiski paudusi skaidru attieksmi pret Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) režīma noziegumiem. Klusēšana ir...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 4. Iedzīvotāju resursi

Tie cilvēki, kuri zina, ka Latvijā viss notiek “pēc grāmatas”, zina arī to, ka pēdējā fāzē eksistē īpaša iedzīvotāju daļa...

Foto

Politiskais spiediens pret FKTK var radīt draudīgu precedentu arī citām patstāvīgajām iestādēm

Centieni sakārtot likumu “tā, kā vajag” jeb atbilstoši politiskajiem uzstādījumiem, tiecoties atbrīvoties no esošajiem...

Foto

Šis ir bezprecedenta politiskās iejaukšanās gadījums FKTK vēsturē

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) vēlas precizēt publiskajā telpā izskanējušu valsts amatpersonu sniegtu nepatiesu informāciju, kas vedina...

Foto

Atklāta vēstule Augstākajai tiesai un tieslietu ministram Jānim Bordānam: aicinu apturēt uzsākto Valsts prezidenta ievēlēšanas procedūru

Latvijas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentam š.g. 28. maijā...

Foto

Ordeņus tirgo, bet Valsts prezidenta kancelejai par to nav ne mazākās intereses

Patiesībā ir vienalga, vai Baiļu triloģijas popularizēšanai izmanto I šķiras Triju Zvaigžņu ordeņu tirgošanas jautājuma aktualizēšanu...

Foto

Brīvība meža īpašniekiem?

Sen senos laikos, tik senos kā 2012. gads kokrūpnieki konstatēja, ka "pēc trīs gadu pārtraukuma, kad, pateicoties valdības lēmumam palielināt ciršanas apjomus valsts...

Foto

LMT, „Tet” un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?

Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka „Latvijas Mobilā telefona” (LMT) un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir...

Foto

Eiropas patiesā seja

Eiropas Parlamenta vēlēšanām veltītajās publikācijās un to komentāros nācās pārliecināties par Eiropas problemātikas ļoti primitīvo un nepatieso atspoguļojumu. Publikācijās un to komentāros sastopamā...

Foto

Dzīvs pierādījums tam, ka vatņikiem nav tautības: Dainis Turlais

Noteikti būsiet pamanījuši, ka kolorado vaboļu midzenī, ko dažkārt mēdz dēvēt arī par Rīgas Domi, pēdējā mēneša...

Foto

Pār gadskārtu audits nāca, šopavasar vēl nav atnācis

Pirms vairāk nekā gada, 2018. gada martā un aprīlī publicēju četru rakstu sēriju sakarā ar AB LV krīzi un ar to...

Foto

“Saskaņu” gaida grūti laiki

Politikas vērotājiem šobrīd ir interesants laiks. Nesen beidzās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, trešdien tika ievēlēts jaunais Latvijas prezidents Egils Levits. Pēc tam sekoja...

Foto

Kā būtu iespējams deputātam Kaimiņam juridiski tiesiski sadauzīt seju par vēlētāju nodošanu un solījumu nepildīšanu

Atklātā vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrnieces kundzei! Vēlos Jūs informēt, ka pēc Vienotības valdības...