Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas ir mežs?

Viesturs Ķerus
31.03.2018.
Komentāri (30)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kalna ielas samurajs

10.04.2018. 02:06

Krutākais ko no meža izsaimniekotājgrupējumiem nācies dzirdēt, ka mežu jāvērtē pēc tā platības nevis lietkoksnes m3. Pēc viņu saimniekošanas drīz kurināsim krāsnis ar krievu gāzi, lai glābtu valdošo noziedzīgi noslēgtos līgumus.

Atbildēt

Kalna ielas samurajs

10.04.2018. 01:54

Meži jāapsaimnieko saimniekiem (vēlams induvidālā pārziņā pēc Ulmaņlaika parauga), nevis izsaimniekotājiem pēc ārvalstu speciālistu sagatavota plāna ar lopisku tehniku. Ņemiet vērā, ka darba vietas šajā gadsimtā paliks aizvien mazāk un kas vainas, ja ģimene ar zirgu vai nelielu traktoriņu apsaimnieko pārdesmit ha meža. Pašiem iztikšana valstij pabalstus neprasa, bet mērķis un lobijs redzams nav galīgi ieinteresēts tādā modelī, kur nespēj plānveidīgi izvest koksni.

Atbildēt

Deputants Asteszvaigzne

06.04.2018. 07:41

»

deputāCs zzs

Kunki , mešs ir tad , kad braucot var apstātiesa un iejiet palmās pacjurāt


Na'a palmās ir ērces, mama piekodināja nelīst, un'a ceļmala dupļaina tā kā jāmeiz no brauktuves malas tas i' kūūl.

Atbildēt

Ornitologs

03.04.2018. 20:14

Ķerusa k-gam atkal vajag miljonu? Par 1 500 000 Kerus saskaitīja 15.pupuķus.Iespējams, no sešpadsmitā izgatavoja bildē redzamo pupuķa izbāzni.
Tagad caur mežirbes sugas aizsardzības plānu, kopā at kolēği Strazdu ieplānojuši sev tērēšanai 1 575 000 nodokļu maksātāju naudas.
2 200 000 šobrīd izlieto ērgļu pētīšanai.Vēl miljoni ir projektos dzeņu, pūču,sikspārņu u.c. lidoņu pētīšanai.
Diemžēl nauda tiek izlietota paša PR "skarbā veča" tēla veidošanai,brīžiem ar bārdu, brīžiem bez tās.
Dīvains jauneklis.

Atbildēt

šitos

02.04.2018. 10:53

ragavās UN.. no meža ārā! atpakaļ neskatoties

Atbildēt

šitā varza mums norāda KAS IR MEŽS?

02.04.2018. 10:02

publisko un privāto mežu īpašnieku pārvaldītāju interešu grupas, kokmateriālu pārdevēju biedrība, zinātniskās izpētes interešu grupa, apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju interešu grupas, nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa, kokmateriālu ražotāju un tirgotāju interešu grupas...

Atbildēt

vienkāršais sēņotājs

01.04.2018. 21:52

Kas ir šis veidojums?
(meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Meţizstrādātāju savienība;
(kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis) Latvijas Kokmateriālu raţotāju un tirgotāju asociācija; (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis Asociācija „Latvijas Koks”;
(valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis) SIA „Rīgas meţi”;
(meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas pārstāvis), Latvijas Mednieku asociācija
(meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība

Padomdevēji:
(darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis) Latvijas Meţa nozaru arodu biedrība,..

Ieinteresētie un Lietpratēji, kas šoreiz nepiedalās:
Roberts Strīpnieks – a/s „Latvijas valsts meţi”, valdes priekšsēdētājs (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Aivars Einauss – Asociācija „Latvijas Mēbeles”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Māris Liopa – Latvijas meţa īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Jurģis Jansons – Latvijas Valsts Meţzinātnes institūts „Silava”, direktors (zinātniskās izpētes grupas pārstāvis); Arnis Muižnieks – Meža īpašnieku biedrība, valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Andrejs Domkins – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Jānis Priednieks – Latvijas Dabas fonds, meža eksperts (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Antons Orinskis – Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība, prezidents (meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis); Jānis Ķuze – Latvijas Ornitoloģijas biedrības padomes loceklis (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Juris Spāre – Latvijas Meža nozaru arodu biedrības priekšsēdētājs (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis); Valdis Līdaka – Zemkopības ministrija, Meža departamenta Meža apsaimniekošanas un medību nodaļas vadītājs; 3 Dagnis Dubrovskis – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte, dekāns (izglītības grupas pārstāvis); Jānis Kinna – Valsts meža dienests, ģenerāldirektors

Atbildēt

Qwerty

01.04.2018. 21:25

Mežu nav,pat malku ir grūti apkurei nopirkt,uzsveru uz vārdiem nopirkt,jo nav.Cirtēs visu izgrābj kā ar grăbekli,lai šķeldā notirgotu zaļo zaru masu.Granulu cena dubultojusies,zemes pārpurvojas,jo nav koku kas mitrumu patērē-būs ekoloğijas un klimata pārmaiņas pavisam drīz.

Atbildēt

man interesē

01.04.2018. 18:32

»

vunderbar

Meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa


kāpēc tur tajā meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupā nav aveņu un melleņu patērētāju pārstāvju???

Atbildēt

ZM ministri no ZZ$

01.04.2018. 15:41

Kas bija mežs?

Atbildēt

angel

01.04.2018. 10:01

Mežus izcērt 24 stundas diennaktī un 25 gadu garumā. Krūmi aug griezdamies.

Atbildēt

vunderbar

01.04.2018. 08:09

Meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupa:))
Nezināju, ka kaut kas tāds pastāv.

Atbildēt

Žulis

01.04.2018. 07:48

Nevajag spriedelēt par to, kas ir, vai kas nav mežs, bet gan par to, kādēļ tie koki šeit tiek tā izcirsti. Kādēļ zemnieki ir spiesti tos savus mežus pastiprināti izcirst? Kādēļ "Valsts meži" pastiprināti cērt valsts mežus? Kādēļ koksne no mežiem tā vietā, lai pārtaptu šeit Latvijā ražotās mēbelēs un būvmateriālos apaļkoku veidā tiek izvesta no Latvijas? Kur paliek tā peļņa no tās koku izciršanas, ja valsts ir gandrīz desmit miljardu liels ārējais parāds un arī lielākā daļa zemnieku nīkst parādu jūgā?
Ja runājam par mežu ciršanu valsts mērogā, tad šī ciršana izskatās pēc "krievu biznesa"(nozagt šnabja kasti, pa lēto izpārdot un naudu nodzert)Šeit Latvijas dabai tiek nozagti mežu resursi, pa lēto apaļkoku veidā izpārdoti uz ārzemēm un pēc tam no ārzemēm tiek pirktas mēbeles, būvmateriāli un papīrs. Nu ļoti "ekonomiski"!
Kas attiecas uz zemniekiem, tad neviens zemnieks sev piederošos mežus pastiprināti necirtīs un pa lēto netirgos, ja vien nebūs iedzīts stūrī ar valstī pastāvošo nodokļu politiku, cenu politiku un dažādajiem birokrātiskajiem ierobežojumiem un prasībām.
Šajā un arī citos rakstos par šo tēmu visu laiku tiek pretnostatīti it kā labie dabas draugi un sliktie mežu cirtēji.Īstenībā ar to mežu izciršanu ir līdzīgi kā ar kontrabandu. Tā rodas tur, kur priekš tās ir radīti apstākļi. Ja kādā valstī kādām precēm ir nenormāli sakāpinātas cenas, dabīgi, ka šīs preces šajā valstī cilvēki cenšas ievest kontrabandas ceļā un ar to pelnīties. Un tad sākas cīņa starp labo policiju un sliktajiem kontrabandistiem. Likvidējiet nenormālos uzcenojumus precēm un nekādas kontrabandas nebūs! Likvidējiet valstī tos iemeslus, kas rada šo pastiprināto mežu izciršanu un nebūs "labajiem dabas draugiem" jācīnās ar "sliktajiem mežu izcirtējiem".

Atbildēt

Tàdèł visa veida parazīti

01.04.2018. 05:29

»

Noteikts, ka mežs

sākas ar 7 m augstu jaunaudzi. Ja pag. gad. tev izauga 6.5 tas nebija vēl mežs, bet šogad sasniedza 7 m tad tas jau ir mežs, kurš vnk nav aktualizēts kā mežs, ja neviens to nav aktualizējis


aplipuši ap Latvijas mežu un plāno savu ciršanas labumu. Jo mūsdienās mežs ir tikai tas, kas valsts zemes kadastrā aktualizēts kā mežs un tikai uz to attiecas visa likumdošana, ko var attiecināt uzmežu. Visas zinības un zināšanas par mežu ir mežu speciālistu zinības, nevis meža produkcijas realizētāja un patērētāja zinības.

Mežam vēl piemīt īpaša nozīme- pie katra koka mežā sargu un zinātnieku nenoliksi. Kur cērt mežu, tur skaidas lec. Skaidas nav uzskaitāmas...

Atbildēt

Mežinženieris

31.03.2018. 22:33

Kādreiz, kad zāle bija zaļāka, un LLA Mežsaimniecības fakultātes dekāns bija P.Mūrnieks, docents P. Banders lieliski savās lekcijās formulēja to, kas ir mežs, tā ietekmi uz vēju, ūdensregulāciju, vides temperatūru un ko tik vēl citu.
Tagadējie, gan esošie, gan bijušie dekāni, Silavas zinātnieki, un arī citi LLA un LLU meža fakultāšu beidzēji, izskatās, ka neko par to, kas ir mežs, tajā skaitā, paauga, pamežs, valdošā audze, un vēl - nemaz nav dzirdējuši.
Tas viss kopā tikai ir mežs, trūkstot kādai sastāvdaļai, to vairs par pilnvērtīgu mežu nesauc.
Ja sanāk kopā un spriež par meža likteni lielākā daļa tādi, kuru mērķis ir tikai cirst, tad ko brīnāmies par pieņemtajiem lēmumiem?
Tā būs vienmēr, kamēr kaut 1 koks būs kuru varēs nocirst, un tikko nocirstu cirsmu arī turpmāk sauks par mežu, lai gan no meža tur vēl ilgu laiku pat smaka nebūs.
Tā tik turpināt zēni, nepaies sevišķi ilgs laiks, kad varēsim sākt cirst 15 - 20 gadīgas jaunaudzes. Tas tik būs mežs!

Atbildēt

mezinieks

31.03.2018. 22:29

4.maija rezims sanema no okupantiem Latviju ar vienu tresdalu normaliem meziem . Tagad mezu vieta palikusi tuksnesi . Cik var nirgaties saucot metru garus kocinus par mezu.FUI!

Atbildēt

skaties "zinošais" labi uzmanīgi, kas tajā izcirtēju brandžā sevi nosaukuši par "meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupu" !!! TIE NAV AVEŅU LASĪTĀJI !!!

31.03.2018. 20:49

»

Zinošais

Domāju ka problēma ir tajā ka reāli jau nav institūcijas kur šīs tik dažādās un bieži pretrunīgās intereses saskaņot un vienoties par kopēju rīcību...


Meža konsultatīvās padomes sēde
Nr. 7
Sanāksme notiek 2010.gada 7.jūlijā Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē
Sanāksmi vada: Jānis Dūklavs – zemkopības ministrs
Piedalās: Meža konsultatīvās padomes locekļi: Jānis Vazdiķis – SIA „Rīgas meţi”, valdes loceklis (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis);
Juris Biķis – Asociācija „Latvijas Koks”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis);
Kristaps Klauss – Latvijas Kokmateriālu raţotāju un tirgotāju asociācija, izpilddirektors (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis);
Andrejs Cunskis – Latvijas Meţizstrādātāju savienība, izpilddirektors (meža apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis);
Uģis Rotbergs – Pasaules dabas fonds, direktors (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Ainārs Zvejnieks – Latvijas Mednieku asociācija, pilnvarotais valdes loceklis (meža nekoksnes vērtību apsaimniekotāju interešu grupas pārstāvis);
Leonards Līpiņš – Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrība, valdes loceklis (meţa apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis).
Padomdevēji: Arvīds Ozols – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta direktors; Jānis Birģelis – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta direktora vietnieks; Sniedze Sproģe – Latvijas Pašvaldību savienība, padomniece. Meža konsultatīvās padomes locekļu un padomdevēju aizvietotāji: Viesturs Ķerus – Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Valdes priekšsēdētājs (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis, aizvieto Jāni Ķuzi); Aivars Sīmansons – Latvijas Meţa nozaru arodu biedrība, priekšsēdētāja vietnieks (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis, aizvieto Juri Spāri); Rita Benta – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta nodaļas vadītāja vietniece (aizvieto Valdi Līdaki); Baiba Rotberga – Valsts meţa dienests, departamenta direktore (aizvieto Jāni Kinnu).
2 Pārējie sanāksmes dalībnieki: Andris Plezers – asociācijas „Latvijas Mēbeles” izpilddirektors; Oģerts Nikodemus – Latvijas Universitātes profesors; Āris Jansons – LVMI „Silava” vadošais pētnieks; Agnis Šmits - LVMI „Silava” pētnieks; Jānis Rozītis – Pasaules dabas fonds, pārstāvis; Normunds Knēts – Valsts meţa dienesta Meţsaimniecības daļas vadītājs; Pēteris Sāmītis – MĪB „Dundegas Meţaudze”; Aija Budreiko – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Agrita Karlapa – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Ilze Silamiķele – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta nodaļas vadītāja; Daiga Zute – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Inga Ţagare – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente; Lāsma Āboliņa – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta vecākā referente.
Nepiedalās: Roberts Strīpnieks – a/s „Latvijas valsts meţi”, valdes priekšsēdētājs (publisko meţu (valsts un pašvaldību) īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Aivars Einauss – Asociācija „Latvijas Mēbeles”, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Māris Liopa – Latvijas meţa īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Jurģis Jansons – Latvijas Valsts Meţzinātnes institūts „Silava”, direktors (zinātniskās izpētes grupas pārstāvis); Arnis Muiţnieks – Meţa īpašnieku biedrība, valdes priekšsēdētājs (privāto meţu īpašnieku vai pārvaldītāju interešu grupas pārstāvis); Andrejs Domkins – Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācija, padomes priekšsēdētājs (kokrūpniecības interešu grupas pārstāvis); Jānis Priednieks – Latvijas Dabas fonds, meţa eksperts (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Antons Orinskis – Latvijas Koksnes kvalitātes ekspertu savienība, prezidents (meţa apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju interešu grupas pārstāvis); Jānis Ķuze – Latvijas Ornitoloģijas biedrības padomes loceklis (vides un dabas aizsardzības interešu grupas pārstāvis); Juris Spāre – Latvijas Meţa nozaru arodu biedrības priekšsēdētājs (darba ņēmēju interešu grupas pārstāvis); Valdis Līdaka – Zemkopības ministrija, Meţa departamenta Meţa apsaimniekošanas un medību nodaļas vadītājs; 3 Dagnis Dubrovskis – Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meţa fakultāte, dekāns (izglītības grupas pārstāvis); Jānis Kinna – Valsts meţa dienests, ģenerāldirektors.

Atbildēt

Zinošais

31.03.2018. 19:59

Domāju ka problēma ir tajā ka reāli jau nav institūcijas kur šīs tik dažādās un bieži pretrunīgās intereses saskaņot un vienoties par kopēju rīcību !
Tipiska ierēdņa motivācija ir neko nedarīt un tāpēc velti gaidīt no viņiem kādu reālas darbības iniciatīvu un viņiem ir pat izdevīgi, ka interešu grupas savā starpā plēšas.
Manuprāt autoram arī vajadzētu kritiskāk pavērtēt savus izteikumus, piemēram:
tepat tiek pieminēti ...ekosistēmu pakalpojumiem un nekoksnes meža produktiem...
Tāds "meža nekoksnes produkts" kā meža avenes aug tieši izcirtumā !

Atbildēt

naudu-šodien

31.03.2018. 18:39

Cirvi,zāģi ratos,pats par naudu - kratos

Atbildēt

deputāCs zzs

31.03.2018. 18:04

Kunki , mešs ir tad , kad braucot var apstātiesa un iejiet palmās pacjurāt .

Atbildēt

Noteikts, ka mežs

31.03.2018. 17:54

sākas ar 7 m augstu jaunaudzi. Ja pag. gad. tev izauga 6.5 tas nebija vēl mežs, bet šogad sasniedza 7 m tad tas jau ir mežs, kurš vnk nav aktualizēts kā mežs, ja neviens to nav aktualizējis.

Atbildēt

lauķis

31.03.2018. 16:57

Tur jau tā nelaime ka nav precīzas meža definīcijas.Diemžēl meži ir tikai kādi 12% no visām mežu platībām.

Atbildēt

Uzraksti LRTT

31.03.2018. 16:56

L. Grantiņš, kurš nolādējis hazārus, viņus visus pakārs Jēkaba lelas laternās, Vecrīgā.

Atbildēt

kāds var pateikt

31.03.2018. 16:50

kas apmaksā Arvīda Ozola atrašanos Meža departamenta direktora amatā?

Atbildēt

ko iesāksim ar ZM?

31.03.2018. 16:36

"Un tieši tādas "aplamas un neplānotas sekas" ir tam, ka arī Latvijas Meža likumā mežs definēts lauksaimnieciskā izpratnē - kā zeme, kur var augt koki. Saskaņā ar šo definīciju Latvijas mežus varētu izcirst līdz pēdējam kokam, bet oficiālā meža platība nesamazinātos pat par vienu hektāru, ja vien mēs apņemtos šajās teritorijās atkal iestādīt kokus vai ļaut tiem izaugt. Meža nozare varētu aiznaglot durvis, meža augu un dzīvnieku vairs Latvijā nebūtu, bet mēs joprojām varētu lepni sludināt, ka mežu platība Latvijā ir daudz lielāka nekā ulmaņlaikos.."

Atbildēt

no Jūrmalas

31.03.2018. 16:28

Kokrūpnieki aiz jēdziena 'mežs' redz galvenokārt tikai baļķus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

FotoLatvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem valsts budžetā patlaban tiek iegūts mazāks finansējums, nekā sākotnēji plānots, līdz ar to esošo fotoradaru turpmāka darbība un jaunu fotoradaru iegāde esot zem jautājuma zīmes.
Lasīt visu...

21

Modernā banalitāte

FotoBanalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna banalitāte, ja ar vārdiem “moderna banalitāte” apzīmējam kaut ko mūsdienīgu, sava laika prasībām un sasniegumiem atbilstošu, ar ko tiekamies nesen, bet kas jau ir ieguvis banalitātes statusu.  
Lasīt visu...

12

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

FotoJebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida arī šo partiju ministrus, kas iedrošināsies veikt pārmaiņas savās nozarēs.
Lasīt visu...

21

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

FotoNezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks ārzemnieku biznesa projekts. Es saprotu, ka abas augstākās valsts amatpersonas nav ar seju pret Latviju, bet tik atklāti lobēt privātpersonu biznesu...
Lasīt visu...

21

Partijas pamodušās no miega

FotoIzskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to politikas vērotājiem dzīve ir kļuvusi interesantāka.
Lasīt visu...

12

Objektīvā realitāte

FotoKo nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai jūs, kas to lasāt, spējat būt objektīvi pret mani, pret citiem? Kā to pārbaudīt, kā to izmērīt, un kā par to pārliecināties?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...