Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms neilga laika Rīgas Centrālcietuma priekšnieks Raivis Runcis uzsāka sen solītās represijas pret ieslodzītajiem "trauksmes cēlējiem". Represiju sākums bija kāda ieslodzītā sodīšana (ziņojums formāli sastādīts par it kā sezonai neatbilstošu apģērbu fizisko aktivitāšu laikā, t.i. ieslodzītais cilāja svarus T-kreklā) par atļaušanos sūdzēties par apzinātu inficēšanu ar Covid-19.

2021. gada 17. decembrī trīs Covid-19 pozitīvi 5. korpusā mītošie notiesātie tika ievietoti kamerā pie pilnīgi veseliem notiesātajiem (9 cilvēkiem) kā rezultātā dažu dienu laikā saslima vēl seši veselie notiesātie. Acīmredzot cietuma vadības mērķis ir panākt visu notiesāto personu izslimošanu.

Ilgi negaidot cietuma priekšnieks šā gada 11. janvārī uzdeva saviem padotajiem "trauksmes cēlējam" sastādīt vēl vienu ziņojumu. Protams šie ziņojumi ir pārsūdzami tomēr pārsūdzības process ir ilgstošs un tā laikā piemērotā soda darbība ir spēkā. Minētais nozīmē, ka notiesātais nevar pretendēt uz soda režīma mīkstināšanu, kamēr sods ir spēkā. Šādas VDK laika metodes nolūkā apklusināt sistēmai nevēlamu elementu ir ierasta lieta šajā cietumā.

Šā gada 5. janvārī cietuma priekšnieka uzdevumā tika sastādīts ziņojums kādam cietuma 5. korpusa notiesātajam, kurš bija atļāvies iebilst pret cietuma slikto Covid-19 izplatības pārvaldību. Minētais notiesātais ir kungs gados, kurš, jūtot absolūtu beztiesiskumu, patvaļu un likumu ignoranci no cietuma vadības puses, nolēma izdarīt pašnāvību pakaroties. Tikai veiksmīgas sakritības pēc viņu paspēja glābt cits notiesātais. Tika izsaukta ātrā palīdzība, jo šis notiesātais atradās bezsamaņas stāvoklī. 

Šis ir tikai viens no daudzajiem gadījumiem kad ieslodzītie, jūtot absolūtu bezspēcību pret cietumā valdošo visatļautību, izšķiras par pašnāvības mēģinājumu. Šī pati vadība valdīja Brasas cietumā, kad visai dīvainos apstākļos no dzīves aizgāja pietiekami vesels, tomēr visādi neērts notiesātais Vents Kraslovskis, kurš bija darījis zināmas daudzas cietuma vadības īstenotas kriminālās shēmas.

Cietuma priekšnieks caur saviem padotajiem ir norâdījis, ka "trauksmes cēlēji" tiks sodīti, ja tie atļausies sūdzēties par cietuma vadību. Neapšaubāmi ir saskatāmas dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas pazīmes, jo par vienu un to pašu rīcību (piemēram, vizītkartes nesāšanu cietuma veikalā iegādātā speciālā ietvarā) tiek sastādīts ziņojums tieši un vienīgi notiesātajam, kurš atklāj cietuma vadības pretlikumīgo rīcību, savukārt pārējiem vairākiem desmitiem notiesāto ne.

Cik zemiskam un vājam ir jābūt cilvēkam, lai atriebtos un vajātu par patiesību!? Necik senajā intervijā nu jau bijusī Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece I. Spure apgalvoja, ka cietumu pārvaldība vairs nav tāda kā 20 gadus atpakaļ. Un tiešām nav gan, tā ir vēl sliktāka. Ja cietuma priekšnieks var vajāt ieslodzīto par domu, apziņu vai vārdu, tad necik tālu no GULAG laika vadības stila neesam tikuši.

Pēc pašu cietuma darbinieku vārdiem katru dienu cietuma priekšnieks uzdod izpildīt ziņojumu plānu, t.i. uzraugiem ir jāsastāda noteikts ziņojumu skaits, - par ko un kā, nav būtiski, būtisks ir skaits - plāna izpilde. 

Varbūt ir pienācis laiks realizēt piesaukto "bezkompromisa tiesiskumu" un tomēr pārbaudīt, kas tad īsti notiek šī tiesiskuma ieviesēja pārraudzībā esošajā iestādē!?

Novērtē šo rakstu:

105
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...