Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja man lūgtu vienā vārdā raksturot tieslietu ministra Jāņa Bordāna Twitter kontu, kuru viņš lieto diezgan aktīvi, tad šis vārds būtu pārpratums. Viņa konts atgādina neveiksminieka kladi skolā, kas ir piebāzta ar visu un tikai dažreiz ar skolas materiāliem. Bez konsekvences, bez loģikas, bez jēgas.

Pirmkārt, nedaudz par tiem Twitter kontiem, kurus ministrs uzskata par savas sekošanas vērtiem.

Bordāns seko 9 anonīmiem politiskajiem troļļiem.

Bordāns seko krāpniekam Grigorijam Guseļņikovam, notiesātajam Mihailam Hodorkovskim, ka arī pirms 7 ar pusi gadiem mirušās Valērijas Novodvorskas neaktīvajam kontam.

Bordāns seko daudziem neaktīviem pieaugušo humora un nepārprotamas pornogrāfijas kontiem, piemēram, šim:

https://twitter.com/domainews/status/542291215707025409?s=20&t=2B1jnDjbjt-bIdBnIT0YwQ

Bordāns, kurš sevi pozicionē kā reliģijas un baznīcas aizstāvi, seko arī šim kontam:

https://twitter.com/ZurnalsKlubs/header_photo

Zemāk nedaudz vairāk par ne tiem gudrākajiem un citreiz prātam neaptveramajiem tvītiem, ko raksta ministrs.

Sensāciju vai atklājumu te nebūs, jo daudzi no šiem tvītiem jau ir sabiedrībai labi pazīstami. Tomēr es ļoti iesaku lēnām izlasīt katru rindkopu un veltīt tikai nedaudz laika, lai iedziļinātos šī skaistuma būtībā.

Ministrs publicē ierakstu, ka Okupācijas muzejs meklē ekskursiju gidus. Grūti iedomāties, ko vēl var sagaidīt no ministra pēc šāda mēroga ziņu publicēšanas. Droši vien kaut kas no sērijas “Ministrijas ēdnīcā pavāre meklē lietotas ziemas riepas” vai “ministru ģērbtuves apkopējai nav kam atstāt kaķi, kad viņa strādā vakara maiņā”.

https://twitter.com/okupacijas_muz/status/1485473983369728001?s=20

Ministrs publicē fotogrāfiju, kurā viņš kopā ar kādu citu vīrieti izbradā zāli pie ministrijas ēkas pašā Rīgas centrā:

https://twitter.com/Bordans/status/1319309652929269760/photo/1

Šeit gādīgais ministrs sveic skolotājus Skolotāju dienā, neskatoties uz to, ka viņš nav izglītības ministrs un Izglītības ministrijā nestrādā. Tas ir līdzīgi tam, ja izglītības ministre Anita Muižniece apsveiktu Rīgas Centrālcietuma darbiniekus ar šīs iestādes 120 gadu jubileju:

https://twitter.com/Bordans/status/1444626465421762560?s=20

Reklamē aviokompāniju AirBaltic. Jautājumu, kā lidmašīnas ir saistītas ar tiesām un cietumiem es neuzdošu, jo ​​atbilde ir acīmredzama - vistiešākajā veidā!
https://twitter.com/Bordans/status/1272859832001998850?s=20

Darba nedēļas vidū, darba laikā Bordāns sekotājiem rāda, kā, iespējams, viņš iespējams tieši tobrīd lietos alkoholu. Atliek tikai cerēt, ka pēc tam, kad viņš šo alkoholu, iespējams, izdzēra, viņš devās mājās ar taksometru, nevis ar, iespējams, automašīnu.

https://twitter.com/Bordans/status/1372225902088704000?s=20

Šeit ministrs publicē video klipu, kura mērķauditorija ir nepilngadīgie ieslodzītie. Video ir lamu vārdi krievu valodā, ko, pēc ministra domām, ir ļoti nepieciešams noklausīties visiem viņa sekotājiem.

Twitter neļauj kopēt retvītus, un tāpēc zemāk ir pieejams links uz sākotnējo ierakstu, kuru ministrs pārpublicēja. Tie, kas vēlas pārliecināties, vai ministrs tiešām ir veicis retvītu, var sekot līdzi viņa plūsmai 2021. gada 12. aprīlī.

https://twitter.com/IlvesToomas/status/1381662623633117195?s=20

Šī tvītā Bordāns netieši apsūdz cilvēku kokaīna glabāšanā un/vai lietošanā. Tā kā pret šo cilvēku pēc ministra paziņojuma nekādas procesuālās darbības netika veiktas, ir iespējami trīs iemesli, kāpēc ministrs izteica šādu paziņojumu.

Varbūt Bordāns uzskatīja, ka tā bija lieliska doma saviem 7000 sekotājiem izpaust konfidenciālus datus par tiesībsargājošo iestāžu iespējamo rīcību saistībā ar minēto kokaīnu. Varbūt nekādu tiesībsargājošo iestāžu rīcību nebija un, runājot par kokaīnu, Bordāns vienkārši deva mājienu. Mājienu, ka, ja cilvēks turpinās vērt muti uz ministru, tad viņa mašīnas bagāžniekā nejaušas policijas pārbaudes laikā nejaušs policists absolūti nejauši atradīs nejaušu maisiņu ar nejaušu kokaīnu. Un no aiz stūra pavisam nejauši šo visu vēros Sparāns, Jurašs vai kāds cits pilnīgi  nejaušs lietu kārtotājs. Trešais variants ir abi kopā, kas būtu ļoti ministra Bordāna stilā.

https://twitter.com/Bordans/status/1467201494504062988?s=20

Te ministrs mēģina, kā kriminālajā žargonā pieņemts teikt, «опустить» savu sarunu biedru, un, lai to izdarītu, ministrs pāriet uz sarunu biedra vecāku personību. Nu, vismaz ne uz viņa bērniem.

Ņemot vērā šādu reakciju uz paša kritiku, paliek pilnīgi acīmredzami, ka, apmeklējot Latvijas cietumus, ministram izdodas uzsūkt milzīgu daudzumu cietuma “понятия”. No otras puses ministram ir laikam jāpateicas par to, ka viņš sarunu biedru cenšas “опустить” ar vārdu palīdzību tviterī, nevis personīgā tikšanās ar sejā ielietas urīna glāzes palīdzību.

https://twitter.com/Bordans/status/1458733683830046722?s=20

Te ministrs histēriski smejas par to, ka Miķelis Valters izcieta laiku cietumā. Nākamais cilvēks, kurš ir rindā uz ministra izsmieklu, noteikti ir Gunārs Astra, jo par viņa brāli Bordāns jau bijis pasmējies, atstājot viņu aiz žoga Astras pieminekļa atklāšanas laikā.

https://twitter.com/Bordans/status/1257748046189924353

Tagad nedaudz par komentāriem, ko ministrs raksta tviterī.

Pusdeviņos no rīta ministrs atbild uz kāda anonīma konta jautājumu par to, kāda bija pirmā grāmata, ko izlasīja šī anonīmā konta sekotāji. Sakiet, lūdzu, kam būtu jānotiek cilvēka, kurš pārvalda veselu  ministriju, visas tiesas un visus cietumus, galvā, lai viņš 8:30 no rīta domātu “Vaidieviņ, kāds svarīgs  jautājums – vajag steidzīgi uz to atbildēt, jo Latvijas nodokļu maksātājiem ir taču neticami svarīgi zināt manu viedokli par šo!”

https://twitter.com/Bordans/status/1456147626362089475?s=20

Šajā diezgan īsajā, bet ļoti informatīvajā sarakstē ministrs, kas publicē tvītus ar lamu vārdiem krievu valodā, un ar kaunu no darba izmestais bijušais ministrs Pūce savā starpā lielās, kurš no viņiem savu darbu veic sliktāk. Es nejokoju, palasiet.

https://twitter.com/Bordans/status/1478446393635266562?s=20

Ministram Bordānam pēc mafijas filmu labākajām tradīcijām patīk atrast internetā savus kritiķus un pieklājīgi dot viņiem mājienus, ka viņu tik atklāti kritizēt nevajag un labāk nekritizēt vispar. Pievērsiet uzmanību tam, ka sieviete, kurai Bordāns atbild, viņu neatzīmēja savā atbildē, nav ar viņu personīgi sazinājusies un ka Bordāns nav arī atzīmēts sākotnējā tvīta.

Bordāns šo sievieti atrada pats (vai kāds no viņa uzticīgajiem līdzstrādniekiem norādīja) un devās atbildēt uz jautājumu, kuru Bordānam neviens nekad nav uzdevis. Es patiesi ceru, ka ar šo sievieti tagad viss ir kārtībā.

https://twitter.com/Bordans/status/1372965393996873742?s=20

Šeit ministrs tik dziļi iejutās mafijas lomā, ka no pieklājīgiem mājieniem pārgāja uz pieklājīgiem padomiem, kas viņa sarunu biedrei būtu jādara un no kā labāk atturēties. Ļoti ceru, ka viņa uzklausīja ministra padomus un ka ar viņu tagad arī viss ir kārtībā.

https://twitter.com/Bordans/status/1298502027174191109?s=20

Tieši mēnesi pirms advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības ministrs Bordāns atkal ar mājienu palīdzību mēģina kaut ko pastāstīt saviem sarunu biedriem par kaut kādu iespaidu, kas palicis pēc sadarbību ar advokātu. Rebenoks bija Bordāna publiskais nedraugs un atklāti kritizēja ministru.

https://twitter.com/Bordans/status/1299269782768881665?s=20

Šajā tvitā ministrs atklāti reklamē ASV uzņēmēju Pēteri Ragaušu, kura personība vairākkārt pieminēta, apspriežot pretrunīgo Skultes gāzes termināļa projektu.

https://twitter.com/Bordans/status/1293995693359726592?s=20

Interesanti, ka nelaiķis Rebenoks arī par attiecībām ar Ragaušu asi kritizēja ministru. Zemāk ir links, kur varat īsumā iepazīties ar Rebenoka teikto par “draudzību” starp Ragaušu un Bordānu un kur pēdējais par Rebenoku rakstīja ļoti divdomīgus tvītus tieši mēnesi pirms viņa slepkavības.

https://pietiek.com/raksti/foto_apliecina_bordana_un_biznesmena_ragausa_attiecibas/

Novērtē šo rakstu:

259
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...

21

Jaunā politiķa solījums

Foto1. Es atzīstu daudzskaitļa pirmo personu mēs, kurā ietilpst visi Latvijas kā suverēnas valsts idejai lojāli Latvijas iedzīvotāji. Es atzīstu visu citu nāciju mēs.
Lasīt visu...

21

Tiesības būt stulbam

FotoRit otrais gads kopš Krievijas uzsāktā trīsdienu zibenskara Ukrainā. Pa šo laiku Ukrainas armija papūlējusies demilitarizēt Krievijas bruņotos spēkus par vairāk nekā 20 tūkstošiem militārās tehnikas vienību un vismaz 155 tūkstošiem kritušo iebrucēju. Šie zaudējumi jau ir desmit reizes lielāki nekā PSRS desmit gadu garajā Afganistānas karā.
Lasīt visu...

21

Sargsuņi rej, karavāna mīcās tālāk

FotoNesen medijiem tika ziņots, ka Finanšu izlūkošanas dienests pērn ir saņēmis ziņojumus par vairākiem tūkstošiem aizdomīgu darījumu.
Lasīt visu...

21

Kluso apvērsumu mehānisms

FotoLikumus Latvijā līdzīgi kā citur teorētiski ražo Saeima - mūsu gadījumā 100 deputāti, lai gan faktiski tos nosaka koalīcijas komanda, kuru vieno koalīcijas līgums – deputātu vairākums kas par likumu solidāru apstiprināšanu iepriekš vienojies. Tomēr kas notiktu, ja opozīcija (mazākums) arī vienotos, ka nepieņemamu likumu balsojuma gadījumā viņi vienkārši pamestu zāli un dotos mājās?
Lasīt visu...

21

Vai viņi uzbruks arī Rainim un Čakam? Karš pret kultūru Rīgā

FotoTik daudzi atviegloti uzelpoja, uzzinot, ka pašreizējam Rīgas mēram, stabiņu apmātajam Staķim uz brīdi esot pārgājusi maniakālā kāre uzbrukt pieminekļiem. Uzbrukt mūsu vēsturei un kultūrai. Pār viņu uz brīdi nolaidusies atklāsme, ka Rīgā esot daudz nopietnākas problēmas nekā pieminekļu jaukšana. Protams, ka ir ļoti nopietnas problēmas! Bet patiesībā sašutums sabiedrībā par draudiem pieminekļiem bija tik liels, ka Rīgas mērs kļuva piekāpīgāks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Andrejs Upīts bija jauks un labs okupācijas varas kolaborants

Publiskās atmiņas centra rosinātais un Rīgas Pieminekļu padomes atbalstītais priekšlikums demontēt vairāku literātu (tostarp – latviešu rakstnieka...

Foto

Kad beigsies karš Ukrainā?

Pamēģināsim uz šo jautājumu atbildēt godīgi un argumentēti, izmantojot arī tādu informāciju, kāda nekad nenonāk latvju žurnālistu rokās un galvās. Un paturēsim...

Foto

Es esmu tikls un šķīsts, ticiet man!

Žurnālistikā vissvarīgākā vērtība ir redakcionālā neatkarība. Nekas to nedrīkst apšaubīt. Vienlaikus cilvēkam ir viņa individuālā brīvība un sirdsapziņā pamatotas...

Foto

Nacionālās apvienības viltus patrioti: Ogres mēra Egila Helmaņa gadījums

Lai turpinātu diskusiju par Ogrē nenotikušo bēdīgi slavenā “Latvijas pilsoņa/latvieša” Pētera Avena porcelāna “podu” un “podiņu” izstādi,...

Foto

Gruzijas mācībstundas

Tbilisi atkal dūmos un asaru gāzes mākoņos, ielas tradicionāli pilnas ar karstasinīgo tautu, kurai labs jebkurš iemesls, lai lieku reizi izvicinātu rokas. Kas gadījies...

Foto

Kam traucē Upīša piemineklis?

Pieminekļiem ir kāda nelāga īpašība – tie ir pļāpīgi. Visi kā viens būdami radīti ar mērķi vēstīt nākamajām paaudzēm par dižiem cilvēkiem,...

Foto

Vērtību arguments (jebkura) pieminekļa aizstāvībai

Šajā rakstā apskatīsim vienu cienījamu argumentu par labu pieminekļa (jebkura) aizstāvībai. Proti, iespēju, ka piemineklis cilvēkam ir dārgs. Tas, ka cilvēks...

Foto

Vai Aizsardzības ministrijas nenogremdējamais Jānis tiešām nenogrims?

Šodien notika Latvijas jaunlaiku vēsturē lielākais brīnums. Pati bezgrēcīgākā un tautas mīlētākā - Aizsardzības ministrija atzina, ka tiešām būs...

Foto

Par nelikumībām un reputācijas graušanu Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolā „Rīdzene”

Atkārtoti lūdzam nepieļaut kārtējo Rīgas nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu sporta skolā Rīdzene....

Foto

Kāpēc kolektīvais Soross zaudē Ukrainā?

Dzirdu bāleliņu - patriotu gaudas, tāpēc lietošu maksimāli precīzus apzīmējumus, distancējoties no plašplūsmas ziņu avotu paredzamās indoktrinācijas un nu jau pavisam...

Foto

Aizsardzības ministrei Mūrniecei būtu nevis jāizsaka tukši paziņojumi, bet jāpublisko visa ar pārtikas iepirkumu saistītā dokumentācija

Vēlos publiski paust savu viedokli par Valsts aizsardzības loģistikas un...

Foto

Par LIZDA falšumu

Skolotāji ATKAL draud ar Vislatvijas streiku, ja mēneša laikā netiks izpildītas "viņu" prasības. Tas, ka valdības vadītāji ar Krišjāni Kariņu un LIZDA vadītāju...

Foto

Iespējamā kļūda VID EDS saistībā ar gada ienākumu deklarāciju

Informēju, ka, aizpildot gada ienākumu deklarācijas D3 sadaļu, parādās šāda absurda formula, rēķinot apliekamus ienākumus no citiem...

Foto

Veselības budžets: daudz aizņemsimies, daudz tērēsim un cerēsim, ka veselības joma zels un plauks, bet mums nav nojēgas, kā šo veselības jomas uzplaukumu sasniegt

Savu iepriekšējo...

Foto

Vai Latvijas vēsturiskajām zemēm jāatgriežas Dzimtenes ostās?

Mēs nokavējām 30 gadus no brīža,kad sajuka Teherānas-Jaltas-Potsdamas pēckara ģeopolitiskā arhitektūra. Varbūt mēs nesapratām, kāpēc San Francisko antihitleriskā koalīcija...

Foto

Meli nekad nevar pārmākt patiesību. Arī šoreiz viss nostāsies savās vietās

Jo vairāk pretinieku, jo vairāk goda! Nekad neesmu vairījies no atklātas diskusijas un politiskas cīņas....

Foto

Populisms un sabiedrība

Vārdam “populisms” skaidrojošā vārdnīca sniedz sekojošu skaidrojumu - izdabāšana plašām aprindām, cenšanās par katru cenu, pat ar nepiepildāmiem solījumiem un meliem iekarot tautas...

Foto

Jā, mēs gatavojamies paslepus, necaurspīdīgi iztērēt 100 miljonus eiro par apšaubāmu vēja parka projektu, un ko jūs, kaitnieki, mums padarīsiet?

AS “Latvenergo” paziņojums par ražošanas jaudu...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijai: pieteikums darbam Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam

Ar šo vēlos pieteikties darbam Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja amatam. Mans vārds ir...

Foto

Vēlēšanās zaudējušie paristi un bordānisti vēlas jums atriebties, ogrēnieši

Godātie ogrēnieši un pilsētas viesi! Vērsīšu Jūsu uzmanību uz to, ka plānoto masku šovu* Jūsu pilsētā organizē...

Foto

Galvenais atbildīgais pasūtījuma lietā pret Lapsu un Liepnieku “atrast jebko” ir ģenerālprokurors Stukāns

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis nav oriģināls, tā ir viņa būtība izvairīties no atbildības,...