Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja man lūgtu vienā vārdā raksturot tieslietu ministra Jāņa Bordāna Twitter kontu, kuru viņš lieto diezgan aktīvi, tad šis vārds būtu pārpratums. Viņa konts atgādina neveiksminieka kladi skolā, kas ir piebāzta ar visu un tikai dažreiz ar skolas materiāliem. Bez konsekvences, bez loģikas, bez jēgas.

Pirmkārt, nedaudz par tiem Twitter kontiem, kurus ministrs uzskata par savas sekošanas vērtiem.

Bordāns seko 9 anonīmiem politiskajiem troļļiem.

Bordāns seko krāpniekam Grigorijam Guseļņikovam, notiesātajam Mihailam Hodorkovskim, ka arī pirms 7 ar pusi gadiem mirušās Valērijas Novodvorskas neaktīvajam kontam.

Bordāns seko daudziem neaktīviem pieaugušo humora un nepārprotamas pornogrāfijas kontiem, piemēram, šim:

https://twitter.com/domainews/status/542291215707025409?s=20&t=2B1jnDjbjt-bIdBnIT0YwQ

Bordāns, kurš sevi pozicionē kā reliģijas un baznīcas aizstāvi, seko arī šim kontam:

https://twitter.com/ZurnalsKlubs/header_photo

Zemāk nedaudz vairāk par ne tiem gudrākajiem un citreiz prātam neaptveramajiem tvītiem, ko raksta ministrs.

Sensāciju vai atklājumu te nebūs, jo daudzi no šiem tvītiem jau ir sabiedrībai labi pazīstami. Tomēr es ļoti iesaku lēnām izlasīt katru rindkopu un veltīt tikai nedaudz laika, lai iedziļinātos šī skaistuma būtībā.

Ministrs publicē ierakstu, ka Okupācijas muzejs meklē ekskursiju gidus. Grūti iedomāties, ko vēl var sagaidīt no ministra pēc šāda mēroga ziņu publicēšanas. Droši vien kaut kas no sērijas “Ministrijas ēdnīcā pavāre meklē lietotas ziemas riepas” vai “ministru ģērbtuves apkopējai nav kam atstāt kaķi, kad viņa strādā vakara maiņā”.

https://twitter.com/okupacijas_muz/status/1485473983369728001?s=20

Ministrs publicē fotogrāfiju, kurā viņš kopā ar kādu citu vīrieti izbradā zāli pie ministrijas ēkas pašā Rīgas centrā:

https://twitter.com/Bordans/status/1319309652929269760/photo/1

Šeit gādīgais ministrs sveic skolotājus Skolotāju dienā, neskatoties uz to, ka viņš nav izglītības ministrs un Izglītības ministrijā nestrādā. Tas ir līdzīgi tam, ja izglītības ministre Anita Muižniece apsveiktu Rīgas Centrālcietuma darbiniekus ar šīs iestādes 120 gadu jubileju:

https://twitter.com/Bordans/status/1444626465421762560?s=20

Reklamē aviokompāniju AirBaltic. Jautājumu, kā lidmašīnas ir saistītas ar tiesām un cietumiem es neuzdošu, jo ​​atbilde ir acīmredzama - vistiešākajā veidā!
https://twitter.com/Bordans/status/1272859832001998850?s=20

Darba nedēļas vidū, darba laikā Bordāns sekotājiem rāda, kā, iespējams, viņš iespējams tieši tobrīd lietos alkoholu. Atliek tikai cerēt, ka pēc tam, kad viņš šo alkoholu, iespējams, izdzēra, viņš devās mājās ar taksometru, nevis ar, iespējams, automašīnu.

https://twitter.com/Bordans/status/1372225902088704000?s=20

Šeit ministrs publicē video klipu, kura mērķauditorija ir nepilngadīgie ieslodzītie. Video ir lamu vārdi krievu valodā, ko, pēc ministra domām, ir ļoti nepieciešams noklausīties visiem viņa sekotājiem.

Twitter neļauj kopēt retvītus, un tāpēc zemāk ir pieejams links uz sākotnējo ierakstu, kuru ministrs pārpublicēja. Tie, kas vēlas pārliecināties, vai ministrs tiešām ir veicis retvītu, var sekot līdzi viņa plūsmai 2021. gada 12. aprīlī.

https://twitter.com/IlvesToomas/status/1381662623633117195?s=20

Šī tvītā Bordāns netieši apsūdz cilvēku kokaīna glabāšanā un/vai lietošanā. Tā kā pret šo cilvēku pēc ministra paziņojuma nekādas procesuālās darbības netika veiktas, ir iespējami trīs iemesli, kāpēc ministrs izteica šādu paziņojumu.

Varbūt Bordāns uzskatīja, ka tā bija lieliska doma saviem 7000 sekotājiem izpaust konfidenciālus datus par tiesībsargājošo iestāžu iespējamo rīcību saistībā ar minēto kokaīnu. Varbūt nekādu tiesībsargājošo iestāžu rīcību nebija un, runājot par kokaīnu, Bordāns vienkārši deva mājienu. Mājienu, ka, ja cilvēks turpinās vērt muti uz ministru, tad viņa mašīnas bagāžniekā nejaušas policijas pārbaudes laikā nejaušs policists absolūti nejauši atradīs nejaušu maisiņu ar nejaušu kokaīnu. Un no aiz stūra pavisam nejauši šo visu vēros Sparāns, Jurašs vai kāds cits pilnīgi  nejaušs lietu kārtotājs. Trešais variants ir abi kopā, kas būtu ļoti ministra Bordāna stilā.

https://twitter.com/Bordans/status/1467201494504062988?s=20

Te ministrs mēģina, kā kriminālajā žargonā pieņemts teikt, «опустить» savu sarunu biedru, un, lai to izdarītu, ministrs pāriet uz sarunu biedra vecāku personību. Nu, vismaz ne uz viņa bērniem.

Ņemot vērā šādu reakciju uz paša kritiku, paliek pilnīgi acīmredzami, ka, apmeklējot Latvijas cietumus, ministram izdodas uzsūkt milzīgu daudzumu cietuma “понятия”. No otras puses ministram ir laikam jāpateicas par to, ka viņš sarunu biedru cenšas “опустить” ar vārdu palīdzību tviterī, nevis personīgā tikšanās ar sejā ielietas urīna glāzes palīdzību.

https://twitter.com/Bordans/status/1458733683830046722?s=20

Te ministrs histēriski smejas par to, ka Miķelis Valters izcieta laiku cietumā. Nākamais cilvēks, kurš ir rindā uz ministra izsmieklu, noteikti ir Gunārs Astra, jo par viņa brāli Bordāns jau bijis pasmējies, atstājot viņu aiz žoga Astras pieminekļa atklāšanas laikā.

https://twitter.com/Bordans/status/1257748046189924353

Tagad nedaudz par komentāriem, ko ministrs raksta tviterī.

Pusdeviņos no rīta ministrs atbild uz kāda anonīma konta jautājumu par to, kāda bija pirmā grāmata, ko izlasīja šī anonīmā konta sekotāji. Sakiet, lūdzu, kam būtu jānotiek cilvēka, kurš pārvalda veselu  ministriju, visas tiesas un visus cietumus, galvā, lai viņš 8:30 no rīta domātu “Vaidieviņ, kāds svarīgs  jautājums – vajag steidzīgi uz to atbildēt, jo Latvijas nodokļu maksātājiem ir taču neticami svarīgi zināt manu viedokli par šo!”

https://twitter.com/Bordans/status/1456147626362089475?s=20

Šajā diezgan īsajā, bet ļoti informatīvajā sarakstē ministrs, kas publicē tvītus ar lamu vārdiem krievu valodā, un ar kaunu no darba izmestais bijušais ministrs Pūce savā starpā lielās, kurš no viņiem savu darbu veic sliktāk. Es nejokoju, palasiet.

https://twitter.com/Bordans/status/1478446393635266562?s=20

Ministram Bordānam pēc mafijas filmu labākajām tradīcijām patīk atrast internetā savus kritiķus un pieklājīgi dot viņiem mājienus, ka viņu tik atklāti kritizēt nevajag un labāk nekritizēt vispar. Pievērsiet uzmanību tam, ka sieviete, kurai Bordāns atbild, viņu neatzīmēja savā atbildē, nav ar viņu personīgi sazinājusies un ka Bordāns nav arī atzīmēts sākotnējā tvīta.

Bordāns šo sievieti atrada pats (vai kāds no viņa uzticīgajiem līdzstrādniekiem norādīja) un devās atbildēt uz jautājumu, kuru Bordānam neviens nekad nav uzdevis. Es patiesi ceru, ka ar šo sievieti tagad viss ir kārtībā.

https://twitter.com/Bordans/status/1372965393996873742?s=20

Šeit ministrs tik dziļi iejutās mafijas lomā, ka no pieklājīgiem mājieniem pārgāja uz pieklājīgiem padomiem, kas viņa sarunu biedrei būtu jādara un no kā labāk atturēties. Ļoti ceru, ka viņa uzklausīja ministra padomus un ka ar viņu tagad arī viss ir kārtībā.

https://twitter.com/Bordans/status/1298502027174191109?s=20

Tieši mēnesi pirms advokāta Pāvela Rebenoka slepkavības ministrs Bordāns atkal ar mājienu palīdzību mēģina kaut ko pastāstīt saviem sarunu biedriem par kaut kādu iespaidu, kas palicis pēc sadarbību ar advokātu. Rebenoks bija Bordāna publiskais nedraugs un atklāti kritizēja ministru.

https://twitter.com/Bordans/status/1299269782768881665?s=20

Šajā tvitā ministrs atklāti reklamē ASV uzņēmēju Pēteri Ragaušu, kura personība vairākkārt pieminēta, apspriežot pretrunīgo Skultes gāzes termināļa projektu.

https://twitter.com/Bordans/status/1293995693359726592?s=20

Interesanti, ka nelaiķis Rebenoks arī par attiecībām ar Ragaušu asi kritizēja ministru. Zemāk ir links, kur varat īsumā iepazīties ar Rebenoka teikto par “draudzību” starp Ragaušu un Bordānu un kur pēdējais par Rebenoku rakstīja ļoti divdomīgus tvītus tieši mēnesi pirms viņa slepkavības.

https://pietiek.com/raksti/foto_apliecina_bordana_un_biznesmena_ragausa_attiecibas/

Novērtē šo rakstu:

259
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...