Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kas notiek Daugavpilī?

Pietiek lasītājs
28.01.2024.
Komentāri (35)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Runa ir par pašreiz notiekošo Daugavpilī. Esmu divu nepilngadīgu bērnu tēvs un mani ļoti uztrauc situācija pilsētā ar narkotikām un kontrabandas cigaretēm. To visu var iegādāties jebkur - mācību iestādē, uz ielas, naktsklubā, caur Telegram platformu...

No narkotiku pārdozēšanas pilsētā jau ir miris jauns vīrietis, ko noklusē Valsts policijas (VP) Latgales pārvaldes vadība. Mūsu pilsētā policija vispār neko nedara cīņā ar narkotisko vielu un kontrabandas cigarešu izplatību! Nemāk vai negrib to darīt, es nezinu.

Pašreiz ar noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu izplatību, Daugavpilī strādā tādi ēzeļi, kuri pat nezina, kā izskatās amfetamīns vai heroīns! Esmu ar viņiem saskāries un varu droši apgalvot, ja nekas netiks izdarīts tuvākajā laikā, organizētā noziedzība pārņems pilsētu. Tas ir VP priekšnieka Armanda Ruka veiktās reorganizācijas rezultāts.

Tāda bardaka, kāds tagad ir policijā, nav bijis neviena VP priekšnieka laikā! Klauns, kuram vispār nav nekādas saprašanas, kā ir jāstrādā, neprofesionālis, kurš iedzen policiju vēl lielākā bedrē. Daudzi policijas darbinieki gaida lielās piecgades naudas izmaksas, kuras tūlīt tiks izmaksātas, un ātri dosies prom - kurš izdienas pensijā, kurš citur jau atradis darbu. Pašlaik policijā ir milzīgs kadru trūkums, būs vēl lielāks. Nav ticības tādiem rukiem un pārējiem priekšnieciņiem, kuri strādā VP.

Pagājušonedēļ Augšdaugavas novadā, Demenes pagastā vienā no viensētām Rīgas policijas darbinieki atrada amfetamīna ražotni, kur aizturēja vainīgās personas un izņēma vairākus desmitus kilogramu jau gatavā amfetamīna. Informācija par šo gadījumu presē vēl nav bijusi. Šo ražotni atrada policijas darbinieki no Rīgas, nevis mūsu vietējie poliči. Labi, ka par šo operāciju neviens no Latgales poličiem nezināja. Būtu bijusi simtprocentīga informācijas noplūde!

Man ir daudz jautājumu gan Latgales pārvaldes vadībai, gan VP priekšniekam. Kad beidzot kāds sāks apkarot narkotiku un kontrabandas cigarešu izplatību Daugavpilī? Vietējie iedzīvotāji pazīst vairākus pilsētas izplatītājus, - vai tad policijas darbinieki nevar viņus noķert? Vai nemāk? Vai vienkārši negrib?

Ko var prasīt no policijas inspektoriem, ja pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieka krēslā sēž J.Vasiļjevs, kurš pats, cik zinu, būdams stiprā alkohola reibumā, izraisīja CSN ar dienesta automašīnu, stipri sasitot to un visu vainu lika uzņemties savam padotajam! Izmantojot savu dienesta stāvokli, viltojot un sagrozot visus notikušās avārijas faktus, J.Vasiļjevs izdarīja smagu noziegumu! Un  turpina vadīt visu Latgales kriminālpoliciju! 

Pārbaudiet viņu uz melu detektora, atklāsies ne tikai šī avārija, bet daudz smagāki noziegumi! A.Ruks par šo gadījumu zina, bet neko nav izdarījis, lai tādi priekšnieki saņemtu pelnītu sodu! Jā, tas nenotika vakar vai aizvakar, bet pats gadījums taču bija, ir liecinieki, un tas ir jāpārbauda! Kauns par tādiem rukiem un vasiļjeviem! Varbūt ir laiks IDB sākt izmeklēšanu par šo notikumu? Vai Iekšlietu ministra R.Kozlovska rīcībā ir informācija par šo CSN? Kāpēc viss tiek slēpts un noklusēts?

Daugavpilī  runā arī par J.Vasiļjeva ciešajiem sakariem ar organizētās noziedzības grupējuma līderi, kontrabandas cigarešu ražotāju un izplatītāju D.Bezdoļniju, kā arī vienu no J.Vasiļjeva  draugiem, bēdīgi slaveno policistu A.Sozinovu. Kas viņus saista, tikai draudzība vai lietas, par kurām nevar skaļi runāt? Lūk, tāds priekšnieks strādā Daugavpilī!

Pilsētā vairākās vietās bez problēmām var iegādāties kontrabandas cigaretes jebkurā daudzumā, piemēram, Valkas, Kandavas un Raipoles ielu tirgus teritorijas. Tos cigarešu sīkumus, ko izņem Daugavpilī, kauns pat pieminēt. Daudzas organizētās noziedzības pārstāvju cigarešu ražotnes kādreiz atradās Preiļu novadā Rožupes pagastā, Daugavpilī Valkas ielā un Rēzeknes novadā Maltas pagastā, un, tiklīdz kāda no policijas struktūrvienībām mēģināja tām pietuvoties, ražotnes no tām vietām ātri pazuda, neviens netika aizturēts un nekas netika atrasts. Labi, ka organizētās noziedzības grupējumiem ir tādi draugi augstos policijas amatos un laikus brīdina par tuvojošām briesmām!

Daugavpilī organizētā noziedzība ir tā savijusies ar valsts struktūrām, ka pat iedomāties nevar. Pašlaik vietējo policiju uztrauc tikai un vienīgi KL 195.pantā minēto noziegumu, t.i. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošana. Pārvaldes vadība atrunājas, ka to no viņiem prasa VP vadība un situācija valstī kopumā. Nevienu neuztrauc narkotiku un kontrabandas izplatība pilsētā.

Daudzi sevišķi smagi Daugavpilī notikušie noziegumi līdz šim brīdim nav atklāti, kā piemērus var minēt uzbrukumu un slepkavības mēģinājumu robežsargam A.Isakovam 2021.gadā un kriminālās autoritātes I.Bogdanoviča nošaušanu vienā no pilsētas mikrorajoniem 2022.gadā. Policijas stāstiņi, ka viņiem ir zināmi šo noziegumu izpildītāji un tie tiek meklēti, ir tikai atrunas!

Novērtē šo rakstu:

102
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...