Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sastopoties ar acīmredzamā noliedzējiem, es vienmēr neizpratnē plātu rokas, jo neizprotu, kas viņiem prātā, kas viņus dīda, kas liek tā uzvesties?! Ko viņi grib un vēlas panākt?

Par ko ir runa? Par ko plātu rokas? Par acīmredzamā noliedzējiem. Par tiem, kuri noliedz Latvijas okupāciju, tiem, kuri noliedz kolonistu un okupantu, un to atvašu klātbūtni šā brīža Latvijā. Arī par tiem, kuri noliedz kovid vīrusa esamību, tiem, kuri ir pret pasākumiem, kas ierobežo vīrusa izplatīšanos.

Par tiem, kuri ir pret vakcinēšanos, un tiem, kuri ir pret vakcīnām. Vai viņiem patiešām ir kādas zināšanas, kuras liek viņiem tā domāt un tā rīkoties? Vai viņiem patiešām ir tādas zināšanas, ka Latvijas okupācijas nebija? Piemēram, vai viņiem ir pierādījumi tam, ka kolonistu un okupantu Latvijā nav? Vai viņiem ir pierādījumi, ka kovida slimības nav, ka vīrusa nav un tas ir izdomāts? Vai viņiem ir ticama informācija, izņemot dažus raidījumus Krievijas televīzijā un jūtūbē par to, ka vakcīnas ir kaitīgas, ka tās apdraud potētos un nodara ļaunumu?

Viena koka augļi

Tev var likties, ka visus sabēru vienā maisā, bet tā nav, jo tie ir viena koka augļi, tikai auguši uz dažādiem zariem. Ir teikts, ka par koku spriež pēc augļiem. Es tā arī daru – skatos uz augļiem un plātu rokas.

Kas šos cilvēkus dīda? Kas viņiem liek tā rīkoties? Vai tā ir kāda psiholoģiska trauma, bērnības trauma, vai tie ir ikdienas pāridarījumi ģimenē, darbā vai sadzīvē? Vai tieši otrādi – ģimenes neesamība, un šādi cilvēki to mēģina kompensēt; varbūt tas ir uzmanības trūkums? Kas šos cilvēkus virza?

Vai tiešām tas, ka noliegt Latvijas okupāciju ir cilvēka cienīgs solis? Vai noliegt to, ka Latvijā ir okupanti un kolonisti, ir moderni, atbilstoši laika garam, jaunajām Eiropas vērtībām? Vai noliegt to, ka ir vīruss, par kura esamību šaubu nav ne mediķiem, ne zinātniekiem – un patiesībā nevienam saprātīgam cilvēkam par to šaubu nav –, arī ir šāds solis?

Kas viņus virza, ko viņi grib panākt? Ja Latvijas okupācijas nebija, vai tas, viņuprāt, nozīmē, ka okupēt drīkst? Ja kolonistu un okupantu nav, tas arī nozīmē, ka kolonizēt drīkst?

Ja vīrusa nav, tas nozīmē, ka nav no tā jāizsargājas, proti, tas viss nav jāņem vērā un ir jāizliekas par muļķi? Ja vakcīnas dažiem no miljona potēto ir nāvējošas un kaitīgas, tad, viņuprāt, labāk ir, lai mēs visi saslimstam, jo gan jau vairums tomēr izdzīvos?

Panki

Varētu viņus nosaukt par ļaunuma apsēstiem, par cilvēciskumu zaudējušiem. Par cilvēkiem, kuri patiesi nespēj mīlēt. Par cilvēkiem, kuriem nav vēlmes izzināt, uzzināt, noskaidrot un pat zināt. Es esmu muļķis, un man ir labi, – tāda ir viņu devīze. Es daudzus no tiem pazīstu, un ikdienā tie nealkst asiņu un nedara neko ļaunu.

Kādreiz, vēl padomju gados, manā jaunībā un pat daļēji bērnībā parādījās tas, ko var dēvēt par panku kustību. Hipijus es vēl saprātīgā vecumā pa īstam nepiedzīvoju, tikai biju dzirdējis par viņu esamību un dažu Liepājas jūrmalā redzējis.

Arī tad bija daudz speciālistu, mediķu un psihologu, kuri to definēja, pamatoja un skaidroja kā jauniešu protestu pret to, kas notiek sabiedrībā.

Varbūt minētajiem tas ir vienkārši veids, kā protestēt, iebilst un izrādīties, lai kļūtu pamanīti, sadzirdēti, novērtēti? Nu tad jāsecina, ka veids, kā viņi to īsteno un cenšas panākt, ir gana aplams un dažreiz pat nelietīgs.

Cerēt, ka viņi paši saslims vai ka kāds no viņu tuviniekiem vai draugiem saslims un tas viņiem liks mainīt savu viedokli, ir naivi.  Tā nebūs! Pat tuvu cilvēku nāve nemainīs viņu attieksmi un rīcību, jo arī okupantu līdzskrējēji, kad tos pašus samala okupācijas vara, revolucionāri, kad tos apēda revolūcija, nemainīja savus uzskatus. Gluži otrādi, viņi bija pārliecināti, ka ir notikusi kāda kļūda, tūlīt visu noskaidros un viņus atbrīvos. Kļūdu izlabos, un viss atkal būs kā iepriekš, pirms kovida.

Kam to vajag?

Kaut arī es par to šausminos, bet tomēr viņi ir. Viņu ir gana daudz un, manuprāt, kļūst aizvien vairāk. Svarīgi būtu saprast, kāpēc tā notiek un no kurienes patiesībā pūš vējš, jo bez vēja šis bacilis tādos apmēros nespēj izplatīties. Es nezinu, kāda baciļa inficēti viņi ir, bet kādam cēlonim ir jābūt, un cēlonis ir tāds, kas darbojas neatkarīgi no rases piederības, no tautības, no dzimuma, un pat vecums nav šķērslis. Viņu ir tik daudz, ka brīžiem manī iezogas pat doma, ka varbūt es kļūdos un esmu nepareizajā frontes pusē...?

Esmu lasījis apgalvojumu – ja kas notiek, esot jāmeklē kāds vai kādi, kuriem notiekošais ir izdevīgs. Ir taču kāds, kam to vajag, vai to nevajag nevienam un tāds vienkārši ir haosa loģisks rezultāts? Varbūt.

Cilvēks ir tā iekārtots, ka tas ir slinks, un savu slinkumu viņš ir pamanījies visādiem nevainīgiem vārdiem maskēt. Piemēram, slinkošanu viņš dēvē par atpūtu (nez kur tu tā piekusi), par pozitīvu emociju trūkumu, par vēlmi redzēt, pagaršot, dzirdēt, pamēģināt u.c. Kāpēc? Nu tas nav svarīgi, tam nav jāmeklē skaidrojums.

Ir tādi, kas nespēj būt mierā, tie ēdot dīdās, spārdās, braucot transportā, kaut ko knibina, sabiedriskā transporta pieturā lasa reklāmas, dīdās, lēkā un staigā (un ne jau tāpēc, ka būtu auksti)... Īpaši to var novērot bērnu uzvedībā.

Maza bēda būtu, ja šie noliedzēji vienkārši savos uzskatos ko noliegtu, bet viņiem ar to nepietiek. Viņi savu noliegšanu agresīvi demonstrē un citādi izrādās. Komentē, raksta, nosoda, lamā un citādi ļoti aktīvi pauž savu it kā pārliecību un nostāju.

Kāpēc tā ir, un kurā brīdī viņus šis noliegšanas vīruss ir piemeklējis? Sāpīgi ir tas, ka viņu vidū ir liels procents to, kuri pozicionē sevi ar nacionālām vērtībām un patriotisku rīcību. Ar šo lielā vairumā ir apveltīti tie, kurus ir pieņemts uzskatīt par sabiedriski aktīviem un pat nacionāli domājošiem.

Kas viņiem liek tā rīkoties un, līdzībā runājot, sludināt, ka zeme tomēr ir plakana? Vaļi gan to nebalstot, bet plakana un punkts. Visi, kas apgalvo, ka tā ir apaļa, ir meļi un cilvēku čipotāji, jo čips arī esot apaļš...

Jaunā Pasaules kārtība

Ja patiešām rīt sāksies karš, arī tad viņi uzdrošināsies apgalvot, ka patiesībā nekāda kara nav, ka mums neviens neuzbrūk, un nekas par to viņiem nebūs, pat kara likumi viņiem nebūs šķērslis, un ka nav ko apzināti radīt starptautisku spriedzi, nav ko apzināti un bezjēdzīgi tērēt naudu bruņojumam un tie, kuri sludina, ka ir karš, grib ar viltus kara palīdzību samazināt cilvēku skaitu un ieviest Jauno Pasaules kārtību.

Valsts vara pret viņiem nevērsīsies, laikraksti un interneta portāli viņu maldus un izdomājumus publicēs, jo viņi nav kaut kādi reti indivīdi, viņu ir daudz, un tas ir pamatīgs sabiedrības procents. Valsts un plašsaziņas līdzekļi nedrīkst ignorēt kādu «sabiedrības grupu»...

Un šis lielais procents uzbrucējam ir nepieciešams, jo tikai tad, kad šis procents ir gana liels, ir jēga pakļaut, okupēt un iekarot. Jo, atbraucot ar tanku, būs gana daudz tādu, kuri to skūpstīs, kuri rādīs, kurp braukt, kur slēpjas vakcinētie, kuri tankiem piegādās degvielu, un tas viņiem būs tikai bizness un nekā personiska, jo viņi ir noguruši sēdēt bunkuros un ierakumos. Viņiem ir daudz svarīgu vajadzību, un tās nav īstenojamas bunkuros un ierakumos.

Vaterlo

Nebūtu par ļaunu pa retam iztēloties, kur sabiedrībā pazīstami un zināmi cilvēki būtu tad un, svarīgākais, ko darītu, ja vara mainītos un Latvija būtu okupēta. Ja nebūtu 4. maija Republikas, bet vēl aizvien būtu Latvijas Padomju Sociālistiskā Republika.

Dažreiz ir ļoti lietderīgi pafantazēt, kas būtu un kā būtu, ja, piemēram, Vaterlo kauja beigtos citādi. Ja Hitlers nepaspētu preventīvi uzbrukt un Staļinam būtu izdevies pakļaut visu Eiropu.

Ļoti iespējams, ka tad būtu Itālijas padomju sociālistiskā republika, Francijas un vēl citas padomju republikas. Ko tādos apstākļos darītu un kā rīkotos tie, kuri šodien sludina baltus galdautus?

Ticami ir arī tas, ka šai milzīgajā padomju impērijā būtu pienācis laiks atmodai un pārbūvei...

Starp citu, ar šādu domu gājienu ir uzrakstīta grāmata. Latviski, un autors ir latvietis. Vai lasīji? Ja nē, tad iesaku. Man viņa ir, es to esmu lasījis un atzīstu par labu esam. Es nenoliedzu fantastiku, īpaši tad, kad tā veicina domāšanu, vērtēšanu un palīdz analīzē.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVkRI-oGn98

Novērtē šo rakstu:

17
40

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

FotoTeikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka par uzpurņu nenēsāšanu ļaudis varēs sodīt, veseliem cilvēkiem aizliegs pulcēties un diennakts tumšajā laikā nedrīkstēs atrasties ārpus telpām, piemēram, lai izietu uzpīpēt vai ieelpot svaigu gaisu (šī absurdā norma pašreiz gan nav spēkā, taču no tās atgriešanās neesam pasargāti), tālab pilnveidoju un papildināju savus ukazus. Knariņu valdība ir laidusi pasaulē arī vairākus groteskus noteikumus auto un citu riteņratu stūrētājiem, taču kā kājāmgājējs es šajā jomā atturos izteikties.
Lasīt visu...

18

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

FotoVispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta par četriem mēnešiem.
Lasīt visu...

6

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

FotoLevits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu. Par to būs šis raksts. Mēs 30 gadus salīdzinām sevi ar sliktākajiem piemēriem. Priecājamies, ka mums iet labāk. Kā Levits šodien - ka mums IKP kritis mazāk. Es saku, ka es redzu citādāk. Un tagad par visu pēc kārtas.
Lasīt visu...

12

Tāda cilvēka viedoklis, kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams

FotoŠeit izteikts vienkārša cilvēka viedoklis. Cilvēka, kurš šobrīd ir pensionārs, sejas masku nenēsā un kuram neskaidras cilmes preparāts, ko sauc par vakcīnu, nav pieņemams. Protams, daudziem ir cits viedoklis un ceru, ka tam ir loģisks pamatojums.
Lasīt visu...

15

Es visu ko pieprasu un norādu, un lūdzu iedot man varu

FotoLevit, Kariņ, Pavļut, Raivi Dzintar ar saviem prievīšu varavīksnes draugiem un pārējie pie varas esošie ar Rinkēviču ložā. Nākamnedēļ ir jābūt atceltām maskām, 2 metriem, groziņiem un visam pārējam sviestam! Es to nelūdzu, es to pieprasu un norādu Jums, ka tas ir jāizdara nekavējoties. Ja pašiem bail pieņemt lēmumu, piezvaniet uz Briseli vai vēstniecību. Jums dos atļauju. Nākamnedēļ lai būtu lēmums.
Lasīt visu...

21

Ventspils paradokss: vēlētāji nomaina nevis Lembergu, bet gan... domes opozīciju

FotoPašvaldību vēlēšanas Ventspilī beigušās ar zināmu pārsteigumu: ne tajā, ka uzvaru svinēja “Latvijai un Ventspilij”, iegūstot vairāk balsu nekā visi pārējie saraksti kopā, — interesantais šoreiz redzams opozīcijas kampaņošanā un rezultātos.
Lasīt visu...

21

Drošības līdzeklis nedrīkst tikt izvēlēts kā iebiedēšanas vai iepriekšējas sodīšanas paņēmiens

FotoAtbilstīgi Kriminālprocesa likumam tiesībsargājošām instancēm ir pienākums vērtēt drošības līdzekļa piemērošanu saistībā ar cilvēktiesību normām. Personai piemērojams tāds drošības līdzeklis, kas pēc iespējas mazāk aizskar personas pamattiesības un ir samērīgs.
Lasīt visu...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss sākās ar Šleseru!

Tvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām,...

Foto

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

Pašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā,...

Foto

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

Nesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam,...

Foto

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

Sākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu...

Foto

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

Ralfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs....

Foto

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

Taisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz...

Foto

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

Labdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500...

Foto

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad...

Foto

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

Šajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas...

Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...