Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņas centra Salaspils pašvaldības deputāta kandidāts un nu jau arī Saeimas deputāta kandidāts** Marats Kasems bija nedaudz stipri rupjš vārdos, no Maskavas sauca domes priekšsēdētāju Čudaru par "pid*****ru", vēlētājus - par "čur*****m" un līdzīgi. Taču lieku reizi jāpadomā: kas ir būtiskāks vēlētāju tiesību pārkāpums - zaudētāja rupja runa vai uzvarētāja rupji darbi?

Salaspils pilsētā runā, ka uzvarējusī partija Vienotība pret vēlētājiem šajās vēlēšanās esot izmantojusi lokomotīvju principu, tādējādi tos mazlietiņ, bišķiņ, pa savam piekrāpjot.

Jāatgādina lokomotīvju principa būtību. Tas ir, kad populārs politiķis startē apgabalā, no kura faktiski netiek ievēlēts vai noliek deputāta mandātu ievēlēšanas gadījumā, šādi vienkārši izmantojot savu popularitāti, lai savāktu balsis citiem, bet faktiski nestrādā to darbu, ko vēlētāji uzticējuši. Pēc būtības - piekrāpj pilsoņus, kas balso.

2009. gada 1. septembrī pašreizējā Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne t.s. lokomotīvju principu uzskatīja par cinisku un nepieņemamu***. 2010. gada 2. jūnijā Vienotības vārdā par vēlmi ielikt sarakstos lokomotīves runā Solvita Āboltiņa: "Ievēlēšanas gadījumā tomēr nekļūt par deputātiem, ir mēģinājums veidot pseidodemokrātiju, krāpt vēlētājus un ieviest viltus "lokomotīvju principu" vēlēšanās."

Līvzemes ielas soliņu tantītes šoreiz baumo, ka Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Veiko Spolītis, kas stāv pāri sīkām jezgām un ir populārs Vienotības politiķis, arī universitātes pasniedzējs, ir izmantojis tikai savu popularitāti, visādi izrādījies, lai tik vāktu balsis Salaspils domē, bet nekad tajā nav grasījies strādāt. Proti, klasiski izspēlējis "lokomotīvju principu".

Centrāleiropas un Ženēvas universitāšu maģistrs Spolītis ir arī Vēlēšanu reformu biedrības valdes loceklis! Vai nav smalka darboņa cienīgi - slavināt vēlēšanu reformas, bet pašam darboties tieši pretēji? Ja ziņa, ka Spolītis noliks mandātu, atbilst patiesībai, tad kādu piemēru viņš rāda Vēlēšanu reformu biedrības kolēģiem? Ko par šo Salaspils lokomotīvju principu saka Vēlēšanu reformu biedrības priekšnieks, Saeimas deputāts Valdis Liepiņš? Un ko par Spolīša skaļo un spalgo universālo metodi saka Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne?

Bet nu droši vien, ka šīs ir vien pašjūsmināto bļaustoņu tenkas; nomierināsimies un turpināsim brangi korī lamāt lāga zēnu Maratu, aizmirstot par lāga zēnu Veiko.

* Raksta autores literārais pseidonīms.

** http://www.aprinkis.lv/component/k2/item/10256-marats-kasems-sc-ir-nevelams-vins-gatavojas-saeimas-velesanam

*** "Latvijas avīze", Ģ.Zvirbulis, "Atkal grib lokomotīves" 2009. gada 1. septembrī

**** http://www.vienotiba.lv/jaunumi/zinas/vienotiba-ar-saeimas-velesanu-likuma-grozijumiem-megina-piekrapt-veletaju--/

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft