Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Par lietainā telekanāla apturēšanu kabeļapraidē izrunāts ir viss, krustu šķērsu un vēl kūleņiem apkārt, visi fakti izklāstīti un tūkstoš reižu pārspriesti, visas kartes ar krievu Krimu izpētītas, puisīšu – slepkavu un izvarotāju – žēlotāji savu porciju atbalsta no Latvijas Žurnālistu asociācijas saņēmuši, tēma jāslēdz.

Apmēram tādiem vārdiem es centos atrunāties no augsti godātās "Rīgas Apriņķa Avīzes" redaktores aicinājuma tomēr dažus vārdus par šo uzrakstīt, un cita starpā šai sarunā man paspruka atmiņu ainiņa no jaunības, kad reiz bez "varbūt" un "bet tomēr" salamājos ar savu māti. Sekoja redaktores rīkojums: tieši to arī uzraksti! Lai notiek.

Gadījums no astoņdesmito gadu sākuma manā atmiņā ir kā iededzināts, jo bija ļoti netipisks. Tai laikā es mājas dzīvē tikpat kā nepiedalījos, strādāju dienām un naktīm, un tiem laikiem tas nebija nekas sevišķs.

Bet kādu dienu mājas virtuvē, kad mana māte kārtējo reizi sāka lasīt notācijas manai sievai par bērnu audzināšanu (meitām tolaik varēja būt divi un četri vai trīs un pieci gadiņi), es pēkšņi iejaucos ar kategorisku tēzi: kas tu tāda esi, ka vari mācīt kaut ko par bērniem?

Apskati rezultātu: vecākais dēls alkoholiķis, vidējais slaistās pa armiju un izliekas par profesionālu sportistu, bet es par cilvēku esmu izaudzis orientēšanās pulciņā pie Rusina Vilka un 2. vidusskolas skolotājiem, jo, par laimi, kopš desmit gadu vecuma no tavas audzināšanas esmu bijis atsvabināts.

Kad dažus gadus pirms tam bija jārīko tēva bēres, es biju vienīgais, kuram mājās bija derīga pase formalitāšu kārtošanai. Tolaik nebija tāda vārda "lūzeris", tādēļ es droši vien tiku lietojis kādu citu apzīmējumu.

Bet atcerējos es šo epizodi tādēļ, ka visā šajā ļembastā ap TV kanāliem, kuram par godu es internetā esmu noskatījies vairāk nekā četrdesmit sižetu par tēmu, ir viena kopīga iezīme, kuru nez kādēļ mūspusē neredzu izgaismotu. Proti, visi šie analizētāji, padomdevēji un pamācītāji pārstāv lūzerus – Krievijas inteliģenci.

Atgādināšu vienkāršu faktu. 1990. un 1991. gadā gan Krievijas Federācija, gan Latvijas Republika savu ceļu uz post-PSRS nākotni sāka apmēram vienādi – ar referendumiem, sava parlamenta vēlēšanām un neatkarības pasludināšanu. Varētu riskēt apgalvot, ka Boriss Jeļcins izķeksēja neatkarību krieviem un parakstīja dokumentus, ar kuru iedalīja mums mūsējo.

Tātad pirms trīsdesmit gadiem mēs sākām savu ceļu vienlaicīgi, bet no stipri dažādām pozīcijām. Krievi savāca vietu ANO, tiem bija diplomātiskais korpuss, armija, nafta, gāze, zelts un dimanti. Mums? Nesākšu uzskaitīt, katrs pats var iztēlē salīdzināt. Taču mazāk nekā piecpadsmit gadu vēlāk mēs iekļuvām Eiropas Savienībā un NATO, bet krievi turpina sēdēt tai pašā pakaļā, kur sēdējuši.

Esmu viens no tiem, kas reizēm visai nesaudzīgi kritizē mūsu politisko eliti par daudz ko un gandrīz vai visu, bet fonā paliek fakts: mēs esam trūcīgi biedri pasaules bagātāko un stiprāko klubā tai laikā, kad dižajo pamācītāju zemē ik gadu vairāki cilvēki iet bojā, noslīkstot "sausajā" atejā.

Krievi savus resursus un 1991. gada pārvērtību iespēju ir pilnībā izplenderējuši, viņi ir pakāsuši visu un vēl vairāk. Ne lūzeri, bet lūzeri kvadrātā. Un šeit vairs nav tik svarīgi, ka kaimiņvalsts režīmam, no autoritāra pāraugot totalitārā, vairs nav vajadzīgi venediktovveidīgi klauni un pseidoliberāli raidkanāli – to uzturēšana bija ērta cilvēku muļķošanai līdz pārejai uz pilnformāta fašismu.

Lai arī noderētu saprast, ka krievu imperiālismu aizstāvoši puķina kritiķi nevar būt mūsu sabiedrotie vien tādēļ, ka viņi ir nemierā ar pašreizējo režīmu. Uzpūsta, pretīga pārākuma apziņa spiežas no šamajiem ārā vai ik teikumā, un viņu režīma kritikas dziļākais iemesls ir neapmierinātība ar impērisko ambīciju nesekmīgu realizēšanu.

Katru reizi, kad dzirdat pamācības no krievu liberāļiem, aicinu atcerēties: viņi ir lūzeri, lūzeru lūzeri. No viņu piemēra būtu jāmācās, kā nevajag darīt. Kā vajag, jāmācās no ukraiņiem un poļiem.

Pārpublicēts no aprinkis.lv

Novērtē šo rakstu:

156
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

21

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

FotoAtgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā, es sapratu, ka mani priekšstati par izglītības sistēmas degradācijas procesu ir nepilnīgi. Neteikšu, ka tagad es visu saprotu līdz galam, bet dažas lietas noteikti esmu sapratis labāk. Un viens secinājums ir šāds: mūsu izglītības sistēma tika nolemta kraham nevis tajā brīdī, kad mēs sākām ieviest degradējošas mācību programmas, bet tad, kad mēs salauzām izglītības procesa ētisko mugurkaulu.
Lasīt visu...

21

Izdevusies valsts

Foto1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar mani “nedistancējās” daži cilvēki, ar kuriem draudzīgi parunājām. Par to mūs izdrāza “izdevusies valsts”, kaut gan neviens necieta, nevienam no klātesošajiem nekas ļauns netika nodarīts un arī šodien pasaulē ir jau pierādīts, ka distancēšanās bija lielākais absurds pasaules vēsturē.
Lasīt visu...

21

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

FotoJaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir atkal iestrēdzis. Darbu pabeigšanas termiņš atkal nav zināms, un pašlaik jau tiek runāts par līguma laušanu starp darba pasūtītāju (Valsts nekustamie īpašumi) un celtniekiem (Skonto). Tas savukārt nozīmētu remonta beigu atlikšanu vēl uz 2-3 gadiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...