Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl pirms tam, kad Pietiek pārstāvis bija nosūtījis jautājumus par Londonas firmas Bell-Pottinger organizētā dārgā mediju treniņa apmaksu pašreizējam tieslietu ministram Aigaram Štokenbergam, kam faktiski nekavējoties sekoja visu ar šo varbūtējo koruptīva otkata lietu saistīto personu – treniņu pēcāk it kā apmaksājušās ministra biedrības vadītāja Edgara Štelmahera, maksājumu starpniekfirmas īpašnieka Kaspara Rolšteina u.c. – pilnīgs atmiņas zudums, portāla pārstāvim bija izdevies uz atklātāku sarunu paaicināt Rolšteina kompanjonu uzņēmumā Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija Robertu Ķīli. Vēl nesaņēmis signālu par nepieciešamu atmiņas zuduma „ieslēgšanu”, viņš izrādījās nesagatavots un līdz ar to arī runīgāks. Pietiek publicē pilnu sarunu ar Ķīli.

- Vai jums piederošā firma Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorija 2007., 2008.gadā ir slēgusi līgumus ar firmu Bell-Pottinger?

- Jā.

- Par ko tas bija?

- Oooooo, pag’, stāstiet vēl vienu reizi. Es visas lietas, ko dara laboratorija, nepārzinu. Mums ir izpilddirektore Anna Selecka. Protams, ir bijušas kādas pētnieciskas darbības, kurās es neesmu bijis nekādi iesaistīts. Vai ir kaut kas vairāk zināms, lai es varu sev atgādināt.

- Tas ir saistīts ar mediju treniņiem.

- Mediju treniņi…. Varbūt jūs varat Annai pašai piezvanīt? Ja tā godīgi, es vispār neatceros, kas tas bija. Laboratorija tajā laikā taisīja Latvija 2030. Tajā lietā es biju pavisam nopietni iekšā. Mums bija līgums ar Hipotēku un zemes banku. Viņi bija tie, kas procesu apmaksāja analītisko, pētniecisko darbu. Mēs aicinājām ārzemju ekspertus. To tad es jums varu kaut ko vairāk pateikt. Tā kā mēs arī citas lietas taisījām, Kuktūrkapitāla fondam taisījām pētījumu un citām lielākus, mazākus. Es godīgi pasaku – es īsti nezinu. Es varu vai nu pats piezvanīt, vai jūs varat mēģināt Annai Seleckai piezvanīt. [Kā Pietiek jau informējis, Selecka piepulcējusies atmiņu zaudējušo pulkam.] Es atceros, ka tajā laikā bija… Tā bija… Kas tas tāds bija? Kaut kāda sabiedrisko attiecību firma no Anglijas brauca, un kaut kas tur bija. Bet tas bija vairāk ar Kasparu Rolšteinu. Ja tā godīgi. Bet tas ir viss, ko es miglaini atceros. Bija kaut kādi britu džeki, šitie vai citi, es nezinu, kuri ar Kasparu tikās. Un, un, un… Es galīgi nezinu, ko viņi darīja, kas bija par mērķiem. To es galīgi nezinu.

- Par 2007. gada līgumiem ar RAPLM un VRAA – vai varat likt roku uz sirds un teikt, ka tos vinnējāt godīgi un bez sarunāšanas?

- Es? Es domāju, ka mums bija labs piedāvājums. Es domāju, ka tur bija pat drusku interesantāk tā lieta, jo stratēģiju sāka rakstīt tad, kad Štokenberga kungs bija ministrs 2007. gada vasarā. 2007. gada rudenī viņu patrieca no Tautas partijas. Tajā brīdī bija riktīgi politiski nepatīkama situācija, cik man stāstīja arī no RAPLM, ka laboratoriju saistīja ar Štokenbergu. Vai arī projektu 2030 saistīja ar Štokenbergu. Tur vairākkārt bija doma, ka tā visa lieta ir jākancelē un jāpārtrauc. VRAA arī strādāja ciešā sazobē ar RAPLM. Tur pat drusku uz otru pusi bija kāds bija ideoloģiskais klimats ministrijā, kur nāca Edgars Zalāns, Štokenbergs bija aizgājis, viņi bija naidnieki, nodibināja citu partiju. Bija interese tos projektus, ko viņš bija iesācis, pilnībā pārtraukt. Un neko tālāk jaunu nedarīt. Un es sapratu, ka drīzāk ir otrādi. Nevis mēs tur sarunājām, bet par spīti ideoloģiski un politiski nepatīkamai situācijai mēs to turpinājām darīt. Es zinu, ka tur tāda spriedzīte bija ne pa jokam. Man pāris reizes stāstīja cilvēki ministrijā, ka bijis lēmums, ka vispār tas ir jābeidz, šitā ņemšanās, un kas tas vispār tāds ir. Tā ir Štokenberga lieta, un ko mēs tagad turpināsim. Tā ka es domāju, ka tas ir uz otru pusi pat.

- Bet vinnējāt jūs Štokenberga laikā?

- To gan es vairs nevaru pateikt. Mēs pārsvarā to visu darbu veicām, pilsētu pētniecību 2008. gadā. Ja es nemaldos, 2007. gada oktobrī Štokenbergs aizgāja. To vajag paprasīt Annai, kad mums viss tas pasākums bija. Manā atmiņā tas otrādi saistās. Tas bija tā, ka mums bija sajūta, ka mums vairs vispār nespīd, bet nekā.

- Kādēļ jūs novērtēja kā Štokenberga kompāniju?

- Tur bija cits stāsts. Pirms tam bija, cik es atceros, lēmums par ilgtermiņa stratēģijas rakstīšanu, kas tika pieņemts 2006. gada pašā nogalē. 2007. gada sākumā tika uzrunāti trīs cilvēki – Jaunzeme-Grende, Tālis Tisenkopfs un Romāns Baumanis, lūdzot viņiem uztaisīt tādu kā redzējumu, kā šāda stratēģija varētu tikt rakstīta. Tad viņi uztaisīja, ja nemaldos, Ēriks Stendzenieks uztaisīja viņiem arī prezentāciju. Tad viņi 2007. gada maijā to visu prezentēja. Grūti pateikt, kāpēc, bet tur bija zināma veida neapmierinātība ar to, kā tas viss virzās. Tad Štokenbergs uzrunāja mani, vai es varētu atnākt un piedāvāt metodoloģiju, kā varētu rakstīt savādāk. Kāpēc viņš to uzrunāja? Jo es… Es tagad to visu rekonstruēju. Bija tā, ka tajā laikā Latvijas institūts bija uzaicinājis Saimonu Anholtu, lai viņš palīdzētu taisīt Latvijai brendu, stratēģiju. Tā metode viņam bija uzaicināt dažādu jomu ekspertus uz tādām regulārām diskusijām. Ja es pareizi atceros, tas bija viens no iemesliem, kādēļ viņš padomāja, ka paprasīs man. Es biju tajās diskusijās, nu, kā es varētu redzēt, kā to stratēģiju uzrakstīt. Es viņam atnesu metodoloģiju 2007. gada jūlijā. Un tā tas viss arī tālāk aizgāja. Viņam likās tas viss ļoti akceptējami. Tad domāja, kā to var darīt. Analītisko pētījumu un stratēģiju firma jau bija darījusi pētījumus par nākotnes scenārijiem, un mēs veidojām savu priekšlikumu, un tā tas viss aizgāja.

Es domāju, ka tur noteikti kāds sakars bija… Es nevaru noliegt, ka Kaspars Rolšteins, kas ir līdzīpašnieks firmai, ar Štokenbergu regulāri tikās. Gan jau tur arī kaut kas tāds bija. Varbūt kaut kādi signāli par to, ka tas varētu notikties un ka ir tāda kompānija, firma, viņiem tika doti. Bet visa tā nopietnā saruna mums izvērtās tikai tad, kad es aizgāju pie viņa, viņš pateica - lūdzu, vai tu nevarētu mums palīdzēt. Es uzrakstīju metodoloģiju, viņš vienkārši akceptēja, un tālāk jau mēs gājām runāt ar ministrijas cilvēkiem un veidojām to plānu, un tad domāja, kā šo procesu var finansēt un cik apmēram tas izmaksās, mēs taisījām tāmi. Un tad domāja, kā to visu var organizēt. Hipotēku un zemes bankai bija interese veidot šo kā ekspertīzi par ilgtermiņu, un viņi bija gatavi iesaistīties.

Un tā es no savas puses, apmēram tā šo procesu redzēju. Tādā sakarā mēs esam Štokenberga. Vai Štokenbergam bija vēl kādi citi iemesli, par ko, protams, tur diskutēja, varbūt viņam ir interese veidot tā kā savu arīdzan redzējumu vai kaut kādu pozīciju Tautas partijas rindās tajā laikā, to jūs prasiet viņam. Es nevaru kaut kādas runas atkārtot. Tas bija valdības lēmums. Tas bija paredzēts papīros un likumos. Tas bija process, kuram tā vai savādāk vajadzēja notikties.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...