Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau iepriekš esmu centies izgaismot "Attīstības finanšu institūcijas Altum" un SIA "RCG Lighthouse" pašvaldībām reklamēto ESKO apgaismojuma modeli, kā rezultātā ar apšaubāmu iepirkumu procedūru palīdzību veiklie darboņi tikuši pie pašvaldību līgumiem par vairāk nekā 1 miljonu eiro. Izskatās, ka veiklajiem darboņiem nav gana, jo šogad jauni un vecajiem faktiski identiski iepirkumi izsludināti Mārupes un Preiļu novados. Un kā gan būs gana, ja SIA "RCG Lighthouse" darbinieks Aivars Draudiņš ir arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Edvarda Smiltēna padomnieks? Vai tāda politiskā aizmugure novedīs pie SIA "RCG Lighthouse" uzvaras arī Rīgas domes apgaismojuma ESKO iepirkumos?

Kā vēsta Latvijas Pašvaldību savienības mājas lapā pieejamā informācija, kā arī pašvaldību mājas lapās publicētā informācija, jau vairākus gadus SIA "RCG Lighthouse" aktīvi darbojas publiskajā sektorā, reklamējot energoefektivitātes pasākumus un panākamo ietaupījumu, ja pašvaldības mainītu savu veco apgaismojumu uz jaunu, piemērojot ESKO darbības konceptu. Arī „Altum” šķietami nevainīgi aktīvi reklamē ESKO darbības konceptu. Šī darbošanās ir nesusi panākumus - SIA "RCG Lighthouse" neticami labi veicas gandrīz visos pašvaldību iepirkumos iepriekš reklamētās shēmas īstenošanai.

Aizvadītajos gados „Altum” uzņēmums (bieži kā vienīgais pretendents) ir uzvarējis gandrīz visos ielu apgaismojuma iepirkumos, vismaz 18 pašvaldībās (Jēkabpils, Daugavpils, Ventspils, Mārupes, Priekules, Alojas, Rūjienas, Engures, Limbažu, Tukuma, Valkas, Apes, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Kandavas, Balvu, Valmieras, Aizkraukles), iegūstot līgumu slēgšanas tiesības par summu virs viena miljona eiro (visi dati pieejami Iepirkumu uzraudzības birojā, šobrīd summa ir EUR 1 043 513). Kā jums liekas, kas vieno šīs pašvaldības? Ar dažiem izņēmumiem tās vieno fakts, ka iepirkumu izsludināšanas un līgumu slēgšanas laikā valdošajās pozīcijās tajās bijuši deputāti, kas pārstāv Latvijas Reģionu apvienību. Zīmīgi, ka arī Edvards Smiltēns, kura padomnieks pārstāv SIA "RCG Lighthouse", vada šo partiju priekšsēdētaja amatā. Teiksiet, sakritība?

Mārupes novada pašvaldība 13.06.2022. ir izsludinājusi iepirkumu Nr. MNP2022/18 „Apgaismojuma kā pilna servisa pakalpojuma (ESCO investīciju modelis) nodrošināšana Mārupes novadā, Babītes un Salas pagastos, turpmāk tekstā “iepirkums”. Šī iepirkuma mērķis it kā ir elektroenerģijas patēriņa samazinājums ielu apgaismojumam Babītes un Salas pagastos, Mārupes novadā, novada finanšu līdzekļu racionālai izmantošanai. Tomēr jāsecina, ka 2022. gadā Mārupes novada pašvaldība ļoti vēlas noslēgt līgumu tieši par Ķīnas ražotāja gaismekļiem, ko izplata SIA “RCG Lighthouse”. Uzdosim būtiskāko jautājumu – kas ir Mārupes novada mērs? Pareizi, Andrejs Ence no Latvijas Reģionu apvienības. Vai tādēļ mārupiešiem apgaismojumu nevajag? Vajag, bet, kā sacīt jāsaka, ir daži „bet”….

Nav loģiska pamatojuma, kāpēc Mārupes novada iepirkumā ir definēti konkrēti gaismekļu izmēri. Vienīgais loģiskais pamatojums ir ierobežot piegādātāju loku, lai piedalīties varētu tikai “atbilstošie” gaismekļu piegādātāji, kas piedāvā liela izmēra gaismekļus. Ja iepirkuma mērķis ir elektroenerģijas patēriņa samazinājums, rodas jautājums, kādēļ mērķi var sasniegt tikai ar precīzi milimetros izteiktu lielu gaismekļa izmēru? Kādēļ energoefektivitāti nevar panākt ar 6 mm vai 7 mm mazāku gaismekli? Ne jau gaismekļa izmērs milimetros nosaka gaismekļa efektivitāti un to, cik lielā apmērā var tikt ietaupīta elektrība! Šādas nepamatoti skrupulozas prasības var liecināt par konkurences ierobežošanu un vēlmi iegādāties konkrēta piegādātāja preci.

Mārupes iepirkuma tehniskā specifikācijā mākslīgu sadārdzinājumu (un / vai vēlmi iegādāties konkrēta piegādātāja preci) rada prasība par 90 grādu konsoli: gaismekļa stiprinājuma kronšteina (kājas) regulēšanas diapazons (atbilstoši iesniegtajam apgaismojuma aprēķina projektam ≥ +/- 90°). Rodas jautājums, kādēļ pašvaldība prasa regulāciju, ja fiziski tā nav nepieciešama. Visās pašvaldības ielās bez problēmām var uzmontēt gaismekli ar daudz mazāku regulēšanas diapazonu, tomēr pašvaldība ir izvēlējusies prasīt lietošanā nevajadzīgu “ekstru”, kas mākslīgi sadārdzina preces cenu.

Ejam tālāk. Kā gaismekļu ietvara materiāls pieprasīts PMAA, kas ir neefektīvāks materiāls nekā stikls. Nav saprotams, kādēļ arī parka gaismekļiem nevar tikt piedāvāti gaismekļi ar rūdītu stiklu, ņemot vērā, ka vērtēts tiek saimnieciski izdevīgākais piedāvājums. Tāda pati nekonsekvence vērojama prasībā par aizsardzību no piesārņojuma – prasība ir izvirzīta parka gaismekļiem, bet nav noteikta ielu gaismekļiem. Rodas jautājums – kādēļ pašvaldība aizliedz piedāvāt kvalitatīvāku izpildījumu, ja izmaksas gulsies uz ražotāja pleciem, bet pašvaldība iegūs augstākās kvalitātes preci. Protams, ja vien specifikācija nav pielāgota konkrētam piegādātājam.

Ja vēl nav gana, turpinām. „Citylight” apgaismojuma vadības sistēma ir konkrēta ražotāja - SIA “Teliko” Latvijā izstrādāta programmatūra. Ja programmatūras (sistēmas) izstrādātājs nedod potenciāliem piegādātājiem sistēmas pieejas kodus (datus), tad neviens piegādātājs nespēj piedāvāt savietojamību un nespēj izpildīt prasību. Vai arī - SIA “Teliko” par informācijas samiegšanu var prasīt potenciāliem piegādātājiem nesamērojamu samaksu (cenu). Šāda prasība – definējot konkrētu preci (zīmolu), nevis tehniskās prasības, kas ir sasniedzamas, ir konkurences kavēšana, ierobežošana vai deformēšana. Ja citās Eiropas Savienības valstīs publisko iepirkumu veicēji izmanto savu teritoriju apgaismošanai divas vai pat trīs dažādas sistēmas, tad kādēļ Mārupes pašvaldība nepamatoti ierobežo konkurenci prasot tieši ar SIA “Teliko” izstrādāto sistēmu saderīgus gaismekļus?

Mārupes novada pašvaldība iepirkuma tehniskā specifikācijā neprasa būtiskus neatkarīgu testēšanas laboratoriju testa protokolus vai sertifikātus, kas apliecinātu, ka piegādāti tiks tiešām tehniski atbilstoši gaismekļi. Vienīgie testi ir prasīti par IK un IP klases apliecinājumu, kā arī EMC testa protokols. Tas arī liek domāt, ka iepirkuma prasības ir sagatavotas konkrētam piegādātajam, kura piegādātās Ķīnas ražotāja preces nemaz nav atbilstoši testētas (iespējams, ka uzvarētāja piedāvāto gaismekļu testa pārskati būs veikti apšaubāmās laboratorijās, kas, iespējams, nemaz nav autorizētas veikt konkrētos testus).

Un visbeidzot interesantākais. Identiskus iepirkumus šogad izsludinājusi gan Jelgavas novada, gan Preiļu novada pašvaldība. Kā Jums šķiet, kas šīs pašvaldības vieno? Pareizi, Latvijas Reģionu apvienība. Ne vien Mārupes mērs A. Ence pārstāv šo politisko spēku, bet arī Preiļu novada priekšsēdētājs Ārijs Vucāns un Jelgavas novada domes valdošo koalīciju pārstāvošais Dainis Liepiņš.

Preiļu novada pašvaldība 22.06.2022. ir pat atkārtoti izsludinājusi iepirkumu „Par apgaismojuma kā pilna servisa pakalpojuma (ESCO investīciju modelis) nodrošināšanu Preiļos” (PNP 2022/24AK), lai gan šī gada pavasarī, balstoties uz IUB iebildēm, tas tika pārtraukts. Arī Jelgavas novada dome saņēma sūdzības, un pagaidām iepirkums pārtraukts. Vai, ņemot vērā tuvojošās Saeimas vēlēšanas un partiju vajadzību papildināt savas kases, Jelgavas novads arī rīkojas tikai pagaidām?

Red.piez. Iepriekšējā publikācijā tās autors bija uzdevis vairākus „Altum” adresētus jautājumus. Publicējam tos un no „Altum” saņemtās atbildes.

Uzdotie jautājumi:

- Kuras konkrētas likuma normas ir ļāvušas „Altum” iegūt netiešu līdzdalību SIA "RCG Lighthouse” un kura „Altum” amatpersona ir pieņēmusi lēmumu par līdzdalības iegūšanu?

- Vai „Altum” ir izvērtējis riskus, kādus ar šādas līdzdalības iegūšanu rada attiecībā uz iepirkumu likuma pārkāpumiem, negodīgu konkurenci un nelikumīgu valsts atbalstu? Ja jā, kad šāds vērtējums ir veikts, kura „Altum” amatpersona ir pieņēmusi lēmumu un kādi ir vērtējuma rezultāti?

- Vai „Altum” ir apmaksājis pašvaldībām jebkāda veida apgaismojuma energoefektivitātes konsultāciju pakalpojumus? Ja jā, tad kurām pašvaldībām un par kādām summām?

- Ar kādu procentu likmi „Altum” ir piešķīris līdzekļus savam uzņēmumam SIA "RCG Lighthouse”? Ja šādi darījumi ir bijuši vairāki, lūgums uzrādīt procentu likmes katram šādam finansējuma piešķīrumam.

No „Altum” saņemtās atbildes:

Valsts deleģētā mandāta ietvaros ar mērķi veicināt iespējkapitāla nozares attīstību, ALTUM veic ieguldījumus iespējkapitāla fondos, kuru pārvaldniekus atlasa atklāta procesa ietvaros. ALTUM šajos fondos ir pasīva investora jeb komandīta loma un ALTUM investīcijas kalpo kā enkurs privātiem līdzieguldījumiem ar mērķi attīstīt perspektīvus un ilgtspējīgus uzņēmumus. Savukārt aktīvu ieguldīšanas darbību veic fonda pārvaldnieks saskaņā ar iepriekš definētu fonda ieguldījumu stratēģiju un atbilstoši publiskā finansējuma piešķiršanas regulējošiem aktiem. Fondu darbība ir limitēta laikā, ieguldījuma turēšanas periodā fonda pārvaldnieks sekmē ieguldījuma vērtības pieaugumu, piedaloties ar savu kompetenci un kopā ar uzņēmuma vadības komandu audzējot uzņēmuma vērtību. Tuvojoties fonda darbības termiņa beigām, kas ir definēts jau fonda darbības uzsākšanas brīdī, fonda ieguldījums ir jārealizē.

RCG Lighthouse ir viens no iespējkapitāla portfeļuzņēmumiem, kurā ALTUM līdzfinansēts fonds veica ieguldījumu 2015. gadā uzņēmuma agrīnā attīstības fāzē. Fonda investīcija bija vērsta uz produktu un pakalpojumu attīstību un eksporta tirgu apgūšanu. Pienākot fonda dzīves cikla beigām, fonda pārvaldnieks uzsāka ieguldījumu realizāciju, tai skaitā SIA RCG Lighthouse kapitāldaļas tika pārdotas 2021. gada nogalē.

Savukārt 2018.gadā RCG Lighthouse pieteicās un saņēma ALTUM aizdevumu, kas finansēts no zaļo obligāciju emisijā piesaistītajiem resursiem ar mērķi plašāk attīstīt ESKO pakalpojuma nodrošināšanu uzņēmumiem. ALTUM finanšu instrumenti nekonkurē ar privātā tirgus finansētājiem un fokusējas uz projektiem, kuriem finansējums komercbankās objektīvu iemeslu dēļ konkrētā attīstības stadijā nav pieejams (piemēram, uzņēmums aizdevumam var nodrošināt mazāku nodrošinājumu nekā prasa banka). ALTUM nekonkurē ar bankām tai skaitā arī ar procentu likmēm. Procentu likmes tiek noteiktas saskaņā ar konkrētu programmu regulējošajiem MK noteikumiem un iekšējiem normatīvajiem dokumentiem.

Katrs finanšu instruments, ko izmantoja RCG Lighthouse, bija vērsts uz atšķirīgu mērķi. Papildus informējam, ka līdz 2021.gada oktobrim ALTUM īstenoja programmu no Eiropas Investīciju bankas resursiem, kuras ietvaros uzņēmumi varēja pieteikties grantam energoaudita veikšanai. Līdz 2021. gada oktobrim tika saņemti 120 pieteikumi. Energoaudita pakalpojuma sniedzēji tika izraudzīti atklātā konkursā, kurā viens no sešiem izraudzītajiem uzņēmumiem energoaudita pakalpojuma sniegšanai bija SIA “LBRA”.

Novērtē šo rakstu:

41
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...