Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja reiz Saeimas deputāts Sergejs Potapkins (Saskaņas centrs) nav pieņēmis nekādus lēmumus attiecībā uz SIA Apbedīšanas nams-krematorija "Paradisus", tautas kalpam nav nekādu ierobežojumu vizināties ar šim uzņēmumam piederošu luksusauto, - šāds ir Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veiktajā pārbaudē izdarītais secinājums.

Jūlija sākumā Pietiek vērsās KNAB un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) saistībā ar klajā nākušajiem faktiem par Saeimas deputāta Potapkina pieņemto dārgo dāvanu no SIA Apbedīšanas nams-krematorija "Paradisus" – iespēju izmantot tās valdījumā esošo Audi Q7 luksus automašīnu.

Šie fakti atklājās, kad pie Saeimas nama neilgi pirms parlamenta vasaras brīvdienām bija redzama liela balta Audi Q7 apvidus automašīna, kuras vējstiklā bija redzama deputātam Potapkinam izsniegta caurlaide. Balto Audi ar numura zīmi HU5450, ar kuru „zīmējās” Potapkins, līzingā bija iegādājusies SIA Apbedīšanas nams-krematorija "Paradisus".

Šī firma saskaņā ar Lursoft datiem pieder uzņēmējam Sergejam Pizānam, kuru deputāts dēvē par senu draugu. Abi Pietiek apgalvoja, ka starp viņiem neesot finansiālu darījumu un auto Potapkina rīcībā esot nodots "pa draugam". "Man patīk mašīnas, es tās mainu, jo, paldies Dievam, man ir draugi, kas dod lietot," saka deputāts Potapkins.

Iespēja nomāt Audi Q7 auto Latvijā izmaksā vismaz 50-70 latu dienā, tāpēc Pietiek vērsās KNAB, aicinot veikt pārbaudi, vai deputāts, pieņemot šādu dārgu dāvanu no cilvēka, kas nav viņa radinieks, ir ievērojis amatpersonai likuma uzliktos ierobežojumus.

Nu izrādījies, ka KNAB ieskatā šādas dārgas dāvanas pieņemšanā un izmantošanā nekādu pārkāpumu nav – publicējam pilnībā biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka parakstīto atzinumu:

„Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 7.panta pirmās daļas 3.punktā noteikts, ka viena no Biroja funkcijām korupcijas novēršanā ir kontrolēt likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (turpmāk - Likums) izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu ievērošanu.

Birojs savas kompetences ietvaros izvērtēja Iesniegumā minēto informāciju, t.i., izvērtēja Saeimas deputāta S.Potapkina darbības atbilstību Likuma normām.

Pārbaudes laikā konstatēts, ka saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta datu bāzē esošo informāciju S.Potapkins no 2011.gada 17.oktobra ir iekļauts Latvijas Republikas Saeimas valsts amatpersonu sarakstā kā deputāts un ir valsts amatpersona saskaņā ar Likuma 4.panta pirmās daļas 2.punktu.

Ņemot vērā -minēto, S.Potapkinam kā valsts amatpersonai ir saistoši Likumā valsts amatpersonai noteiktie pienākumi, ierobežojumi un aizliegumi.

Saskaņā ar Likuma 13.panta pirmo daļu valsts amatpersonai, pildot amata pienākumus, ir atļauts pieņemt dāvanas šā likuma 13.1 panta pirmajā daļā minētajos gadījumos. Ārpus amata pienākumu pildīšanas valsts amatpersonai ir atļauts pieņemt dāvanas, ievērojot šā likuma 13.2 pantā noteiktos ierobežojumus.

Saskaņā ar Likuma 13.panta otro daļu dāvana šā likuma izpratnē ir jebkurš mantisks vai citāda veida labums (tai skaitā pakalpojumi, tiesību piešķiršana, nodošana, atbrīvošana no pienākuma, atteikšanās no kādas tiesības, kā arī citas darbības, kuru rezultātā rodas kāds labums), kura tiešs vai netiešs guvējs ir valsts amatpersona.

Saskaņā ar Likuma 13.2 panta pirmo daļu valsts amatpersonai ārpus amata pienākumu pildīšanas ir aizliegts pieņemt dāvanas, ja attiecībā uz dāvinātāju valsts amatpersona divu gadu laikā pirms dāvanas saņemšanas ir sagatavojusi vai izdevusi administratīvos aktus vai veikusi uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, kā arī slēgusi līgumus vai veikusi citas ar amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības.

Savukārt saskaņā ar Likuma 13.2 panta otro daļu, ja valsts amatpersona ārpus amata pienākumu pildīšanas ir pieņēmusi dāvanas no fiziskajām vai juridiskajām personām, tā nav tiesīga attiecībā uz dāvanas devēju divu gadu laikā pēc dāvanas saņemšanas sagatavot vai izdot administratīvos aktus vai veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, kā arī slēgt līgumus vai veikt citas ar amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (turpmāk - CSDD) datu bāzē esošo informāciju SIA „Unicredit leasing" (kā īpašnieks) un SIA „Paradisus" (kā turētājs) 2011.gada 8.decembrī CSDD reģistrēja transportlīdzekli „Audi Q7" ar valsts reģistrācijas Nr.HU5450 (izlaiduma gads - 2006.gads).

Apkopojot un izvērtējot pārbaudes laikā iegūto informāciju, konstatēts, ka SIA „Paradisus" ar S.Potapkinu 2011.gada 8.decembrī noslēdza autotransporta patapinājuma līgumu, ar kuru SIA „Paradisus" līdz 2017.gada 15.janvārim patapina, bet S.Potapkins pieņem SIA „Paradisus" piederošo automašīnu „Audi Q7" ar valsts reģistrācijas Nr.HU5450. Saskaņā ar minēto līgumu SIA „Paradisus" patstāvīgi veic visus LR likumos un citos normatīvajos aktos paredzētos maksājumus, kas varētu rasties sakarā ar šī līguma izpildi, savukārt S.Potapkins patstāvīgi maksā izdevumus, kas saistīti ar patapinājuma priekšmeta uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī S.Potapkinam nav nekādu ierobežojumu patapinājuma priekšmeta izmantošanā.

Tāpat konstatēts, ka SIA „Apbēdīšanas nams - krematorija „Paradisus"" ar S.Potapkinu 2012.gada 1.aprīlī noslēdza līdzīga satura autotransporta patapinājuma līgumu līdz 2012.gada 31 .decembrim.

Tādējādi pārbaudes laikā ir konstatēts, ka Saeimas deputāts S.Potapkins ārpus amata pienākumu pildīšanas ir saņēmis tiesības no 2011.gada 8.decembra līdz 2012.gada 31.decembrim (sākotnēji līdz 2017.gada 15.janvārim) izmantot SIA „Apbēdīšanas nams - krematorija „Paradisus"" piederošo automašīnu „Audi Q7" ar valsts reģistrācijas Nr.HU5450, kas Likuma izpratnē ir uzskatāmas par dāvanu.

Izvērtējot pārbaudes laikā iegūto informāciju, netika konstatēts, ka Saeimas deputāts S.Potapkins attiecībā uz dāvinātāju (šajā gadījuma - SIA „Apbēdīšanas nams - krematorija „Paradisus"") no 2011.gada 17.oktobra līdz informācijas sniegšanas brīdim (2012.gada 30.jūlijs) būtu sagatavojis vai izdevis administratīvos aktus vai būtu veicis uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, vai arī būtu slēdzis līgumus vai veicis citas ar amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības, tādējādi netika konstatēti fakti, kas liecinātu, ka S.Potapkins, pieņemot dāvanu no SIA „Apbēdīšanas nams - krematorija „Paradisus"", būtu pārkāpis Likuma 132.pantā noteiktos dāvanu pieņemšanas ierobežojumus.

Papildus informējam, ka informācija par S.Potapkina iespējamo valsts amatpersonas deklarācijas Likumā noteiktās aizpildīšanas kartības neievērošanu un par iespējamo izvairišanos no nodokļu un nodevu nomaksas pēc piekritības tika nosūtīta Valsts ieņēmumu dienestam.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...

Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...