Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Tironis

24.12.2021. 20:16

»

N.Š.

No kurienes tāda informācija...


Tāda ir vietējās pārvaldes būtība un mērķis, kurš ir nostiprināts likuma par pašvaldībām.
Balsstiesīgajiem vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas jābūt reģistrētai dzīvesvietai vai jāpieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrētam nekustamajam īpašumam attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.
Jā kādam īpašniekam ir vienaldzīga sava novada attīstība vai to pakalpojumu kvalitāte, ko sniedz pašvaldība, tad vēl jo mazāk tam būtu jāsāp galvai par politisko korupciju.
Tikai šie paši Valaiņi un Nemiro lektu no biksēm, ja pie opozīcijas partijām brauktu pārliecināt un drošu nākotni garantēt, piemēram, sadarbības partijas no Luganskas.

Atbildēt

N.Š.

24.12.2021. 18:45

»

Tironis

Pašvaldības ir pašu vietējās administratīvās teritorijas iedzīvotāju ievēlēta un izveidota vara ar mērķi pārstāvēt tikai un vienīgi šīs pašvaldības iedzīvotāju intereses...


No kurienes tāda informācija?
Likums neko tādu neparedz. Pašvaldības ir izveidotas kā atvasināts pašpārvaldes subjekts attiecīgās administratīvās teritorijas saimniecisko uzdevumu risināšanai.
Pašvaldības deputātus neievēl konkrētajā administratīvajā tertorijā dzīvojošie, bet gan personas, kurām piemīt vēlēšanas tiesība un ir interese vēlēt šajā administratīvajā teritorijā, bez pienākuma tur dzīvot. Un otrādi, administratīvās teritorijas iedzīvotāji, kuriem nav tiesības tur vēlēt, savus “pārstāvjus” tieši neievēl.
Gandrīz nekad neesmu vēlējis tur, kur dzīvoju pēc vēlēšanām un arī esmu deklarējis savu adresi noteikto brīdi piems vēlēšanām…
Ja man pieder zeme Dagdā, bet neesmu tur bijis vairāk kā 40 gadus, vai man ir tiesības saukties par Dagdas (Skaistas) iedzīvotāju? Vai arī nav tiesības tur piedalīties pašvaldību vēlēšanās?

Atbildēt

Fakts

24.12.2021. 16:33

»

Tironis

Jebkuru pašvaldības lēmumu publisko tiesību jomā var apstrīdēt administratīvajā tiesā, bet privāto tiesību jomā-civillietu tiesā...


Pirtis jautājumu risināšanai un kārtošanai tika sabūvētas Gorbačova laikā. Apkārt mūsu pilsētai tādas bija vairākas.
Interesanti, ka šis paradums tik labi iegājis mūsu kultūrā, pirtis mūsdienās tiek kurinātas, jautāumi tajās tiek risināti.

Tādi intetesanti secinājumi.

Atbildēt

Tironis

24.12.2021. 10:32

»

N.Š.

Un atkal aplami...


Pašvaldības ir pašu vietējās administratīvās teritorijas iedzīvotāju ievēlēta un izveidota vara ar mērķi pārstāvēt tikai un vienīgi šīs pašvaldības iedzīvotāju intereses.
Jebkura šīs vietējās varas ietekmēšana no malas, ko neparedz likums ir prettiesiska un KNABam novēršama.
Nevajag jaukt pašvaldības iedzīvotāju intereses ar valsts interesēm, tam ir domātas Saeimas vēlēšanas.

Atbildēt

N.Š.

24.12.2021. 09:14

»

Tironis

Arī APL 1.panta 3.daļā var noskaidrot, ka politiski lēmumi nav administratīvais akts...


Atzīmējams, ka pašvaldība ir valsts sastāvdaļa jeb atvasināts subjekts, kur abu līmeņu deputāti “pārstāv” attiecīgās pašvaldības balstiesīgo vēlētāju (ne iedzīvotāju!) intereses (turklāt izteiciens “valsts un pašvaldības” parasti tiek lietots aplami “valsts, tostarp, pašvaldības” vietā).

Atbildēt

N.Š.

24.12.2021. 09:03

»

Tironis

Arī APL 1.panta 3.daļā var noskaidrot, ka politiski lēmumi nav administratīvais akts...


Un atkal aplami!
Politiskos lēmumus parasti drīkst pieņemt interešu konflikta stāvoklī. Tieši tāpat kā kapitālsabiedrībās nav nekas nopeļams, kur nu vēl prettiesisks, balsot ar savām daļām (akcijām) par savu amatu un atlīdzību, arī politiskus lēmumus drīkst un var pieņemt savās interesēs, tostarp, balsojot par sevis vai sava tuvinieka iecelšanu amatā.
Savukārt ētikas jautājumi ir daļēji pakļauti reliģijai un ideoloģijai.
Turklāt lobisma likuma neesamība nepadara lobismu par aizliegtu vai prettiesīgu, vien sējot nevajadzīgas šaubas (kas neatbilst Satversmes 89.-91. pantiem).

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 23:14

»

N.Š.

Aplami...


Arī APL 1.panta 3.daļā var noskaidrot, ka politiski lēmumi nav administratīvais akts.
Taču neaizmirsīsim, ka interešu konflikts nešķiro lēmumus politiskajos un nepolitiskajos, to nu KNABam bija jāzin no galvas.
Atliek tikai noskaidrot, kur palika dobelniekiem ar likumu solītā viņu interešu patstāvīgā pārstāvēšana pašvaldībā, ja to intereses tiek upurētas jēkabpiliešu un Valaiņa ambīciju apmierināšanai.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 22:03

»

Tironis

Jebkuru pašvaldības lēmumu publisko tiesību jomā var apstrīdēt administratīvajā tiesā, bet privāto tiesību jomā-civillietu tiesā...


Aplami!

Politiski lēmumi nav administratīvi akti un tos nevar apstrīdēt administratīvajā tiesā.

Piemēram, ja lēmumu par pašvaldības domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata pieņem pašvaldības dome, tad tas ir politisks lēmums, jo lēmums nav jāpamato ar juridiskiem apsvērumiem. Turpretim ja domes priekšsēdētāju no amata atbrīvo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tas ir administratīvs akts.

Politiska lēmuma nošķiršanai no administratīva akta izmantojami šādi kritēriji:
1. pieņemšanas procedūra (politisku lēmumu parasti pieņem balsojot);
2. institūcijai, kas lēmumu pieņem, ir demokrātiski leģitīms raksturs;
3. lēmuma būtība ir atkarīga no pieņēmēja politiskās gribas un uzticības.

Politisku lēmumu var pieņemt arī vienpersoniski (piemēram, Ministru prezidents atbrīvo no amata ministru), savukārt arī administratīvu aktu var izdot balsojot, piemēram, Ministru kabinets balsojot pieņem lēmumu par ierēdņa – valsts sekretāra – apstiprināšanu amatā vai atcelšanu no amata.

Cita starp, domes saistošie noteikumi arī nav administratīvais akts un nav apstrīdami Administratīvajā tiesā (bet par tiem var iesniegt konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā)

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 21:41

»

N.Š.

Ok, gudriniek, tad pastāsti mums, neizglītotajiem, vai, piemēram, policista komanda apturēt automašīnu sakarā ar reidu (tostarp, alkohola lietošanas kontrolei pirmssvētku vakarā) ir administratīvais akts (ir/var būt/nav...


Jebkuru pašvaldības lēmumu publisko tiesību jomā var apstrīdēt administratīvajā tiesā, bet privāto tiesību jomā-civillietu tiesā.
Nešaubos, ka naudīgo interešu lietu kārtošana rīt raitāk caur partiju bonzām, taču Dobeles iedzīvotāji devās ievēlēt savu interešu pārstāvjus, nevis Valaini ar savām Jēkabpils interesēm. Tieši šī ielaistā partijiskā korupcija un KNAB aklums ir iemesls tam, ka pašvaldību vēlēšanās ir tik zema aktivitāte, jo lēmumus tāpat turpinās pieņemt pirtis citi.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 20:59

»

Tironis

Kas ir administratīvais akts, var noskaidrot...


Ok, gudriniek, tad pastāsti mums, neizglītotajiem, vai, piemēram, policista komanda apturēt automašīnu sakarā ar reidu (tostarp, alkohola lietošanas kontrolei pirmssvētku vakarā) ir administratīvais akts (ir/var būt/nav)?
Un vai domes lēmums par ielas nosaukuma maiņu ir vai nav (ir/var būt/nav)?
Ar ceļa zīmi vai ielas horizontālo apzīmējumu izdod administratīvo aktu (ir/var būt/nav)? Ja jā, kas ir tā izdevējs un kur un kā to var apstrīdēt?
Un vai administratīvais akts ir ceļu remontstrādnieku luksofora signāla komanda braucējiem?

Kur un kā var apstrīdēt domes izdotus administratīvus aktus (varianti)?

Un vai partijām ir aizliegts vienoties par vienotu sadarbību vienlaikus vairākās pašvaldībās, kā arī Saeimā un citās institūcijās, piemēram, "iemainot" domes priekšēdētāja amatu veinā pašvaldībā pret balsojumu par citas partijas kandidātu citā; vai pret balsojumu par valsts prezidentu, ministru prezidentu, vai Satversmes tiesas tiesnesi. Tas ir kur aizliegts? Vai arī tas neatbilst politiskajai ētikai?

Neētiski ir anonīmi un aplami škendēties no dīvānapakšas. Šādi "anoni" ir pirmie, kas pūļa atbalstīti spriež linča tiesu un pirmie met akmeni. Un arī pirmie, kas gļēvi mūk pie pirmajām briesmām. Baros bīstami kā hiēnas un šakāļi, katrs atsevišķi - nožēlojami un nicināmi.

Diktatūrās viss ir vienkārši - dikators pateica, visi nobalsoja. Pateica - iecēla.
"Tīronis" acīmredzami alkst stingras rokas (un ne tikai)

Atbildēt

Andris Š...e

23.12.2021. 18:33

»

N.Š.

- Kur tik sapucējies dodies, Andri...


N.Š!
Tu saliki nepareizos akcentus savā komentārā.
Ja N.Š....e ir mazpilsētas Rīgas muļķis un klauns, tad šo faktu nemaina tas, vai par to zina visa pilsēta, valsts vai pasaule.

Atbildēt

GwenStudebaker

23.12.2021. 18:13

Pelniet naudu tiešsaistē no mājām papildu skaidrā naudā vairāk nekā $18000 līdz $21000. Sāciet katru mēnesi saņemt naudu tūkstošiem dolāru tiešsaistē. Šajā mēnesī esmu saņēmis 26 000 $, tikai nepilnu darba laiku strādājot tiešsaistē no mājām. katrs cilvēks viegli paveic šo darbu.
vienkārši atveriet šo vietni......>> 𝐖𝐰𝐰.𝐒𝐦𝐚𝐫𝐭𝐏𝐚𝐲𝟏.𝐂𝐨𝐦

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 16:19

»

Vien daži domes lèmumi ir administratîvie akti...


Kas ir administratīvais akts, var noskaidrot
APL 1.panta 3.daļā.
Politiskais kompromiss ir iespējams tikai starp Domes ievēlētajiem deputātiem. Bet pelēko kardinālu iesaistīšanās ir korupcija.
Nevajag maldīties trijās priedēs.
Te īpašs izskaidrojums no KNAB prasītos par Valaiņa apsolītajām garantijām turpmākiem 4gadiem.

Atbildēt

23.12.2021. 14:41

»

Tironis

Spārnotā frāze šoreiz ir politiska tirgošanās, zem kuras tagad var pabāzt jebkuru interešu konfliktu...


Vien daži domes lèmumi ir administratîvie akti.
Un noteikti ne par domes pr-tàja ievèlèšanu.
Cita starp - arī Saeima izdod administratīvos aktus - dažus gadā.
Bet MK tos pat nemāk noformēt un procesēt….

Visus svarīgākos amatus skaņo politisko kompromisu un vienošanās ceļā, citas iespējas demokrātija neparedz

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 14:02

»

N.Š.

Kāpēc tīrīt sniegu, ja tas jau tāpat ir balts...


Saldajam ēdienam, dāvinājums atbilstoši civillikumam var būt ne tikai amats, bet arī atteikšanās no kādas tiesības apdāvinātam par labu, kā arī viņa lietu bezmaksas pārziņa.

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 13:06

»

N.Š.

Kāpēc tīrīt sniegu, ja tas jau tāpat ir balts...


Spārnotā frāze šoreiz ir politiska tirgošanās, zem kuras tagad var pabāzt jebkuru interešu konfliktu.
Sāksim ar to, ka katrs domes lēmums ir administratīvs akts, bet tikai Domes kompetencē ir amatu dalīšana. VV un RN vistiešākajā veidā centās ietekmēt sev un savai partijai labvēlīga administratīvā akta izdošanu, nebūdami šis domes deputāti.
Ar savu rīcību tie pilnībā sagrauj ievēlēto pašvaldības patstāvību un neatkarību lēmumu pieņemšanā.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 12:11

»

Tironis

Vai V.valainis un Nemiro ir attiecīgās pašvaldības iedzīvotāju likumīgais pārstāvis...


Kāpēc tīrīt sniegu, ja tas jau tāpat ir balts?


"Tikai attiecīgās pašvaldības ievēlētajiem deputātiem ir ekskluzīvās likumīgās tiesības kaulēties par amatiem savā starpā." varētu būt 2021. gada spērnotā frāze, ja to būtu pateicis kāds politiskais klauns.

Vakar šodiena bija rītdiena, bet rīt tā jau būs vakardiena.

Atbildēt

Ferdinands

23.12.2021. 11:07

Pie šādiem apstākļiem kādā sakarā lietu izbeidza?

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 10:35

Vai V.valainis un Nemiro ir attiecīgās pašvaldības iedzīvotāju likumīgais pārstāvis?
Tumuškāne un šie divi zēni atklāti uzdirš likumam par pašvaldībām, bet iespējams, ka to nemaz nezin.
Pašvaldības savas kompetences un likuma ietvaros darbojas patstāvīgi, lai pārstāvētu savu iedzīvotāju intereses.
Tikai attiecīgās pašvaldības ievēlētajiem deputātiem ir ekskluzīvās likumīgās tiesības kaulēties par amatiem savā starpā.
Tikai tad, kad KNAB uzrādīs likumu par "politisko tirgošanos", kurā šī loma tiek deliģēta visādiem pelēkajiem kardināliem, Valaiņu un Nemiro izskatā ,šo lietu varēs saukt par absurdu.
Vienīgais absurds šajā lietā ir pats KNAB.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 10:34

»

Andris Š...e

Visa pilsēta zina, ka N.Š....e ir muļķis. viņš savas iedomības un slimo ambīciju pašapmierināšanai ir gatavs ziedot pat klientu intereses, par kuru pārstāvēšanu viņam tiek maksāts...


- Kur tik sapucējies dodies, Andri?
- Bildināt Anniņu!
- Viņa taču ar visu pilsētu ir pārgulējusi, tu jocīgs vai nezināji?

*******pēc gada:

- Sveiks, Andri, kas jauns?
- Viss lielieski, pērn apprecēju Anniņu, dzīvojam laimīgi.
- Bet es taču tev jau tad brīdināju, ka viņa ar visu pilsētu ir pārgulējusi!
- Zini, es tā nedaudz papētīju, un secināju, ka Rīga namaz nav tik liela pilsēta...

Morāle: Nav svarīgi, ka visa pilsēta zina, ja tā ir mazpilsēta.
Andri, dzīvo laimīgs un nesatraucies par to, ko zina visa pilsēta! Galvenais, ka cilvēks labs...

Atbildēt

Хм

23.12.2021. 10:29

»

"tautas" modrā acs

Jums ir iebildumi pret tiesisku valsti


У меня возражения по тому простому факту, что вместо того, чтобы заняться реальными делами, задавать вопросы по существу нынешней власти, у многих мозг занят только пустыми фантазиями о "деоккупации, деколонизации". Но так как по сути человека должны волновать существующие и происходящие сейчас процессы, то очевидно, что это сознательные попытки отвлечь внимание: не думай, не завай вопросы, сиди мечтай о деоккупации, которая сама решит все вопросы.

Atbildēt

dūre

23.12.2021. 10:13

»

vai

analoģiski , kā Ogres mēram , sekos ceļos krišana un atvainošanās , un kompensācija par morālo kaitējumu


Diez vai kāds atvainosies. Izskatās, ka puisītis Ralfs savā visatļautības un nesodāmības sajūtā pavisam ir aizmirsies un nesaprot ko runā.

Atbildēt

vai

23.12.2021. 09:31

analoģiski , kā Ogres mēram , sekos ceļos krišana un atvainošanās , un kompensācija par morālo kaitējumu ?

Atbildēt

deputātu

23.12.2021. 09:27

Adamoviču arī izsekoja un kontrolēja pusotru gadu !!! , lai pierādītu , kur deputāts nakšņo :-))) Nu vai nav āksti !

Atbildēt

Andris Š...e

23.12.2021. 02:05

»

Normunds Šlitke

...


Visa pilsēta zina, ka N.Š....e ir muļķis. viņš savas iedomības un slimo ambīciju pašapmierināšanai ir gatavs ziedot pat klientu intereses, par kuru pārstāvēšanu viņam tiek maksāts.

Varbūt nākamreiz Š....e sajutīsiet eksperts vēl kādā citā jautājumā, jo no publicētās iformācijas redzams, ka no krimināllietām viņš nesaprot pilnīgi neko. Nu patīk cilvēkam tirst. Pats domā, ka tirš tīri gudri. Kāds tam notic un samaksā vēl par to naudu. Bet tīrsējs ir un paliek tirsējs. Un muļķis paliek muļķis. Sauc viņu par muļķi vai par N.Š....i. Tas ir viens un tas pats.

Atbildēt

Piekrītu

22.12.2021. 23:05

»

Zinu ko saku

Tumuškāne ir ļoti vāja izmeklētāja. Valsts Policijas rajona iecirkņa līmenis


Līmenis viņai ir ne kriminālpolicijas inspektores, bet drīzāk kārtības policijas nodaļas jaunākās inspektores līmenis.

KNABā strādājot var ļoti ātri degradēt.

Atbildēt

Omg

22.12.2021. 22:55

»

Normunds Šlitke

...


Pēc atstrādātas shēmas Tumuškāne pēc karjeras noslēgšanas KNABā kļūs par prokurori, piemēram kā bijušais KNAB izmeklētājs Stūris un turpinās apkalpot pasūtījumu galdu klientus kā to dara bijušais darba kolēģis Stūris, kas šobrīd strādā Dzērvēna brigādes pasūtījumu galdā.

Atbildēt

Zee

22.12.2021. 22:27

Žēl laika, lai lasītu šo murgu. Izskatās, ka KNAB nezin to, par ko ir lietas kursā katra tirgusieva.

Atbildēt

Хм

22.12.2021. 22:08

»

Dekolonizācija Latvija bez meliem ®

Ja gadsimtiem ilgi krievi nav mainījušies, tad kādēļ ticēt, ka nākamajos gadsimtos krievu urki varētu izmainīties


А вот и ещё одно подтверждение) что это уже целенаправленно везде вброс про оккупацию, чтобы сбить внимание. Кто-то сильно старается)

Atbildēt

Zinu ko saku

22.12.2021. 21:42

Tumuškāne ir ļoti vāja izmeklētāja. Valsts Policijas rajona iecirkņa līmenis.

Atbildēt

Normunds Šlitke

22.12.2021. 21:07


Absurdais un nelikumīgi sāktais kriminālprocess pamatoti ir izbeigts. Šausmīgas beigas ir daudz labākas par nebeidzāmām šausmām, taču neataisno KNAB izmeklētājas rīcību - ne nepamtoti uzsākto procesu, ne arī lēmuma par tā izbeigšanu saturu (nevajadzīgi apstrādātos sensitīvos datus un citu privāto informāciju). Kurš segs zaudējumus procesā iesaistītajiem un atlīdzinās kaitējumu un nepamatoti uzsāktajā procesā izšķērdētos nodokļu maksātāju līdzekļus?

“Par politiskajiem un politisko partiju koalīcijas veidošanas procesiem, amatu sadali un piedāvāšanu pašvaldībās šajā kriminālprocesā [liecinieka statusā!] nopratināti politologi..”
Vai nākamajā kriminālprocesā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNABs) pratinās matemātiķus, piemēram, par atņemšanas un dalīšanas darbībām, kā arī procentu aprēķināšanu?
Vai arī valodniekus, tostarp, par koncesijas atšķirību no konfesijas, bet nevainības pieņēmuma atšķirību no nevainīguma prezumcijas?
Labi, ka vismaz “apmācības izmeklētājiem” var organizēt tādējādi, turklāt ekspertu sniegto informāciju pēcāk brīvi publicēt - zināšanas taču pieder tautai, nav ko “turēt sveci zem pūra!”

Advokātus soda pat par personas koda neaizklāšanu tiesā iesniegtajā zemesgrāmatā. Savukārt tiesnesi Orniņu sodīja par pirmšķietami daudzkārt mazāku “pārkāpumu” (kura turklāt nebija) nekā šo nevajadzīgo datu apstrādi lēmumā par procesa izbeigšanu. Nesaskatu leģitīmu mērķi to darīt un samērīgumu.

Piebilstams, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Otrās pārvaldes Otrās nodaļas vecākās inspektores (izmeklētājas) Natālijas Tumuškānes rīcība raisa pārdomas un bažas par viņas rīcības adekvātumu un motīviem gandrīz katrā man zināmajā procesā, kurā viņa ir iesaistīta. Tas vien, ka šo procesu viņa ir pamatoti izbeigusi, šīs bažas, ņemot vērā informācijas noplūdes un tās apjomu, nemazina…

Atbildēt

Dekolonizācija Latvija bez meliem ®

22.12.2021. 20:26

Ja gadsimtiem ilgi krievi nav mainījušies, tad kādēļ ticēt, ka nākamajos gadsimtos krievu urki varētu izmainīties.
https://youtu.be/IMVohpErcJU

Atbildēt

fakts

22.12.2021. 19:17

Absurds ir nevis kriminālprocess, bet tā izbeigšanas pamatojums!

Atbildēt

Art

22.12.2021. 19:13

Knābis nav uzdevumu augstumos.
Un kā šamie vēl tā izgāzās ar tā klauna Kosoviča 2,1 milj. kukuli. Vieni cirka meistari un Kosovičs galvenai blefaktieris

Atbildēt

anti soross

22.12.2021. 19:04

knab ,ko darisiet ar bordanu un jurasu ? Ja neko nedarisiet ,tad esat dola !

Atbildēt

22.12.2021. 18:11

Nu un ko tagad darīs ar nosacīto personu M.? Izskatās pēc Krimināllikuma 298. panta. Tagad KNAB būtu jāsāk cits kriminālprocess.

Atbildēt

C.

22.12.2021. 18:03

Piemēro jau tagad

Atbildēt

P.

22.12.2021. 17:25

> secinājumu par nodarījuma juridisko novērtējumu jāpamato ar pierādījumiem (ziņām par faktiem), nevis ar liecinošās personas viedokli.

Ķecerība! :D

Iedomājieties, kas notiks, ja šādu (visnotaļ saprātīgu) pieeju sāks pielietot "uzmākšanās" lietām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

21

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

FotoGrūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.
Lasīt visu...

21

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

FotoLatvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no citām disciplīnām/zinātnēm. Arī atsevišķa Latvijas vēsture ne, bet tā tiks mācīta pasaules vēstures kontekstā. Lai plašākai publikai palīdzētu saprast diskusiju, vēlētos dalīties ar to, kas ir vēsture, kāpēc tā jāmāca un kādu vēsturi vajadzētu mācīt mūsu skolās.
Lasīt visu...

21

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

FotoPersonīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu ceļmalā stāvošos zemniekus vai teiktu iedvesmojošas runas meijām greznotos tautas namos. Pats galvenais ir, lai nākamais prezidents būtu spējīgs vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos. Lai viņam būtu izveidoti labi personiskie kontakti ar visiem Eiropas, ASV un NATO līderiem un lai viņam vienmēr būtu iespēja ar tiem sazināties un paust savas bažas par Eiropā un pasaulē notiekošo. Un arī lai ārvalstu partneri savukārt cienītu mūsu prezidentu un zinātu, ka viņa domās ir vērts ieklausīties.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...