Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Tironis

24.12.2021. 20:16

»

N.Š.

No kurienes tāda informācija...


Tāda ir vietējās pārvaldes būtība un mērķis, kurš ir nostiprināts likuma par pašvaldībām.
Balsstiesīgajiem vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas jābūt reģistrētai dzīvesvietai vai jāpieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrētam nekustamajam īpašumam attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā.
Jā kādam īpašniekam ir vienaldzīga sava novada attīstība vai to pakalpojumu kvalitāte, ko sniedz pašvaldība, tad vēl jo mazāk tam būtu jāsāp galvai par politisko korupciju.
Tikai šie paši Valaiņi un Nemiro lektu no biksēm, ja pie opozīcijas partijām brauktu pārliecināt un drošu nākotni garantēt, piemēram, sadarbības partijas no Luganskas.

Atbildēt

N.Š.

24.12.2021. 18:45

»

Tironis

Pašvaldības ir pašu vietējās administratīvās teritorijas iedzīvotāju ievēlēta un izveidota vara ar mērķi pārstāvēt tikai un vienīgi šīs pašvaldības iedzīvotāju intereses...


No kurienes tāda informācija?
Likums neko tādu neparedz. Pašvaldības ir izveidotas kā atvasināts pašpārvaldes subjekts attiecīgās administratīvās teritorijas saimniecisko uzdevumu risināšanai.
Pašvaldības deputātus neievēl konkrētajā administratīvajā tertorijā dzīvojošie, bet gan personas, kurām piemīt vēlēšanas tiesība un ir interese vēlēt šajā administratīvajā teritorijā, bez pienākuma tur dzīvot. Un otrādi, administratīvās teritorijas iedzīvotāji, kuriem nav tiesības tur vēlēt, savus “pārstāvjus” tieši neievēl.
Gandrīz nekad neesmu vēlējis tur, kur dzīvoju pēc vēlēšanām un arī esmu deklarējis savu adresi noteikto brīdi piems vēlēšanām…
Ja man pieder zeme Dagdā, bet neesmu tur bijis vairāk kā 40 gadus, vai man ir tiesības saukties par Dagdas (Skaistas) iedzīvotāju? Vai arī nav tiesības tur piedalīties pašvaldību vēlēšanās?

Atbildēt

Fakts

24.12.2021. 16:33

»

Tironis

Jebkuru pašvaldības lēmumu publisko tiesību jomā var apstrīdēt administratīvajā tiesā, bet privāto tiesību jomā-civillietu tiesā...


Pirtis jautājumu risināšanai un kārtošanai tika sabūvētas Gorbačova laikā. Apkārt mūsu pilsētai tādas bija vairākas.
Interesanti, ka šis paradums tik labi iegājis mūsu kultūrā, pirtis mūsdienās tiek kurinātas, jautāumi tajās tiek risināti.

Tādi intetesanti secinājumi.

Atbildēt

Tironis

24.12.2021. 10:32

»

N.Š.

Un atkal aplami...


Pašvaldības ir pašu vietējās administratīvās teritorijas iedzīvotāju ievēlēta un izveidota vara ar mērķi pārstāvēt tikai un vienīgi šīs pašvaldības iedzīvotāju intereses.
Jebkura šīs vietējās varas ietekmēšana no malas, ko neparedz likums ir prettiesiska un KNABam novēršama.
Nevajag jaukt pašvaldības iedzīvotāju intereses ar valsts interesēm, tam ir domātas Saeimas vēlēšanas.

Atbildēt

N.Š.

24.12.2021. 09:14

»

Tironis

Arī APL 1.panta 3.daļā var noskaidrot, ka politiski lēmumi nav administratīvais akts...


Atzīmējams, ka pašvaldība ir valsts sastāvdaļa jeb atvasināts subjekts, kur abu līmeņu deputāti “pārstāv” attiecīgās pašvaldības balstiesīgo vēlētāju (ne iedzīvotāju!) intereses (turklāt izteiciens “valsts un pašvaldības” parasti tiek lietots aplami “valsts, tostarp, pašvaldības” vietā).

Atbildēt

N.Š.

24.12.2021. 09:03

»

Tironis

Arī APL 1.panta 3.daļā var noskaidrot, ka politiski lēmumi nav administratīvais akts...


Un atkal aplami!
Politiskos lēmumus parasti drīkst pieņemt interešu konflikta stāvoklī. Tieši tāpat kā kapitālsabiedrībās nav nekas nopeļams, kur nu vēl prettiesisks, balsot ar savām daļām (akcijām) par savu amatu un atlīdzību, arī politiskus lēmumus drīkst un var pieņemt savās interesēs, tostarp, balsojot par sevis vai sava tuvinieka iecelšanu amatā.
Savukārt ētikas jautājumi ir daļēji pakļauti reliģijai un ideoloģijai.
Turklāt lobisma likuma neesamība nepadara lobismu par aizliegtu vai prettiesīgu, vien sējot nevajadzīgas šaubas (kas neatbilst Satversmes 89.-91. pantiem).

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 23:14

»

N.Š.

Aplami...


Arī APL 1.panta 3.daļā var noskaidrot, ka politiski lēmumi nav administratīvais akts.
Taču neaizmirsīsim, ka interešu konflikts nešķiro lēmumus politiskajos un nepolitiskajos, to nu KNABam bija jāzin no galvas.
Atliek tikai noskaidrot, kur palika dobelniekiem ar likumu solītā viņu interešu patstāvīgā pārstāvēšana pašvaldībā, ja to intereses tiek upurētas jēkabpiliešu un Valaiņa ambīciju apmierināšanai.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 22:03

»

Tironis

Jebkuru pašvaldības lēmumu publisko tiesību jomā var apstrīdēt administratīvajā tiesā, bet privāto tiesību jomā-civillietu tiesā...


Aplami!

Politiski lēmumi nav administratīvi akti un tos nevar apstrīdēt administratīvajā tiesā.

Piemēram, ja lēmumu par pašvaldības domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata pieņem pašvaldības dome, tad tas ir politisks lēmums, jo lēmums nav jāpamato ar juridiskiem apsvērumiem. Turpretim ja domes priekšsēdētāju no amata atbrīvo vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, tas ir administratīvs akts.

Politiska lēmuma nošķiršanai no administratīva akta izmantojami šādi kritēriji:
1. pieņemšanas procedūra (politisku lēmumu parasti pieņem balsojot);
2. institūcijai, kas lēmumu pieņem, ir demokrātiski leģitīms raksturs;
3. lēmuma būtība ir atkarīga no pieņēmēja politiskās gribas un uzticības.

Politisku lēmumu var pieņemt arī vienpersoniski (piemēram, Ministru prezidents atbrīvo no amata ministru), savukārt arī administratīvu aktu var izdot balsojot, piemēram, Ministru kabinets balsojot pieņem lēmumu par ierēdņa – valsts sekretāra – apstiprināšanu amatā vai atcelšanu no amata.

Cita starp, domes saistošie noteikumi arī nav administratīvais akts un nav apstrīdami Administratīvajā tiesā (bet par tiem var iesniegt konstitucionālo sūdzību Satversmes tiesā)

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 21:41

»

N.Š.

Ok, gudriniek, tad pastāsti mums, neizglītotajiem, vai, piemēram, policista komanda apturēt automašīnu sakarā ar reidu (tostarp, alkohola lietošanas kontrolei pirmssvētku vakarā) ir administratīvais akts (ir/var būt/nav...


Jebkuru pašvaldības lēmumu publisko tiesību jomā var apstrīdēt administratīvajā tiesā, bet privāto tiesību jomā-civillietu tiesā.
Nešaubos, ka naudīgo interešu lietu kārtošana rīt raitāk caur partiju bonzām, taču Dobeles iedzīvotāji devās ievēlēt savu interešu pārstāvjus, nevis Valaini ar savām Jēkabpils interesēm. Tieši šī ielaistā partijiskā korupcija un KNAB aklums ir iemesls tam, ka pašvaldību vēlēšanās ir tik zema aktivitāte, jo lēmumus tāpat turpinās pieņemt pirtis citi.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 20:59

»

Tironis

Kas ir administratīvais akts, var noskaidrot...


Ok, gudriniek, tad pastāsti mums, neizglītotajiem, vai, piemēram, policista komanda apturēt automašīnu sakarā ar reidu (tostarp, alkohola lietošanas kontrolei pirmssvētku vakarā) ir administratīvais akts (ir/var būt/nav)?
Un vai domes lēmums par ielas nosaukuma maiņu ir vai nav (ir/var būt/nav)?
Ar ceļa zīmi vai ielas horizontālo apzīmējumu izdod administratīvo aktu (ir/var būt/nav)? Ja jā, kas ir tā izdevējs un kur un kā to var apstrīdēt?
Un vai administratīvais akts ir ceļu remontstrādnieku luksofora signāla komanda braucējiem?

Kur un kā var apstrīdēt domes izdotus administratīvus aktus (varianti)?

Un vai partijām ir aizliegts vienoties par vienotu sadarbību vienlaikus vairākās pašvaldībās, kā arī Saeimā un citās institūcijās, piemēram, "iemainot" domes priekšēdētāja amatu veinā pašvaldībā pret balsojumu par citas partijas kandidātu citā; vai pret balsojumu par valsts prezidentu, ministru prezidentu, vai Satversmes tiesas tiesnesi. Tas ir kur aizliegts? Vai arī tas neatbilst politiskajai ētikai?

Neētiski ir anonīmi un aplami škendēties no dīvānapakšas. Šādi "anoni" ir pirmie, kas pūļa atbalstīti spriež linča tiesu un pirmie met akmeni. Un arī pirmie, kas gļēvi mūk pie pirmajām briesmām. Baros bīstami kā hiēnas un šakāļi, katrs atsevišķi - nožēlojami un nicināmi.

Diktatūrās viss ir vienkārši - dikators pateica, visi nobalsoja. Pateica - iecēla.
"Tīronis" acīmredzami alkst stingras rokas (un ne tikai)

Atbildēt

Andris Š...e

23.12.2021. 18:33

»

N.Š.

- Kur tik sapucējies dodies, Andri...


N.Š!
Tu saliki nepareizos akcentus savā komentārā.
Ja N.Š....e ir mazpilsētas Rīgas muļķis un klauns, tad šo faktu nemaina tas, vai par to zina visa pilsēta, valsts vai pasaule.

Atbildēt

GwenStudebaker

23.12.2021. 18:13

Pelniet naudu tiešsaistē no mājām papildu skaidrā naudā vairāk nekā $18000 līdz $21000. Sāciet katru mēnesi saņemt naudu tūkstošiem dolāru tiešsaistē. Šajā mēnesī esmu saņēmis 26 000 $, tikai nepilnu darba laiku strādājot tiešsaistē no mājām. katrs cilvēks viegli paveic šo darbu.
vienkārši atveriet šo vietni......>> 𝐖𝐰𝐰.𝐒𝐦𝐚𝐫𝐭𝐏𝐚𝐲𝟏.𝐂𝐨𝐦

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 16:19

»

Vien daži domes lèmumi ir administratîvie akti...


Kas ir administratīvais akts, var noskaidrot
APL 1.panta 3.daļā.
Politiskais kompromiss ir iespējams tikai starp Domes ievēlētajiem deputātiem. Bet pelēko kardinālu iesaistīšanās ir korupcija.
Nevajag maldīties trijās priedēs.
Te īpašs izskaidrojums no KNAB prasītos par Valaiņa apsolītajām garantijām turpmākiem 4gadiem.

Atbildēt

23.12.2021. 14:41

»

Tironis

Spārnotā frāze šoreiz ir politiska tirgošanās, zem kuras tagad var pabāzt jebkuru interešu konfliktu...


Vien daži domes lèmumi ir administratîvie akti.
Un noteikti ne par domes pr-tàja ievèlèšanu.
Cita starp - arī Saeima izdod administratīvos aktus - dažus gadā.
Bet MK tos pat nemāk noformēt un procesēt….

Visus svarīgākos amatus skaņo politisko kompromisu un vienošanās ceļā, citas iespējas demokrātija neparedz

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 14:02

»

N.Š.

Kāpēc tīrīt sniegu, ja tas jau tāpat ir balts...


Saldajam ēdienam, dāvinājums atbilstoši civillikumam var būt ne tikai amats, bet arī atteikšanās no kādas tiesības apdāvinātam par labu, kā arī viņa lietu bezmaksas pārziņa.

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 13:06

»

N.Š.

Kāpēc tīrīt sniegu, ja tas jau tāpat ir balts...


Spārnotā frāze šoreiz ir politiska tirgošanās, zem kuras tagad var pabāzt jebkuru interešu konfliktu.
Sāksim ar to, ka katrs domes lēmums ir administratīvs akts, bet tikai Domes kompetencē ir amatu dalīšana. VV un RN vistiešākajā veidā centās ietekmēt sev un savai partijai labvēlīga administratīvā akta izdošanu, nebūdami šis domes deputāti.
Ar savu rīcību tie pilnībā sagrauj ievēlēto pašvaldības patstāvību un neatkarību lēmumu pieņemšanā.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 12:11

»

Tironis

Vai V.valainis un Nemiro ir attiecīgās pašvaldības iedzīvotāju likumīgais pārstāvis...


Kāpēc tīrīt sniegu, ja tas jau tāpat ir balts?


"Tikai attiecīgās pašvaldības ievēlētajiem deputātiem ir ekskluzīvās likumīgās tiesības kaulēties par amatiem savā starpā." varētu būt 2021. gada spērnotā frāze, ja to būtu pateicis kāds politiskais klauns.

Vakar šodiena bija rītdiena, bet rīt tā jau būs vakardiena.

Atbildēt

Ferdinands

23.12.2021. 11:07

Pie šādiem apstākļiem kādā sakarā lietu izbeidza?

Atbildēt

Tironis

23.12.2021. 10:35

Vai V.valainis un Nemiro ir attiecīgās pašvaldības iedzīvotāju likumīgais pārstāvis?
Tumuškāne un šie divi zēni atklāti uzdirš likumam par pašvaldībām, bet iespējams, ka to nemaz nezin.
Pašvaldības savas kompetences un likuma ietvaros darbojas patstāvīgi, lai pārstāvētu savu iedzīvotāju intereses.
Tikai attiecīgās pašvaldības ievēlētajiem deputātiem ir ekskluzīvās likumīgās tiesības kaulēties par amatiem savā starpā.
Tikai tad, kad KNAB uzrādīs likumu par "politisko tirgošanos", kurā šī loma tiek deliģēta visādiem pelēkajiem kardināliem, Valaiņu un Nemiro izskatā ,šo lietu varēs saukt par absurdu.
Vienīgais absurds šajā lietā ir pats KNAB.

Atbildēt

N.Š.

23.12.2021. 10:34

»

Andris Š...e

Visa pilsēta zina, ka N.Š....e ir muļķis. viņš savas iedomības un slimo ambīciju pašapmierināšanai ir gatavs ziedot pat klientu intereses, par kuru pārstāvēšanu viņam tiek maksāts...


- Kur tik sapucējies dodies, Andri?
- Bildināt Anniņu!
- Viņa taču ar visu pilsētu ir pārgulējusi, tu jocīgs vai nezināji?

*******pēc gada:

- Sveiks, Andri, kas jauns?
- Viss lielieski, pērn apprecēju Anniņu, dzīvojam laimīgi.
- Bet es taču tev jau tad brīdināju, ka viņa ar visu pilsētu ir pārgulējusi!
- Zini, es tā nedaudz papētīju, un secināju, ka Rīga namaz nav tik liela pilsēta...

Morāle: Nav svarīgi, ka visa pilsēta zina, ja tā ir mazpilsēta.
Andri, dzīvo laimīgs un nesatraucies par to, ko zina visa pilsēta! Galvenais, ka cilvēks labs...

Atbildēt

Хм

23.12.2021. 10:29

»

"tautas" modrā acs

Jums ir iebildumi pret tiesisku valsti


У меня возражения по тому простому факту, что вместо того, чтобы заняться реальными делами, задавать вопросы по существу нынешней власти, у многих мозг занят только пустыми фантазиями о "деоккупации, деколонизации". Но так как по сути человека должны волновать существующие и происходящие сейчас процессы, то очевидно, что это сознательные попытки отвлечь внимание: не думай, не завай вопросы, сиди мечтай о деоккупации, которая сама решит все вопросы.

Atbildēt

dūre

23.12.2021. 10:13

»

vai

analoģiski , kā Ogres mēram , sekos ceļos krišana un atvainošanās , un kompensācija par morālo kaitējumu


Diez vai kāds atvainosies. Izskatās, ka puisītis Ralfs savā visatļautības un nesodāmības sajūtā pavisam ir aizmirsies un nesaprot ko runā.

Atbildēt

vai

23.12.2021. 09:31

analoģiski , kā Ogres mēram , sekos ceļos krišana un atvainošanās , un kompensācija par morālo kaitējumu ?

Atbildēt

deputātu

23.12.2021. 09:27

Adamoviču arī izsekoja un kontrolēja pusotru gadu !!! , lai pierādītu , kur deputāts nakšņo :-))) Nu vai nav āksti !

Atbildēt

Andris Š...e

23.12.2021. 02:05

»

Normunds Šlitke

...


Visa pilsēta zina, ka N.Š....e ir muļķis. viņš savas iedomības un slimo ambīciju pašapmierināšanai ir gatavs ziedot pat klientu intereses, par kuru pārstāvēšanu viņam tiek maksāts.

Varbūt nākamreiz Š....e sajutīsiet eksperts vēl kādā citā jautājumā, jo no publicētās iformācijas redzams, ka no krimināllietām viņš nesaprot pilnīgi neko. Nu patīk cilvēkam tirst. Pats domā, ka tirš tīri gudri. Kāds tam notic un samaksā vēl par to naudu. Bet tīrsējs ir un paliek tirsējs. Un muļķis paliek muļķis. Sauc viņu par muļķi vai par N.Š....i. Tas ir viens un tas pats.

Atbildēt

Piekrītu

22.12.2021. 23:05

»

Zinu ko saku

Tumuškāne ir ļoti vāja izmeklētāja. Valsts Policijas rajona iecirkņa līmenis


Līmenis viņai ir ne kriminālpolicijas inspektores, bet drīzāk kārtības policijas nodaļas jaunākās inspektores līmenis.

KNABā strādājot var ļoti ātri degradēt.

Atbildēt

Omg

22.12.2021. 22:55

»

Normunds Šlitke

...


Pēc atstrādātas shēmas Tumuškāne pēc karjeras noslēgšanas KNABā kļūs par prokurori, piemēram kā bijušais KNAB izmeklētājs Stūris un turpinās apkalpot pasūtījumu galdu klientus kā to dara bijušais darba kolēģis Stūris, kas šobrīd strādā Dzērvēna brigādes pasūtījumu galdā.

Atbildēt

Zee

22.12.2021. 22:27

Žēl laika, lai lasītu šo murgu. Izskatās, ka KNAB nezin to, par ko ir lietas kursā katra tirgusieva.

Atbildēt

Хм

22.12.2021. 22:08

»

Dekolonizācija Latvija bez meliem ®

Ja gadsimtiem ilgi krievi nav mainījušies, tad kādēļ ticēt, ka nākamajos gadsimtos krievu urki varētu izmainīties


А вот и ещё одно подтверждение) что это уже целенаправленно везде вброс про оккупацию, чтобы сбить внимание. Кто-то сильно старается)

Atbildēt

Zinu ko saku

22.12.2021. 21:42

Tumuškāne ir ļoti vāja izmeklētāja. Valsts Policijas rajona iecirkņa līmenis.

Atbildēt

Normunds Šlitke

22.12.2021. 21:07


Absurdais un nelikumīgi sāktais kriminālprocess pamatoti ir izbeigts. Šausmīgas beigas ir daudz labākas par nebeidzāmām šausmām, taču neataisno KNAB izmeklētājas rīcību - ne nepamtoti uzsākto procesu, ne arī lēmuma par tā izbeigšanu saturu (nevajadzīgi apstrādātos sensitīvos datus un citu privāto informāciju). Kurš segs zaudējumus procesā iesaistītajiem un atlīdzinās kaitējumu un nepamatoti uzsāktajā procesā izšķērdētos nodokļu maksātāju līdzekļus?

“Par politiskajiem un politisko partiju koalīcijas veidošanas procesiem, amatu sadali un piedāvāšanu pašvaldībās šajā kriminālprocesā [liecinieka statusā!] nopratināti politologi..”
Vai nākamajā kriminālprocesā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNABs) pratinās matemātiķus, piemēram, par atņemšanas un dalīšanas darbībām, kā arī procentu aprēķināšanu?
Vai arī valodniekus, tostarp, par koncesijas atšķirību no konfesijas, bet nevainības pieņēmuma atšķirību no nevainīguma prezumcijas?
Labi, ka vismaz “apmācības izmeklētājiem” var organizēt tādējādi, turklāt ekspertu sniegto informāciju pēcāk brīvi publicēt - zināšanas taču pieder tautai, nav ko “turēt sveci zem pūra!”

Advokātus soda pat par personas koda neaizklāšanu tiesā iesniegtajā zemesgrāmatā. Savukārt tiesnesi Orniņu sodīja par pirmšķietami daudzkārt mazāku “pārkāpumu” (kura turklāt nebija) nekā šo nevajadzīgo datu apstrādi lēmumā par procesa izbeigšanu. Nesaskatu leģitīmu mērķi to darīt un samērīgumu.

Piebilstams, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Otrās pārvaldes Otrās nodaļas vecākās inspektores (izmeklētājas) Natālijas Tumuškānes rīcība raisa pārdomas un bažas par viņas rīcības adekvātumu un motīviem gandrīz katrā man zināmajā procesā, kurā viņa ir iesaistīta. Tas vien, ka šo procesu viņa ir pamatoti izbeigusi, šīs bažas, ņemot vērā informācijas noplūdes un tās apjomu, nemazina…

Atbildēt

Dekolonizācija Latvija bez meliem ®

22.12.2021. 20:26

Ja gadsimtiem ilgi krievi nav mainījušies, tad kādēļ ticēt, ka nākamajos gadsimtos krievu urki varētu izmainīties.
https://youtu.be/IMVohpErcJU

Atbildēt

fakts

22.12.2021. 19:17

Absurds ir nevis kriminālprocess, bet tā izbeigšanas pamatojums!

Atbildēt

Art

22.12.2021. 19:13

Knābis nav uzdevumu augstumos.
Un kā šamie vēl tā izgāzās ar tā klauna Kosoviča 2,1 milj. kukuli. Vieni cirka meistari un Kosovičs galvenai blefaktieris

Atbildēt

anti soross

22.12.2021. 19:04

knab ,ko darisiet ar bordanu un jurasu ? Ja neko nedarisiet ,tad esat dola !

Atbildēt

22.12.2021. 18:11

Nu un ko tagad darīs ar nosacīto personu M.? Izskatās pēc Krimināllikuma 298. panta. Tagad KNAB būtu jāsāk cits kriminālprocess.

Atbildēt

C.

22.12.2021. 18:03

Piemēro jau tagad

Atbildēt

P.

22.12.2021. 17:25

> secinājumu par nodarījuma juridisko novērtējumu jāpamato ar pierādījumiem (ziņām par faktiem), nevis ar liecinošās personas viedokli.

Ķecerība! :D

Iedomājieties, kas notiks, ja šādu (visnotaļ saprātīgu) pieeju sāks pielietot "uzmākšanās" lietām.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

FotoRažotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana un jāpadara neizdevīga atkritumu apglabāšana. Šķiet pašsaprotami, vai ne? Diemžēl pašlaik valdība nesaprotamu iemeslu dēļ bremzē jau ar visām iesaistītajām pusēm apspriestu likumprojektu un dod priekšroku no iedzīvotāju kabatām katru gadu maksāt ES 15 miljonus par nepārstrādātu plastmasas iepakojumu.
Lasīt visu...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....