Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ aprit jau divas nedēļas, kopš portāls Pietiek publicēja pirmos „Latvenergo” lietas sarunu ierakstus. Atšķirībā no ierastā šoreiz varētu būt īstais laiks ne tikai uzdot naivus jautājumus, bet arī dot visnotaļ skaidras atbildes.

Pirmkārt – interesanti gan, kāpēc KNABam tik ļoti patīk runāt tieši par „informācijas noplūdēm” (ja nepamanījāt – šis termins šajā gadījumā savu dzīvi sāka, tieši pateicoties KNAB gādībai)? Nevis par trešo personu nelikumīgām darbībām informācijas nodošanā vai ko tādu, bet tieši noplūdēm?

Ļoti vienkārši: tāpēc, ka KNABam ir izdevīgi, lai jūs par notikušo domātu kā par tādu visnotaļ dabisku procesu – nu, kaut kas kaut kur stāvēja un tā pilnīgi dabiski aizplūda, kā jau tam arī jānotiek. Droši vien, ja būtu bijis iespējams, arī bēdīgi slavenajā naudas zagšanas gadījumā Strīķe un Co. būtu mēģinājuši runāt par naudas aizplūšanu.

Bet patiesībā – nekā tamlīdzīga. Nekas nekur pats no sevis neaizplūda. Kāds pilnīgi konkrēts cilvēks paņēma KNABa informāciju un aiznesa, uzšķaudot visām Strīķu pseidodrošībām, komandas gariem un pārējam. Kārtējo reizi – nu jau pat grūti būs saskaitīt, kuro tieši. Un viss, tālāko mēs zinām.

Otrkārt – kāpēc informāciju jau atkal un atkal aiznes tieši no KNABa? Tāpēc, ka, kā mums jau atkal mēģina iestāstīt Strīķe un Co., viņi strādā vislabāk, tāpēc, ka viņiem ir vissmagākās un „svarīgus cilvēkus” visvairāk interesējošās lietas, tāpēc, ka tieši ap viņiem spieto vismilzīgākais ļaundaru bars, vicinot banknotes un spīdinot dunčus?

Mums, redz, papildus KNABam ir Satversmes aizsardzības birojs, kurš spiegus, protams, noķert nemāk, toties „sēž” uz telefonsarunu ierakstu aparatūras – un ko, no turienes kādreiz kas ir „aizplūdis”? Mums ir Drošības policija, mums ir Militārās izlūkošanas un drošības dienests, galu galā mums ir arī Ekonomikas policija, kurā notiekošais visādus pusoligarhus bieži vien varētu interesēt nesalīdzināmi vairāk – un kāpēc no turienes nekas neaizplūst? (Jā, mani un Pietiek tas, protams, neviltoti sarūgtina.)

Atbilde ir viena – lai kādi žuki arī nemistu minētajās iestādēs un lai kam viens vai otrs no viņiem patiesībā nekalpotu, šajās iestādēs valda elementāra profesionāla kārtība, un arī vada tās cilvēki, kuru profesionālisma pietiek, lai nodrošinātu pietiekamu drošības režīmu. Kā tas notiek, kurš kuru izspiego un kurš par kuru stučī – tas ir cits jautājums, taču, ja no turienes „plūst” nauda un noslēpumi, tas notiek atbilstoši šo iestāžu statusam – konfidenciāli un kontrolēti, ne kā no cauras mucas – kā KNAB gadījumā.

Treškārt – kur gan ir lielā problēma KNABam un prokuratūrai apliecināt savu „izskaitļotāju” talantu (ja lietojam Kalnmeiera kunga terminoloģiju) izmantošanas rezultātus un nosaukt it kā atklātos „iespējamos pludinātājus”? Tas taču būtu tik pareizi – parādīt savu profesionalitāti ja ne noplūžu novēršanā, tad vismaz pludinātāju atklāšanā? Apliecināt, ka vismaz kaut ko spēj? Žvaks – un reku trusītis aiz ausīm no cepures ārā kā likts?

Bet, redz, iespējamo pludinātāju vārdi no KNABiem un prokuratūrām netiek nosaukti – tikai tradicionāli noplūst. Un var, protams, klusēšanu aizbildināt ar izmeklēšanas noslēpumiem un ko tik vēl ne – bet izklausās, maigi izsakoties, dumji un nepārliecinoši. Jo kas traucē atklāt cilvēku, kurš it kā esot atklāts un atstādināts?

Tas, ka pēc tam, kad viņa vainu neizdosies pierādīt, atstādinātājiem būs liels kauns, ilga tiesāšanās un kompensāciju maksāšana? Nez vai – kad gan mūsu valstī tas kādu būtu kavējis? Bet kas tad? Patiesībā tikai viens – ka labākajā gadījumā ir sameklēts kāds grēkāzītis, kura publiska atklāšana radītu tik daudz jautājumu, ka labāk paklusēt. Un Strīķes ar Kalnmeieriem, par Streļčenoku šķirnes „zicpriekšsēdētājiem” nemaz nerunājot.

Ceturtkārt – tiešām interesanti, kā gan KNAB pietiek... nu, teiksim, drosmes tagad, pēc jaunās „noplūdes” jau nez kuro reizi mums stāstīt par drošības pastiprināšanu, uzlabošanu, jauniem noteikumiem un visādām citādām lietām, kas nu tik visu savedīšot kārtībā?

Redz, viss tas ir runāts, stāstīts un solīts, solīts, solīts jau neskaitāmas reizes pirms iepriekšējām „noplūdēm”, zādzībām un citām nodevībām. Solīts – un nepiepildīts. Kā tad tā?

Arī te atbilde ir vienkārša – tāpēc, ka KNAB augstākajai vadībai un pirmām kārtām jau Jutai Strīķei ar viņas tuvākajiem kompanjoniem (Juraši, Šikores un Co.) ir izcilas spējas zempaklāja cīņās un intrigās, kā arī ne mazāk izteiktas spējas skaļi runāt par ļaunās korupcijas apkarošanu un TV ekrānā izskatīties pēc trausla pēdējā bastiona cīņā ar valsts nozadzējiem, bet viņi gluži vienkārši nemāk strādāt un šo biroju vadīt.

Īsi sakot – viņi ir dažs neapšaubāmas (Strīķe), dažs pat ļoti apšaubāmas (Jurašs) revolucionārās pārliecības pārstāvji, bet ne profesionāļi – ar to saprotot cilvēkus, kas lietišķi strādā un nodrošina rezultātus, novērš un apkaro korupciju, nevis kalpo par izziņas avotu, no kura uzzināt, uz kura stūra pazīstami cilvēki viens otram nodod „seši nulle”.

Viņi paši, protams, saka, ka tā nebūt neesot, ka birojs strādājot lieliski, fantastiski, no ādas ārā lienot, un nodrošinot lieliskus rezultātus. Bet tad nu piektkārt, - kur ir šie lieliskie rezultāti, ņemot vērā, ka nu jau labu laiku nekādi sliktie Vilnīši šim darbam netraucē un arī visus viņa ielikteņus bijis pietiekami laika izpļirināt tālēs zilajās?

Te nu Strīķe un Co. min kaut kādu vispārēju statistiku, bet – kur ir kaut viena iesēdinātā „lielā zivs”? Jūrmalgeitā kretīnu meklētāji izspruka, digitālās TV lieta acīmredzami izgāžas, Rīgas domes kukuļošanas lietā īstie naudas adresāti tā arī palika nenoskaidroti, un Amerika kungs līksmi smaida joprojām, Lemberga prāva izskatās pilnīgi neprognozējama, sākotnējā jūsma par oligarhu lietu pieklususi, par „Daimler” lietu – nekādu signālu, par „Latvenergo” lietas iznākumu KNAB pirms „noplūdēm” jau bija sācis sagatavot publiku, stāstot par milzīgajām grūtībām ārvalstīs... Tā, lūk, diemžēl.

Kāpēc tas tā notiek? Tāpēc, ka, ja neskaitām iekšējo intrigu pīšanu un ārējo pīlīšu pūšanu, Strīķe un Co. vēl lieliski māk noklausīties sarunas (pareizāk sakot, dot norādījumus, jo paši tak nenoklausās), lieliski māk apstrādāt tiesas vajadzīgo orderu saņemšanai, lieliski māk „nomotivēt” Kalnmeiera kantorīti, kurš aizvien mazāk izskatās pēc pilnvērtīgas Ģenerālprokuratūras, lieliski māk uzmaukt uz ģīmja masku un nakts melnumā braukt izkratīt kādu resnu, publikai netīkamu Jaundžeikaru, bet... tas arī ir viss, ko viņi tā pa īstam māk.

Savukārt nekas cits viņiem lāga nesanāk – jo ir vajadzīgs profesionālisms, kura trūkums šiem kungiem un dāmām izpaužas ne jau tikai nespējā aizbāzt savas caurās mucas spraugas. Noklausītās sarunas gan ir interesantas un jaukas (kā nu jau jūs visi tagad zināt), bet ar tām nepietiek notiesāšanai, savukārt tiesā derīgus pierādījumus, kā tas visās šajās lietās pierādījies, viņi spēj savākt tikai tad, ja tos radoši apstrādā (kā to pierādīja kaut vai Rīgas domes kukuļošanas gadījums), bet vajadzīgus lieciniekus uz sadarbību spēj pierunāt tikai atsevišķos gadījumos, kad liecinieks jau ir ar visu skarbumu paņemts pie pēcpuses (nu, piemēram, ģenerālis Kravalis). Tā nu tas ir.

Jā, un vēl sestkārt – kas gan mums ir noticis ar mūsu ģenerālprokuroru, kuram taču vajadzētu tā stabili sēdēt savā postenī, raudzīties uz stingru likumības ievērošanu valstī un cita starpā arī rūpēties, lai KNABs nodokļu maksātāju maizi ēd pamatoti un no tā ir arī kāda reāla atdeve, ne tikai gaisa kustināšana?

Jo, rau, vienudien Kalnmeiera kungam, kurš rīta agrumā aizjozis uz TV atbalstīt no kārtējās nodevības cietušo Strīķes kundzi, viss jau ir skaidrs – ka, lūk, „analizējot portālā Pietiek publicēto informāciju par tā dēvēto „Latvenergo” amatpersonu lietu un šīs lietas ietvaros no KNAB noplūdušos materiālus, izdevies izskaitļot, kura tieši persona ir šos materiālus nopludinājusi”, un tā jau atstādināta (no uzstāšanās LNT).

Taču... paiet tikai dažas dienas, un viņš (aģentūrai BNS) jau izmisīgi kratās vaļā no jebkuras saistības ar šo „analizēšanu”, - nu pēkšņi „prokurori nav „fiziski iesaistīti” lietas šķetināšanā” un „es nekomentēju neko saistībā ar šo noplūdi, iesaistītajām personām, to drīkst darīt tikai KNAB. Tas nebūtu korekti, ja es sāktu skaidrot apstākļus. Es tiešām to nevaru darīt”.

Ar ko tad izskaidrojama gan šī ģenerālprokurora putrošanās, radot iespaidu par nezināmo stingro roku, kas viņu paņēmusi aiz kāda īpaši vārīga prokurora organisma izauguma, aizvilkusi uz TV norunāt vajadzīgo un pēc tam žēlīgi palaidusi savā vaļā? Un vēl papildus visi putrainie KNAB skaidrojumi – no rīta ir viens pludinātājs no KNAB, pēcpusdienā vairāk kā viens un ne no KNAB, vakarpusē atkal viens, bet augsta, publiska un, protams, atkal neatklājama amatpersona? Šeit nu gan man skaidras atbildes nav.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

38
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ašeradens būs īstais

FotoLabdien, biedri un atbalstītāji, visi. kam rūp tiesiska, latviska un eiropeiska Latvija! Šajā sestdienā mēs sanāksim kopā. lai lemtu par mūsu partijas nākotni, par mūsu vērtībām un idejām, kā arī cilvēkiem, kas tās īstenos dzīvē.
Lasīt visu...

15

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 12. Saeimas deputātam Andrejam Judinam

FotoLatvijas Republikas 12. Saeimas 2017. gada 21. jūlija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums ar nosaukumu “Par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911” (turpmāk – Lēmums). Lēmumu sagatavojis un kā pirmais parakstījis Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Lasīt visu...

20

Latvijas attīstība Šveika garā jeb ķemertiņu reģistram būt

FotoBrīdināts, ka pēc likuma par šķiņķa zādzību pienākas sods no 6 mēnešiem līdz 20 gadiem, krietnais kareivis Šveiks atbildēja, ka tādus likumus viņš nepazīstot. Nedomāju, ka likuma nezināšana glābs arī tos Latvijas iedzīvotājus, kuri nebūs reģistrējuši savus, atvainojiet, ķemertiņus jeb decentralizētās kanalizācijas sistēmas kopējā reģistrā. Labi, ka par šo pārkāpumu nedraud tāds sods kā Šveikam, taču arī 1400 eiro juridiskajām personām un 350 eiro fiziskajām ir gana liels sods, īpaši lauku reģionos dzīvojošiem pensionāriem.
Lasīt visu...

21

SS.LV un VID strīds parāda, ka dzīvojam represīvā valstī

FotoŠodien Cīrules kundze LTV paziņoja, ka strīds starp VID un SS.lv esot pievērsis uzmanību tam, vai būt godīgo nodokļu maksātāju pusē ir labi vai slikti. Var saprast tā: ja tu esi pret VID rīcību šajā gadījumā, tad tu atbalsti nodokļu nemaksātājus.
Lasīt visu...

21

Haltūra, ko veselības ministre Čakša sauc par likumprojektu un kas Kučinskim šķiet derīga

FotoLai novērstu uzmanību no veselības aprūpes pamatproblēmām – mediķu streika, zemas efektivitātes un kvalitātes, par ko nemitīgi atgādina Latvijas Banka un uzņēmēji, Veselības ministrija (VM) ir ķērusies noteikt pašvaldību lomas veselības aprūpē un pie Veselības aprūpes finansēšanas likuma, kurš pašreizējā versijā gan vairāk atgādina aprakstu uz pāris lapām salīdzinājumā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr.1529 Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība, kas ir vieni no apjomīgākajiem MK noteikumiem biezas mapes izskatā.
Lasīt visu...

21

Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem

FotoLaikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu, jāatceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par "iztīrīto" Nacionālo mākslas muzeju un elitāri politisko kroni

Pēc ilgstošas rekonstrukcijas 2016. gadā vasaras sākumā cilvēku apskatei tika atvērts Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ar...

Foto

Par valsts un pašvaldību amatpersonu elektroniskās sarakstes atbilstību likumam

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienība (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības un...

Foto

Papildizglītības un katalizatora izpalīdzība

Tagadnes politiķu intelektuālā potenciāla objektīvs vērtējums nav sasniedzams bez jaunām zināšanām. Tas pavēloši attiecas uz LR politiķu vērtējumu. LR politisko kadru analītika...

Foto

Piespiedu noma: diena, kad es atguvu ticību taisnīgai tiesai

Lai cik tiesas neatkarīgas, likums nemainās no tā, kura tiesa to piemēro. It kā ābeces patiesība. Nesen...

Foto

Mums Molotova – Ribentropa pakta sekas ir jālikvidē pilnībā

Darbu ir sākusi Saeimas izmeklēšanas komisija, kam būtu jāvērtē oligarhu sarunas un lietas izmeklēšanas izčākstēšanas iemesli. Taču...

Foto

Kaimiņš "sēž, vēro un neko nelaiž uz āru"

Pietiek lasītāji pēdējā laikā interesējušies – kur pēc pašvaldību vēlēšanu iznākuma esot pazudis latvju tautas interešu pēdējais aizstāvis...

Foto

Mīti un patiesība par „Lidl” jaunajām darbavietām un zemajām cenām

Latvijā Lidl ienākšana mazumtirdzniecības segmentā sākusies ar ceļa izzāģēšanu – slepenības aura ap Rīgas mikrorajonā Purvciemā gaidāmo koku...

Foto

SS.LV ir mūsu sabiedrības un ēnu ekonomikas spogulis

Es neaizstāvu Valsts ieņēmumu dienestu (VID) par izvēlēto problēmas risināšanas formu, jo uzskatu, ka bija un ir citi...

Foto

Ēēēēēēēēēēē...

Man nudien nebija nodoma divas dienas pēc kārtas izteikties par vienu un to pašu tēmu, taču pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ilzes Cīrules pirmdienas...

Foto

Kāpēc SS.LV nav konkurentu

Pateicoties nesenajām* sludinājumu izvietošanas cenu izmaiņām portālā ss.lv, sabiedrībā uzvirmoja kārtējais nepatikas vilnis pret šo interneta resursu - sak’ dzēšot sludinājumus, neatbildot...

Foto

Prezidenta kungs, vai, runājot par oligarhiem un to sarunām, jūs domājāt arī mani?

Augsti godātais Prezidenta kungs! Preses brīfingā pēc Nacionālās drošības padomes sēdes šā gada...

Foto

Prezidentam jārīkojas! Nepārdomātā akcīze degvielai vājinās Latvijas ekonomiku

Biedrība "Baltijas asociācija - Transports un Loģistika" (BATL) vērsusies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu izmantot LR...

Foto

Ss.lv un VID stāsts – speciāli advokātu madāmām, sektantiem no sabiedriskā radio un citiem "tiesiskās valsts" cienītājiem

Nu jau pat advokātu madāmas – mājsaimnieces ir iesaistījušās...

Foto

Kondora lidojums jeb jēru skaitīšana: par zīmoliem un tirgus pārdali

Ziemas miegā iztraucēts lācis ir bīstams, mēdzot uzbrukt pat cilvēkiem. Politiķiem savukārt pagulēšanai atvēlēts laiciņš pēc...

Foto

Sabiedrības līderu piemiņai

Džeka Londona stāstā Baltais Ilknis ir aprakstīta likumsakarība, kas valda suņu barā. Līderis vienmēr ir jāliek pajūga priekšgalā, jo pārējie suņi, redzot bēgošo līderi, centīsies...

Foto

„Cant” latviskajā vidē jeb meli ar tīru sirdsapziņu

Angļu valodā ir divi vārdi „cant”. Tie ir homonīmi – vienādi rakstāmi un vienādi izrunājami vārdi ar atšķirīgu...

Foto

Neizskatās, ka valstī kāds domātu par eksistenciālajiem jautājumiem

Tas, ka Latvija joprojām ir viena no nabadzīgākajām ES valstīm, nav nekāds jaunums. To raksturo dažādi rādītāji. Viens...

Foto

Mēs varam, bet – nezinām vai negribam?

Bieži tiek spriests, cik labi ir sakārtotajā un turīgajā Vācijā, Lielbritānijā, ASV... Taču latvieši negrib saprast, ka turienes iedzīvotāji...

Foto

Uz 73 valsts auto - 4 apkopēji ar 1000 eiro algu, 2 ēdināšanas speciālisti, medicīnas speciālists, 8 dežuranti...

Medijos publicētas vairākas ziņas ar skaļiem virsrakstiem „Atsakoties...

Foto

Par likumprojektu "Dzīvojamo telpu īres likums"

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par līdzdalības iespējām likumprojekta izstrādes procesā, biedrības “NĪSA, Nekustamā īpašuma...

Foto

Veselības ministrija šobrīd cenšas sarīdīt trīs lielākās ārstu grupas

Ģimenes ārstu temats nav bijis ilggadējam publicistikas flagmanim Dainim Lemešonokam īsti mīļš, radot iespaidu, ka kāds autora...

Foto

Cik partiju Kučinska koalīcijā? Vienpadsmit plus bezpartijiskie

Šovakar LTV Ministru prezidents pats īsti nevarēja pateikt, cik partiju tad ir viņa koalīcijā. Vēlos viest skaidrību. Zināms, ka...

Foto

Ceturtā atmoda. Mosties vai zust

Trešā atmoda atjaunoja neatkarību, taču netika atjaunota 18. novembra Latvija. Tika radīts hibrīds - tapa 4. maija republika, apvienojot padomju laika...

Foto

Seši blēdīgi leftistu koncepti, kas pretendē būt pozitīvi

Leftisms savā būtībā ir konfliktus ģenerējošs. Tas vienmēr nostājas pret pastāvošo lietu kārtību. Savā agrīnā posmā tas maskēja...

Foto

Tautas politiskā apziņa: realitāte, mīmikrija, dresūra

Latvijā regulāri atskan politiski loģiskā prasība atļaut latviešu tautai vēlēt Valsts prezidentu. Regularitāti (reizi četros gados) nosaka Valsts prezidenta vēlēšanas....

Foto

Jautājums par sešgadniekiem skolās IZM dienaskārtībā ir jau 20 gadus

Jūlijā plašsaziņas līdzekļos atkal aktualizējās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītā reforma, kas paredz vairākas izmaiņas,...

Foto

Ģimenes ārsti paši sevi gāž no pjedestāla

Ģimenes ārstu streiks ir nolemts sakāvei, jo tam nav morāla atbalsta sabiedrībā. Valsts vara viņus spēj ne tikai uzveikt,...

Foto

Mēs esam PAR

Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem. Mēs esam par brīvu cilvēku. Mēs ticam ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai...

Foto

Jebkurā civilizētā valstī tādai Čakšai sen būtu bijis jāatkāpjas

Veselības ministre Anda Čakša nebeidz izbrīnīt. Ne velti, stājoties amatā sevi dēvēja par krīzes menedžeri un izcilu...

Foto

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

Augsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti...

Foto

Skarba replika par PVN un tiesām

Ar tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks...

Foto

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

Iesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un...

Foto

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

Tiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī,...

Foto

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

Garāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa...

Foto

...

Foto

Kleptomānijas cēlonis

Retrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu...

Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...