Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts prezidenta Egila Levita darbības novērtējums sasniedzis vēsturiski zemāko atzīmi. Viņa darbību pozitīvi vērtē 25%, bet negatīvi – 60% respondentu, liecina SKDS dati.

Kaut kā ir tā sanācis, ka nav piepildījušās lielās cerības, kuras pauda dzejniece Māra Zālīte ar saviem slavenajiem vārdiem par Levitu kā zvaigzni, kas apspīd valsts beztiesiskuma tumšos kaktus un sapurina nošļukušos knābjus.

Knābji ir vēl nošļukušāki, bet beztiesiskuma kakti kļuvuši vēl tumšāki.

Tik negatīvs reitings kā pašlaik Levitam ir bijis vien Andrim Bērziņam, taču tas bija tikai pašā viņa pilnvaru sākumā un vēlāk sāka celties. Levits ir mīnusos jau ilgi un stipri.

Pareizi, ka Valsts prezidents tiekas ar ministru prezidentu un regulāri pārrunā aktualitātes. Piektdien bija divi jautājumi - hroniskais kovids un akūtā Baltkrievijas robeža. Ko tādu spožu pavēstīja Egils Levits vai Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”)? Vai bija kaut kas iedvesmojošs, tāds, kas liktu latvju tautai dzīvot un strādāt apņēmīgāk un priecīgāk?

Nebija.

Bija divas sasistas siles. Situācija ar Baltkrievijas robežu liecina, ka milzīgā nauda, kas ir guldīta valsts drošībā, ir kaut kur aizplūdusi garām tādam svarīgam objektam kā robeža ar Baltkrieviju. Šai robežai cilvēki no Irākas mierīgi tiek pāri. Vienīgais veiksmes stāsts šajā lietā ir tas, ka Irākas varas iestādes pašas ved mājās savus migrantus un ir apturējušas lidojumus uz Minsku. Latvijas lomas šajā stāstā nav, jo Latvijas robeža ir caurums.

Levita un Kariņa stāsti par kovidu šajā reizē palikuši otrajā plānā, un labi vien ir, ka neko īpaši jaunu amatpersonas nav pateikušas. Latvijas iedzīvotājiem mati ceļas stāvus, kad Kariņš un Levits kaut ko jaunu saka.

Jūnijā Levits pauda, ka tie, kas nevakcinējas, ir antisabiedriski, antisociāli elementi. Jūlijā viņš sacīja - ja kāds apdraud citu cilvēku, tur cilvēktiesības beidzas. Ar šausmām jādomā, ko Levits vai Kariņš var pavēstīt augustā un septembrī. Ir jau vēl neizsmelts nevakcinēto cilvēku diskriminēšanas arsenāls. Var aizliegt ne tikai strādāt virknē profesiju, bet arī aizliegt nevakcinētajiem iepirkties lielveikalos. Kā Lietuvā.

Varbūt var iet vēl tālāk un aizliegt braukt pa valsts autoceļiem? Konfiscēt transportlīdzekļus? Atslēgt internetu? Aizliegt sēņot?

Kovids ir smagi trāpījis pa ļaužu psihi. Tas ir “salamājis”, sašķēlis sabiedrību.

Tā vietā, lai pateiktu ko cilvēcīgu, aicinātu uz vakcinēšanos tādā formā, kas nenodara pāri, valsts prezidents apsaukājas un draud. Vai tad kāds brīnums, ka “vakcinācijas aptvere” necik nepildās?

Nevar teikt, ka Egils Levits nemaz nekritizē valdību. Viņš ir pieļāvis, ka, iespējams, no paša sākuma dažādie pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai nav bijuši ļoti mērķtiecīgi un konsekventi, tāpat tie nav bijuši labi izskaidroti.

Levita ieskatā tas, iespējams, ir radījis iedzīvotājos neizpratni. Bet Latvija līdzīgi kā citas Eiropas valstis ir tikusi galā ar Covid-19 izaicinājumiem, un darbs šajā virzienā tiek turpināts.

Būtībā Levits ar šādiem tekstiem strādā par Kariņa advokātu. It kā izsaka kritiku, bet turpat ir arī slavas dziesma. Tie ir ļoti maigi vārdi - netiek pateikts, cik haotiska, nekonsekventa, melīga, brutāla un alkatīga daždien ir bijusi valdība savā titāniskajā cīņā pret Covid-19. Tas arī ir papildu faktors, kas sabiedrībā veicina pretvakcinēšanās noskaņojumu, jo lielā daļā sabiedrības ir milzu neuzticība un pretestība. Ja ir tāds varas presings, tad ir arī neklausīšana un izvairīšanās.

Strādāt par premjera advokātu laikam necik populāri nav. Tāpat arī strādāt par 101. Saeimas deputātu. Jo starp Levitu un valdošo koalīciju nav atšķirības. Levits nav kļuvis par prezidentu, kurš būtu prezidents visai tautai.

Nav pagaidām zināms, vai Levita reitings vēl vairāk kritīs vai arī ir sasniegts dibens un tagad ies tikai uz augšu. Bet nav arī kādu pazīmju, ka valsts prezidents censtos tikt tuvāk tautai. Viņa padomnieku galms ir tāls jo tāls no tautas un šīs valsts interesēm. Bet kāds galms, tāds arī vadonis.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

134
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

20

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

FotoĻoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju dabūjis PSRS pasi, ko tajā laikā deva vien 16 gadu vecumā, un bija jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Padomju Savienībā tā bija svētku diena, plīvoja sarkanie karogi, un es gāju izdarīt kaut ko bezjēdzīgu, jo toreiz vēlēšanas bija vien butaforija. Es to apzinājos, bet nu man bija sava pase – un es gribēju to kaut kur izmantot! Neatceros pat, par ko toreiz bija balsošana. Bet man ļoti paveicās – tās bija pirmās un pēdējās bezjēdzīgās vēlēšanas.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

FotoJūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms četriem gadiem es atbalstīju Kariņu, jo bija jānosargā valsts no populistiem. Kā komandas cilvēks es krīzē premjeru nekritizēju. Bet šobrīd mans pienākums ir runāt tieši: nedrīkst bremzēt valsti vēl četrus gadus. Ir jārīkojas daudz izlēmīgāk. Es esmu gatavs uzņemties atbildību un lūdzu jūsu atbalstu.
Lasīt visu...

21

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

FotoMums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi – gan plastikāta, gan koka, gan ar ieplīsušiem stikliem, tie mēdz būt arī kādā krāsā tonēti, gan netīri, gan miglaini. Tāpēc arī tas, ko mēs ieraugām caur savu logu, mēdz kardināli atšķirties no tā, ko caur saviem logiem redz citi, kaut patiesībā mēs lūkojamies uz vieniem un tiem pašiem priekšmetiem un aplūkojam vienas un tās pašas darbības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Kariņam aste kājstarpē - "Vienotības" premjers izrādījies Putina skolnieks

Jau vairākus mēnešus virkne mediju aicina ministru prezidentu Krišjāni Kariņu piedalīties raidījumos, kuros bija iecerēts iztirzāt premjera...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai tā...