Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kņada

Leonards Inkins
14.08.2020.
Komentāri (23)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Katrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir, mēģina nepārtraukti.

Kādi ir rezultāti mūsu vēlmēm, centieniem un pat solījumiem no Jaunā gada nesmēķēt, vakaros pēc sešiem nerīt un daudziem citiem nodomiem? Parasti nekādi. Parasti: ja es gribēšu, tad atmetīšu, ja tikai sagribēšu, tad pēc sešiem nevirināšu ledusskapi, ja tikai... tad.

Bieži atgādinām it kā topošus, bet netapušus uzņēmējus: varētu izdarīt to un šo, bet tikai jādabū nauda, lai varētu sākt. Atslēgas vārds ir – jādabū, bet, pat ja gadās dabūt un iecere kļūst reāli īstenojama, mums ir bail ar dabūto riskēt, tāpēc to ieguldām atpūtas pasākumos vai bezjēdzīgos pirkumos, bet biznesa plāni tiek atlikti uz tālāku nākotni, kad atkal kaut kur dabūsim.

Šai rakstā manas pārdomas par šo, jo nekas no minētā man nav svešs. Arī es sevi uzskatu par normālu cilvēku.

Sākšu ar dažiem cēloņiem, kāpēc vēlamies jaunu un skaistu dzīvi, un pieskaršos arī sekām.

Kāpēc mūs neapmierina līdzšinējā dzīve, un kāpēc vēlamies dzīvot citādāk? Kāpēc mūsu iepriekšējā dzīve bija tāda, ka vēlamies citu? Ar kādu izpratni, zināšanām un – galvenais – varēšanām ķeramies klāt iepriekšējās dzīves iznīcināšanai un jaunas radīšanai? Kā tas ir iespējams, un vai var nest to, ko nevar pacelt? Ko darīt - vai iet maziem soļiem iecerētā mērķa virzienā vai raut vadus un griezt pa dzīvu ķermeni, lai sasniegtu vēlamo?

Kāpēc?

Bieži ir tā, ka patiesībā mūs apmierina tas, kā dzīvojam, tikai meitenes vai puiši varētu būt paklausīgāki, aliņš un cigaretes varētu būt lētākas. Būtu labi, ja vēl šis tas būtu pieejamāks, bet – kā teica kāds bijušais politiķis – visā visumā viss ir kārtībā.

Kāpēc nolēmām no Jaunā gada nesmēķēt? Nu, citi tā dara, kaut kas taču jādara arī man. Nevar taču atrauties no kolektīva, jo tad kolektīvs var atraut mani.

Kad par savu ieceri paziņoju citiem, tie mani uzlūko kā varoni, jo atšķirībā no manis viņiem trūkst apņēmības solīt to, ko nespēj izpildīt. Draudēt celt to, ko nevar panest. Viņi reti uzdrošinās solīt pa purnu tam, kuru nevar piekaut.

Kļūstu kaut īslaicīgas uzmanības vērts. Atceramies jau minēto politiķi ar viņa vaļsirdīgajiem vārdiem: nu, kā var nesolīt, visi taču tā dara!?

Jāsecina, ka labie nodomi ir nevis labas dzīves, vēlamu pārmaiņu vēlēšanās rezultāts, bet parasta kņada.

Motivācija

Kas mūs mudina sākt jaunu un skaistu dzīvi? Gadās, ka tā nav ikdienas kņada, bet gan kādas jaunas zināšanas, jauni pavērsieni, negaidītas apstākļu maiņas, kuras ne tikai mudina, bet pat neatstāj citu izvēli, kā mainīties. Šo varētu definēt arī kā piespiedu pārmaiņas.

Cilvēks nav visvarens, un viņa dzīvi ietekmē ne tikai viņa iegribas, bet arī apkārtējo rīcība, dabas stihija un politiskas norises valstī un pasaulē. Tas rada piespiedu motivāciju, un neviens neprasa paša brīvu izvēli un brīvprātīgu atteikšanos no iepriekšējās dzīves, lai dotos jaunās un skaistās virzienā.

Reti, bet gadās, ka motivē patiesa vēlme mainīties. Vislabāk to var vērot pie patiesiem kristiešiem. Viņi tādos brīžos kristās. Kristību rituāls ir sauciens pēc palīdzības Dievam, jo jaunkristītais ir bijis spiests atzīt, ka līdz šim bija pārvērtējis savas spējas.

Viņš ir spiests atzīt, ka bez Radītāja palīdzības alkohols ir par viņu stiprāks. Atkarība no tabakas dūmiem ir par viņu stiprāka. Skaudība ir par viņu stiprāka, un tikai ar paša spēkiem no šīm velna bez maksas dalītajām īpašībām, nosliecēm, kaislēm un it kā vajadzībām viņš nespēj atbrīvoties. Svešas mantas kārdinājums ir stiprāks par ētikas normām, cita sievas kārdinājums ir stiprāks par pieklājības normām.

Cilvēka dvēsele tad kliedz: Dievs, es esmu apriebies pats sev, palīdzi man kļūt citādākam, palīdzi, lai mirst Es līdzšinējais un lai dzimst Es jaunais.

Ja kliedziens ir patiess, Dievs palīdz, ja kliedziens ir tikai kārtējā kņada – ne. Kas notiek ar tiem, kuri kristīti neapzinīgā vecumā bez palīgā sauciena? Nekas, viņi dzīvo tādu pašu dzīvi kā tie, kurus nekristīja. Viņiem uz pieres nav rakstīts nekas citāds kā nekristītiem.

Kā?

Ir teikts, ka divas reizes ieiet vienā un tajā pašā ūdenī nav iespējams, un tas ir arī loģiski. Pat, ja upes nosaukums ir tas pats, tad ūdens tur nepārtraukti mainās. Bet, lai iebristu citā upē vai peļķē, daudz prāta, spēka un izturības nevajag. Toties prāts noder, lai nenogrimtu, kad esi iebridis, lai nenoslīktu, lai turētos pretī spēcīgai straumei, lai iemācītos peldēt un galvenais nepieļaut, ka tevi ierauj atvarā.

Tas liek domāt, ka, pirms pārgalvīgi mesties jaunajā un, iespējams, skaistākā dzīvē, šim atbildīgajam lēcienam ir jāsagatavojas. Līdzīgi pirms lēciena no lidmašīnas tam gatavojas izpletņlēcēji, līdzīgi, pirms ienirt okeāna dzīlēs, tam gatavojas zemūdens nirēji.

Jāizvērtē, vai spēšu izdarīt to, ko vēlos. Vai pietiks prasmju, zināšanu un izturības. Ja jūti, ka kādā jomā esi vājš, pirms to darīt, uzkrāj spēkus un izkop nepieciešamās prasmes. Nesaki hop, pirms neesi pārlēcis. Šeit labi palīdz dusmas. Taisnīgas dusmas pret tiem spēkiem, kuri tevi vājina, kuri neļauj, ierobežo un attur. Taisnīgas dusmas ir labas zāles arī pret nepārvaramām bailēm.

Rīcība

Runā, ka, pirms griezt, vajagot vairākas reizes nomērīt. Arī pirms jaunas un skaistas dzīves sākuma nebūtu slikti par to padomāt. Izvēlies vislabāko taktiku atbilstoši savām spējām, spēkiem un prasmēm. Kā to panākt, ir divi ceļi. Radikālo izmaiņu un tiltu dedzināšanas ceļš, kā arī mazo uzvaru taktika.

Kristietība parasti iesaka uz mērķi iet mazo uzvaru ceļu. Vispirms ir jāuzvar mazie grēki, tieksmes, niecīgās, nevēlamās noslieces, un tikai tad jāķeras klāt kam lielākam un ietekmīgākam. Jāuzkrāj spēki, jānoslīpē taktika un jānorūdās.

Ne visi kristietības piekritēji ir gājuši šo ceļu. Arī kristietībā ir bijis gana daudz radikāļu. Radikālās metodes ir labāk pamanāmas, bet tomēr – no rezultāta sasniegšanas viedokļa – tās nav tās veiksmīgākās. Bieži gadās no viena grāvja ievelties citā.

Jādabū

Kad ar teorētisko ievadu ir radusies kāda skaidrība, laiks pāriet pie vienkāršākā – kur dabūt jeb praktiska pielietojuma un risinājuma.

Un te nu ir tik daudz variāciju un variantu. Nav tādas grāmatas, kurā tos visus varētu minēt un detalizēti aprakstīt. Galvenokārt tāpēc, ka tos rada cilvēka iztēle un prāts, kuri nepārtraukti darbojas, un aiz vien jauni risinājumi tiek piedāvāti un arī situācijas, kurā tos pielietot, nepārtraukti mainās.

Tāpēc šeit minēšu tikai dažus piemērus, kuri simbolizē un ataino kopējo tendenci un ejamo ceļu.

Izmetiet visu nederīgo

Lai paceltos no okeāna dzelmes virs ūdens, zemūdenes atbrīvojas no balasta.

Ir, patiesi teikts – kas pagātni vētī, tas nākotni svētī, bet vētīt nenozīmē dzīvot pagātnē. Tas nenozīmē mūžīgi palikt dzelmē. Ja kāds pieaudzis turpina dzīvot bērnībā, tad to sauc par infantilismu. No bērnības, kā arī cilvēka, valsts un civilizācijas pagātnes nav jāatsakās, bet jādzīvo šodien, lai sasniegtu rītdienu.

Vai esi domājis, kā tu gribētu dzīvot pēc divdesmit gadiem, vai tev ir kāds mērķis vai kaut sapnis, ko tu gribētu sasniegt pēc divdesmit gadiem? Vai esi domājis par to, kas būs rakstīts uz tavas kapu plāksnes? Vai tikai vārds, uzvārds un datumi vai arī kas vairāk?

Ja ne, tad šeit paustais tev nebūs saprotams. Ja neesi domājis un tev nerūp, kāda Latvija būs pēc divdesmit gadiem, ja tu dzīvo tikai nostalģiskās jūtās par to, kā bija pirms simt gadiem, tad arī tev šis raksts neko nesniegs. Ja nedomā, kur un ar kādām domām dzīvos tavi bērni, tad arī tev tie būs tikai tukši vārdi.

Kļūda

Svēto rakstu tulkojumos, manuprāt, ir arī kāda kļūda. Tā, ko latviski sauc par Veco derību, patiesībā ir novecojusī derība. Citās valodās šis nosaukums tulkots precīzāk. Vecās derības raksti ir domāti tam senajam cilvēkam, kuram nodzīvot dienu un nenozagt, neatņemt, pat nenogalināt bija jocīgas gavēšanas diena. Tā bija diena, kad viņš nedarīja to, ko ikdienā bija radis darīt.

Kad cilvēks ilgu laiku tā bija dzīvojis, tad daži no viņiem nolēma sākt jaunu un skaistu dzīvi. Nolēma, ka turpmāk vairs neiekāros, nenogalinās un tamlīdzīgi, kas vēlāk tika pierakstīts nu jau novecojušā derībā, cilvēka otrajos baušļos. Pirmais bauslis bija par to, no kāda koka kādu augli nedrīkst ēst.

Novecojušos baušļus papildināja simtiem baušļu Jaunajā derībā. Jocīgi šodien ir klausīties, ka kāds lepojas ar to, ka ievēro novecojušā cilvēka baušļus, tas ir, nodzīvo dienu nenogalinot un nezogot. Tiem, kuri, atverot Jauno derību, ir sākuši jaunu un skaistu dzīvi, tas ir pašsaprotami.

Iztaisnot muguru

Šie vārdi, kā arī daudzi citi jāsaprot nevis burtiski, bet gan simboliski un uzvedinoši. Iespējams, ka pirmais mērkaķis, kurš nostājās uz divām kājām, spēja saredzēt tālāk par palikušiem rāpus. Redzot tālāk, viņš devās turp, kur redzēja barību, ārā no džungļiem un, iztaisnojis muguru, kļuva par cilvēku.

Citi mērkaķi, kad tiem bija nepieciešams pārvietoties, rāpoja. Tālu viņi aizrāpot nespēja, bet viņi arī nekur citur necentās nokļūt, nemēģināja piecelties kājās, jo viņus dzīvojamā platība apmierināja, un tā pilnībā nodrošināja viņu pieticīgās vajadzības.

Soļi

Bet reiz kāds no rāpus palikušajiem sadzirdēja dīvainas skaņas. Cilvēka soļus. Viņš pašķīra krūmus un ieraudzīja, ka kādi dīvaini radījumi, kas līdzīgi viņam, pārvietojas citādi nekā viņš un ir lieli augumā. Vērojot tos, viņš izdarīja secinājumu, ka tie ir tādi paši kā viņš, tikai staigā uz divām kājām.

Viņš pārsteigts nodomāja: «Kāpēc tad man līdz šim neviens neteica, ka kājas ir domātas, lai var ātrāk, tālāk un veiklāk aiziet, nevis rāpot? Var pat skriet!» Viņu pārņēma vēlme staigāt. Lai to sasniegtu, viņš sāka trenēt kājas, kuras nebija radušas turēt ķermeņa svaru. Viņš pārvarēja muskuļu sāpes un slinkumu. Kad viņš piecēlās uz divām kājām, tad viņa dzīve mainījās. Viņš iztaisnojies iesoļoja jaunā un skaistā dzīvē.

Ja neiztaisnosies, bet staigāsi salīcis un nolaistām acīm, tad tie, kuri ir ar taisnām mugurām, tevi nepieņems savā lokā. Iztaisno muguru un tā paziņo citiem, ka tu arī esi viņiem līdzīgs un tev ir tiesības atrasties viņu pulkā. Tevi tur neviens negaida un neaicinās ienākt. Tur bieži ir nevis jāklauvē, bet jāienāk, atverot durvis ar kājas spērienu.

Pārbaudītās vērtības

Zini, kurp ej, ko gribi sasniegt. Nedzīvo rāpuļu pagātnē. Ejot uz divām kājām, iesoļo tai pasaulē, kurā ātrāk pārvietojas, drošāk un uzstājīgāk rīkojas. Koncentrējies un neizplūsti traucējošos sīkumos.

Derīgs ir viss, kas tevi pietuvina mērķim, un kaitīgs ir viss, kas tevi no mērķa attālina. Ja traucē ieradumi, tad maini tos, ja traucē draugi, tad atsakies no tiem, pat ja tevi aiz rokas tur vecāki, atbrīvojies no viņu tvēriena, jo viņi nezina, ko dara. Piedod viņiem, bet neatsakies no vēlmes sākt jaunu un skaistu dzīvi.

Parasti vecāki priecājas, ja viņu bērni kļūst labāki, un ir ļoti reti gadījumi, kad tie savas atvases cenšas atturēt no muguras iztaisnošanas un staigāšanas uz divām kājām.

Paveries apkārt, vai telpa, kurā tu dzīvo, nav aizkrauta ar lietām, kuras neizmanto. Iespējams, ka, nevajadzīgās mantas izmetot, tu atbrīvosi vietu tām lietām, kuras tev ir patiesi nepieciešamas.

Izvērtē savus ieradumus un tikumus. Ja tie traucē tava mērķa sasniegšanai, tad mainies.

Ielūkojies savā atmiņu un informācijas krājumā, kas tavā galvā. Ja tur ir daudz nevajadzīgas informācijas, tad atstāj galvā tikai to, kas palīdz sasniegt mērķi, bet izmet to, kas nelietderīgi aizņem vietu. Atbrīvojies no nevajadzīgas informācijas.

Atbrīvojies no mērķa sasniegšanai traucējošām domām, mantām un ieradumiem. Tas ir pirmais solis, lai sasniegtu iecerēto.

Informācija

Pārstāj tērēt naudu un galvenais laiku, lai lasītu, klausītos un skatītos tev nevajadzīgu informāciju.

Centies iekārtot savu dzīvi tā, ka tu pats izlem, ko vēlies zināt un ko ne.

Aiz jebkura plašsaziņas līdzekļa stāv organizēta cilvēku grupa, kurai ir skaidri definēti mērķi un nolūki. Piemēram, TV kanāls rāda nevis to, kas tev būtu jāzina, bet to, kas, viņuprāt, tev ir jāzina. To, ko tev būtu derīgi zināt, tur noklusē. Ja tu esi pieradis skatīties konkrētus šādus kanālus, tad to veidotāji programmu ir tā izveidojuši, ka tu pat nepamanīsi, kā ar tevi manipulē.

Tu, ieejot veikalā, būsi pārliecināts, ka, pērkot konkrētu preci, tu rīkosies, kā vēlies, un tā būs tava izvēle, kaut patiesībā tev jau sen būs iestāstīts, kas jāpērk.

Ja netici man, tad uzmanīgi pavēro, cik tā saucamajos ziņu raidījumos patiesībā ir ziņu un cik tur paustais tev ir noderīgs, lai īstenotu savu ieceri.

P. S.

Piedod, ja vari, man manu izrunāšanos, esi pateicīgs tiem, kuri tev pamatoti aizrāda, un iegaumē, ka patiesība vienmēr soļo viena, tikai vēlāk vairākums iet viņas pēdās. Ja cīnoties zaudē, arī tā ir uzvara.

Īsts cilvēks ir tas, kuram pa īstam ir sāpējis.

Novērtē šo rakstu:

14
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...