Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kņada

Leonards Inkins
14.08.2020.
Komentāri (23)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Katrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir, mēģina nepārtraukti.

Kādi ir rezultāti mūsu vēlmēm, centieniem un pat solījumiem no Jaunā gada nesmēķēt, vakaros pēc sešiem nerīt un daudziem citiem nodomiem? Parasti nekādi. Parasti: ja es gribēšu, tad atmetīšu, ja tikai sagribēšu, tad pēc sešiem nevirināšu ledusskapi, ja tikai... tad.

Bieži atgādinām it kā topošus, bet netapušus uzņēmējus: varētu izdarīt to un šo, bet tikai jādabū nauda, lai varētu sākt. Atslēgas vārds ir – jādabū, bet, pat ja gadās dabūt un iecere kļūst reāli īstenojama, mums ir bail ar dabūto riskēt, tāpēc to ieguldām atpūtas pasākumos vai bezjēdzīgos pirkumos, bet biznesa plāni tiek atlikti uz tālāku nākotni, kad atkal kaut kur dabūsim.

Šai rakstā manas pārdomas par šo, jo nekas no minētā man nav svešs. Arī es sevi uzskatu par normālu cilvēku.

Sākšu ar dažiem cēloņiem, kāpēc vēlamies jaunu un skaistu dzīvi, un pieskaršos arī sekām.

Kāpēc mūs neapmierina līdzšinējā dzīve, un kāpēc vēlamies dzīvot citādāk? Kāpēc mūsu iepriekšējā dzīve bija tāda, ka vēlamies citu? Ar kādu izpratni, zināšanām un – galvenais – varēšanām ķeramies klāt iepriekšējās dzīves iznīcināšanai un jaunas radīšanai? Kā tas ir iespējams, un vai var nest to, ko nevar pacelt? Ko darīt - vai iet maziem soļiem iecerētā mērķa virzienā vai raut vadus un griezt pa dzīvu ķermeni, lai sasniegtu vēlamo?

Kāpēc?

Bieži ir tā, ka patiesībā mūs apmierina tas, kā dzīvojam, tikai meitenes vai puiši varētu būt paklausīgāki, aliņš un cigaretes varētu būt lētākas. Būtu labi, ja vēl šis tas būtu pieejamāks, bet – kā teica kāds bijušais politiķis – visā visumā viss ir kārtībā.

Kāpēc nolēmām no Jaunā gada nesmēķēt? Nu, citi tā dara, kaut kas taču jādara arī man. Nevar taču atrauties no kolektīva, jo tad kolektīvs var atraut mani.

Kad par savu ieceri paziņoju citiem, tie mani uzlūko kā varoni, jo atšķirībā no manis viņiem trūkst apņēmības solīt to, ko nespēj izpildīt. Draudēt celt to, ko nevar panest. Viņi reti uzdrošinās solīt pa purnu tam, kuru nevar piekaut.

Kļūstu kaut īslaicīgas uzmanības vērts. Atceramies jau minēto politiķi ar viņa vaļsirdīgajiem vārdiem: nu, kā var nesolīt, visi taču tā dara!?

Jāsecina, ka labie nodomi ir nevis labas dzīves, vēlamu pārmaiņu vēlēšanās rezultāts, bet parasta kņada.

Motivācija

Kas mūs mudina sākt jaunu un skaistu dzīvi? Gadās, ka tā nav ikdienas kņada, bet gan kādas jaunas zināšanas, jauni pavērsieni, negaidītas apstākļu maiņas, kuras ne tikai mudina, bet pat neatstāj citu izvēli, kā mainīties. Šo varētu definēt arī kā piespiedu pārmaiņas.

Cilvēks nav visvarens, un viņa dzīvi ietekmē ne tikai viņa iegribas, bet arī apkārtējo rīcība, dabas stihija un politiskas norises valstī un pasaulē. Tas rada piespiedu motivāciju, un neviens neprasa paša brīvu izvēli un brīvprātīgu atteikšanos no iepriekšējās dzīves, lai dotos jaunās un skaistās virzienā.

Reti, bet gadās, ka motivē patiesa vēlme mainīties. Vislabāk to var vērot pie patiesiem kristiešiem. Viņi tādos brīžos kristās. Kristību rituāls ir sauciens pēc palīdzības Dievam, jo jaunkristītais ir bijis spiests atzīt, ka līdz šim bija pārvērtējis savas spējas.

Viņš ir spiests atzīt, ka bez Radītāja palīdzības alkohols ir par viņu stiprāks. Atkarība no tabakas dūmiem ir par viņu stiprāka. Skaudība ir par viņu stiprāka, un tikai ar paša spēkiem no šīm velna bez maksas dalītajām īpašībām, nosliecēm, kaislēm un it kā vajadzībām viņš nespēj atbrīvoties. Svešas mantas kārdinājums ir stiprāks par ētikas normām, cita sievas kārdinājums ir stiprāks par pieklājības normām.

Cilvēka dvēsele tad kliedz: Dievs, es esmu apriebies pats sev, palīdzi man kļūt citādākam, palīdzi, lai mirst Es līdzšinējais un lai dzimst Es jaunais.

Ja kliedziens ir patiess, Dievs palīdz, ja kliedziens ir tikai kārtējā kņada – ne. Kas notiek ar tiem, kuri kristīti neapzinīgā vecumā bez palīgā sauciena? Nekas, viņi dzīvo tādu pašu dzīvi kā tie, kurus nekristīja. Viņiem uz pieres nav rakstīts nekas citāds kā nekristītiem.

Kā?

Ir teikts, ka divas reizes ieiet vienā un tajā pašā ūdenī nav iespējams, un tas ir arī loģiski. Pat, ja upes nosaukums ir tas pats, tad ūdens tur nepārtraukti mainās. Bet, lai iebristu citā upē vai peļķē, daudz prāta, spēka un izturības nevajag. Toties prāts noder, lai nenogrimtu, kad esi iebridis, lai nenoslīktu, lai turētos pretī spēcīgai straumei, lai iemācītos peldēt un galvenais nepieļaut, ka tevi ierauj atvarā.

Tas liek domāt, ka, pirms pārgalvīgi mesties jaunajā un, iespējams, skaistākā dzīvē, šim atbildīgajam lēcienam ir jāsagatavojas. Līdzīgi pirms lēciena no lidmašīnas tam gatavojas izpletņlēcēji, līdzīgi, pirms ienirt okeāna dzīlēs, tam gatavojas zemūdens nirēji.

Jāizvērtē, vai spēšu izdarīt to, ko vēlos. Vai pietiks prasmju, zināšanu un izturības. Ja jūti, ka kādā jomā esi vājš, pirms to darīt, uzkrāj spēkus un izkop nepieciešamās prasmes. Nesaki hop, pirms neesi pārlēcis. Šeit labi palīdz dusmas. Taisnīgas dusmas pret tiem spēkiem, kuri tevi vājina, kuri neļauj, ierobežo un attur. Taisnīgas dusmas ir labas zāles arī pret nepārvaramām bailēm.

Rīcība

Runā, ka, pirms griezt, vajagot vairākas reizes nomērīt. Arī pirms jaunas un skaistas dzīves sākuma nebūtu slikti par to padomāt. Izvēlies vislabāko taktiku atbilstoši savām spējām, spēkiem un prasmēm. Kā to panākt, ir divi ceļi. Radikālo izmaiņu un tiltu dedzināšanas ceļš, kā arī mazo uzvaru taktika.

Kristietība parasti iesaka uz mērķi iet mazo uzvaru ceļu. Vispirms ir jāuzvar mazie grēki, tieksmes, niecīgās, nevēlamās noslieces, un tikai tad jāķeras klāt kam lielākam un ietekmīgākam. Jāuzkrāj spēki, jānoslīpē taktika un jānorūdās.

Ne visi kristietības piekritēji ir gājuši šo ceļu. Arī kristietībā ir bijis gana daudz radikāļu. Radikālās metodes ir labāk pamanāmas, bet tomēr – no rezultāta sasniegšanas viedokļa – tās nav tās veiksmīgākās. Bieži gadās no viena grāvja ievelties citā.

Jādabū

Kad ar teorētisko ievadu ir radusies kāda skaidrība, laiks pāriet pie vienkāršākā – kur dabūt jeb praktiska pielietojuma un risinājuma.

Un te nu ir tik daudz variāciju un variantu. Nav tādas grāmatas, kurā tos visus varētu minēt un detalizēti aprakstīt. Galvenokārt tāpēc, ka tos rada cilvēka iztēle un prāts, kuri nepārtraukti darbojas, un aiz vien jauni risinājumi tiek piedāvāti un arī situācijas, kurā tos pielietot, nepārtraukti mainās.

Tāpēc šeit minēšu tikai dažus piemērus, kuri simbolizē un ataino kopējo tendenci un ejamo ceļu.

Izmetiet visu nederīgo

Lai paceltos no okeāna dzelmes virs ūdens, zemūdenes atbrīvojas no balasta.

Ir, patiesi teikts – kas pagātni vētī, tas nākotni svētī, bet vētīt nenozīmē dzīvot pagātnē. Tas nenozīmē mūžīgi palikt dzelmē. Ja kāds pieaudzis turpina dzīvot bērnībā, tad to sauc par infantilismu. No bērnības, kā arī cilvēka, valsts un civilizācijas pagātnes nav jāatsakās, bet jādzīvo šodien, lai sasniegtu rītdienu.

Vai esi domājis, kā tu gribētu dzīvot pēc divdesmit gadiem, vai tev ir kāds mērķis vai kaut sapnis, ko tu gribētu sasniegt pēc divdesmit gadiem? Vai esi domājis par to, kas būs rakstīts uz tavas kapu plāksnes? Vai tikai vārds, uzvārds un datumi vai arī kas vairāk?

Ja ne, tad šeit paustais tev nebūs saprotams. Ja neesi domājis un tev nerūp, kāda Latvija būs pēc divdesmit gadiem, ja tu dzīvo tikai nostalģiskās jūtās par to, kā bija pirms simt gadiem, tad arī tev šis raksts neko nesniegs. Ja nedomā, kur un ar kādām domām dzīvos tavi bērni, tad arī tev tie būs tikai tukši vārdi.

Kļūda

Svēto rakstu tulkojumos, manuprāt, ir arī kāda kļūda. Tā, ko latviski sauc par Veco derību, patiesībā ir novecojusī derība. Citās valodās šis nosaukums tulkots precīzāk. Vecās derības raksti ir domāti tam senajam cilvēkam, kuram nodzīvot dienu un nenozagt, neatņemt, pat nenogalināt bija jocīgas gavēšanas diena. Tā bija diena, kad viņš nedarīja to, ko ikdienā bija radis darīt.

Kad cilvēks ilgu laiku tā bija dzīvojis, tad daži no viņiem nolēma sākt jaunu un skaistu dzīvi. Nolēma, ka turpmāk vairs neiekāros, nenogalinās un tamlīdzīgi, kas vēlāk tika pierakstīts nu jau novecojušā derībā, cilvēka otrajos baušļos. Pirmais bauslis bija par to, no kāda koka kādu augli nedrīkst ēst.

Novecojušos baušļus papildināja simtiem baušļu Jaunajā derībā. Jocīgi šodien ir klausīties, ka kāds lepojas ar to, ka ievēro novecojušā cilvēka baušļus, tas ir, nodzīvo dienu nenogalinot un nezogot. Tiem, kuri, atverot Jauno derību, ir sākuši jaunu un skaistu dzīvi, tas ir pašsaprotami.

Iztaisnot muguru

Šie vārdi, kā arī daudzi citi jāsaprot nevis burtiski, bet gan simboliski un uzvedinoši. Iespējams, ka pirmais mērkaķis, kurš nostājās uz divām kājām, spēja saredzēt tālāk par palikušiem rāpus. Redzot tālāk, viņš devās turp, kur redzēja barību, ārā no džungļiem un, iztaisnojis muguru, kļuva par cilvēku.

Citi mērkaķi, kad tiem bija nepieciešams pārvietoties, rāpoja. Tālu viņi aizrāpot nespēja, bet viņi arī nekur citur necentās nokļūt, nemēģināja piecelties kājās, jo viņus dzīvojamā platība apmierināja, un tā pilnībā nodrošināja viņu pieticīgās vajadzības.

Soļi

Bet reiz kāds no rāpus palikušajiem sadzirdēja dīvainas skaņas. Cilvēka soļus. Viņš pašķīra krūmus un ieraudzīja, ka kādi dīvaini radījumi, kas līdzīgi viņam, pārvietojas citādi nekā viņš un ir lieli augumā. Vērojot tos, viņš izdarīja secinājumu, ka tie ir tādi paši kā viņš, tikai staigā uz divām kājām.

Viņš pārsteigts nodomāja: «Kāpēc tad man līdz šim neviens neteica, ka kājas ir domātas, lai var ātrāk, tālāk un veiklāk aiziet, nevis rāpot? Var pat skriet!» Viņu pārņēma vēlme staigāt. Lai to sasniegtu, viņš sāka trenēt kājas, kuras nebija radušas turēt ķermeņa svaru. Viņš pārvarēja muskuļu sāpes un slinkumu. Kad viņš piecēlās uz divām kājām, tad viņa dzīve mainījās. Viņš iztaisnojies iesoļoja jaunā un skaistā dzīvē.

Ja neiztaisnosies, bet staigāsi salīcis un nolaistām acīm, tad tie, kuri ir ar taisnām mugurām, tevi nepieņems savā lokā. Iztaisno muguru un tā paziņo citiem, ka tu arī esi viņiem līdzīgs un tev ir tiesības atrasties viņu pulkā. Tevi tur neviens negaida un neaicinās ienākt. Tur bieži ir nevis jāklauvē, bet jāienāk, atverot durvis ar kājas spērienu.

Pārbaudītās vērtības

Zini, kurp ej, ko gribi sasniegt. Nedzīvo rāpuļu pagātnē. Ejot uz divām kājām, iesoļo tai pasaulē, kurā ātrāk pārvietojas, drošāk un uzstājīgāk rīkojas. Koncentrējies un neizplūsti traucējošos sīkumos.

Derīgs ir viss, kas tevi pietuvina mērķim, un kaitīgs ir viss, kas tevi no mērķa attālina. Ja traucē ieradumi, tad maini tos, ja traucē draugi, tad atsakies no tiem, pat ja tevi aiz rokas tur vecāki, atbrīvojies no viņu tvēriena, jo viņi nezina, ko dara. Piedod viņiem, bet neatsakies no vēlmes sākt jaunu un skaistu dzīvi.

Parasti vecāki priecājas, ja viņu bērni kļūst labāki, un ir ļoti reti gadījumi, kad tie savas atvases cenšas atturēt no muguras iztaisnošanas un staigāšanas uz divām kājām.

Paveries apkārt, vai telpa, kurā tu dzīvo, nav aizkrauta ar lietām, kuras neizmanto. Iespējams, ka, nevajadzīgās mantas izmetot, tu atbrīvosi vietu tām lietām, kuras tev ir patiesi nepieciešamas.

Izvērtē savus ieradumus un tikumus. Ja tie traucē tava mērķa sasniegšanai, tad mainies.

Ielūkojies savā atmiņu un informācijas krājumā, kas tavā galvā. Ja tur ir daudz nevajadzīgas informācijas, tad atstāj galvā tikai to, kas palīdz sasniegt mērķi, bet izmet to, kas nelietderīgi aizņem vietu. Atbrīvojies no nevajadzīgas informācijas.

Atbrīvojies no mērķa sasniegšanai traucējošām domām, mantām un ieradumiem. Tas ir pirmais solis, lai sasniegtu iecerēto.

Informācija

Pārstāj tērēt naudu un galvenais laiku, lai lasītu, klausītos un skatītos tev nevajadzīgu informāciju.

Centies iekārtot savu dzīvi tā, ka tu pats izlem, ko vēlies zināt un ko ne.

Aiz jebkura plašsaziņas līdzekļa stāv organizēta cilvēku grupa, kurai ir skaidri definēti mērķi un nolūki. Piemēram, TV kanāls rāda nevis to, kas tev būtu jāzina, bet to, kas, viņuprāt, tev ir jāzina. To, ko tev būtu derīgi zināt, tur noklusē. Ja tu esi pieradis skatīties konkrētus šādus kanālus, tad to veidotāji programmu ir tā izveidojuši, ka tu pat nepamanīsi, kā ar tevi manipulē.

Tu, ieejot veikalā, būsi pārliecināts, ka, pērkot konkrētu preci, tu rīkosies, kā vēlies, un tā būs tava izvēle, kaut patiesībā tev jau sen būs iestāstīts, kas jāpērk.

Ja netici man, tad uzmanīgi pavēro, cik tā saucamajos ziņu raidījumos patiesībā ir ziņu un cik tur paustais tev ir noderīgs, lai īstenotu savu ieceri.

P. S.

Piedod, ja vari, man manu izrunāšanos, esi pateicīgs tiem, kuri tev pamatoti aizrāda, un iegaumē, ka patiesība vienmēr soļo viena, tikai vēlāk vairākums iet viņas pēdās. Ja cīnoties zaudē, arī tā ir uzvara.

Īsts cilvēks ir tas, kuram pa īstam ir sāpējis.

Novērtē šo rakstu:

14
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...